Summoner Wars

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Corran
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:48

Re: Summoner Wars

Post autor: Corran »

Nie widzę powodów by nie mogli. Zamrożenie podaje dokładnie czego nie może wykonywać zamrożona jednostka, natomiast z nią można robić wszystko. Pamiętam np. jakąś wzmiankę w FAQ o możliwości zamiany miejscami jednostek za pomocą wydarzenia Elfów Dżungli i jest to dozwolone, tyle, że zamrożenie pozostaje na tej jednostce, na którą było rzucone.
Awatar użytkownika
schalonny
Posty: 128
Rejestracja: 01 lip 2013, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: schalonny »

Corran pisze:
Johny223 pisze:Wydaje mi się, że wszystkie frakcje którymi do tej pory grałem w ustawieniu początkowym miały wszystkie podstawowe jednostki natomiast jeśli chodzi o władców umyśłów na starce nie ma Łamacza. Czy to nie jest jakiś błąd?
To nie jest błąd. W tej frakcji zaczynamy bez jednej z jednostek z podstawowego zestawu.
Nie jest to błąd - jest to głęboko przemyślana konsekwencja umiejętności Łamacza. Gdyby Łamacz był GDZIEKOLWIEK na starcie to istniałyby frakcje w których Bendersi mogliby w pierwszym ruchu nim zaatakować nie pozostawiając przeciwnikowi ŻADNYCH szans na obronę, a to by zdecydowanie chwiało balans... Oczywiście wykluczam jakieś chore ustawienie startowe w którym breaker jest schowany za Summonerem, dwiema jednostkami i murem, bo to by było z kolei krzywdzące rozstawienie dla Takullu.

Off-top. Jakby ktoś chciał się zmierzyć z Summonersowymi zagadkami lub sprawdzić swoją znajomość zasad to zapraszam do zagadek na facebooku
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Hej

nowy, obszerny FAQ pod tym linkiem:

http://summonerwars.pl/o-lidze/faq

jeśli o czymś zapomnieliśmy, to będę wdzięczny za info, ale mam nadzieję, że jest ok :-)
Awatar użytkownika
schalonny
Posty: 128
Rejestracja: 01 lip 2013, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: schalonny »

Ozywienie Siriama (chyba, ze juz jest poprawione). Powinno byc "na pustym polu", czego nie ma (istotne w sprawie oplecionych murow)
Bagienne - czy usidlac mozna tylko na swoje oplecione mury? Ze zdrowym rozsadkiem, chyba tak...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Ożywienie dodałem - kompletnie o nim zapomniałem. Dzięki wielkie!

A co do Bagiennych to chyba tutaj raczej nie powinno być wątpliwości, że na swoje prawda?
Awatar użytkownika
schalonny
Posty: 128
Rejestracja: 01 lip 2013, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: schalonny »

Dlaczego nie powinno? Ta sama sytuacja była u Magika i wątpliwości byly ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Hmm, dobra, to jeszcze to dodam wieczorem
_Jarek_
Posty: 102
Rejestracja: 25 maja 2015, 14:38
Lokalizacja: Tczew
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: _Jarek_ »

Zauważyłem ostatnio różnicę w treści między polską a angielską kartą Uryka, dla którego u nas jest mowa o zranieniu wrogiej jednostki, a w angielskiej wersji jest po prostu "Unit". Nie widzę też w naszym FAQ nic na ten temat, a rozumiem, że dążymy do zgodności z oryginalnymi kartami.
Należy więc chyba wyjaśnić również tę sprawę.
Corran
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:48

Re: Summoner Wars

Post autor: Corran »

To ja jeszcze dodam, że w najnowszym FAQ, w punkcie 2.15.7.0 (i jego podpunktach) powinien być Siepacz, a nie Zgniatacz.
adamsb81
Posty: 46
Rejestracja: 06 paź 2013, 10:12

Re: Summoner Wars

Post autor: adamsb81 »

Witam. Czy są gdzieś poprawione karty (errata) do druku ??
excaidium
Posty: 6
Rejestracja: 28 gru 2014, 15:05

Re: Summoner Wars

Post autor: excaidium »

Witam, ostatnio zakupiłem spory używany zestaw Summoner Wars. I mam 3 pytania, na które nie znalazłem odpowiedzi w FAQ ani instrukcji.

