Gra o tron - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 256
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 50 times

Re: Gra o tron

Post autor: Col. Frost »

Sory, źle doczytałem pytanie, nie zauważyłem tego "tylko". Targaryenowie zdobywają punkt, gdy opanują obszar z żetonem lojalności, wszystko jedno w jaki sposób.

A same żetony lojalności są rozprowadzane za pomocą IV talii Westeros.
Awatar użytkownika
ketyow
Posty: 43
Rejestracja: 04 lut 2010, 16:30
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 11 times

Re: Gra o tron

Post autor: ketyow »

Ponowię pytanie sprzed kilku lat, na które nie uzyskałem odpowiedzi, może tym razem się uda ;-)

Nie wiem czy to błąd w druku - przy grze na czterech graczy neutralny garnizon Starego miasta wg instrukcji (strona 28 na dole) jest nie do zdobycia, natomiast na żetonie ma on dla czterech graczy siłę trzy. Co jest prawidłowe? Trochę dziwnie też, że przy grze dla czterech Wysogród nie ma żadnego garnizonu - można wziąć bez walki. Nie miał być czasami wyłączony z rozgrywki?
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 595
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Gra o tron

Post autor: Muleq »

Przy grze na 4 zarówno Słoneczna Włócznia jak i Wysogród są całkowicie wyłączone z rozgrywki. Natomiast co do żetonu Starego miasta to grałbym tak jak jest napisane na żetonie.

Nie zmienia to faktu, że GoT po prostu nie jest grą na 4 osoby. Jest mnóstwo innych świetnych gier idealnie skrojonych na 4 osoby, więc nie widzę sensu żeby psuć sobie wieczór grając w grę, która prawdziwą frajdę daje dopiero od 6 osób w górę.
Putin93
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2019, 13:52

Re: Gra o tron

Post autor: Putin93 »

Siema, mam pytanko związane z kartą Stannisa Baratheona z dodatku Matka Smoków. Zdolność karty:
Jeśli w tej bitwie nie otrzymujesz wsparcia, usuń z planszy wszystkie rozkazy Wsparcia (w tym własne rozkazy) sąsiadujące z obszarem ogarniętym bitwą. Anulujesz w ten sposób całą siłę zapewnianą przez wspierające jednostki
Jeden z graczy użył tej karty, mówiąc, że wspiera swoje jednostki poprzez rozkaz wsparcia na statkach. Po odsłonięciu kart nagle powiedział, że nie wspiera siebie i mam usunąć moje rozkazy wspierające sąsiadujący obszar bitwy. Czy można anulować sobie wsparcie po okazaniu kart i czy mógł usunąć rozkazy wsparcia mimo, że mówił, że wspiera siebie przed okazaniem kart?
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Gra o tron

Post autor: Szewa »

Putin93 pisze: 02 sty 2021, 17:24 Siema, mam pytanko związane z kartą Stannisa Baratheona z dodatku Matka Smoków. Zdolność karty:
Jeśli w tej bitwie nie otrzymujesz wsparcia, usuń z planszy wszystkie rozkazy Wsparcia (w tym własne rozkazy) sąsiadujące z obszarem ogarniętym bitwą. Anulujesz w ten sposób całą siłę zapewnianą przez wspierające jednostki
Jeden z graczy użył tej karty, mówiąc, że wspiera swoje jednostki poprzez rozkaz wsparcia na statkach. Po odsłonięciu kart nagle powiedział, że nie wspiera siebie i mam usunąć moje rozkazy wspierające sąsiadujący obszar bitwy. Czy można anulować sobie wsparcie po okazaniu kart i czy mógł usunąć rozkazy wsparcia mimo, że mówił, że wspiera siebie przed okazaniem kart?
A co to za zmienianie zdania? Powiedzial, ze nie wspiera siebie to nie wspiera, koniec. Nie może użyć zdolności karty.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Gra o tron

Post autor: Indar »

W instrukcji opisana jest konkretna kolejność co się robi podczas bitwy. Deklarowanie wsparcia jest przed ujawnieniem kart dowódców - jak zadeklarował to dostaje wsparcie.
TARGARYEN25
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2021, 17:55

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: TARGARYEN25 »

Hejka,
Mam pytanie do Matki Smoków. W zasadach jest napisane, że ostatni z graczy nie może spasować/odmówić kontroli nad wasalami. Ale ostatnim graczem jest Targaryen! Czy to oznacza, że może on [gracz prowadzący Targaryenów] mieć jakichkolwiek wasali, czy chodzi tu o gracza z pozycją "7" na torze Żelaznego Tronu? Byłbym wdzięczny za odpowiedź.
mzdxtvtpxodyezkhfe
Posty: 28
Rejestracja: 21 paź 2021, 09:14
Has thanked: 33 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra o tron - pytania i wątpliwości

Post autor: mzdxtvtpxodyezkhfe »

Mam pytanie odnośnie kontroli nad obszarem.

