Star Realms - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Star Realms

Post autor: josiu »

To pytanie już było chyba, ale się pogobiłem. Załóżmy,że zagrywam okręt z atakiem 7. Czy po zagraniu ataku mogę go zezlomować (ikonka kosza) by zaatakować jeszcze raz za atak który jest temu przypisany? Czy atak zlomowania musi być zagrany jako pierwszy?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Jiloo »

josiu pisze:To pytanie już było chyba, ale się pogobiłem. Załóżmy,że zagrywam okręt z atakiem 7. Czy po zagraniu ataku mogę go zezlomować (ikonka kosza) by zaatakować jeszcze raz za atak który jest temu przypisany? Czy atak zlomowania musi być zagrany jako pierwszy?
Punkty ataku sumujesz do wspólnej puli, więc jak zagrasz statek atakujący za 7 i np. statek atakujący za 3. To masz już 10 ataku, a jak przy okazji zadeklarujesz, że złomujesz statek to do puli dodajesz 5 i masz w sumie 15 ataku.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Star Realms

Post autor: syd3r »

Myśliwiec Imperialny ma zdolność "wybrany przeciwnik odrzuca kartę". Oczywiście, odrzuca się karty z ręki. A czy można odrzucić swoją bazę leżącą na stole?
probbi
Posty: 949
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Star Realms

Post autor: probbi »

Jeżeli jest na stole, to nie możesz jej odrzucić z ręki
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Star Realms

Post autor: żagiel »

Ja też mam kilka wątpliwości a mianowicie:
1. Czy jeśli karta pozawala mi zezłomować kartę z discardu i ma ona ikonkę złomowania to też mogę wykorzystać jej efekt? I analogicznie jeśli karta pozawala zezłomować mi kartę z rzędu handlu i ma ona ikonę złomowania to korzystam z niej?
2. Jeśli wykładam bazę której zdolność frakcyjna pozwala np. na zadanie 2 obrażeń albo dobranie karty to wykorzystuję tę zdolność zawsze jak wykładam kartę tej samej frakcji (co baza) czy tylko raz? Zawsze grałem, że raz ale jakoś mam wątpliwości...
3. Jak wykorzystuję podstawową zdolność karty to mogę później jeszcze powiedzieć, że złomuję i wykorzystać ją tak jakby drugi raz?
probbi
Posty: 949
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Star Realms

Post autor: probbi »

1. Nie nie możesz. Nie dostajesz bonusu ze złomowania gdy karta jest jego celem. Tylko gdy karta z bonusem złomowania zezłomuje sama siebie
2. To działą dokładnie tak samo jak zwykłe statki. Jeżeli wyłożysz tą samą frakcję to zdolność się odpala ale RAZ na turę niezależnie od tego jak wiele kart z odpowiadającym symbolem zagrałeś.
3. Owszem. Podstawowa zdolność jest dodawana do puli twoich zasobów w momencie jej zagrania. Jeżeli ją zezłomujesz to nie tracisz już tego a zyskujesz bonus za złomownie
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Star Realms

Post autor: żagiel »

Czyli zdolność frakcyjną bazy mogę odpalać co turę dotąd aż nie zostanie zestrzelona? To by wiele zmieniło w grze bo zawsze graliśmy, że zdolność frakcyjna odpala się tylko raz jak się zagra kartę.
Dzięki probbi za pomoc
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Realms

Post autor: Relo »

żagiel pisze:Czyli zdolność frakcyjną bazy mogę odpalać co turę dotąd aż nie zostanie zestrzelona? To by wiele zmieniło w grze bo zawsze graliśmy, że zdolność frakcyjna odpala się tylko raz jak się zagra kartę.
Dzięki probbi za pomoc
Tak zdolność frakcyjną bazy odpalasz w każdej turze od nowa. Jeśli zostaje po turze gracza, to możesz aktywować ją ponownie.
Metlex85
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwie 2018, 23:42

