Signorie

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Signorie

Post autor: crsunik »

Każda ikona na planszy reprezentuje jakąś akcję do wykonania. Czy ktoś może mnie oświecić co reprezentują ikony kobiety i mężczyzny przy 'obszarze progu' (po lewej stronie toru nagród).
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Signorie

Post autor: Quetzalcoatl »

crsunik pisze:Czy ktoś może mnie oświecić co reprezentują ikony kobiety i mężczyzny przy 'obszarze progu' (po lewej stronie toru nagród).
Ustawiasz tam swoje meeple, którymi ewentualnie poszedłeś wykonać zadanie zwiększające o +3 limit sumy kości.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Signorie

Post autor: crsunik »

Dziękuję!

Sent from my SM-T805 using Tapatalk
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Signorie

Post autor: orzeh »

Czy można prosić o wyjaśnienie bonusu punktowanego:

Kod: Zaznacz cały

Dostajesz 4 PZ za każde inne Miasto, 
w  którym  znajduje  się  Twój  pionek  
(Mężczyzna  lub  Kobieta,  zgodnie  z  
rysunkiem na żetonie).
???
Inne niż jakie miasto? (na żetonie są symbole 2ch sąsiadujących miast)
To znaczy że punktuje za sąsiednie miasta czy inne od tych sąsiadujących na żetonie?
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Signorie

Post autor: orzeh »

Odpowiem sam sobie:
Wygląda na to że sformułowanie jest mylące i bonus 4x dostaje się za każde miasto w którym jest Mężczyzna/Kobieta

czyli dla 2ch graczy można dostać max 12PZ za 3 miasta
htomek
Posty: 131
Rejestracja: 09 sty 2015, 11:20

Re: Signorie

Post autor: htomek »

Ile wg was mozna zagrac akcji z zetonow akcji.np biore kosc zolta umieszczam na planszetce, decydyje sie na realizacje zadania z koperty i teraz czy moge zrealizowac oba tj z pola mezczyzny i kobiety ? - bo tak jest napisane w pomocy gracza cytuje " musi wybrac od 1do 2 zadan" czy musze zrealizowac tylko jedno zadanie tak jak jest to opisane w instrukcji strona szosta strzaleczka pierwsza ???
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Signorie

Post autor: Quetzalcoatl »

W instrukcji stoi wyraźnie: "Gracz wykonuje JEDNĄ akcję zadania", i dalej: "wybiera jedno z dwóch zadań (...) w tym samym kolorze, co właśnie umieszczona kość".

Chyba że masz trzeciego niebieskiego pomocnika, to potem możesz też wykonać drugą akcję zadania, ale oddając dokładnie tylko jednego człowieka.
htomek
Posty: 131
Rejestracja: 09 sty 2015, 11:20

Re: Signorie

Post autor: htomek »

OK. teraz jak przeczytalem wydaje sie byc logiczne. Dzieki za pomoc.
Faziee
Posty: 147
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Signorie

Post autor: Faziee »

Witam. Tak się zastanawiam czy z tych miast to można jakoś usuwać pionki? Bo zasadniczo, aż nie wiem czy dobrze graliśmy, ale już pod koniec 5 tury wszystkie miasta były pełne (rozgrywka 4-osobowa) i zasadniczo ta 6 i 7 tura były nudne (kluczowe oczywiście zapunktowanie z płytek, ale nie dało się już zwiększać mocy punktacji, a po za tym ruchy takie na siłę dające jakieś groszowe punkty, no i brak możliwości wysyłania członków rodziny do miast co dawało najwięcej PZ). Czy to jest normalne czy jednak gdzieś szukać błędu??
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Signorie

Post autor: Quetzalcoatl »

Nie da się usuwać.

