Gallerist - Vital Lacerda

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gallerist - Vital Lacerda

Post autor: gregos »

Spoko. Jak coś jeszcze jest niejasne, to pytaj.

A jak w końcu zagrasz, to daj znać co do wrażeń z rozgrywki.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Gallerist - Vital Lacerda

Post autor: Gatherey »

Kilka pytań:

1. Czy można w jakiś sposób przenieść asystentów z wykonanych kart kontraktów, na których zostały wykonane Executive Action?
2. Czy można kupić obraz od artysty, który nie jest odkryty? Jeśli tak - rozumiem, że cena będzie taka jak ta podstawowa?
3. Taka sytuacja: kupuję obraz od typa, którego mam comissioned. I teraz jak rozumiem mam dwie możliwości, jeśli chodzi o płacenie - albo płacę cenę podstawową i żeton comissioned przeskakuje na bok, albo obecną cenę biorać drugi żeton tego artysty kładąc go z boku player board, zgadza się?
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gallerist - Vital Lacerda

Post autor: gregos »

Gatherey pisze: 18 lis 2018, 21:32 Kilka pytań:

1. Czy można w jakiś sposób przenieść asystentów z wykonanych kart kontraktów, na których zostały wykonane Executive Action?
2. Czy można kupić obraz od artysty, który nie jest odkryty? Jeśli tak - rozumiem, że cena będzie taka jak ta podstawowa?
3. Taka sytuacja: kupuję obraz od typa, którego mam comissioned. I teraz jak rozumiem mam dwie możliwości, jeśli chodzi o płacenie - albo płacę cenę podstawową i żeton comissioned przeskakuje na bok, albo obecną cenę biorać drugi żeton tego artysty kładąc go z boku player board, zgadza się?
Ad. 1 Tylko poprzez sprzedaż dzieła.
Ad. 2 Nie można.
Ad. 3 Kupujesz od tego, z którym podpisałeś kontrakt, po cenie początkowej dla danego artysty.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Gallerist - Vital Lacerda

Post autor: Gatherey »

Rozwijając punkt 3 - czy mając comission ticket, mogę kupić dzieło od innego od innego artysty, czy moim jedynym wyborem jest dzieło tego konkretnego?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gallerist - Vital Lacerda

Post autor: detrytusek »

Gatherey pisze: 18 lis 2018, 21:50 Rozwijając punkt 3 - czy mając comission ticket, mogę kupić dzieło od innego od innego artysty, czy moim jedynym wyborem jest dzieło tego konkretnego?
Możesz od kogo chcesz. Pamiętaj, że comission ticket w danym momencie możesz mieć tylko 1.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gallerist - Vital Lacerda

Post autor: gregos »

detrytusek pisze: 18 lis 2018, 23:19
Gatherey pisze: 18 lis 2018, 21:50 Rozwijając punkt 3 - czy mając comission ticket, mogę kupić dzieło od innego od innego artysty, czy moim jedynym wyborem jest dzieło tego konkretnego?
Możesz od kogo chcesz. Pamiętaj, że comission ticket w danym momencie możesz mieć tylko 1.
Możesz kupić dzieło tylko i wyłącznie od artysty, z którym podpisałeś zlecenie.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gallerist - Vital Lacerda

Post autor: detrytusek »

gregos pisze: 19 lis 2018, 00:38
detrytusek pisze: 18 lis 2018, 23:19
Gatherey pisze: 18 lis 2018, 21:50 Rozwijając punkt 3 - czy mając comission ticket, mogę kupić dzieło od innego od innego artysty, czy moim jedynym wyborem jest dzieło tego konkretnego?
Możesz od kogo chcesz. Pamiętaj, że comission ticket w danym momencie możesz mieć tylko 1.
Możesz kupić dzieło tylko i wyłącznie od artysty, z którym podpisałeś zlecenie.
A w życiu. Commision ticket gwarantuje Ci tylko niższą cenę ale nie ogranicza. Gdyby było tak jak mówisz to jakim cudem ktoś mógłby mieć 3 lub 4 dzieła w galerii na raz?
Artysta musi być odkryty i ma mieć wolny c. ticket.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gallerist - Vital Lacerda

Post autor: rafaelus »

Jak masz commision ticket to możesz kupować dzieła od innych artystów. Ale jak chcesz kupić dzieło od artysty z commision ticket to najpierw musisz zużyć ten ticket a dopiero potem możesz dokupić jego drugie dzieło.
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gallerist - Vital Lacerda

Post autor: gregos »

Chyba się nie zrozumieliśmy. Commission ticket jest zamówieniem u konkretnego artysty, które gracz sobie w odpowiednim dla siebie czasie realizuje. Naturalnie można kupować dzieła od innych (odkrytych artystów), lecz nie można do czasu zrealizowania zamówienia odkrywać kolejnych artystów.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gallerist - Vital Lacerda

