Hive (Rój) - pytania i wątpliwości.

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Hive [Rój]

Post autor: okon »

Czy stonoga może przenosić królową (swoją albo przeciwnika) ??????
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Hive [Rój]

Post autor: okon »

i czy jak na stonodze stoii zuk to czy ma ona swoja akcje ???
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 324
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Hive [Rój]

Post autor: AiS »

okon pisze:Czy stonoga może przenosić królową (swoją albo przeciwnika) ??????
Oczywiście, że tak.
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 324
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Hive [Rój]

Post autor: AiS »

okon pisze:i czy jak na stonodze stoii zuk to czy ma ona swoja akcje ???
Żuk blokuje każdego robala pod sobą, stonogę też.

P.S. Kto nazwał krocionoga stonogą?
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Hive [Rój]

Post autor: okon »

jeszcze jedna wątpliwość jeżeli mój żuk stoi na królowej przeciwnika nadając stosowi mój kolor to mogę wystawiać się w przy królowej przeciwnika ( tak jak by była moją płytką ) ???
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Hive [Rój]

Post autor: okon »

hmm zasadniczo trzeba wychodzić żuk królowa ewentualnie królowa żuk żuk a najlepiej żuk królowa żuk komar .....
zastanawiam sie czy to nie jest wygrywająca strategia .. i czy na pewno z pozycji drugiego gracza da się doprowadzić do klinczu bo jeśli nie to słabo . jak nie wyjdzie sie zukiem to nawet stonoga nie pomoze bo żuczysko i tak na nas wejdzie
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4049
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 271 times
Been thanked: 152 times

Re: Hive [Rój]

Post autor: lacki2000 »

okon pisze:hmm zasadniczo trzeba wychodzić żuk królowa ewentualnie królowa żuk żuk a najlepiej żuk królowa żuk komar .....
zastanawiam sie czy to nie jest wygrywająca strategia .. i czy na pewno z pozycji drugiego gracza da się doprowadzić do klinczu bo jeśli nie to słabo . jak nie wyjdzie sie zukiem to nawet stonoga nie pomoze bo żuczysko i tak na nas wejdzie
zasadniczo to nie temat na takie rozważania ale faktycznie jest to strategia wygrywająca jeśli przeciwnik źle gra :) Jest wiele innych strategii wygrywających ze źle grającym przeciwnikiem ;)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Hive [Rój]

Post autor: okon »

jeżeli tylko da się doprowadzić do klinczu strategia wygrywająca nie jest . Gorzej by było gdyby np. z pozycji 1 gracza dało się zawsze wleść żukiem na królową w pierwszych ruchach totalnie ją warzywiąc .. mam za malo partii żeby to stwierdzić ale mam nadzieje że takie rzeczy nie istnieją
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4049
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 271 times
Been thanked: 152 times

Re: Hive [Rój]

Post autor: lacki2000 »

okon pisze:jeżeli tylko da się doprowadzić do klinczu strategia wygrywająca nie jest . Gorzej by było gdyby np. z pozycji 1 gracza dało się zawsze wleść żukiem na królową w pierwszych ruchach totalnie ją warzywiąc .. mam za malo partii żeby to stwierdzić ale mam nadzieje że takie rzeczy nie istnieją
Wiele razy (na BGA) przeciwnik mi właził już na początku żukiem na mą królową i nie zawsze wygrywał, dużo zależy od ruchów innych robali.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
wolf_kain
Posty: 44
Rejestracja: 14 kwie 2017, 07:51
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hive [Rój]

Post autor: wolf_kain »

Pozwolę sobie podnieść temat po ponad rocznej nieaktywności. Mam pytanie o komara. Czy w momencie dokładania go do roju od razu musimy deklarować jakie stworzenie będzie kopiował, czy może w kolejnej fazie naszego ruchu ? Na przykład dokładam go do żuka, konika polnego i mrówki. W którym momencie określam czyje cechy przejmie ? Osobiście uważam, że deklarować powinno się później, ale chciałbym się upewnić czy dobrze rozumuję.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Hive [Rój]

Post autor: Paskudnik »

wolf_kain pisze:Pozwolę sobie podnieść temat po ponad rocznej nieaktywności. Mam pytanie o komara. Czy w momencie dokładania go do roju od razu musimy deklarować jakie stworzenie będzie kopiował, czy może w kolejnej fazie naszego ruchu ? Na przykład dokładam go do żuka, konika polnego i mrówki. W którym momencie określam czyje cechy przejmie ? Osobiście uważam, że deklarować powinno się później, ale chciałbym się upewnić czy dobrze rozumuję.
Deklarujesz zawsze przed samym poruszeniem bierki (czyli nie w momencie dokładania tylko już w kolejnym ruchu).
Zwróć uwagę, że od dołożenia komara do jego poruszenia sytuacja może się trochę zmienić (coś może dojść lub odejść), więc deklarowanie turę wcześniej nie miałoby wiele sensu.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
wolf_kain
Posty: 44
Rejestracja: 14 kwie 2017, 07:51
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hive [Rój]