Jest Obszar A z położonym Żetonem Władzy i armią. Z obszaru B gracz atakuje obszar A. Walkę wygrywa gracz B, lecz nie może zostać na atakowanym obszarze (z powodu śmierci wynikającej z Karty Losów Bitwy, lub Karty Rodów). Gracz A jest zmuszony do wycofania swojej armii, gracz B także. Co się dzieje z obszarem? Czy żeton Władzy zostaje i obszar nadal jest pod władaniem gracza A? Czy może jest on usuwany, bo przecież gracz B wygrał?
Awatar użytkownika
Niewodnik
Posty: 384
Rejestracja: 01 lut 2016, 13:08
Has thanked: 59 times
Been thanked: 150 times

Re: Gra o tron - pytania i wątpliwości

Post autor: Niewodnik »

Nie liczy się wygrana, tylko fakt wkroczenia na teren niezajęty przez innego gracza. W tym przypadku do tego nie doszło, więc teren pozostaje w rękach broniącego.
StanleyStone
Posty: 242
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra o tron - pytania i wątpliwości

Post autor: StanleyStone »

Nie wiedziałem, gdzie o to zapytać, więc piszę tu. Czy wyjęcie z Matki Smoków tylko rodu Arrynów mocno zniekształci grę? Chodzi mi o to, że chciałbym z kimś się dogadać na kupno wspólnie Matki Smoków, ale mnie interesuje tylko ród Arrynów, a resztę oddałbym współkupującemu. Niby Targaryanowie wchodzą jako ósmy gracz, ale czy widzicie jakieś potencjalne errory, gdyby wchodzili jako siódmy gracz - bez Arrynów?
StanleyStone
Posty: 242
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra o tron - pytania i wątpliwości

Post autor: StanleyStone »

Jeszcze jedno pytanie. Czy statki mogą skutecznie rozpatrywać żeton umacniania władzy na morzu, czy tylko w portach? Przebiłem się przez instrukcję, a ten aspekt jakoś mi uleciał i teraz mimo szukania nic nie znalazłem i nie wiem, czy była o tym wzmianka.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 595
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Gra o tron - pytania i wątpliwości

Post autor: Muleq »

Rozkaz umocnienia władzy skutecznie działa tylko w porcie i tylko gdy kontrolujesz morze, przy którym znajduje się port.
inigo72
Posty: 10
Rejestracja: 05 mar 2016, 14:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra o tron - pytania i wątpliwości

Post autor: inigo72 »

Jedno pytanko. Sytuacja jest następująca:
Martel broni się 1 jednostką piechurów,atakuje Tyrell. Po ustaleniu obu sił,powiedzmy że Martel wygrywa bo dostał wsparcie od sąsiednich jednostek. Ale Tyrell zagrywa Mace Tyrella(natychmiast zniszcz jedną z atakujących lub broniących jednostek piechurów) i teraz :
1.bitwa kończy się automatycznie zwycięstwem Tyrella bo Martel nie ma komu wysłać wsparcia czy
2.po prostu odejmujemy 1 od siły Martela i rozstrzygamy bitwę normalnie?
MajkelEryk
Posty: 151
Rejestracja: 01 sty 2019, 19:54
Has thanked: 41 times
Been thanked: 16 times

Re: Gra o tron - pytania i wątpliwości

Post autor: MajkelEryk »

inigo72 pisze: 21 sty 2024, 16:21 Jedno pytanko. Sytuacja jest następująca:
Martel broni się 1 jednostką piechurów,atakuje Tyrell. Po ustaleniu obu sił,powiedzmy że Martel wygrywa bo dostał wsparcie od sąsiednich jednostek. Ale Tyrell zagrywa Mace Tyrella(natychmiast zniszcz jedną z atakujących lub broniących jednostek piechurów) i teraz :
1.bitwa kończy się automatycznie zwycięstwem Tyrella bo Martel nie ma komu wysłać wsparcia czy
2.po prostu odejmujemy 1 od siły Martela i rozstrzygamy bitwę normalnie?
Nr 2.
Daninho
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2022, 22:01

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: Daninho »

Hej
Ja mam dwa pytanka do rozgrywki
- czy pokonując neutralne twierdze/ zamki można używać kart rodów do zwiększenia siły ataku czy to musi być czysta liczba z wojsk i wsparcia
- remisy bitwy osób które nie zajmują pierwszego miejsca na torze lenników ( tego z mieczem) rost rozstrzygany na korzyść tego co jest na nim wyżej czy decyduje osoba będąca na pierwszym miejscu

Dzięki
Awatar użytkownika
ekwilibrystyczny
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2020, 17:04
Has thanked: 27 times
Been thanked: 35 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: ekwilibrystyczny »

Daninho pisze: 16 mar 2024, 16:44 Hej
Ja mam dwa pytanka do rozgrywki
- czy pokonując neutralne twierdze/ zamki można używać kart rodów do zwiększenia siły ataku czy to musi być czysta liczba z wojsk i wsparcia
- remisy bitwy osób które nie zajmują pierwszego miejsca na torze lenników ( tego z mieczem) rost rozstrzygany na korzyść tego co jest na nim wyżej czy decyduje osoba będąca na pierwszym miejscu

Dzięki
1. Nie można, tylko wojsko + wsparcie.
2. Remis wygrywa ten kto jest wyżej na torze, inaczej pozycje na tym torze nie miałyby sensu, poza oczywiście pierwszym miejscem :)
ODPOWIEDZ