Terraformacja Marsa - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Qrzy »

Może po prostu warto skupić się na czymś poza energią/ciepłem? ;)
Miewałem rozgrywki, które kończyłem z masz 20 jednostkami ciepła. :)
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 441 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: ponika »

Staramy sie juz rozwijac inne surowce, ale to cieplo jakos zawsze nam na maksa wychodzi - chociaz fakt, za nami na razie niewiele partii, moze sie uda jakos to ograniczyc. Zerknelam na strone zbierajaca wszystkie karty i o ile zwiekszajacych cieplo jest ponad 20, tak zmniejszajacych sa... dwie. Z czego jedna jednorazowa. Plus jedna korporacja.
Wyglada na celowy efekt walki z globalnym ociepleniem :)
Quayth
Posty: 15
Rejestracja: 18 sty 2019, 09:24
Has thanked: 3 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Quayth »

Na pewno jest karta pozwalająca co pokolenie zamieniać 8 jednostek ciepła w 1WT...nie pamiętam z którego dodatku.
Quayth
Posty: 15
Rejestracja: 18 sty 2019, 09:24
Has thanked: 3 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Quayth »

Quayth pisze: 25 lut 2019, 08:43 Na pewno jest karta pozwalająca co pokolenie zamieniać 8 jednostek ciepła w 1WT...nie pamiętam z którego dodatku.
Prawdopodobnie kolonie.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: kastration »

Quayth pisze: 25 lut 2019, 08:47
Quayth pisze: 25 lut 2019, 08:43 Na pewno jest karta pozwalająca co pokolenie zamieniać 8 jednostek ciepła w 1WT...nie pamiętam z którego dodatku.
Prawdopodobnie kolonie.
Nie. To Kontrakt Nadzorczy (karta nr 154) z gry podstawowej. Choć karta mocno sytuacyjna w przypadku słabego tempa podnoszenia temperatury w czasie gry. Generalnie w opisanej wyżej sytuacji bez Heliona ani rusz, ale można się przestawić na inne strategie punktowania. Nie jest to jakiś szczególny problem.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Masquerade
Posty: 4
Rejestracja: 24 maja 2016, 17:21
Been thanked: 2 times

Terraformacja Marsa Kolonie

Post autor: Masquerade »

Witam serdecznie :D

W jaki sposób mam rozumieć premię kolonialną Plutona ? Dobieram kartę i jedną odrzucam czy może dobieram kartę a inny gracz odrzuca kartę ? Pytam bo w zasadach ani słowa na ten temat, chyba że coś przeoczyłem.

Z góry dzięki za pomoc.
Arius
Posty: 1410
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 294 times
Been thanked: 159 times

Re: Terraformacja Marsa Kolonie

Post autor: Arius »

Dobierasz i odrzucasz jakąkolwiek.
Masquerade
Posty: 4
Rejestracja: 24 maja 2016, 17:21
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa Kolonie

Post autor: Masquerade »

No tak właśnie myślałem ale wolałem się upewnić. Dzięki Arius za odpowiedź. Temat do zamknięcia.
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Azel »

Czy jest jakiś limit produkcji M€ i ogólnie innych zasobów? Wczoraj zagraliśmy pierwszy raz z kartami ery korporacyjnej i żona doszła do absurdalnej możliwości produkcji 50 kilku M€ (pod koniec nie miała już na co ich wydawać ;)).
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: detrytusek »

Limitu nie ma. W której rundzie zaczęły się takie zarobki?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
black_currant
Posty: 15
Rejestracja: 07 sty 2019, 14:22
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: black_currant »

