Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: rastula »

mat_eyo pisze:Ja nie rozumiem dlaczego nie można włożyć wydrukowanej karteczki w koszulkę z błędną kartą? Przecież po rewersie się nie odróżni. Oczywiście przy założeniu, że koszulkuje się wszystkie karty ;) a ja tak robię z każdą grą.

najlepiej całą grę sobie wydrukować ;)

ja np. nie koszulkuję tej gry... to co mam kupowac koszulki , bo wydawca popełnił błąd... jak daleko ma się moja pobłażliwośc dla niechlujstwa posunąć

ja rozumiem, że to może nie jest koniec świata, ale bardzo mnie te błędy zirytowały bo pojawiły się w miejscu gdzie absolutnie nie powinno ich być...
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: mat_eyo »

Nie, oczywiście że nie. Ja po prostu automatycznie napisałem to ze swojej perspektywy, a ja koszulkuję każdą grę zaraz po otwarciu pudełka. Dopiero później pomyślałem o tym, że niektórzy tego nie robią ;)
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Czochrun »

mat_eyo pisze:Nie, oczywiście że nie. Ja po prostu automatycznie napisałem to ze swojej perspektywy, a ja koszulkuję każdą grę zaraz po otwarciu pudełka. Dopiero później pomyślałem o tym, że niektórzy tego nie robią ;)
Fakt, przy koszulkowaniu problemu nie ma... Karteczka, i po problemie. Ale co z tymi co nie koszulkują? Czekamy na decyzję Portalu.

Szkoda, bo myślałem, że to będzie przełomowa gra, bez błędów i farfocli :/
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Lubel »

Portal Games pisze:Przepraszamy za brak odpowiedzi. Byliśmy pochłonięci przygotowaniami do Essen. Jak wrócimy z targów, to sprawdzimy wszystkie wątpliwości i udzielimy odpowiedzi.
Czekamy ;)
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: TTR_1983 »

Myślę, że szansa na otrzymanie poprawionej karty jest żadna. Pewnie będzie to poprawione dopiero przy dodruku.
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Czochrun »

Nie ma co dywagować, chociaż faktycznie Portal mógłby już coś odpowiedzieć.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Furia »

Wysłałam maila z pytaniem. Odpowiedź miała się pojawić na forum w przeciągu 48h, ale to było 22 października.
Miło byłoby w końcu czegoś na ten temat się dowiedzieć.
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Czochrun »

Furia pisze:Wysłałam maila z pytaniem. Odpowiedź miała się pojawić na forum w przeciągu 48h, ale to było 22 października.
Miło byłoby w końcu czegoś na ten temat się dowiedzieć.
Też kilka dni temu wysłałem z formularza na ich stronie maila. Nawet podałem linka, żeby nie musieli szukać. Szkoda, bo jak widać tutaj na pochwalenie się nagrodą czas znaleźli.
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Lubel »

Oj chyba się nie doczekamy na odpowiedzi, Portal chyba mocno zajęty po Essen i innych targach. Kartę Kardynała sobie ręcznie poprawiłem, bo tego jestem pewien. Co do pozostałych poruszanych kwestii już takiej pewności nie mam niestety.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2045
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 336 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: walkingdead »

Słabo będą wyglądały poprawki naniesione długopisem na kartach :| ( nie koszulkuję gier...jeszcze).
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Lubel »

Słabo to wygląda ze strony Portalu. :( Wogóle to ile w końcu jest tych kart z błędem ? Może ktoś napisze erratę na zasadzie : jest - ... ; powinno być - .... . Aczkolwiek, wolałbym najpierw poznać opinię twórców co błędów, ale cóż.
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Lubel »

Napisze ktoś konkretnie na jakiej karcie jaki jest błąd? Bo Portal jakoś się chyba nie garnie do zajęcia stanowiska w tej sprawie.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Lothrain »