Między innymi dlatego gram oficjalny wariant z pominięciem pierwszej tury, czyli rozgrywka jest krótsza o jedną turę.
Faziee
Posty: 147
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Signorie

Post autor: Faziee »

Dzięki. Druga partia i pojawił się kolejny problem. Gracze tym razem bardziej skupili się, zęby brać odpowiednie żetony sojuszu i nawet na początku 7 tury jeszcze w jednym mieście były 2 wolne miejsca, ale pozostał 1 żeton sojuszu do wylosowania (w mieście oby dwa miejsca są puste). W innych miastach pełnych pozostały jeszcze jakieś żetony sojuszu. Instrukcja w ogóle nie wyjaśnia co się dzieje, gdy żetony sojuszu się skończą, za to jest zdanie, że na końcu kroku jeden we wszystkich miastach musi taki żeton być na oby dwu pustych miejscach. Czy może jednak czegoś nie doczytałem, bo zasadniczo nie wiadomo było, gdzie ten żeton położyć, czy może z pełnych miast powinno się te żetony usunąć i dzięki temu gracze jeszcze mieli by szanse zdobyć odwrócone żetony?
Jak gracie??
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Signorie

Post autor: Quetzalcoatl »

Raczej nie ma reguły, co do kolejności wykładania tych żetonów. Po prostu powinno starczyć na wszystkie pola.

A co robicie z pozostałymi na planszy żetonami jak na końcu rundy, jak wszyscy spasują? Usuwacie z gry, czy wrzucacie z powrotem do worka (znaczy do puli, ja używam worka, bo się wygodniej losuje). Ja gram, że odkładam je z powrotem do puli. Nie pamiętam, czy to zgodnie z instrukcją, czy nie, ale w ten sposób nigdy mi się nie skończyły te żetony, i ogólnie bardziej mi się takie rozwiązanie podoba, niż wywalenie poza grę :)
Faziee
Posty: 147
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Signorie

Post autor: Faziee »

Zostawiamy na polu wydaje mi się, że nie ma nic w instrukcji. Dolosowujemy tylko w te miejsca gdzie żetony są puste. No ale w ostatniej rundzie więcej było pustych miejsc niż pozostałych żetonów.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Signorie

Post autor: Tomzaq »

ŚLUB - pieniądze pokazane przy piktogramie dziewczyny, od rundy 2, dostają wszyscy, którzy nie przekroczyli wymaganego progu na kościach, czy tylko ci, którzy ożenili potomka?
Who is John Galt?
Posiadam
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Signorie

Post autor: Quetzalcoatl »

Tomzaq pisze:ŚLUB - pieniądze pokazane przy piktogramie dziewczyny, od rundy 2, dostają wszyscy, którzy nie przekroczyli wymaganego progu na kościach, czy tylko ci, którzy ożenili potomka?
To pierwsze, czyli wszyscy, którzy nie przekroczyli limitu.
adi
Posty: 36
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:53
Has thanked: 1 time

Re: Signorie

Post autor: adi »

Witam. Gram pierwszą partie w SIgnorie. Nie mogę wykonywać misji itp. bo nie mam pionków. Jak je pozyskać?
Zapraszam do gry. Jak zaczniecie swoją przygodę z grą WoWs przez ten link to dostaniecie i ja także bonusy do gry jak okręty premium i surowce potrzebne w grze. Uważajcie gra uzależnia:P
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Signorie

Post autor: Quetzalcoatl »

Poza startowymi ludzikami (4 + 3) to pozyskuje się nowych z:
- szarego rozwinięcia, które daje jednego wyranej płci
- czerwonego rozwinięcia, które daje jednego losowego (rzut białą kością)
- fioletowej akcji głównej, w której rzucamy tyloma kośćmi, ile mamy "białych dam" z premii na koniec rundy
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Signorie

Post autor: Edwardo »

Czy jak wykonam akcję główną "zatrudnienie pomocnika", to już w tej samej turze mogę skorzystać z tego zatrudnionego pomocnika czy dopiero od kolejnej rundy?
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Signorie

Post autor: Tomzaq »

Edwardo pisze: 15 maja 2019, 13:50 Czy jak wykonam akcję główną "zatrudnienie pomocnika", to już w tej samej turze mogę skorzystać z tego zatrudnionego pomocnika czy dopiero od kolejnej rundy?
Z tego co pamiętam jeśli zatrudniasz pomocnika np. za akcję z szarej kości, to ten pomocnik jest innego koloru więc nie skorzystasz z jego zdolności w tej samej turze, bo wykonując akcję szarą kością korzystasz z pomocników pod szarym polem akcji, których zatrudniłeś w poprzednich turach/rundach. Jeśli Twoją następną akcją będzie akcja w kolorze pomocnika zatrudnionego w poprzedniej turze to oczywiście on już daje odpowiednie bonusy.
Who is John Galt?
Posiadam
ODPOWIEDZ