Wyprawa HMS Beagle - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
saracenxc
Posty: 8
Rejestracja: 08 cze 2017, 12:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Wyprawa HMS Beagle - dodatek do Robinsona Crusoe

Post autor: saracenxc »

moneyon pisze: 12 sty 2019, 00:15 1)W instrukcji do dodatku na stronie 8 pkt 2 jest napisane
-Wszystkie przedmioty, które w wyniku wytworzenia wprowadzały na planszę żetony są tracone i muszą być natychmiast obrócone ponownie na stronę pomysłu (zagroda, wnyki, skrót, itp.),

Co w sytuacji kiedy posiadamy wór lub kosz? Też posiadają żeton, ale nie jest wprowadzony na planszę jak tamte(zagroda, wtyki, skrót działają w fazie produkcji), tylko na czas akcji. Czy zostawiamy te przedmioty?

2) W instrukcji do dodatku na str 5 jest napisane, że Darwin może być pierwszym graczem.
W takiej sytuacji mogę uznać, że kiedy gramy w dwie osoby to nie musimy uznawać Darwina za pierwszego gracza(oczywiście zmieniając pierwszego gracza co rundę)?
1. Według mnie zostawiasz te przedmioty.
2. Nie jest to wprost napisane, ale wydaje mi się, że Darwin musi być pierwszym graczem zgodnie z normalnymi regułami, tzn. pierwszy gracz na początku gry to gracz najmłodszy, a w następnej rundzie zostaje nim kolejny gracz zgodnie z ruchem wskazówek zegara włączając w to Darwina.
ixi24 pisze: 04 lip 2017, 11:57 W dodatku HMS Bigle zawsze korzystamy z kart wydarzeń Darwina ? Czyli w pierwszym scenariuszu 5 kart z księgą Darwina i 5 kart ze znakiem zapytania ?
Odgrzewam, bo sam mam wątpliwości, których nie udało mi się rozwiać ani czytając instrukcję, ani przeczesując Internety... Czy ktoś może mi powiedzieć jak używać Karty Wydarzeń Darwina w scenariuszach HMS Beagle? Czy należy nimi zastąpić karty z wersji podstawowej? A może należy je wtasować do wielkiej talii kart wydarzeń z gry podstawowej? Ewentualnie używać wyłącznie 20 kart wydarzeń z dodatku (6 kart Darwina i 14 uniwersalnych)?
andrzej
Posty: 21
Rejestracja: 08 lip 2019, 17:47

Re: Wyprawa HMS Beagle - dodatek do Robinsona Crusoe

Post autor: andrzej »

Witam. Scenariusz 3 wyprawy:
W fazie wydarzeń na wodzie znajdują się dwie nieodkryte przeszkody. Pytanie: odkrywam tylko jedną, czy mogę odkryć dwie od razu ?
andrzej
Posty: 21
Rejestracja: 08 lip 2019, 17:47

Re: Wyprawa HMS Beagle - dodatek do Robinsona Crusoe

Post autor: andrzej »

Witam. Scenariusz 3 wyprawy pytanie 2:
Kartę pomysłu nr 4 odwróciłem na stronę zagrożenia "ster" . Aby ją obrócić z powrotem na stronę pomysłu to muszę naprawić ster. Wysyłam jednego ludzika jak pokazuje karta, ale przy nim narysowana jest również lina. Czy tą linę wystarczy mieć tylko w dostępnych surowcach aby zażegnać zagrożenie czy ponoszę koszt i ją tracę ?
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Wyprawa HMS Beagle - dodatek do Robinsona Crusoe

Post autor: MrAtrion »

Nigdy w scenariuszach nie traciło się takich rzeczy jak lina.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Wyprawa HMS Beagle - dodatek do Robinsona Crusoe

Post autor: Probe9 »

andrzej pisze: 02 sty 2020, 09:43 Witam. Scenariusz 3 wyprawy pytanie 2:
Kartę pomysłu nr 4 odwróciłem na stronę zagrożenia "ster" . Aby ją obrócić z powrotem na stronę pomysłu to muszę naprawić ster. Wysyłam jednego ludzika jak pokazuje karta, ale przy nim narysowana jest również lina. Czy tą linę wystarczy mieć tylko w dostępnych surowcach aby zażegnać zagrożenie czy ponoszę koszt i ją tracę ?
Wg. mnie powinno się odrzucić 1 żeton liny z dostępnych surowców.
MrAtrion pisze: 02 sty 2020, 11:57 Nigdy w scenariuszach nie traciło się takich rzeczy jak lina.
Scenariusz nr 3 jest pod tym względem wyjątkowy i liny są symbolizowane przez białe znaczniki.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
ad-fa
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2022, 18:04

Re: Wyprawa HMS Beagle - dodatek do Robinsona Crusoe

Post autor: ad-fa »

Czy można gdzieś kupić ten dodatek? I czy warto mieć ren dodatek czy Opowieści Niesamowite?
wojtas665
Posty: 29
Rejestracja: 19 mar 2021, 08:58
Been thanked: 5 times

Re: Wyprawa HMS Beagle - dodatek do Robinsona Crusoe

Post autor: wojtas665 »

Szukaj na Olx i grupach na FB. Czasami się pojawia na sprzedaż. Jeżeli lubisz Robinsona to uważam, że warto go mieć. Niesamowite Opowieści wprowadzają nowe rzeczy - np. nowe postacie,tryb horror. Warto też go mieć bo różni się od HMS Beagle.
Szkolnik
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2020, 13:58
Been thanked: 2 times

Re: Wyprawa HMS Beagle - pytania o zasady

Post autor: Szkolnik »

Jakiś czas temu miałem wątpliwości dotyczące 3 scenariusza. Wysłałem pytanie do wydawcy i uzyskałem odpowiedzi. Może te informacje komuś pomogą :)

1. Czy jeżeli na polu na którym znajduje się okręt są dwa żetony
morskich przeszkód (jeden odkryty na początku danego dnia, a drugi
zakryty) to czy można:
a) przemieścić okręt w fazie nocy po usunięciu pierwszej (odkrytej)
przeszkody, podczas gdy druga pozostanie ukryta.
b) usunąć odkrytą oraz zakrytą przeszkodę za pomocą dwóch osobnych
akcji specjalnych "rozpatrzenia przeszkody".
c) trzeba usunąć odkrytą przeszkodę, poczekać do fazy wydarzeń
kolejnego dnia aż zostanie odkryta kolejna przeszkoda i dopiero wtedy
można usunąć drugą przeszkodę i przemieścić statek w fazie (drugiej)
nocy.

Odpowiedź:
b jest poprawną odpowiedzią

2. W fazie pogody niezależnie od ilości żetonów przerzutu na
poszczególnych elementach statku zostaną uszkodzone dwa elementy, a co
za tym idzie może wystąpić sytuacja że w fazie wydarzeń będzie trzeba
rozpatrzeć wszystkie 6 kart zagrożenia?

Odpowiedź:
Może wystąpić taka sytuacja.

3. W scenariuszu nr 2 zachowaliśmy kilka skór ale nie ma możliwości
(poza odrzuceniem ich w razie rozpatrzenia karty zagrożenia) ich
wykorzystania. Czy można je traktować zamiennie z drewnem lub liną?

Odpowiedź:
Nie mogą.
ODPOWIEDZ