Post autor: detrytusek »

gregos pisze: 19 lis 2018, 10:25 Chyba się nie zrozumieliśmy. Commission ticket jest zamówieniem u konkretnego artysty, które gracz sobie w odpowiednim dla siebie czasie realizuje. Naturalnie można kupować dzieła od innych (odkrytych artystów), lecz nie można do czasu zrealizowania zamówienia odkrywać kolejnych artystów.
To żeby doprecyzować. Nie można mieć 2 ticketów na raz to prawda. Odkrywać innych artystiów można mimo posiadania ticketu.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gallerist - Vital Lacerda

Post autor: gregos »

detrytusek pisze: 19 lis 2018, 11:03 To żeby doprecyzować. Nie można mieć 2 ticketów na raz to prawda. Odkrywać innych artystiów można mimo posiadania ticketu.
Błąd - nie można. Na stronie 7 instrukcji jest wyraźnie napisane przy Commission space:

A Player may only have one commission at any time; if he already has a Signature token on his commission space, he may not discover another Artist and cannot have another Signature token from the same Artist.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gallerist - Vital Lacerda

Post autor: detrytusek »

gregos pisze: 19 lis 2018, 13:14
detrytusek pisze: 19 lis 2018, 11:03 To żeby doprecyzować. Nie można mieć 2 ticketów na raz to prawda. Odkrywać innych artystiów można mimo posiadania ticketu.
Błąd - nie można. Na stronie 7 instrukcji jest wyraźnie napisane przy Commission space:

A Player may only have one commission at any time; if he already has a Signature token on his commission space, he may not discover another Artist and cannot have another Signature token from the same Artist.
Zgadza się. To co napisałem się wzajemnie wyklucza. Nie można mieć dwóch ticketów i .
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4632
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 1941 times

Re: Gallerist - Vital Lacerda

Post autor: warlock »

Panowie, to nie są commission tickets, tylko commissions - jak piszecie commission tickets to tylko mącicie w głowach nowicjuszom. Tickety są w 3 kolorach. :wink:
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gallerist - Vital Lacerda

Post autor: detrytusek »

Pseplasamy :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gallerist - Vital Lacerda

Post autor: gregos »

warlock pisze: 19 lis 2018, 13:29 Panowie, to nie są commission tickets, tylko commissions - jak piszecie commission tickets to tylko mącicie w głowach nowicjuszom. Tickety są w 3 kolorach. :wink:
Ale skąd ta forma liczby mnogiej (Panowie)? W moich postach używałem wszędzie zwrotu commission ticket odnośnie tego jednego, konkretnego.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4632
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 1941 times

Re: Gallerist - Vital Lacerda

Post autor: warlock »

gregos pisze: 19 lis 2018, 14:31
warlock pisze: 19 lis 2018, 13:29 Panowie, to nie są commission tickets, tylko commissions - jak piszecie commission tickets to tylko mącicie w głowach nowicjuszom. Tickety są w 3 kolorach. :wink:
Ale skąd ta forma liczby mnogiej (Panowie)? W moich postach używałem wszędzie zwrotu commission ticket odnośnie tego jednego, konkretnego.
No właśnie to w ogóle nie jest commission ticket, tylko "signature token", który położony na polu "commission space" staje się "commission". Ticket znaczy "bilet" więc jak to się ma do żetonu podpisu artysty ;)?
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gallerist - Vital Lacerda

Post autor: gregos »

OK, masz rację. Użyliśmy w wypowiedziach skrótu myślowego, ale jednak z błędnym nazewnictwem.
M&T
Posty: 137
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:11
Has thanked: 2 times

Re: Gallerist - Vital Lacerda

Post autor: M&T »

Kilka pytań:

1. Dla pewności dopytam:
Str. 7 "Remember about commissions: (...) A Player may have two Works of Art from the same Artist." Chodzi o to, że w tym samym czasie (bo są tylko dwa signature tokens dla każdego artysty)?
2. Nie znalazłem nigdzie w instrukcji czy pieniądze, które zarabiamy podczas gry też wliczamy do tych, które otrzymujemy przy punktowaniu końcowym?
3. Dla pewności dopytam:
Str. 15 "Auction Renowned Worksof Art: (...) Each Player may only take one renowned work." Czyli, gdy na polach dotyczących końcowej licytacji swoich asystentów ma tylko jeden gracz (lub wygrywa każdym swoim z asystentami innych graczy), to i tak przy punktowaniu końcowym otrzymuje jedno renomowane dzieło sztuki?
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Gallerist - Vital Lacerda

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

M&T pisze: 03 lut 2019, 12:31 Kilka pytań:

