Legendary Encounters: Alien - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: wirusman »

Zły temat :) Moim zdaniem można wygrać każdy scenariusz. Właśnie zaczynam odświeżać tą pozycje. Narazie dwa pierwsze scenariusze, wygrane bez problemu.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: MrAtrion »

Mam pytanie - gdzie wyrzucam użyte karty specjalne? Np Cele dla Alienów z A:R. Na macie jest miejsce na Wrogów, Eventy i hazardy.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

MrAtrion pisze: 30 sty 2019, 00:46 Mam pytanie - gdzie wyrzucam użyte karty specjalne? Np Cele dla Alienów z A:R. Na macie jest miejsce na Wrogów, Eventy i hazardy.
Bez obrazy, ale nie wierzę, że ten problem zaprząta Ci aż tak głowę. Przecież tych kart po odrzuceniu już się nigdy nie używa, więc równie dobrze możesz je odrzucić do pudła.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: MrAtrion »

Jak się skończą karty w Hive to tasujesz dead enemies. A wtedy te specjalne by się przydały :) Tak jak Cocooned civilians w 2 scenariuszu (specjalna, czy wróg).
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

MrAtrion pisze: 30 sty 2019, 08:25 Jak się skończą karty w Hive to tasujesz dead enemies. A wtedy te specjalne by się przydały :) Tak jak Cocooned civilians w 2 scenariuszu (specjalna, czy wróg).
Jak się skończą karty w Hive, to tasujesz zabitych wrogów i z tego robisz nową talię - bez cel, bez eventów, bez hazardów. Tylko wrogowie. Powodzenia xD
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 173 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: woytas »

Pytanko:
zrealizowałem Objective 1 i aktywny stał się Objective 2, wkrótce po tym odkryłem kartę Event z Objective 1. Według której karty Objective, powinienem rozpatrywać ten Event, Obj. 1 czy Obj. 2?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

woytas pisze: 05 lut 2019, 20:58 Pytanko:
zrealizowałem Objective 1 i aktywny stał się Objective 2, wkrótce po tym odkryłem kartę Event z Objective 1. Według której karty Objective, powinienem rozpatrywać ten Event, Obj. 1 czy Obj. 2?
Karty Event nie są "przypisane" do mini talii z której pochodzą. Jeśli np. na Nostromo znajdziesz obydwie części sygnału S.O.S zanim odkryjesz jakikolwiek Event, to staje się aktywny Event z karty obj.2 i nie będzie miało znaczenia, że odkryta karta Event pochodzi z mini talii obj.1.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 173 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: woytas »

Tak właśnie grałem. Dzięki.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

Breżniew pisze: 05 lut 2019, 21:04
woytas pisze: 05 lut 2019, 20:58 Pytanko:
zrealizowałem Objective 1 i aktywny stał się Objective 2, wkrótce po tym odkryłem kartę Event z Objective 1. Według której karty Objective, powinienem rozpatrywać ten Event, Obj. 1 czy Obj. 2?
Karty Event nie są "przypisane" do mini talii z której pochodzą. Jeśli np. na Nostromo znajdziesz obydwie części sygnału S.O.S zanim odkryjesz jakikolwiek Event, to staje się aktywny Event z karty obj.2 i nie będzie miało znaczenia, że odkryta karta Event pochodzi z mini talii obj.1.
W niektórych scenariuszach pomocne może być jak najdłuższe "hamowanie"pierwszego objektiwu aby pozbyć się jak największej ilości ewentów :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 173 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: woytas »

Dwie kolejne wątpliwości:

1. Karta "Bishop's Head" z mini-talii: The Beast Is Out There.
Jak rozumieć ostatnie zdanie - The Complex: Pay 3* - Scan this Room.
Czy to oznacza, że za skanowanie pomieszczenia płacę dwa razy (3* + punkty ataku) czy tylko 3*?

