A Game of Thrones 2ed / Gra o tron 2ed LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: xan »

Dzięki :) Dobrze ze nie musze dokupowac 3 core dla daenerys :)
Caelremon
Posty: 26
Rejestracja: 07 mar 2017, 12:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Caelremon »

Witam
We wczorajszej partii miałem następującą sytuację. Wyzwanie militarne, jako atakujący Victarion i Theon Greyjoy. Theon zdolnością podstęp wyłącza Rycerza Kwiatów. W następnym oknie akcji Tyrellowie klekaja kartą Wysogrod żeby wstać Theonem i wycofać go z wyzwania. I teraz wlasciwe pytanie: podstęp działa dalej czy nie? Z jednej strony był "odpalony" wcześniej, z drugiej Theona nie ma już w wyzwaniu... czy Rycerz Kwiatów może zostać wyznaczony na obrońcę w tym wyzwaniu?

Z góry dzięki za rozwianie wątpliwości!
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

Podstęp dalej działa.
Caelremon
Posty: 26
Rejestracja: 07 mar 2017, 12:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Caelremon »

OK, dzięki
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uyco »

Wchodzi do gry Yoren. zabiera ze stosu kart odrzuconych Sansę Stark (postać lojalną Starkow) i umieszcza ja w grze pod swoją kontrola. Sansa ma -1 siły za każda kartę Starków w twoim stosie zabitych. co oznacza „twoim” w tym przypadku - gracza przejmującego czy gracza Starkow - wiadomo, ze gracz innego rodu nie będzie miał Starkow na cmentarzu. Jest to fajne combo, bo Sansa przy koszcie 2 ma siły 4.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2018, 20:05 przez uyco, łącznie zmieniany 1 raz.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uyco »

jeszcze jedno pytanie. podczas gry trzyosobowej inicjuję wyzwanie przeciwko graczowi posiadającemu tytuł Regent Korony, a ten chce je przekierować - czy może przekierować je na gracza, którego wspiera mój tytuł, ergo którego normalnie nie mógłbym zaatakować? próbowałem szukać w instrukcji i nic nie znalazłem.

przepraszam za post pod postem

e: znalazłem odpowiedź - może wybrać gracza, którego wspiera :D
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

uyco pisze: 25 wrz 2018, 19:21 Wchodzi do gry Yoren. zabiera ze stosu kart odrzuconych Sansę Stark (postać lojalną Starkow) i umieszcza ja w grze pod swoją kontrola. Sansa ma -1 siły za każda kartę Starków w twoim stosie zabitych. co oznacza „twoim” w tym przypadku - gracza przejmującego czy gracza Starkow - wiadomo, ze gracz innego rodu nie będzie miał Starkow na cmentarzu. Jest to fajne combo, bo Sansa przy koszcie 2 ma siły 4.
Gdy Yoren ją zajuma liczy się karty w stosie kart zabitych właściciela Yorena.
bendoza
Posty: 65
Rejestracja: 23 maja 2017, 11:13
Has thanked: 1 time

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: bendoza »

Witajcie po kilku partiach pojawiły się pytania... Zagranie karty wymusza odpalenie efektu poprzez "uklęknij kartą stronnictwa" - jak sens ma klękniecie kartą stronnictwa ? (widzę tylko jeden - że mogę to zrobić raz w turze..)
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

Dokładnie taki jest sens.
Caelremon
Posty: 26
Rejestracja: 07 mar 2017, 12:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Caelremon »

Znów pytanie ode mnie: czy talia fabuły jest jawna? W sensie np czy przeciwnik ma prawo zobaczyć przed rozgrywka co w niej mam, i vice versa?
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

Caelremon pisze: 28 paź 2018, 20:09 Znów pytanie ode mnie: czy talia fabuły jest jawna? W sensie np czy przeciwnik ma prawo zobaczyć przed rozgrywka co w niej mam, i vice versa?
Nie ma prawa.
bendoza
Posty: 65
Rejestracja: 23 maja 2017, 11:13
Has thanked: 1 time

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: bendoza »

czy jeśli na karcie jest zapis mówiący : uklęknij twoją kartą stronnictwa po czym uklęknij każdą postacią nie-lady..to każdą traktujemy jak 1 wybraną spełniająca warunek czy każdą jako wszystkie spełniające warunek ...gramy że klęka 1 wybrana ale wczoraj zwątpiliśmy :)
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

Każdą oznacza "wszystkimi".
Zochilla
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2019, 18:22

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Zochilla »

Hej, mam pytanie, wiem że duplikaty nie bronią przed dzikim ogniem, ale mam pytanie, gdzie po wprowadzeniu efektu dzikiego ognia, ląduje karta postaci i karta duplikatu? Obie na stos zabitych czy jedna na zabitych druga na odrzuconych?
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

