Istanbuł

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Istanbuł

Post autor: Rykas »

Czy członkiem rodziny można złapać innego członka rodziny?
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2018, 14:13 przez Rykas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Istanbuł

Post autor: Lothrain »

Rykas pisze: 26 wrz 2018, 12:24 Czy człąkiem rodziny można złapać innego człąka rodziny?
:shock: Nie wierzę, że to zobaczyłem. :shock:
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Istanbuł

Post autor: Brylantino »

Słodki Jezu :D Nie: CZŁONKOWIE rodziny nie rozpatrują żadnych spotkań.
loreciak

Re: Istanbuł

Post autor: loreciak »

Lothrain pisze: 26 wrz 2018, 12:36
Rykas pisze: 26 wrz 2018, 12:24 Czy człąkiem rodziny można złapać innego człąka rodziny?
:shock: Nie wierzę, że to zobaczyłem. :shock:
Nie Wiesz, kto to jest człąk ? :)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 946
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Istanbuł

Post autor: Losiek »

Jestę człąkiem i mam chorom curke
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Istanbuł

Post autor: Lothrain »

Nie jestem cyfrowym zwierzem, nie oglądam TV, siedzę w planszówkach i nie wiem :) Ale uspokoiłeś mnie trochę.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 946
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Istanbuł

Post autor: Losiek »

Do usług ;)
eszu
Posty: 32
Rejestracja: 13 sty 2016, 14:10

Re: Istanbuł

Post autor: eszu »

Kilka pytań do wariantu "Wileki Bazar" (oba dodatki):

1) Karta gildii nr 7: Czy po przemieszczeniu kupca na fontannę a przed rozegraniem kolejnej tury rozpatrujemy ewentualne spotkania z burmistrzem, przemytnikiem, kurierem lub handlarzem kawy albo czy łapiemy członków rodziny innych graczy?
2) Co się dzieje, gdy wejdzie się wspólnikiem lub członkiem rodziny na fontannę? Przenosimy tam naszego kupca z dowolnej lokacji i zbieramy pomocników czy przywracamy wszytkich pomocników do stosu kupca tam, gdzie się aktualnie znajduje?
3) Czy gdy wchodzimy wspólnikiem na katakumby przenosimy do dowolnej lokacji wspólnika czy kupca z innej lokacji?
4) Karty gildii od 2 do 5: W przypadku nr 5 można wziąć "do 4" różnych towarów, co oznacza, że mając maksymalną liczbę niektórych towarów dobieramy po prostu po 1 z pozostałych. W przypadku kart nr 2-4 brakuje słowa "do" a więc mając maksymalną liczbę któregokolwiek z towarów nie możemy zagrać tych kart gildii. Czy dobrze rozumiem?
5) Czy grając z dodatkami koniec gry następuje (zgodnie z instrukcjami z dodatków) w momencie, gdy ktoś zgromadzi 6 rubinów, czy zgodnie z zasadami z gry podstawowej, czyli po tym, gdy każdy z graczy rozegra taką samą liczbę tur?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
eszu
Posty: 32
Rejestracja: 13 sty 2016, 14:10

Re: Istanbuł

Post autor: eszu »

Poszperałem na anglojęzycznych forach i przeczytałem angielską instrukcję i znalazłem odpowiedzi na część pytań:

Ad 2: Znalazłem odpowiedź, że jeżeli na fontannę wyślemy członka rodziny to przywracamy pomocników do stosu kupca, który wtedy jest na kafelku Posterunek i tam pozostaje. Analogicznie wydaje mi się, że jeżeli wejdziemy na fontannę wspólnikiem, pomocnicy wracają do stosu kupca, niezależnie od tego, gdzie się znajduje (i tam pozostaje).
Ad 3: Przenosimy kupca.
Ad 4: Jest to błąd w tłumaczeniu. Angielska wersja kart nie pozostawia wątpliwości - w przypadku kart 2-4 sformułowanie powinno brzmieć jak na karcie nr 5, czyli "... weź do 3 różnych surowców". A więc generalnie dla kart 2-5: nie dostajemy surowców, których mamy maksymalną liczbę, ale możemy zagrać kartę.

Wątpliwe pozostają:

Ad 1: Nie znalazłem odpowiedzi, ale tak na moje wyczucie po kilku grach to nie rozpatrujemy. Niestety 100% pewności nie mam.
Ad 5: Angielska wersja wydaje się nieco bardziej zrozumiała i wydaje mi się, że zakończenie gry przebiega tak samo, jak w podstawowej wersji gry, tylko niezależnie od liczby graczy po zdobyciu 6 rubinów. Ale tutaj również nie mam 100% pewności.

Częściowo odpowiedziałem sam sobie ;) No ale jakby ktoś miał coś do dodania, szczególnie odnośnie punktów 1 i 5, to byłbym wdzięczny :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Istanbuł

Post autor: detrytusek »

Nigdzie nie mogę tego w instrukcji znaleźć. Dodatek Mokka i (jak to jeden z szanownych jutuberów powiedział) Bangladesz. Gra na 2 os., które kafle wchodzą do gry? Mówię o tych kaflach, które kupujemy za kawę.
Tak samo jak w przypadku innych o koszcie 2 i 4?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