Sztuka wojny

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Sztuka wojny

Post autor: WieszKto »

Witam

Czy jeśli mam wszystkie moje oddziały na 1 prowincji wygrałem właśnie bitwę i mam tam dołożyć 2 oddziały ale nie mam ich w puli ani w innych prowincjach i nie mam kart które mógłbym odrzucić aby wziąć jednostki posiłków to co powinienem zrobić?
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Sztuka wojny

Post autor: Luke555 »

WieszKto pisze: 03 mar 2019, 18:36 Witam

Czy jeśli mam wszystkie moje oddziały na 1 prowincji wygrałem właśnie bitwę i mam tam dołożyć 2 oddziały ale nie mam ich w puli ani w innych prowincjach i nie mam kart które mógłbym odrzucić aby wziąć jednostki posiłków to co powinienem zrobić?
to byłaby sytuacja nadzwyczajna , grałem wiele razy, ale nigdy nie byłem świadkiem takiego ustawienia jak opisujesz. jaki cel skupiać się wyłącznie na 1 prowincji i wszystkie inne totalnie opuścić i nie mieć rezerwy nawet? myślę że przeciwnik zebrałby zaraz tyle punktów, że nokaut i wcześniejszy koniec gry.
ale gdyby hipotetycznie była taka sytuacja to po prostu nic nie dokładasz i nic nie zdejmujesz z planszy.
Relox14
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2019, 19:31

Re: Sztuka wojny

Post autor: Relox14 »

Cześć, mam pytanie co do podstawowej zasady, bo niestety nigdzie nie jest ona jednoznaczna.

Następuje trzecia tura punktowania, wynik po podliczeniu = 10 do 5.
Nadchodzi szósta tura, wynik nowego punktowania = 5 do 5. I teraz, czy punkty z trzeciej tury dodajemy do sumy punktów z szóstej? Czyli w tym wypadku liczymy 15 do 10? Czy olewamy pierwsze punktowanie i zostawiamy 5:5, czyli remis?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Sztuka wojny

Post autor: Andy »

Zaznacza się tylko różnicę punktów między graczami, aktualizując ją w 3, 6 i 9 rundzie.

Np. gracz A po trzeciej rundzie prowadził z graczem B 4 punktami. Po szóstej rundzie gracz B prowadzi z graczem A 6 punktami. Wynik "netto" w tym momencie wynosi 2 punkty na korzyść gracza B.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Sztuka wojny

Post autor: BOLLO »

działanie karty nr 6. oddział pozostaje jako znacznik na prowincji w której zagralismy karte z 6stka do końca gry? Czy w jakikolwiek sposób mogę te oddziały używać czy są one już do końca gry nietykalne czyli powiedzmy że straciłem je nieodwracalnie przez to że zagrałem karte nr 6?
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Sztuka wojny

Post autor: lotheg »

Tracisz je nieodwracalnie. To taka kara za zagranie wysokiej karty ;)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
ODPOWIEDZ