FireFly the game

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

FireFly the game

Post autor: Karit »

Po przeczytaniu instrukcji i angielskiego faqa mam ciągle jeszcze parę wątpliwości:

1. Kontakt z The Alliance Cruser w instrukcji jest opisany tak:
If, any time you are in the same Sector as the Alliance Cruiser, you must resolve the Alliance Contact event

Na samej karcie jest napisane:
Resolve immediately for Outlaw Ship in Alliance Cruiser Sector

Czyli musze to rozpatrywać zawsze jak na nich trafię czy tylko jak jestem Outlaw Ship?

2. Rozumiem ze jedynym sposobem pozbycia sie Warrantu jest odwiedzenie sektora z Alliance Cruiser i rozpatrzenie spotkania?

3. Majac Warrant ktory dostalem w ramach robienia pracy dla np. Ammon Duul dalej moge byc Solid z np. Badgerem
(Jedynym wyjatkiem jest Harken)?

4. Jak moge zdobywac kontrabande czy cargo, aby potem nimi handlowac z Solid kontaktami?

5. Czy moge przenosić, a jeśli tak to kiedy, żetony pomiędzy Cargo holdem i Stashem?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: FireFly the game

Post autor: Gambit »

Karit pisze:Po przeczytaniu instrukcji i angielskiego faqa mam ciągle jeszcze parę wątpliwości:
Odpowiedzi trochę późno, ale mam nadzieję, że lepiej późno niż wcale
Karit pisze:1. Kontakt z The Alliance Cruser w instrukcji jest opisany tak:
If, any time you are in the same Sector as the Alliance Cruiser, you must resolve the Alliance Contact event

Na samej karcie jest napisane:
Resolve immediately for Outlaw Ship in Alliance Cruiser Sector

Czyli musze to rozpatrywać zawsze jak na nich trafię czy tylko jak jestem Outlaw Ship?
Graliśmy tak, że rozpatruje się to dla Outlaw Ship, bo w zasadzie dla legalnych, jedynym złym działaniem tej karty o ile pamiętam jest Full Stop.
Karit pisze:2. Rozumiem ze jedynym sposobem pozbycia sie Warrantu jest odwiedzenie sektora z Alliance Cruiser i rozpatrzenie spotkania?
Jeśli dobrze pamiętam, to nie. Są chyba inne karty (na przykład Misbehave), które pozwalają pozbyć się Warrantów. Ale w 100% pewien nie jestem.
Karit pisze:3. Majac Warrant ktory dostalem w ramach robienia pracy dla np. Ammon Duul dalej moge byc Solid z np. Badgerem
(Jedynym wyjatkiem jest Harken)?
Tak.
Karit pisze:4. Jak moge zdobywac kontrabande czy cargo, aby potem nimi handlowac z Solid kontaktami?
Zdobywasz to dzięki eventom pojawiającym się na kartach Nawigacji, zarówno w przestrzeni Sojuszu, jak i Reaverów.
Karit pisze: 5. Czy moge przenosić, a jeśli tak to kiedy, żetony pomiędzy Cargo holdem i Stashem?
W zasadzie w dowolnym momencie, jednak nie w trakcie rozstrzygania eventu, czy innej karty. Na przykład masz kontrabandę w ładowni i nagle dostajesz kartę, która pozbawia Cię kontrabandy, która jest poza Stashem. Nie możesz wtedy na szybko przewalić rzeczy do Stashu. Pech.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: FireFly the game

Post autor: mig »

Mam wątpliwość co do kart Nawigacji Scrapper Ambush i A Rouge Trader: czy niepowodzenie testu powoduje zabicie całej załogi czy jej jednego członka (sfmormułowanie "a crew")?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: FireFly the game

Post autor: Gambit »

Jednej osoby.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: FireFly the game

Post autor: Curiosity »

Gambit pisze:
Karit pisze:
Karit pisze:1. Kontakt z The Alliance Cruser w instrukcji jest opisany tak:
If, any time you are in the same Sector as the Alliance Cruiser, you must resolve the Alliance Contact event

