Steampunk Rally / Odlotowy wyścig - zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Steampunk Rally / Odlotowy wyścig - zasady

Post autor: Nidhogg »

Witam

Mam pytanie odnośnie kart typu Boost, czy można je "chomikować" na następne rundy czy trzeba je wykorzystać w tej w której ją pozyskaliśmy ?
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Steampunk Rall

Post autor: pinata »

Można chomikować.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2330 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: Curiosity »

Pytanie o redukowanie kości w czasie Vent Phase

Wydajemy jedną zębatkę, żeby odjąć do dwóch oczek ze swoich kości. Jeśli w wyniku tego odejmowania wartość kości spadnie do zera, to odkładamy ją... no właśnie, gdzie? Do swojej puli, czy do wspólnej? Logika podpowiada, że do swojej puli kości, którymi będziemy turlać w Race Phase, ale w sumie nigdzie nie jest to jednoznacznie napisane.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: Nidhogg »

Curiosity pisze:Pytanie o redukowanie kości w czasie Vent Phase

Wydajemy jedną zębatkę, żeby odjąć do dwóch oczek ze swoich kości. Jeśli w wyniku tego odejmowania wartość kości spadnie do zera, to odkładamy ją... no właśnie, gdzie? Do swojej puli, czy do wspólnej? Logika podpowiada, że do swojej puli kości, którymi będziemy turlać w Race Phase, ale w sumie nigdzie nie jest to jednoznacznie napisane.
Oddajesz do wspólnej puli, po prostu udało ci się "oczyścić" maszynę i możesz ją jeszcze raz użyć. Podgrzałeś bojler by wytworzyć parę teraz go schładzasz :)

A na potwierdzenie słów strona 5 instrukcji, paragraf Vent Phase, druga kropka :):
Discard any die you reduce to less than 1 pip
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2330 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: Curiosity »

Discard any die you reduce to less than 1 pip
Oczywiście widziałem ten zapis, ale nie był od dla mnie jednoznaczny, bo w takim razie rozgrywka będzie chyba cierpieć na ciągły brak kości w puli. Ciężko to stwierdzić przed pierwszą rozgrywką, ale teoretyzując:

4 karty co turę, z czego fajnie by było dołożyć jakąś część do machiny. Z pozostałych trzech kart teoretycznie mamy 6 kości, ale zębatki też są potrzebne, czyli zostajemy z czterema. Czy na kartach będzie aż tyle efektów dających kolejne kości, żeby zabawa nie ograniczyła się do zabawy co turę 2-4 kostkami?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: Nidhogg »

Udało mi się już rozegrać partię i jest wiele części które dają możliwość ściągnięcia kości w trakcie Race Phase, poza tym zamiast ściągać 2 szóstki (6 pokręteł) to stawiasz identyczny modłów a ten jest jako "tarcza" jak będziesz musiał otrzymać obrażenia to zniszczysz ten i tak nieużyteczny moduł :)

ponadto jest dużo modułów które powielają kości w stylu kładziesz jedną czerwoną i za każde 2 otrzymujesz kość czyli możesz mieć nawet 3 kości. I podstawowy moduł daje kości.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: pinata »

Curiosity pisze:
Discard any die you reduce to less than 1 pip
Oczywiście widziałem ten zapis, ale nie był od dla mnie jednoznaczny, bo w takim razie rozgrywka będzie chyba cierpieć na ciągły brak kości w puli.
Nie, no właśnie nie powinno brakować kostek w puli (chyba, że grasz w osiem osób), bo zwracasz do niej te "wywentylowane" (schłodzone?) oraz te ze zniszczonych części maszyny.

edit: hmmm... czy chodziło Ci o wspólną pulę czy o osobistą?

Jeżeli chodzi o osobistą, to uzupełnianie jej w czasie draftu wydaje mi się mało optymalne (choć czasami konieczne). Do generowania i pomnażania kości najlepiej chyba używać efektów na kartach maszyn.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2015, 14:06 przez pinata, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: Nidhogg »

pinata pisze: edit: hmmm... czy chodziło Ci o wspólną pulę czy o osobistą?

Wydaje mi się że chodziło o osobistą pulę.

Bo odnośnie wspólnej to jest w instrukcji że kości są nie limitowane, i w razie czego te które brakuje zastępuje się innym kolorem i kładzie się pokrętło pod nim by wiadomo było że jest to dobry kolor.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2330 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: Curiosity »

O osobistą :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: pinata »

Curiosity pisze:O osobistą :)
Wydaje mi się, że brak kostek nie jest problemem. Nie trzeba przecież aktywować wszystkiego na raz i lecieć na złamanie karku :)

Chodzi chyba bardziej o optymalne wykorzystanie dostępnych kostek* no i o tworzenie synergii** między częściami maszyny.

*) Nie zapominając o użyciu trybika do zwiększenia wartości kostki o 1 lub do reroll-a.
**) uwaga! korporacyjne pustosłowie :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2330 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: Curiosity »

Obejrzałem przed chwilą gameplay od Dice Tower i znalazłem tam potwierdzenie Waszych słów - kości odrzuca się do wspólnej puli.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
siemaziuta98
Posty: 253
Rejestracja: 06 kwie 2014, 20:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Steampunk Rally

Post autor: siemaziuta98 »