2. Czy dobrze rozumiem tekst z karty Johnera: THERMOS GUN?
Once this turn, spend any amount of \\\ to kill all Enemies with that much \\\ or less.
Tłumaczyłem to tak: Raz w tej turze, zagraj dowolną ilość Ataku i zabij wszystkich Wrogów z taką samą lub niższą wartością \\\.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

1. Głowa Bishopa pozwala na skanowanie pomieszczenia w którym się znajduje za 3 gwiazdki zamiast za punkty ataku.

2. Wszystko się zgadza :)
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 173 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: woytas »

Kolejne pytanie:
Karta lokacji "The Auriga", ostani Hazard - Each players kills all of their characters that have a printed * of 1 or more.
Czy chodzi o karty na ręcę i zagrane, czy WSZYSTKIE, czyli na ręce + zagrane + karty w talii + odrzucone?
Super
Posty: 401
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 217 times
Been thanked: 120 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Super »

Chodzi o karty z tej tury. Czyli już zagrane w danej turze (których punkty ataku i rekrutacji wciąż możesz wykorzystać) + te które jeszcze masz na ręce i nie zdążyłeś ich zagrać (których punkty tym samym przepadają).
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 173 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: woytas »

Faktycznie, właśnie doczytałem w instrukcji :)

Ale mam jeszcze jedną i chyba na razie ostatnią zagwozdkę:
Avoid the next Strike you would draw this turn.
Czy dotyczy to też karty z Fazy Uderzeń?
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Najemnik »

Tak, ponieważ jest to jedna z faz wchodzących w skład tury danego gracza. Tura ta składa się z następujących faz:

1. Hive Phase
2. Action Phase
3. Strike Phase
4. Cleanup Phase

Dodatkowo, ponieważ karty na rękę dobiera się pod koniec swojej tury, a nie na początku następnej, to ochroni to również przy dociągnięciu na rękę karty która zadaje Strike w chwili dociągnięcia.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 173 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: woytas »

No i są kolejne pytania. Tym razem scenariusz z dodatku.

1) OBJECTIVE 1: Strange Behavior. Czy jeśli obie karty CARCASS znajdują się w Operations, to Avium Taurus zyskują za każdą z nich +1\\\?

2) Lokacja The Aviary. Czy po odkryciu karty Hazard 3 naprawdę mam tylko 5 tur na pokonanie Final Enemy? Chyba trochę przegięte :shock:

3) Nie rozumiem Eventu z karty OBJECTIVE 3 - Ruler of Roost.
Put the Event card in the Air Space above where you found it. (If it was revealed in the Combat Zone or there's already Narrow Confines there, put it in the left-most air space that doesn't already have Narrow Confines)
I o co chodzi z tym Narrow Confines? Czarna magia :roll:

4) Czy jeśli gram postacią Security Chief, to do talii dodaję obie jego karty?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

woytas pisze: 21 lut 2019, 23:56 No i są kolejne pytania. Tym razem scenariusz z dodatku.

1) OBJECTIVE 1: Strange Behavior. Czy jeśli obie karty CARCASS znajdują się w Operations, to Avium Taurus zyskują za każdą z nich +1\\\?

2) Lokacja The Aviary. Czy po odkryciu karty Hazard 3 naprawdę mam tylko 5 tur na pokonanie Final Enemy? Chyba trochę przegięte :shock:

3) Nie rozumiem Eventu z karty OBJECTIVE 3 - Ruler of Roost.
Put the Event card in the Air Space above where you found it. (If it was revealed in the Combat Zone or there's already Narrow Confines there, put it in the left-most air space that doesn't already have Narrow Confines)
I o co chodzi z tym Narrow Confines? Czarna magia :roll:

4) Czy jeśli gram postacią Security Chief, to do talii dodaję obie jego karty?
1. Tak.
2. Tak, teoretycznie zostaje Ci tylko pięć tur, ale możesz ten czas wydłużyć, jeśli będziesz na bieżąco ratował (kupował) uciekających ludzi.
3. Te karty eventów układa się powyżej obszaru w którym zostały odkryte. Jeśli odkryłeś event w CZ, to zamiast tego kładziesz event powyżej pierwszego obszaru z lewej powyżej którego jeszcze nie ma karty Eventu. Te karty przyspieszają poruszanie się wszystkich latających wrogów. Gdy latający wróg wchodzi na Narrow Confines, porusza się dodatkowo o jedno pole w lewo.
4. Tak.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 173 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: woytas »