Postać w zabitych, duplikat w discardzie.
Zochilla
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2019, 18:22

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Zochilla »

Mam kolejne pytanie, czy mając w grze Joffreya Baratheona i używając Dzikiego ognia, to on dostaje żeton władzy za każdą postać Lord lub Lady, która zginie z efektu tej fabuły? Czyli np jak zginie 5 postaci (w sumie moich i przeciwnika) to on dostanie 5 żetonów władzy czy tylko 3, bo jest ograniczenie 3 razy na rundę?
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

Skoro jest ograniczenie to 3.
autopaga
Posty: 1402
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: autopaga »

Jestem po pierwszej rozgrywce, dużo błędów, natomiast nie mogę poradzić sobie z rozgryzieniem jednego zagadnienia z instrukcji, w księdze jest słowo w słowo napisane to samo, kompletnie nie rozumiem o co chodzi. Fragment zaznaczony na czerwono w załączniku.
Obrazek

btw. Do pykania w dwie osoby raz na jakiś czas na prawdę jeden core box nie wystarcza? Jest przecież 8 rodów, można mieszać każdy z każdym plus commony, kart fabuły jest bez liku można je draftować przed rozgrywką. Regrywalność w tym widzę na poziomie Dominiona czy Aeon's Enda.
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

Może sie zdarzyć, że sila postaci biorąca udział w wyzwaniu będzie mniejsza od 1.
Może się też zdarzyć , że podczas wyzwanie nie będzie postaci.
W tych przypadkach nikt nie wygrywa.

Co do drugiego pytania to powinieneś zapytać siebie czy Ci wystarczy. Jeśli nie to kupujesz kolejny jeśli tak to po temacie.
autopaga
Posty: 1402
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: autopaga »

Właśnie tak grałem, ale potem obejrzałem wprowadzenie do gry na yt i odniosłem inne wrażenie.

Czyli jeżeli jestem graczem aktywnym i przeprowadzam wyzwanie intrygi, a przeciwnik np. klęknął już wszystkimi postaciami lub nie ma postaci z symbolem np. intrygi to nikt nie wygrywa wyzwania, ale dostaję bonus 1 żeton symbolu władzy na kartę stronnictwa?
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

Źle.
Jeśli gracz ma co najmniej jedną postać uczestniczącą w wyzwani i jego sumaryczna siła jest większa od 0 to wygrywa wyzwanie.
Jeśli żaden gracz nie spełnia tego warunku to nikt nie wygrywa.
autopaga
Posty: 1402
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: autopaga »

Kłopotliwym jest dla mnie zwrot "Jeżeli ten gracz..." o którym graczu mowa w tym momencie broniącym czy atakującym? I o jakiej sytuacji mowa? Czy to tyczy się tylko sytuacji, w której gracz aktywny rzuca wyzwanie o sile 0, czyli jakaś karta obniża jego siłę i w efekcie ma symbol na karcie potrzebny do rzucenia wyzwania, ale siła tej postaci wynosi 0?

Dla pewności, Aktywny gracz stawia wyzwanie intrygi z siłą 2.

opcja A - gracz broniący ma wszystkie postacie klęczące, więc ma siłę obrony 0
opcja B - gracz broniący nie ma postaci z symbolem intrygi, więc siła obrony również 0
opcja C - gracz broniący ma 1 postać z symbolem intrygi, ale poprzez działanie inne karty jego wartość siły to 0

Rezultat we wszystkich 3 przypadkach jest taki sam: Atakujący dostaje bonus 1 władzy i realizuje wyzwanie intrygi. Teraz dobrze rozumuję?
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

Ja nigdzie nie użyłem słowa "ten". :)
W każdym przypadku wygrywa gracz atakujący i dostaje żeton władzy za niebronione wyzwanie.

Ale...

To czy wszystkie postacie klęczą albo czy postacie nie mają symbolu oka nie jest wyznacznikiem tego czy wygrał czy nie.
Istotne jest to czy zadeklarował jakieś postacie do obrony i czy dotrwały do końca ewentualnie i czy ich sumaryczna siła jest większa od 0.
autopaga
Posty: 1402
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: autopaga »

Jeżeli ten gracz jest początkiem zdania które zakreśliłem w ramce z instrukcji.
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

Jeszcze raz powtórzę: żeby wygrać wyzwanie trzeba mieć przynajmniej 1 siły i przynajmniej 1 uczestniczącą postać (dotyczy to atakującego i broniącego).
Jeśli po stronie atakującego jest jedna postać z 0 siły a po stronie obrońcy nie ma postaci to nikt nie wygrywa.
Jeśli po stronie obrońcy jest jedna postać z 0 siły a po stronie atakującego nie ma postaci to nikt nie wygrywa.
ODPOWIEDZ