Na samej karcie jest napisane:
Resolve immediately for Outlaw Ship in Alliance Cruiser Sector

Czyli musze to rozpatrywać zawsze jak na nich trafię czy tylko jak jestem Outlaw Ship?
Graliśmy tak, że rozpatruje się to dla Outlaw Ship, bo w zasadzie dla legalnych, jedynym złym działaniem tej karty o ile pamiętam jest Full Stop.
Dla "legalnych" nie ma żadnego zastosowania, nawet Full Stopa nie ma. Na samej górze jest napisane, że jej efekt rozpatruje się TYLKO dla Outlaw Ship.
Karit pisze:2. Rozumiem ze jedynym sposobem pozbycia sie Warrantu jest odwiedzenie sektora z Alliance Cruiser i rozpatrzenie spotkania?
Jeśli dobrze pamiętam, to nie. Są chyba inne karty (na przykład Misbehave), które pozwalają pozbyć się Warrantów. Ale w 100% pewien nie jestem.
Jeśli jesteś Solid z Badgerem, to możesz za 1000 kredytów pozbyć się Warrenta.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: FireFly the game

Post autor: mig »

@Gambit - Dzięki:)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: FireFly the game

Post autor: mig »

Kolejna porcja wątpliwości (być może wydumanych, ale wolę się upewnić, przed zagraniem;):
1. Gdy mam na statku ładunek mogę zrealizować zlecenie dostawy bez pobierania towarów z pierwszej planety?
2. Realizacja zlecenia w którym mogę ładować pasażerów/uciekinierów do woli: mogę wyładować na docelowej planecie więcej niż ich zabrałem (miałem jakichś już wcześniej na pokładzie)?
3. Czy zawsze należy karty zleceń/wyposażenia brać w pierwszej kolejności z odkrytych kart odrzuconych? Jeśli jest tam sam crap, mogę od razu losować mimo, że na stosie odrzuconych leżą karty?
4. Muszę za jedną kartę wyposażenia zapłacić, nawet jak żadnej nie wezmę?
5. Po odejściu członka załogi (niezadowolony) gdzie on ląduje? Na stosie kart odrzuconych na "macierzystej" planecie czy w miejscu gdzie się pożegnaliśmy? ;) Czy mogę go ponownie zatrudnić?
6. Utrata reputacji "podczas realizacji zlecenia" oznacza utratę w trakcie całego czasu kiedy dane zlecenie jest aktywne, czy w momencie kiedy wykonuję konkretną akcję związaną z tym zleceniem (np. dobieram karty naruszenia prawa realizując to zlecenie)?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: FireFly the game

Post autor: Cyberpuncur »

1-2. Trzymając się zasad, cargo to cargo, pasażer to pasażer więc teoretycznie tak w obu punktach, ale patrząc na to logicznie i sensownie, to powinno się mimo wszystko robić zadanie od początku do końca wg mnie.
3. Możesz wziąc dowolną kombinację 3 kart do rozpatrzenia albo zakrytych albo odkrytych. 3 zakryte jak najbardziej i z tego wybrać 2 które można kupić.
4. Nie musisz kupować jeśli nie chcesz.
5. Wraca na planetę/stację macierzystą i można go ponownie zatrudnić normalnie.
6. Nie bardzo rozumiem pytanie, generalnie przy stracie reputacji z tego co pamiętam zadanie automatycznie kończy się porażką i są reperkusje różne zależnie od kontaktu (u Niski najgorsze).
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: FireFly the game

Post autor: kwiatosz »