1. Czy jeśli dwie jednostki mają tą samą umiejętność z dopiskiem "Once per turn" to można ją użyć dwa razy czy raz? np. Ranger z Shadow Elves : http://summonerwars.wikia.com/wiki/Shadow_Elves. Czy atakując dwoma Rangerami i oboma zabijając, mogę aktywować tą umiejętność dwa razy czy raz?

2. Jeśli opuszczam Vine Wall, i nie uda mi się rzut kością, to otrzymuję ranę. Czy to liczy się do moich 3 ruchów? Czy mogę spróbować się ruszyć ponownie tą jednostką? Co dzieje się z kartą zabitą przez tą ścianę? Czy taki nieudany ruch może aktywować umiejętności które robi się po ruchu?

3. W związku na odpowiedzią na FAQ
1.0.0.3: Which cards can a player look at? : A: Players may look at and count their own hands, and any face-up cards on the Battlefield and Discard piles. Players may also look at their own Magic Pile. Players cannot change the order of the cards in any pile.
Kiedy karty kładzie się na magic pile/discard pile obrazkiem do góry a kiedy w dół ?
Awatar użytkownika
schalonny
Posty: 128
Rejestracja: 01 lip 2013, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Summoner Wars

Post autor: schalonny »

1 skoro raz na ture to raz na ture :).
2 to byl twoj ruch niestety, jednostka zostala zabita przez umiejetnosc muggluga, wiec to ob zgarnia magie. Nie wiem co z umiejetnosciami po ruchu, chyba moga byc, wyczytaj dokladny wording vinewalla
3 na magii zawsze zasloniete, a na discard odsloniete


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Raz na turę, ale konkretną jednostką (w przypadku Rangera - Once per turn, when this Ranger...), czyli można to zrobić dwiema jednostkami w jednej turze.
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

No,taka sytuacja (mniej więcej - chodzi zasadę): Kynder jest na polu A w odległości 3 pól od jednostki; podczas ruchu podchodzi na odległość 2 pól (pole B) i cofa się z powrotem na pole A. Kynder przesuwa jednostkę na pole B, które właśnie opuścił, używając swojej zdolności. Uzasadnienie jest takie, że ruch z powrotem i przesunięcie jednostki odbywają się równocześnie i gracz wybiera.
Moim zdaniem zasada równoczesności nie ma tu zastosowania: Kynder przesuwa się na pole B i w tym momencie, jeśli tak chce, może użyć Mage Pusha, a następnie może kontynuować ruch.
Takie sformułowanie z Comments przy Kynderze (i podobne w FAQ) rozstrzyga, moim zdaniem, sprawę na moją korzyść:
You can also move one space, Mage Push, and then move another space. You can attack with Kynder, Mage Push the Unit into someone elses line of fire, and attack again.
(podkreślenie then moje)
Proszę o uwagi.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Wydaje mi się, że wkleiłeś dwie interpretacje jednej sytuacji.
Tak czy inaczej, nie można przesunąć jednostki na zajęte pole. Jeśli Kynder opuści pole B, będzie już za daleko i nie będzie mógł przesunąć jednostki oddalonej o 3 pola.
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Tzn. moja interpretacja była/jest taka jak twoja, ale napisałem też o pierwszej, ponieważ faktycznie ona została uznana przez większość za prawidłową...
Vognar
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2014, 11:03

Re: Summoner Wars

Post autor: Vognar »

Tarcza nadziei - czy anuluje obrażenia (wiem, że nie ma znaczenia ile obrażeń np. 1,3,6 itd.) od wielu jednostek w tej turze ataku czy tylko od jednej?