Re: Star Realms

Post autor: Metlex85 »

Witam
Mam dołączę się może już takie pytanie było ale czy baza planeta mechów jest sojusznikiem dla wszystkich frakcji jednocześnie na ręce czy tylko dla wybranej
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Star Realms

Post autor: Eltonos »

Nie wiem jak jest w polskiej wersji, ale w angielskiej jest wyraźnie napisane: "counts as an ally for ALL factions", czyli jest sojusznikiem dla wszystkich frakcji jednocześnie.
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 28 times

Re: Star Realms

Post autor: ENDryu »

w appce liczy się do wszystkich frakcji
Awatar użytkownika
Siemlac
Posty: 182
Rejestracja: 27 cze 2016, 18:30
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Siemlac »

Metlex85 pisze: 13 kwie 2018, 00:04 Witam
baza planeta mechów jest sojusznikiem dla wszystkich frakcji jednocześnie na ręce
Jak dobrze pamiętam, to nie tylko do ręki się odwołuje. Jeżeli na stole już masz bazy innych frakcji to też się liczy.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Star Realms

Post autor: Trolliszcze »

Eltonos pisze: 13 kwie 2018, 15:17 Nie wiem jak jest w polskiej wersji, ale w angielskiej jest wyraźnie napisane: "counts as an ally for ALL factions", czyli jest sojusznikiem dla wszystkich frakcji jednocześnie.
W polskiej jest dokładnie tak samo: "Planeta Mechów liczy się jako sojusznik dla wszystkich frakcji".
kania75
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2017, 10:42

Star Realms

Post autor: kania75 »

Witam,
mam mały problem ze zrozumieniem do końca karty Barka Bojowa za dodatki Promo. Chodzi mi o stwierdzenie " i możesz zwrócić wybraną Bazę na rękę jej właściciela"

Jak to dokładnie zrozumieć???
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Star Realms

Post autor: Andy »

Należy rozumieć to całkiem dosłownie: wybierasz jedną z baz leżących na stole (to może być też Twoja baza) i jej właściciel bierze ją na rękę.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Gatzky
Posty: 216
Rejestracja: 31 sie 2017, 11:47
Has thanked: 14 times
Been thanked: 35 times

Re: Star Realms

Post autor: Gatzky »

Gambit karta Operacja Odzyskowa
Spoiler:
Stos dowolnego gracza?
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 28 times

Re: Star Realms

Post autor: ENDryu »

to jest Twój Gambit i odnosi się do Twojego stosu kart odrzuconych. W innym przypadku wording wskazywałby dokładnie, że chodzi też o innych graczy.
Awatar użytkownika
Orik
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2013, 09:36
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 4 times

Re: Star Realms

Post autor: Orik »

Jestem po pierwszych partiach z dodatkami po polsku. Przyjemnie gra się na macie ;)

Mamy wątpliwości jak dokładnie ma działać zdolność bohaterów. Wcześniej w wątku było to poruszone ale chciałbym się upewnić.
Przykład:
Kupuję bohatera np "Dowódcę specsił" (+4hp i symbol Federacji). Mam na stole bazę Federacji i ze dwa jej okręty. Odpalam zdolność bohatera złomując go i dostaję 4hp. Teraz jak to działa, odpalam zdolność jednej z niebieskich kart ponownie czy wszystkich niebieskich?
Mało pisząc Dużo czytam ;)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Jiloo »

Orik pisze: 06 sie 2018, 10:26 Jestem po pierwszych partiach z dodatkami po polsku. Przyjemnie gra się na macie ;)