Breżniew pisze: 22 lut 2019, 05:33
woytas pisze: 21 lut 2019, 23:56 2) Lokacja The Aviary. Czy po odkryciu karty Hazard 3 naprawdę mam tylko 5 tur na pokonanie Final Enemy? Chyba trochę przegięte :shock:
2. Tak, teoretycznie zostaje Ci tylko pięć tur, ale możesz ten czas wydłużyć, jeśli będziesz na bieżąco ratował (kupował) uciekających ludzi.
Czyli w tym przypadku, po nabyciu postaci z HQ, nie uzupełnia się od razu pustego po niej pola, jak ma to miejsce w normalnej grze? To by miało sens.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

woytas pisze: 22 lut 2019, 15:32 Czyli w tym przypadku, po nabyciu postaci z HQ, nie uzupełnia się od razu pustego po niej pola, jak ma to miejsce w normalnej grze? To by miało sens.
Dokładnie tak :)
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 173 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: woytas »

Następna wątpliwość związana z kartą THE CLONED QUEEN. Rozumiem, że trzeba dołożyć dwie karty Hive do Complexu, ale nie wiem czy dobrze rozumiem tekst poniżej, napisany kursywą - czy oznacza to, że gdy po pierwszej dołożonej karcie, karta Hive spadnie do Combat Zone, to muszę dołożyć jeszcze jedną extra kartę, czyli w sumie 3 karty?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

woytas pisze: 26 lut 2019, 19:45 Następna wątpliwość związana z kartą THE CLONED QUEEN. Rozumiem, że trzeba dołożyć dwie karty Hive do Complexu, ale nie wiem czy dobrze rozumiem tekst poniżej, napisany kursywą - czy oznacza to, że gdy po pierwszej dołożonej karcie, karta Hive spadnie do Combat Zone, to muszę dołożyć jeszcze jedną extra kartę, czyli w sumie 3 karty?
Cloned Queen w Combat Zone nakazuje dołożyć dodatkową kartę z Hive do Complex. Ten zapis o którym mowa to tylko uwaga, że jeśli na początku tury przed fazą Hive Cloned Queen znajdowałaby się w Air Lock i pierwsza karta Hive zepchnęłaby ją do CZ, to jej zdolność od razu zostaje odpalona (czyli musisz dodać kolejną kartę Hive do Complex).
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 173 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: woytas »

Kolejne pytanie (myślałem, że już wiem wszystko :mrgreen:)
Lokacja FIORINA: Hazard 3 każe mi zabić wszystkie postaci w HQ. Co się dzieje później? Mogę dodawać postaci do HQ czy nie? A jeśli tak, to kiedy.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: MrAtrion »

Wg mnie uzupełniasz :)
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

woytas pisze: 28 lut 2019, 07:46 Kolejne pytanie (myślałem, że już wiem wszystko :mrgreen:)
Lokacja FIORINA: Hazard 3 każe mi zabić wszystkie postaci w HQ. Co się dzieje później? Mogę dodawać postaci do HQ czy nie? A jeśli tak, to kiedy.
Ten Hazard potrafi zrobić bardzo źle. Zabijasz całe HQ i dokładasz nowe 5 kart, a Hazard tasujesz z powrotem do talii Hive, zatem na pewno znowu wyjdzie i znowu będziesz musiał zabić kolejne 5 kart w HQ i wyłożyć kolejne 5. a wiesz, co znajduje się w tym scenariuszu w talii Barracks :twisted:
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 173 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: woytas »

Taka sytuacja: czy dzięki karcie SELF DESTRUCT SYSTEM można zabić ASHa?
Obrazek
ODPOWIEDZ