Ashes: Rise of the Phoenixborn

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
marcindlubacz
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:23
Been thanked: 1 time

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: marcindlubacz »

Mam pytanie. Powiedzmy, że mam 3 księgi takiego samego czaru i mam nabite skupienie 2. Teraz używam tego czaru daję żeton wyczerpania i teraz w następnej turze czar posiada skupienie 1 czy 2 i czy mogę użyć go jeszcze dwa razy tyle ile mam ksiąg?
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Szaweł »

marcindlubacz pisze:Mam pytanie. Powiedzmy, że mam 3 księgi takiego samego czaru i mam nabite skupienie 2. Teraz używam tego czaru daję żeton wyczerpania i teraz w następnej turze czar posiada skupienie 1 czy 2 i czy mogę użyć go jeszcze dwa razy tyle ile mam ksiąg?
Czar jest nadal w skupieniu 2 i możesz go użyć jeszcze 2 razy. W kolejnej rundzie będzie miał nadal skupienie 2 a Ty, jeśli użyłeś go ponownie w poprzedniej rundzie i leżą na nim obecnie 2 żetony wyczerpania, będziesz mógł go użyć po raz kolejny - tym razem trzeci i ostatni, bo tyleż jest kart tegoż czaru.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Wontzki
Posty: 284
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:45
Kontakt:

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Wontzki »

Szaweł pisze:
marcindlubacz pisze:Mam pytanie. Powiedzmy, że mam 3 księgi takiego samego czaru i mam nabite skupienie 2. Teraz używam tego czaru daję żeton wyczerpania i teraz w następnej turze czar posiada skupienie 1 czy 2 i czy mogę użyć go jeszcze dwa razy tyle ile mam ksiąg?
Czar jest nadal w skupieniu 2 i możesz go użyć jeszcze 2 razy. W kolejnej rundzie będzie miał nadal skupienie 2 a Ty, jeśli użyłeś go ponownie w poprzedniej rundzie i leżą na nim obecnie 2 żetony wyczerpania, będziesz mógł go użyć po raz kolejny - tym razem trzeci i ostatni, bo tyleż jest kart tegoż czaru.
Jednak uważam że te skupianie jest mocno przesadzone :) Mam wrażenie że niektóre karty stają się okropnie potężne po trzecim skupieniu na przykład Obżarstwo oraz Duszki Mgieł. Obżarstwo to super szybkie czyszczenie talii przeciwnika a duszki mgieł to 6 małych wredności na turę. Bardzo silne kombinacje. Po za tym dzięki skupieniu Coal przywołuje dwa nosorożce na turę (i jeszcze może przerzucić kość jak ma kartę w księdze zaklęć). Już nie raz miałem sytuację kiedy pokonywałem odrodzonego przeciwnika z np. 15 punktów życia do zera w jednym ataku. No ale także jest specyfika tego odrodzonego, bo sam ma tylko 16 pkt. życia.
Big Bad Dice - odwiedź nasz portal dotyczący gier planszowych, komputerowych oraz fantastyki
Subskrybuj nasz kanał na YouTube - powoli rozwijamy nasz kanał na YouTube - wspomóż nas i zostaw komentarz oraz subskrypcję
marcindlubacz
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:23
Been thanked: 1 time

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: marcindlubacz »

dla pewności jeśli wystawie jednostkę do obrony innej jednostki ale nią nie kontratakuje tylko przyjmuję obrażenia to jej nie wyczerpuje i w swojej turze mogę nią zaatakować?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Jiloo »

marcindlubacz pisze:dla pewności jeśli wystawie jednostkę do obrony innej jednostki ale nią nie kontratakuje tylko przyjmuję obrażenia to jej nie wyczerpuje i w swojej turze mogę nią zaatakować?
Instrukcja strona 6
A. Jeśli broniący się gracz zdecyduje się nie kontratakować przy pomocy blokującej jednostki, atakująca jednostka zada blokującej tyle obrażeń, ile wynosi jej wartość ataku. Następnie umieść jeden żeton wyczerpania na atakującej jednostce. Blokująca jednostka nie otrzymuje żetonu wyczerpania.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
uszczu
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2014, 14:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: uszczu »