Przykład: otoczyłem jednostkę plugastwa trzema moimi jednostkami, atakuje pierwszą z nich, TRAFIAM, gracz kierujący plugastwem używa tarczy nadziei - czy mogę zdecydować o kolejnym ataku innej jednostki w tą samą jednostkę plugastwa, która przed chwilą otrzymała tarczę nadziei i czy ewentualnie trafienie nie będzie automatycznie anulowane przez wykorzystaną przed chwilą tarczę nadziei?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Tarcza Nadziei działa tylko na jeden atak. Kolejne wchodzą już normalnie
Vognar
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2014, 11:03

Re: Summoner Wars

Post autor: Vognar »

Bagiennie orki, wydarzenie "Wzrost Pnączy" - czy mogę za pomocą tej karty przyzwać opleciony mur prosto pod jednostkę wrogą lub swoją własną jednostkę?
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Summoner Wars

Post autor: syd3r »

Vognar pisze:Bagiennie orki, wydarzenie "Wzrost Pnączy" - czy mogę za pomocą tej karty przyzwać opleciony mur prosto pod jednostkę wrogą lub swoją własną jednostkę?
Możesz: "Opleciony Mur można położyć na polu, na którym jest już Jednostka".
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Tak, do zapamiętania następująca zasada: możesz położyć opleciony mur pod jednostkę, ale nie nigdy możesz przywołać jednostki na mur (co innego przesunąć/położyć).
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Rafal75 »

Witam,
mam pytanie odnośnie zdolności Grognaka, mogę ją użyć tylko wtedy gdy jest on w zasięgu ataku, czy w każdym momencie podczas fazy ataku?
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 324
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: AiS »

Rafal75 pisze:Witam,
mam pytanie odnośnie zdolności Grognaka, mogę ją użyć tylko wtedy gdy jest on w zasięgu ataku, czy w każdym momencie podczas fazy ataku?
Zdolności Grognack'a możesz użyć zamiast jego klasycznego ataku. Rzucasz kością i na wyniku >= 4 wrogie jednostki, sąsiadujące z Twoimi Murami (a dokładnie Murami pod Twoją kontrolą) otrzymują ranę.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4621
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1019 times
Been thanked: 1929 times

Re: Summoner Wars

Post autor: warlock »

Panie i Panowie (pewnie głównie panowie :D), kilka pytań co do Bagiennych i Tundrowych Orków po wczorajszej potyczce.

Bagienne Orki:
1) Zejście z muru w instrukcji opisane jest jako opuszczenie karty z oplecionym murem. Co się dzieje w przypadku, gdy trzy mury położone są np w linii? Czy chodząc po takich murach jednostką tak jak po jednym długim moście rzucamy kostką tylko wtedy, gdy "schodzimy" z muru na puste pole, czy tez poruszając się po linii po tych murach rzucamy kostką wielokrotnie po tym, jak przemieścimy się z muru na mur? Wybaczcie nieskładność, jest rano, ale mam nadzieję, że wiadomo co i jak :D

Tundrowe Orki
2) Zamrożenie. Co oznacza, że można odmrozić się w dowolnej chwili? Gdzieś kiedyś czytałem, że "w dowolnej chwili" oznacza w dowolnym momencie rundy gracza zamrożonego, albo pomiędzy fazami gracza "zamrażającego". Z tym że nie bardzo wiem, skąd taka interpretacja - w dowolnym momencie powinno oznaczać również np. bezpośrednio przed rzutem kostkami w fazie ataku przeciwnika.

Z góry dziękuję za pomoc ;)
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Rzucasz za każdym razem, kiedy opuszczasz dany mur, nawet jeżeli oznacza to przejście na kolejny.
Odnośnie do zamrożenie, to "dowolny moment" oznacza dowolny moment naszej tury, albo momenty pomiędzy fazami w turze przeciwnika (sprawdź jeszcze w faqu - gdzieś tam przy zasadach ogólnych).
ODPOWIEDZ