Pisał już o tym Malash. Błędy (wciąż nie potwierdzone przez wydawcę) są na następujących kartach:
1. patron "Kardynał de Fleury" (który powinien mieć "1 punkt za każde 2 pary w rodzinie");
2. patron "John Paul Jones" (który powinien mieć "1 punkt za każdy tytuł w rodzinie");
3. misja "Królewska Marynarka Wojenna" (która powinna mieć "posiadaj min. 2 Brytyjczyków");
4. a dzisiaj natknąłem się na 4 kartę z - moim zdaniem - błędem, ale pewnie mało kto grał w wariant "Testament", stąd nikt tego jakoś nie wyłapał. Na jednej z kart wskazówek z II generacji jest tekst "Rodzic jednego z twoich dziadków był związany z radą miasta (miał Tytuł Patrona Paryża lub Burmistrza albo był filantropem i był z Wizytą u Burmistrza)". Sęk w tym, że "Wizyta u Burmistrza" jest kartą filantropii I generacji i podczas II nie jest już dostępna. Czyli tak naprawdę ktoś musiałby wykupić tę kartę w I generacji ot tak sobie, licząc na to, że w II generacji trafi mu się odpowiednia wskazówka i będzie z marszu zrealizowana. Myślę, że na tej karcie wskazówki powinna być jednak wpisana jedna z kart filantropii II generacji, ale też z chęcią usłyszę zdanie Portalu.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: jax »

Nie rozumiem czemu Portal w tym watku uparcie milczy. W innych (z zasadami) sie udziela a tu cisza. Od miesiecy nie wiadomo jak w deCrecyego grac poprawnie. :roll:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: mat_eyo »

Sprzedali ile chcieli sprzedać i mają wywalone. Ewentualnie sami nie wiedzą jak poprawnie grać. Jedna i druga wersja bardzo mi się nie podoba. Zaangażowaniem w Essen się już nie zasłonią, co ich teraz tak wciągnęło? Może dokładają wszelkich starań, żeby przypadkiem nie wychwycić jakichś błędów i literówek w Tajemniczym Domostwie? Przecież fani będą rozczarowani jeśli Portal raz jeden zrobi porządną korektę, błędy to już integralna część ich marki :D
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Lothrain »

Ja z kolei mam smutne wrażenie, że Portal jakoś większą wagę przywiązuje do własnych tytułów, czytaj stricte wymyślonych przez Ignacego i bliską ekipę, a projekt Michiela traktują po macoszemu. Szkoda.
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Lubel »

Zapytałem Portal co z błędami na kartach i taką oto odpowiedź otrzymałem : Poprawione karty sa w druku. Informowalismy o tym. Jak tylko beda gotowe, bedziemy je rozsylali do klientow.
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Czochrun »

jax pisze:Nie rozumiem czemu Portal w tym watku uparcie milczy. W innych (z zasadami) sie udziela a tu cisza. Od miesiecy nie wiadomo jak w deCrecyego grac poprawnie. :roll:
Pewno pracują nad ŚGP :lol:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: rastula »

Lubel pisze:Zapytałem Portal co z błędami na kartach i taką oto odpowiedź otrzymałem : Poprawione karty sa w druku. Informowalismy o tym. Jak tylko beda gotowe, bedziemy je rozsylali do klientow.

mega tajnie i tajemniczo się to odbywa, to fakt - poczekamy zobaczymy
trzewik

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: trzewik »

Informowaliśmy w innym wątku (ten poświęcony jest zasadom), że poprawione karty są w druku i będą dosłane graczom jak tylko odbierzemy je z drukarni. Przepraszam za poślizg, niestety, pod koniec roku drukarnie są gigantycznie obłożone zleceniami. Jeśli nie stanie się nic nieprzewidzianego do końca miesiąca karty będą dosłane do graczy.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: tomb »