1. W sumie obojętne, bo to bez sensu - nadmiarowy towar możesz sprzedać, a zlecenie i tak aktywujesz na planecie załadunku. Stąd - obstawiam, że musisz ładować (i tak nigdy się nie opłaca nie załadować).
2. Tak.
3. Oglądanie odrzuconych to bonus dla Ciebie - bo najpierw oglądasz czy tam coś jest, a później dobierasz do trzech z zakrytych. Jak najbardziej po obejrzeniu możesz pociągnąć 3 zakryte karty.
4. Nie rozumiem skąd ten pomysł, płacisz za kupione rzeczy tylko.
5. Ląduje na macierzystej, możesz go ponownie zatrudnić.
6. Jeżeli masz w obszarze aktywnych zadań zlecenie od czlowieka, z którym jesteś solid, to w momencie dostania warranta taki solid spada - czyli masz aktywne zadanie dla Patience i Amon Duula, dostajesz warrant=>spada Ci solid z Patience i Amonem jeżeli takie miałeś.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: FireFly the game

Post autor: mig »

@Cyberpuncur, kwiatosz - dzięki!
Wątpliwości co do brania kart losowo wzięły się z tego fragmentu polskiej wersji instrukcji "Przejrzyj stos kart odrzuconych i wybierz do 3 dowolnych kart do rozpatrzenia. Jeśli na stosie kart odrzuconych są mniej niż 3 karty, dobierz niejawnie brakujące karty z nowego stosu.", a dotyczące konieczności zapłaty za 1 przedmiot z tego że z "możesz" w mojej głowie zrobiło się "musisz" :oops:
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: FireFly the game

Post autor: Curiosity »

kwiatosz pisze:czyli masz aktywne zadanie dla Patience i Amon Duula, dostajesz warrant=>spada Ci solid z Patience i Amonem jeżeli takie miałeś.
Nie.
To nie jest tak, że za jakiegokolwiek Waranta spada Ci solid ze Zleceniodawcą. Na przykład Warranty złapane z Talii Nawigacji oznaczają jedynie to, że stajesz się Outlaw Ship. Żeby stracić Zlecenie i przestać być Solid, musisz dostać Warranta z kart naruszenia Prawa (Aim to Misbehave) z tego zlecenia. Czyli w praktyce nigdy nie spadnie Ci solid jeśli robisz tylko legalne misje. Jeszcze raz powtarzam: na Warrant Tokeny z innych źródeł możesz gwizdać :mrgreen:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: FireFly the game

Post autor: Curiosity »

mig pisze:3. Czy zawsze należy karty zleceń/wyposażenia brać w pierwszej kolejności z odkrytych kart odrzuconych? Jeśli jest tam sam crap, mogę od razu losować mimo, że na stosie odrzuconych leżą karty?
Moim zdaniem musisz wybierać Zlecenia z discardu.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: FireFly the game

Post autor: kwiatosz »

Curiosity pisze:
kwiatosz pisze:czyli masz aktywne zadanie dla Patience i Amon Duula, dostajesz warrant=>spada Ci solid z Patience i Amonem jeżeli takie miałeś.
Nie.
To nie jest tak, że za jakiegokolwiek Waranta spada Ci solid ze Zleceniodawcą. Na przykład Warranty złapane z Talii Nawigacji oznaczają jedynie to, że stajesz się Outlaw Ship. Żeby stracić Zlecenie i przestać być Solid, musisz dostać Warranta z kart naruszenia Prawa (Aim to Misbehave) z tego zlecenia. Czyli w praktyce nigdy nie spadnie Ci solid jeśli robisz tylko legalne misje. Jeszcze raz powtarzam: na Warrant Tokeny z innych źródeł możesz gwizdać :mrgreen:
Na pewno? W instrukcji stoi: "Contacts do not like it when someone working for them gets tagged by the Alliance. If you receive a Warrant while working a Job for a Contact, any reputation with that Contact is lost along with any and all benefits for being Solid."
Teoretycznie jest to w rozdziale "working a job", ale "crew jumping ship" też jest w tym rozdziale, a tak naprawdę załoga w dowolnym momencie kontaktu z innym statkiem może zostać podkupiona - z tego biorę interpretację, że "working a job" to nie tylko akcja, ale generalnie posiadanie joba aktywnego.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: FireFly the game

Post autor: Curiosity »

Na pewno. Na BGG była o tym dyskusja.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: FireFly the game

Post autor: kwiatosz »