1) Zbroja z korzeni - (Zaklęcie przeobrażenia) dodaje +2 życia. Czy można 2 takie zaklęcia dać do jednej jednostki i zwiększyć jej życie o 4?
2) Srebrny wąż - Czy jeśli mam 3 węże przywołane i zabijam jednostkę przeciwnika czy wszystkie 3 się karmią?
3) Jeśli atakująca jednostka ma więcej ataku niż blokująca to pozostała część ataku przechodzi dalej czy zostaje zniwelowana przez umierając jednostkę?
4) Taka sytuacja:
Przeciwnik dwoma jednostkami atakuje mojego srebrnego węża. Jeden atak blokuję Pozłotnikiem(bo ma taką zdolność), a drugi mogę zablokować Odrodzonym?
Top 5:
Cywlizacja: Poprzez Wieki, SW Rebelia, Runebound3ed, NetrunnerLCG, Legendary:Alien
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Salah Ad-Din »

mam pytanie.
1.
Cecha bohatera JESSA NA NI [ czy tam odrodz... ]
Wrzaski odchodzących: kiedy kontrolowana przez przeciwnika jednostka opuszcza grę, możesz wydać 1@, aby zadać 1 obrażenie jego Odrodzonemu.

ta cecha też działa gdy dwóch moich przeciwników walczy miedzy sobą i traci jednostki ? i nie jest to moja tura.

2.
Można położyć żeton wyczerpania przy pomocy "Błękitny Jaguar" na jednostce przeciwnika który już ma jeden, tak aby w sumie były dwa ?
Czy aktywując zdolność Błękitnego jaguara kładziemy na nim żeton wyczerpania ? jęśli nie to czy można z tej zdolności korzystać kilka razy w turze ?

3.
"Nawałnica Mgieł" zadaje obrażenia wszystkim jednostkom czyli też tym z żetonami wyczerpania ? wydaje mi się że wszystkim, ale wolę zapytać
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: zix »

Do tej gry trzeba podejść dość prosto...
Co nie jest wyraźnie zabronione jest dozwolone :)
Część kwestii jest wyjaśnionych w FAQ do gry także tam warto zajrzeć

1.
Jeżeli masz 1@ to wydajesz i zadajesz ranę

2.
Błękitny - on chyba działa przy wykładaniu karty, a nie kojarzę (za mało grałem) by była opcja wykładania jednostki ze znacznikiem wyczerpania.

2 znaczniki możesz dać, jeżeli masz 2 błękitnych.

3.
Jeżeli nie jest napisane wprost, że działa na jednostki bez wyczerpania to działa na wszystkie
GeQ
Posty: 283
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:41
Lokalizacja: Tczew
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: GeQ »

cześć, mam kilka pytań odnośnie do działania niektórych kart (piszę z pamięci, więc nie będę używał pewnie właściwych nazw):

1. Fałszywy Demon - w swojej cesze ma napisane, że może zasłonić inną jednostkę. Jeśli otrzyma jakieś rany ginie. Ale ma 4 życia - rozumiem, że jak jest bezpośrednio atakowany to przyjmuje 4 rany, ale jak osłania inna jednostkę to nawet jedna rana go zniszczy, tak ?
2. Cecha Odrodzonego Maeoni Viper - po wyborze atakującego możesz wydać kość podstawową aby dodać do wybranej jednostki 2 do ataku - czy jej posiadacz może tak zrobić podczas swojego ataku? czy tylko jak kontratakuje w wyniku ataku innego gracza na jego jednostkę?
3. Talia ze Srebrnym Wężem ma zaklęcie Hipnotyzacja (zaatakowana jednostka/Odrodzony nie może być zasłonięty). Po przeprowadzonym ataku wyczerpuję moją jednostkę. ale w tej samej turze zagrywam Odświeżenie i zdejmuję żeton wyczerpania z tej jednostki. Czy w kolejnym ataku nadal Hipnotyzacja jest aktywna? Karta mówi, że efekt działa, przez całą turę gracza.
Mariusz Gekon - Angryboardgamer
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: yac00b »