Wariant Testament:
1 Czy zaczynamy z kolorowym żetonem, czy tylko z dwoma normalnymi?
2 Czy na początku 2. i 3. generacji losujemy żeton kolorowy?
3 Czy w tej wersji nie ma ograniczeń dla liczby pokoleń (rzędów kart)?
4 Czy bonusy liczone dla rzemieślników w grze (np. z Chantal) liczone są też dla Patricka i jego rodziców?
5 Czy karta tytułu lub przedsiębiorstwa musi być dołączona do konkretnej postaci (żony albo męża), czy wystarczy, że jest dołączona do pary małżonków?
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Portal Games »

Witam,
odnośnie pytań postawionych powyżej:
1 Czy zaczynamy z kolorowym żetonem, czy tylko z dwoma normalnymi?
Grę zaczynamy bez dodatkowego piona, czyli tylko z dwoma pionami gracza.
2 Czy na początku 2. i 3. generacji losujemy żeton kolorowy?
Tak, zgodnie z ikonami na planszy głównej.
3 Czy w tej wersji nie ma ograniczeń dla liczby pokoleń (rzędów kart)?
Nie. Drzewo genealogiczne można rozwijać w dowolnym kierunku, bez ograniczenia ilości generacji.
4 Czy bonusy liczone dla rzemieślników w grze (np. z Chantal) liczone są też dla Patricka i jego rodziców?
Cechy kart nie działają, jednak karty Przyjaciół jakie mamy na początku gry (Laurent, Angelique oraz Patrick lub Nathalie) normalnie liczą się jako rzemieślnicy, czyli można liczyć je na potrzeby cech innych kart Przyjaciół.
5 Czy karta tytułu lub przedsiębiorstwa musi być dołączona do konkretnej postaci (żony albo męża), czy wystarczy, że jest dołączona do pary małżonków?
Karty Tytułów, Filantropii, Przedsiębiorstw lub Posiadłości dołącza się do postaci zgodnie z zasadami dla 2-4 graczy, czyli żaden członek rodziny (lub para) nie może mieć więcej niż jedną kartę Tytułu, Filantropii, Przedsiębiorstwa lub Posiadłości. Można więc dołączyć taką kartę do pary małżonków (jednak nie więcej niż jedną danego typu).
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: tomb »

Dziękuje za rozwianie wątpliwości, ale jeszcze dopytam w sprawie pytania 5:

Załóżmy, że mam do potwierdzenia wskazówki:
"W twojej rodzinie był/była (Rosjanin) z Tytułem" oraz "W twojej rodzinie był/była (Rzemieślnik) z Tytułem".
Jeśli mam parę: Aleksandr (naukowiec, Rosjanin) oraz Jeanne (rzemieślnik, Francuz) to przydzielając im dowolny tytuł, spełnię obie wskazówki?

Edycja: Jeszcze jedno - jeśli ciągnę dziecko i ma ono bonus, to czy rozpatruję ten bonus? Po obu stronach, czy tylko po jednej stronie (dorosłego czy dziecka)?
margielm
Posty: 102
Rejestracja: 16 wrz 2013, 18:17

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: margielm »

Portal Games pisze: 5 Czy karta tytułu lub przedsiębiorstwa musi być dołączona do konkretnej postaci (żony albo męża), czy wystarczy, że jest dołączona do pary małżonków?
Karty Tytułów, Filantropii, Przedsiębiorstw lub Posiadłości dołącza się do postaci zgodnie z zasadami dla 2-4 graczy, czyli żaden członek rodziny (lub para) nie może mieć więcej niż jedną kartę Tytułu, Filantropii, Przedsiębiorstwa lub Posiadłości. Można więc dołączyć taką kartę do pary małżonków (jednak nie więcej niż jedną danego typu).
Witam,
Ten punkt trochę wprowadził u mnie zamieszanie.
Czy to znaczy że każda para moze mieć max PO JEDNEJ karcie danego typu. czy jedną kartę spośród wszystkich typów?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1380
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Brylantino »

Mogą mieć maksymalnie jedną kartę danego rodzaju, ale w dowolnej kombinacji np. jedna para może mieć tytuł, pałac i przedsiębiorstwo, ale nie może mieć np. dwóch tytułów.
ODPOWIEDZ