Tak, znalazłem dyskusję. Ok, to sporo ułatwia w scenariuszach, gdzie trzeba mieć solidy :) Reputację z Harkenem traci się w dowolnym momencie otrzymania warrant, a inne nie.
Co prawda autor w dyskusji się chyba nie wypowiadał, ale pasuje mi taka interpretacja :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: FireFly the game

Post autor: Cyberpuncur »

Curiosity pisze:
mig pisze:3. Czy zawsze należy karty zleceń/wyposażenia brać w pierwszej kolejności z odkrytych kart odrzuconych? Jeśli jest tam sam crap, mogę od razu losować mimo, że na stosie odrzuconych leżą karty?
Moim zdaniem musisz wybierać Zlecenia z discardu.
Jeszcze uściślając ten punkt, w instrukcji napisali, że masz przejrzeć discard pile i z niego wybierać 3, ale za każdą kartę poniżej 3, możesz dobrać kartę zakrytą. Czyli jeśli wybierasz z discarda 0, to możesz dobrać 3 zakryte i z nich rozpatrywać 2. I nie ma tu znaczenia ile jest kart w discard pile. Mogą być 2 karty, może być 15.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: FireFly the game

Post autor: mig »

Więc podsumowując wątek Solidności:
Żeby stracić status "Solidnego" z kimś trzeba dostać Warrant Issue. Warrant Issue nie może być z talii Nawigacji, tylko z talii Naruszeń Prawa. Żeby skutecznie likwidował Solidność z jakimś Zleceniodawcą trzeba go (Warrant) dostać realizując dla tego zleceniodawcy Zlecenie (czyli wyciągając karty naruszenia prawa dla realizacji Zlecenia właśnie tego Zleceniodawcy). Więc jeśli mam aktywne zlecenia od Badgera, Patience i Duul i dostanę Warrant realizując zadanie Duula, to tracę status Solidnego jedynie u Duula a u Badgera i Patience nadal jestem spoko kolo :) Tak?

A z tymi Zleceniami/Wyposażeniem z discardu? Można brać losowo jak się chce, czy trzeba najpierw zczyścić discard?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: FireFly the game

Post autor: Cyberpuncur »

Tak, jak robisz zadanie dla Badgera i z karty Aim to Misbehave dostajesz Warrant to tracisz reputację tylko u niego, bo został on powiązany z tym zadaniem, które się nie udało. Pozostałe kontakty są nieruszone (wyjątek Amon Duul, znaczy Harken, jak Kwiatosz pisze).

Jak wyżej napisałem, według zasad można brać albo z discard pile albo zakryte, suma ma być 3 (do rozpatrzenia) i 2 z tego możesz zatrzymać.

Cytat z zasad:
"As with buying from a Supply deck, you may Consider 3 Job Cards - but you may only accept 2 of those Jobs. Look through the entire discard pile first and choose up to 3 Job Cards to consider. For each card less then 3 that you Consider from the discard pile, you may draw 1 card from the Contact Deck."

Nie ma napisane, że musisz brać najpierw discard pile, tylko żeby najpierw tam sprawdzić czy nie ma czegoś co chcesz.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2014, 13:12 przez Cyberpuncur, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: FireFly the game

Post autor: kwiatosz »

Nie Amona tylko Harkena.

Co do discardu zasada jest jedna - wybierasz co chcesz i uzupełniasz do trzech kart na ręku z zakrytej talii, kupujesz max 2.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: FireFly the game

Post autor: Curiosity »

kwiatosz pisze:Co do discardu zasada jest jedna - wybierasz co chcesz i uzupełniasz do trzech kart na ręku z zakrytej talii, kupujesz max 2.
Nie kłócę się, bo ten wariant jest nawet łatwiejszy :) Nie twierdze, że moja interpretacja jest najlepsiejsza ;)
Instrukcja ma niestety parę niedomówień...
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: FireFly the game

Post autor: mig »

Szczerze mówiąc ciesze się, że ta interpretacja, póki co, zdobywa przewagę, bo wybieranie z discardu wydawało mi się dość ograniczające :)

Ale mam jeszcze kolejne pytania ;)

7. Karta A Rival Crew - czy efekt drugiej opcji (tylko połowa zapłaty) liczony jest tylko gdy karta Rival Crew jest ostatnią kończącą zadanie, czy również jeśli np. musimy dociągnąć dwie karty a tą wyciągnęliśmy jako pierwszą?