1. Dla pewności dopytam:
Str. 7 "Remember about commissions: (...) A Player may have two Works of Art from the same Artist." Chodzi o to, że w tym samym czasie (bo są tylko dwa signature tokens dla każdego artysty)?
2. Nie znalazłem nigdzie w instrukcji czy pieniądze, które zarabiamy podczas gry też wliczamy do tych, które otrzymujemy przy punktowaniu końcowym?
3. Dla pewności dopytam:
Str. 15 "Auction Renowned Worksof Art: (...) Each Player may only take one renowned work." Czyli, gdy na polach dotyczących końcowej licytacji swoich asystentów ma tylko jeden gracz (lub wygrywa każdym swoim z asystentami innych graczy), to i tak przy punktowaniu końcowym otrzymuje jedno renomowane dzieło sztuki?
1. Od każdego artysty można nabyć 2 dzieła.
2. Tak. Kasa=PZ.
3. Tak, jedno dzieło.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
M&T
Posty: 137
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:11
Has thanked: 2 times

Re: Gallerist - Vital Lacerda

Post autor: M&T »

Dziękuję za odpowiedź.

1. Ale w ciągu całej gry czy równocześnie? Bo jak równocześnie to ok., bo są tylko dwa signature tokens dla każdego artysty. Ale jeśli w ciągu całej gry, to jak pamiętać, że dane dzieło zakupiłem u konkretnego artysty?
2. A jest gdzieś taki zapis w instrukcji? Bo przy "Endgame Soring" nic nie ma o dodawaniu pieniędzy, które zarobiliśmy w trakcie gry, stąd moja wątpliwość.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gallerist - Vital Lacerda

Post autor: gregos »

M&T pisze: 03 lut 2019, 16:22 Dziękuję za odpowiedź.

1. Ale w ciągu całej gry czy równocześnie? Bo jak równocześnie to ok., bo są tylko dwa signature tokens dla każdego artysty. Ale jeśli w ciągu całej gry, to jak pamiętać, że dane dzieło zakupiłem u konkretnego artysty?
2. A jest gdzieś taki zapis w instrukcji? Bo przy "Endgame Soring" nic nie ma o dodawaniu pieniędzy, które zarobiliśmy w trakcie gry, stąd moja wątpliwość.
Ad.1 Ograniczają Cię tylko żetony sygnatury, więc po sprzedaży możesz zakupić kolejne (drugie, trzecie itd.) od tego samego artysty.

Ad. 2 Wszystko na końcu zamieniasz na kasę, więc to co zarobiłeś w trakcie gry, oczywiście też jest włączane do sumy (analogicznie jak w Scythe).
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Gallerist - Vital Lacerda

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

M&T pisze: 03 lut 2019, 16:22 Dziękuję za odpowiedź.

1. Ale w ciągu całej gry czy równocześnie? Bo jak równocześnie to ok., bo są tylko dwa signature tokens dla każdego artysty. Ale jeśli w ciągu całej gry, to jak pamiętać, że dane dzieło zakupiłem u konkretnego artysty?
2. A jest gdzieś taki zapis w instrukcji? Bo przy "Endgame Soring" nic nie ma o dodawaniu pieniędzy, które zarobiliśmy w trakcie gry, stąd moja wątpliwość.
1. np. dzieła sztuki- Malarstwo. Masz artystę czerwonego i niebieskiego. Każdy sprzeda po 2 swoje obrazy (na tokenie masz symbol obrazu jak i na samym dziele) czyli łącznie 4 dzieła-malarstwo. Jak ktoś sprzeda dzieło-malarstwo to token wraca do artysty (niebieski do niebieskiego a czerwony do czerwonego) i znowu można nabyć dzieło-malarstwo (chyba że stał się celebrytą, wówczas idzie na emeryturę i nie sprzedaje swoich dzieł).
A to jak dopasować dzieło do artysty to jak już pisałem, symbole na tokenach i na dziełach i kolory. :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gallerist - Vital Lacerda

Post autor: detrytusek »

M&T pisze: 03 lut 2019, 16:22 Dziękuję za odpowiedź.

1. Ale w ciągu całej gry czy równocześnie? Bo jak równocześnie to ok., bo są tylko dwa signature tokens dla każdego artysty. Ale jeśli w ciągu całej gry, to jak pamiętać, że dane dzieło zakupiłem u konkretnego artysty?
Po prostu - równocześnie.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
rybol
Posty: 9
Rejestracja: 28 kwie 2017, 12:44
Has thanked: 1 time

Re: Gallerist - Vital Lacerda

Post autor: rybol »

Mam pytanie odnośnie Akcji Promowania Artysty przy żetonie promowania na 2 poziom. Co do kolejności (zgodnie z instrukcją) : wydaje 2 wpływu, zwracam żeton 1, umieszczam żeton 2 na artyście, dostaje bonus za różowych i białych odwiedzających w galerii, zwiększam odpowiednio sławę artysty. I dopiero po tych wszystkich ruchach ew zwiększam dodatkowo sławę artysty z toru wpływów czy mogę wcześniej np przy wydawaniu 2 wpływu za akcje?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gallerist - Vital Lacerda

Post autor: detrytusek »

Masz to robić w kolejności z instrukcji/pomocy.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