Mamy wątpliwości jak dokładnie ma działać zdolność bohaterów. Wcześniej w wątku było to poruszone ale chciałbym się upewnić.
Przykład:
Kupuję bohatera np "Dowódcę specsił" (+4hp i symbol Federacji). Mam na stole bazę Federacji i ze dwa jej okręty. Odpalam zdolność bohatera złomując go i dostaję 4hp. Teraz jak to działa, odpalam zdolność jednej z niebieskich kart ponownie czy wszystkich niebieskich?
Zezłomowany Bohater zadziała dokładnie tak samo jak inna karta tej samej frakcji. Jeśli zagrałeś już przynajmniej dwie karty tej frakcji to żadna z kart nie odpali się ponownie. Bohater się przydaje jak na ręce masz tylko jedną kartę danej frakcji, a bardzo chcesz odpalić jej zdolność.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
gumol
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2018, 15:55

Re: Star Realms

Post autor: gumol »

Gambit: Tarcza energetyczna: Za każdym razem, gdy jesteś atakowany bezpośrednio(ty, a nie twoje bazy),zmniejsz wartość obrażeń o 1. i pytanie brzmi czy zmnieszam łączną sumę obrażeń o 1, czy każdej karcie która daje obrażenia zmnieszam obrażenia o 1?
Miszon
Posty: 2509
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1011 times
Been thanked: 492 times

Re: Star Realms

Post autor: Miszon »

Łącznie.
Za każdą kartę to byłoby przegięcie.
Analogicznie jest w gambicie, który daje +1 do ataku.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Star Realms

Post autor: Acownik »

Mam pytanie o Gambity. Kupiłem używany egzemplarz (ENG) bez oryginalnego opakowania i oprócz kart gambitów dostałem jedną kartę z instrukcją (zakładam, że tak było oryginalnie). Próbowaliśmy grać wg tego, co tam jest napisane, ale nie do końca to wychodziło - jedne gambity wydawały się strasznie przegięte, inne słabe lub zupełnie bez sensu. Czy ktoś może poratować wytłumaczeniem, jak z nimi grać albo linkiem do jakiejś instrukcji?
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 28 times

Re: Star Realms

Post autor: ENDryu »

Acownik pisze: 06 wrz 2018, 13:54 Mam pytanie o Gambity. Kupiłem używany egzemplarz (ENG) bez oryginalnego opakowania i oprócz kart gambitów dostałem jedną kartę z instrukcją (zakładam, że tak było oryginalnie). Próbowaliśmy grać wg tego, co tam jest napisane, ale nie do końca to wychodziło - jedne gambity wydawały się strasznie przegięte, inne słabe lub zupełnie bez sensu. Czy ktoś może poratować wytłumaczeniem, jak z nimi grać albo linkiem do jakiejś instrukcji?
Przed partia losujecie po 1-2 Gambicie dla gracza i gracie. I tak, zdarzaja sie przegiete i nierowne zestawy.
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Star Realms

Post autor: Acownik »

ENDryu pisze: 06 wrz 2018, 14:23
Acownik pisze: 06 wrz 2018, 13:54 Mam pytanie o Gambity. Kupiłem używany egzemplarz (ENG) bez oryginalnego opakowania i oprócz kart gambitów dostałem jedną kartę z instrukcją (zakładam, że tak było oryginalnie). Próbowaliśmy grać wg tego, co tam jest napisane, ale nie do końca to wychodziło - jedne gambity wydawały się strasznie przegięte, inne słabe lub zupełnie bez sensu. Czy ktoś może poratować wytłumaczeniem, jak z nimi grać albo linkiem do jakiejś instrukcji?
Przed partia losujecie po 1-2 Gambicie dla gracza i gracie. I tak, zdarzaja sie przegiete i nierowne zestawy.
Czy liczba gambitów jest do ustalenia między graczami? Możemy się umówić, że losujemy po jednym lub dajmy na to po pięć i zagrywamy je w dowolnym momencie?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Star Realms

Post autor: Andy »

I dlatego w Gambitach najważniejsze jest to, że ich stosowanie nie jest obowiązkowe (podobnie jak Eventów). :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
ODPOWIEDZ