8. Czy po nieudanej próbie wykonania zlecenia nielegalnego ciągnie się wszystkie karty naruszeń prawa od nowa od nowa, czy tylko tyle ilu jeszcze nie udało się zrobić? A jeśli tyle ile zostało, to co z kartą na której "polegliśmy"? Na discard czy podchodzimy do niej ponownie?

9. Karta A Vote of no confidence - czy chodzi o całą załogę jaką posiadamy czy tylko o tych, którzy realizują dane zadanie?

10. Czy lekarz żeby leczyć musi być w grupie wykonującej zadanie, czy może również użyć zdolności kiedy spokojnie grzeje d... na statku w czasie realizacji zadania?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: FireFly the game

Post autor: kwiatosz »

Tutaj w instrukcji jest "Look through the entire discard pile first and choose up to 3 Job Cards to consider. For each card less then 3 that you Consider from the discard pile, you may draw 1 card from the Contact Deck". Poprzednio mój cytat zaprzeczał mojej interpretacji, teraz powinno być lepiej ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: FireFly the game

Post autor: Cyberpuncur »

ad 7. Ja grałem, że to po prostu działało na daną robotę, nie ważne kiedy zostało dociągnięte.
ad 8. Jak Ci się nie uda przynajmniej 1 Misbehave czyli Attempt Botched to zaczynasz zabawę od nowa.
ad 10. Z tego co pamiętam, nie musi być w grupie zadaniowej, może być na statku, gdzieś ktoś to tłumaczył, że rannego delikwenta się zaciąga na statek, gdzie jest leczony dopiero.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: FireFly the game

Post autor: Curiosity »

kwiatosz pisze:Tutaj w instrukcji jest "Look through the entire discard pile first and choose up to 3 Job Cards to consider. For each card less then 3 that you Consider from the discard pile, you may draw 1 card from the Contact Deck". Poprzednio mój cytat zaprzeczał mojej interpretacji, teraz powinno być lepiej ;)
Jak pisałem, kwestia interpretacji. Warto poruszyć to na BGG :)
mig pisze:7. Karta A Rival Crew - czy efekt drugiej opcji (tylko połowa zapłaty) liczony jest tylko gdy karta Rival Crew jest ostatnią kończącą zadanie, czy również jeśli np. musimy dociągnąć dwie karty a tą wyciągnęliśmy jako pierwszą?
Jeęli zdecydujesz się wybrać tę opcję, to niezależnie od kolejności dobierania kart, masz połowe zapłaty
8. Czy po nieudanej próbie wykonania zlecenia nielegalnego ciągnie się wszystkie karty naruszeń prawa od nowa od nowa, czy tylko tyle ilu jeszcze nie udało się zrobić? A jeśli tyle ile zostało, to co z kartą na której "polegliśmy"? Na discard czy podchodzimy do niej ponownie?
Po nieudanej próbie (Attemp Botched) musisz od nowa rozpatrzeć tyle kart Misbehave, ile jest na karcie Zlecenia.
10. Czy lekarz żeby leczyć musi być w grupie wykonującej zadanie, czy może również użyć zdolności kiedy spokojnie grzeje d... na statku w czasie realizacji zadania?
Uważam, że może być na statku. Na tę myśl naprowadził mnie np. jeden z Ship Upgrade, który daje Ci bonusy do testów. Tego przecież ze sobą na robotę nie zabierzesz ;)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: FireFly the game

Post autor: kwiatosz »

Fabularnie też bym obstawiał, że lekarz na statku leczy - okazuje się to dużo łatwiejsze do przeprowadzenia w ambulatorium niż np. w barze, w którym postać dostała kosę ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