Post autor: wolf_kain »

Paskudnik pisze: Zwróć uwagę, że od dołożenia komara do jego poruszenia sytuacja może się trochę zmienić (coś może dojść lub odejść), więc deklarowanie turę wcześniej nie miałoby wiele sensu.
Dokładnie w ten sam sposób to rozumiałem. Dzięki za potwierdzenie :D
Radek
Posty: 627
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: Hive [Rój]

Post autor: Radek »

lacki2000 pisze:
okon pisze:hmm zasadniczo trzeba wychodzić żuk królowa ewentualnie królowa żuk żuk a najlepiej żuk królowa żuk komar .....
zastanawiam sie czy to nie jest wygrywająca strategia .. i czy na pewno z pozycji drugiego gracza da się doprowadzić do klinczu bo jeśli nie to słabo . jak nie wyjdzie sie zukiem to nawet stonoga nie pomoze bo żuczysko i tak na nas wejdzie
zasadniczo to nie temat na takie rozważania ale faktycznie jest to strategia wygrywająca jeśli przeciwnik źle gra :) Jest wiele innych strategii wygrywających ze źle grającym przeciwnikiem ;)
Otwarcia żukiem nie widziałem od lat. Szkoda żuka ;) Zawodnicy otwierają wszystkim tylko nie żukiem.
Awatar użytkownika
szon
Posty: 125
Rejestracja: 22 sie 2012, 20:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Hive [Rój]

Post autor: szon »

Czy konik polny może przeskoczyć jeżeli na linii jego skoku na innej płytce stoi żuk?
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Hive [Rój]

Post autor: Edwardo »

szon pisze: 06 maja 2018, 10:05 Czy konik polny może przeskoczyć jeżeli na linii jego skoku na innej płytce stoi żuk?
Tak, może
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
mk9898
Posty: 73
Rejestracja: 27 sty 2014, 09:43
Been thanked: 1 time

Rój

Post autor: mk9898 »

Cześć,
Proszę o wyjaśnienie następującej kwestii. Przeciwnik otoczył mnie całkowicie, ale wcześniej zadbałem o to, lub też sytuacja na planszy akurat tak się rozwinęła, że na mojej królowej jest inna moja płytka (w tej konkretnej sytuacji był to komar, ale może to być także żuk). Czy w tej sytuacji przeciwnik wygrywa, bo mnie otoczył czy jednak musi być widać nieprzykrytą królową i zwycięstwo przeciwnika będzie jedynie wówczas ja gdy okażę dobrą wolę i zejdę ze swojej królowej komarem lub żukiem?
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Hive (Rój) - pytania i wątpliwości.

Post autor: Edwardo »

Otoczona królowa równa się wygrana tego kto otoczył, nie ma znaczenia czy coś na niej siedzi (w sumie to jest nawet jeszcze bardziej otoczona ;) )
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Grzegorzx
Posty: 50
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:15

Re: Hive (Rój) - pytania i wątpliwości.

Post autor: Grzegorzx »

Mam pytanko o biedronkę.
Czy ona identycznie jak żuk i komar może się ruszyć na stos mimo, że na poziomie zero jest otoczona ( nie rozrywa roju) i czy podobnie jak koledzy może zakończyć ruch w dziurze?
Tomson19
Posty: 28
Rejestracja: 02 kwie 2017, 15:35
Been thanked: 2 times

Re: Hive (Rój) - pytania i wątpliwości.

Post autor: Tomson19 »

Tak jak najbardziej można się tak poruszyć biedronką. Musisz pamiętać jedynie o tym, żeby 3 sekwencje jej ruchu były spełnione - pierwszy ruch wejście na rój, drugi przejście jeden hex na poziomie wyższym i później jako trzeci ruch - zejście na poziom zero. Jak najbardziej pole końcowe może być takie same jak początkowe.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Hive (Rój) - pytania i wątpliwości.

Post autor: bdm »

Jak wejdę komarem (ruchem żuka) na górę (przylegał do żuka) to potem mogę zejść tylko jak będę przylegał do żuka?

Co w sytuacji kiedy jestem na górnym poziomie komarem i chcę się ruszyć jako mrówka (jest poziom niżej ale czy przylegam w takiej sytuacji do mrówki?).
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 534 times
Been thanked: 423 times

Re: Hive (Rój) - pytania i wątpliwości.

Post autor: miker »

bdm pisze: 20 lip 2023, 13:14 Jak wejdę komarem (ruchem żuka) na górę (przylegał do żuka) to potem mogę zejść tylko jak będę przylegał do żuka?

Co w sytuacji kiedy jestem na górnym poziomie komarem i chcę się ruszyć jako mrówka (jest poziom niżej ale czy przylegam w takiej sytuacji do mrówki?).
Jak wszedłeś komarem jak żuk, to schodzisz jak żuk. Dopiero potem przejmujesz umiejętność od innego owada.

Obrazek
ODPOWIEDZ