GeQ pisze:cześć, mam kilka pytań odnośnie do działania niektórych kart (piszę z pamięci, więc nie będę używał pewnie właściwych nazw):

1. Fałszywy Demon - w swojej cesze ma napisane, że może zasłonić inną jednostkę. Jeśli otrzyma jakieś rany ginie. Ale ma 4 życia - rozumiem, że jak jest bezpośrednio atakowany to przyjmuje 4 rany, ale jak osłania inna jednostkę to nawet jedna rana go zniszczy, tak ?
2. Cecha Odrodzonego Maeoni Viper - po wyborze atakującego możesz wydać kość podstawową aby dodać do wybranej jednostki 2 do ataku - czy jej posiadacz może tak zrobić podczas swojego ataku? czy tylko jak kontratakuje w wyniku ataku innego gracza na jego jednostkę?
3. Talia ze Srebrnym Wężem ma zaklęcie Hipnotyzacja (zaatakowana jednostka/Odrodzony nie może być zasłonięty). Po przeprowadzonym ataku wyczerpuję moją jednostkę. ale w tej samej turze zagrywam Odświeżenie i zdejmuję żeton wyczerpania z tej jednostki. Czy w kolejnym ataku nadal Hipnotyzacja jest aktywna? Karta mówi, że efekt działa, przez całą turę gracza.
1. Źle tutaj zinterpretowałeś. Tekst dokładnie mówi, że ginie jeżeli otrzymuje jakiekolwiek obrażenia w wyniku ataku lub kontry. Czyli nie ginie od razu tylko jeśli dostaje jakieś obrażenia w wyniku umiejętności specjalnej/zaklęcia. Bezpośredni atak/osłona innej jednostki kończy się zniszczeniem Demona i nie ma tutaj znaczenia ile obrażeń mu zadano.
2. W opisie umiejętności nie ma sprecyzowane o atak którego gracza chodzi. Zatem, możesz to zrobić zarówno przy kontrataku jak i przy swoim ataku.
3. Tura gracza kończy się jak wykonasz akcję główną (i ewentualnie akcję poboczną), więc podczas kolejnego ataku Hipnotyzacji już nie będziesz miał
GeQ
Posty: 283
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:41
Lokalizacja: Tczew
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: GeQ »

yac00b pisze:
GeQ pisze:cześć, mam kilka pytań odnośnie do działania niektórych kart (piszę z pamięci, więc nie będę używał pewnie właściwych nazw):