Dwa pytanka do posiadaczy tej gry. Oba odnoszą się do fazy wyścigu.
1. Jeżeli do aktywowania danej części potrzebna jest kostka o wartości 3, a ja zasilę ją kostką o wartości 6, to czy mogę użyć efektu dwukrotnie?
2. Do aktywowania części potrzebna jest trójka. Czy można umieścić tam np. 3 kości o wartości 1 i użyć efektu?
Serdecznie zapraszam na mój planszowy blog http://wokolplanszy.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: Nidhogg »

siemaziuta98 pisze:Dwa pytanka do posiadaczy tej gry. Oba odnoszą się do fazy wyścigu.
1. Jeżeli do aktywowania danej części potrzebna jest kostka o wartości 3, a ja zasilę ją kostką o wartości 6, to czy mogę użyć efektu dwukrotnie?
2. Do aktywowania części potrzebna jest trójka. Czy można umieścić tam np. 3 kości o wartości 1 i użyć efektu?
1. Tak
2. Tak
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
bones
Posty: 119
Rejestracja: 26 lis 2016, 18:39

Re: Steampunk Rally

Post autor: bones »

dobra to inne pytanie... jak mam kartę na żółte kości i rzucam wszystkie trzy... to musze wykorzystać te kości od razu czy np. kłade jedną, potem wykorzystuję inna karę z czerwoną kością, która daje żółtą kość, wiec rzucam żółtą, a tu mi się opłaca wyprodukować 2 niebieskie... a jednak ta wcześniejsza żółta lepiej, to ta druga żółta na tą pierwszą karte...


chodzi mi o to czy można takie combosy kminić czy jednak rzucam -> decyduje całość
mam, bns
Lucass
Posty: 162
Rejestracja: 09 maja 2017, 22:58
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Steampunk Rally

Post autor: Lucass »

Witam.

Na torze wyścigu są pola z różnymi akcjami: uszkodzenie maszyny, wymiana zębatek na kości, ...
Pytanie jest takie - o ile gracz otrzymuje uszkodzenia za przekroczenie lub zatrzymanie się na polu zadającym owe obrażenia ("góry"), to czy akcję "wymiana zębatki na kość" można również przeprowadzić mijając to pole w jednym ruchu, czy wyłącznie zatrzymując się na nim?
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Steampunk Rally / Odlotowy wyścig - zasady

Post autor: Arcziwald »

Jako, że gra nie ma swojego wątku z pytaniami (bo w sumie jest prosta ;) ) to zapytam tutaj. Rozumiem, że jeśli wskaźnik uszkodzeń jest na +3 a my zdobędziemy kolejny punkt to w zamian dostajemy zębatke, a co dzieje się w drugą stronę? Gdy jestem na -7 i mam zejść niżej - jest tam symbol odrzuconej karty. Czy odrzucam tą kartę od razu czy po prostu niżej niż -7 nie można zejść ?
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig - zasady

Post autor: Nidhogg »

Arcziwald pisze: 09 lip 2019, 15:23 Jako, że gra nie ma swojego wątku z pytaniami (bo w sumie jest prosta ;) ) to zapytam tutaj. Rozumiem, że jeśli wskaźnik uszkodzeń jest na +3 a my zdobędziemy kolejny punkt to w zamian dostajemy zębatke, a co dzieje się w drugą stronę? Gdy jestem na -7 i mam zejść niżej - jest tam symbol odrzuconej karty. Czy odrzucam tą kartę od razu czy po prostu niżej niż -7 nie można zejść ?
od razu niszczyć część maszyny
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Steampunk Rally

Post autor: Arcziwald »

bones pisze: 10 maja 2018, 00:32 dobra to inne pytanie... jak mam kartę na żółte kości i rzucam wszystkie trzy... to musze wykorzystać te kości od razu czy np. kłade jedną, potem wykorzystuję inna karę z czerwoną kością, która daje żółtą kość, wiec rzucam żółtą, a tu mi się opłaca wyprodukować 2 niebieskie... a jednak ta wcześniejsza żółta lepiej, to ta druga żółta na tą pierwszą karte...


chodzi mi o to czy można takie combosy kminić czy jednak rzucam -> decyduje całość
Pozyskane i rzucone kości są w twoim obszarze gracza, używasz ich (albo nie) w dowolnej kolejności.
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig - zasady

Post autor: Arcziwald »

Nidhogg pisze: 09 lip 2019, 15:33
Arcziwald pisze: 09 lip 2019, 15:23 Jako, że gra nie ma swojego wątku z pytaniami (bo w sumie jest prosta ;) ) to zapytam tutaj. Rozumiem, że jeśli wskaźnik uszkodzeń jest na +3 a my zdobędziemy kolejny punkt to w zamian dostajemy zębatke, a co dzieje się w drugą stronę? Gdy jestem na -7 i mam zejść niżej - jest tam symbol odrzuconej karty. Czy odrzucam tą kartę od razu czy po prostu niżej niż -7 nie można zejść ?
od razu niszczyć część maszyny
W sensie odrzucam jedną kartę ? A jest to gdzieś zapisane w instrukcji bo nigdzie nie mogę znaleźć..
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig - zasady

Post autor: Nidhogg »

Nie mam teraz instrukcji ale nawet na tym kole jest narysowane zamiast -8 to skeślona karta. Oznacza to że musisz zniszczyć jedną kartę ze swojej maszyny.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2330 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig - zasady

Post autor: Curiosity »

Mi się zdaje, że jak zejdziesz poza skalę to machina wybucha.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Steampunk Rally / Odlotowy wyścig - zasady

Post autor: seki »

W momencie gdy na kole uszkodzeń masz przekreśloną kartę to musisz natychmiast odrzucić kartę będącą częścią pojazdu, jeśli jedyną Twoją kartą jest kokpit wtedy wybuchasz i masz koniec. Po odrzuceniu karty przekręcasz koło z powrotem na -7 i po zakończeniu fazy wyścigu, w fazie uszkodzeń rozpatrujesz wartość na kole odrzucając odpowiednią ilość kart będących częścią pojazdu. Zasada z odrzuceniem kokpitu w tym momencie również obowiązuje. To wszystko jest w instrukcji.
ODPOWIEDZ