1. Fałszywy Demon - w swojej cesze ma napisane, że może zasłonić inną jednostkę. Jeśli otrzyma jakieś rany ginie. Ale ma 4 życia - rozumiem, że jak jest bezpośrednio atakowany to przyjmuje 4 rany, ale jak osłania inna jednostkę to nawet jedna rana go zniszczy, tak ?
2. Cecha Odrodzonego Maeoni Viper - po wyborze atakującego możesz wydać kość podstawową aby dodać do wybranej jednostki 2 do ataku - czy jej posiadacz może tak zrobić podczas swojego ataku? czy tylko jak kontratakuje w wyniku ataku innego gracza na jego jednostkę?
3. Talia ze Srebrnym Wężem ma zaklęcie Hipnotyzacja (zaatakowana jednostka/Odrodzony nie może być zasłonięty). Po przeprowadzonym ataku wyczerpuję moją jednostkę. ale w tej samej turze zagrywam Odświeżenie i zdejmuję żeton wyczerpania z tej jednostki. Czy w kolejnym ataku nadal Hipnotyzacja jest aktywna? Karta mówi, że efekt działa, przez całą turę gracza.
1. Źle tutaj zinterpretowałeś. Tekst dokładnie mówi, że ginie jeżeli otrzymuje jakiekolwiek obrażenia w wyniku ataku lub kontry. Czyli nie ginie od razu tylko jeśli dostaje jakieś obrażenia w wyniku umiejętności specjalnej/zaklęcia. Bezpośredni atak/osłona innej jednostki kończy się zniszczeniem Demona i nie ma tutaj znaczenia ile obrażeń mu zadano.
2. W opisie umiejętności nie ma sprecyzowane o atak którego gracza chodzi. Zatem, możesz to zrobić zarówno przy kontrataku jak i przy swoim ataku.
3. Tura gracza kończy się jak wykonasz akcję główną (i ewentualnie akcję poboczną), więc podczas kolejnego ataku Hipnotyzacji już nie będziesz miał
Czyli trzeba tekst analizować jak w grach euro :D . Dzięki :)
jeśli pojawią się jeszcze jakieś wątpliwości to będę się odzywał.
Mariusz Gekon - Angryboardgamer
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: xan »

Mam pytanie o walkę w Ashes. Przeczytałem instrukcję i mam wątpliwości. Ma ona tancerkę różanego odnia z dodatkową umiejętnością dekoncentracja, która po opłaceniu dodatkową akcją i żetonem wyczerpania pozwala dodać żeton wyczerpania wybranej jednostce. Czy zatem w jednej turze mogę albo nią zaatakować albo użyć tej umiejętności? Atak wyczerpuje jednostkę więc wydaje mi się że po ataku nie mogę już użyć do umiejętności dodatkowej. Jeśli tak jest to w jakiej sytuacji można 'zarobić' kilka żetonów wyczerpania?

I jeszcze drugie pytanie. Jeśli mam żeton wyczerpania na czarze i dochodzi mi drugi taki sam czar który ma skupienie to żeton wyczerpania usuwam czy czar jest wciąż wyczerpany?
arek22
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2015, 17:06

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: arek22 »

Mam pytanie. Jeśli jakaś zdolność mówi o usunięciu jednostki z gry np. zdolność srebrnego węża, to czy jednostka ta ląduje "w pudełku" (czyli jest całkowicie eliminowana), czy też wędruje na stos kart odrzuconych?
Faziee
Posty: 147
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Faziee »

Witam, możliwe, że gdzieś jest w instrukcji ale po przejrzeniu nie znalazłem, a jakoś nigdy nie było z tym problemu. Czy jeżeli mamy pełne pole bitwy, to czy możemy przyzwać jednostkę lub sprzymierzeńca odrzucając jakiegoś w naszym polu bitwy, czy taka akcje jest niedozwolona?
Faziee
Posty: 147
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Faziee »

Nikt nie pomoże na powyższe pytanie? W tej partii zagraliśmy, że nie może, ale chciałbym mieć pewność?
BLui
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2020, 14:41
Has thanked: 1 time

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Post autor: BLui »

Szanowni,

Szukam wszędzie i nigdzie znaleźć nie mogę. Gram już w Ashes od jakiegoś czasu, ale dopiero ostatnio wpadły mi w ręce dodatki, m.in. Dutches of Deception. Jest tam karta przywołańca "Shadow Hound", która wg opisu i tego jak ja rozumiem, jest niemożliwa do zablokowania, zaatakowania i zabicia, jeśli nie zostanie zużyta przez właściciela. Mógłby ktoś więcej światła na to rzucić? Bo po kilku grach mam wrażenie, że ta postać jest strasznie OP w porównaniu do innych Odrodzonych
Z góry dzięki 😀
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Post autor: Wosho »

Jesli o tym mowa?
https://ashes.live/cards/shadow-hound/

To 1. masz ataki aoe.
2.Jego zdolnosc nie dziala jak sie zmeczy ;)
ODPOWIEDZ