Azel pisze: 29 mar 2019, 10:55 Czy jest jakiś limit produkcji M€ i ogólnie innych zasobów? Wczoraj zagraliśmy pierwszy raz z kartami ery korporacyjnej i żona doszła do absurdalnej możliwości produkcji 50 kilku M€ (pod koniec nie miała już na co ich wydawać ;)).
Zawsze można postawić dodatkowe miasta i tereny zielone wokół nich , lukratywny interes .
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Azel »

detrytusek pisze: 29 mar 2019, 11:05 Limitu nie ma. W której rundzie zaczęły się takie zarobki?
Ciężko powiedzieć, bo tradycyjnie zapomnieliśmy o przesuwaniu znacznika pokoleń, ale strzelam, że gdzieś koło 10 zaczęło się robić grubo. Mimo że zaczyna się od 0 w produkcji zasobów, to karty korporacyjne są na tyle silne, że może i chwilkę zajmuje, zanim się zdobędzie sensowny poziom, ale jak się rozhula, to zagrywasz kartę za kartą. Zakładam, że trochę inaczej wyglądałoby to w grze na 3-4 osoby.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: omas »

Nie mam co prawda kolonii ale czy podstawowej gry nie zaczyna sie z produkcja ustawiona na 1 ?
Super
Posty: 397
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 215 times
Been thanked: 120 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Super »

Jeśli grasz bez kart ery korporacyjnej - owszem. Natomiast w wariancie z erą korporacyjną zaczynamy z produkcją równą 0. Zarówno w podstawce jak i z dodatkami.
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: omas »

2 lata grania zle ;) a tacy pro niby jestesmy juz ;]
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: uyco »

spokojnie, to bardzo częsty błąd. tez tak graliśmy przez prawie rok :mrgreen:
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wrotek »

Mam pytanie odnośnie korporacji Credicor - dostaję zwrot 4 Mega Kredytów (MK) jak zakupię kartę o koszcie powyżej 20 MK. Rozumiem, że żeby z tego korzystać muszę mieć kredyty żeby kupić daną kartę, a nie traktuję tego jako zniżka na karcie?
Drugie pytanie odnośnie tej samej korporacji - czy jeżeli płacę częściowo albo nawet w całości stalą/tytanem to też dostaję te 4 MK?
KozaK69
Posty: 129
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:16
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: KozaK69 »

Najpierw płacisz całość, a potem dostajesz z zasobów 4 M€.
Nie jest to zniżka, nie ma znaczenia czym płacisz.
Od razu dodam, że liczy się bazowy koszt akcji (Technologie standardowe kosztujące powyżej 20 M€ też działają) , np. jeżeli karta kosztuje 21 M€, a masz na nią 2 M€ zniżki wynikające z innej karty, to i tak dostaniesz te 4 M€ zwrotu.
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wrotek »

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie: czy mogę zagrać kartę wydarzenia, gdzie mam położyć kafel oceanu, mimo, że już wszystkie zostały położone?
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Qrzy »

Tak, możesz, jednak wtedy nie kładziesz oceanu ani nie podnosisz swojego WT.

Za instrukcją:
Gracz może zagrać kartę podnoszącą Wskaźnik Globalny,
którego pułap docelowy został już osiągnięty (na przykład gdy
wszystkie obszary oceanu już są na planszy albo gdy Temperatura
jest na poziomie 8°C).
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: omas »

Opłacalne tylko ze wskaznikiem tlenu gdyz kafle roslinnosci (nie mowie o podnoszeniu tlenu z kart) dodaja punkty na koniec gry.
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wrotek »

Dzięki za odpowiedź. Jestem trochę zmieszany, bo w erracie jest wykreślony ten punkt i zwątpiłem z tymi obszarami.
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: omas »

Qrzy pisze: 19 kwie 2019, 07:22 Tak, możesz, jednak wtedy nie kładziesz oceanu ani nie podnosisz swojego WT.

Za instrukcją:
Gracz może zagrać kartę podnoszącą Wskaźnik Globalny,
którego pułap docelowy został już osiągnięty (na przykład gdy
wszystkie obszary oceanu już są na planszy albo gdy Temperatura
jest na poziomie 8°C).
Druga sprawa, ze w wersji na komputer nie mozna zagrywac tych kart.
imrowai
Posty: 150
Rejestracja: 09 lis 2018, 21:29
Has thanked: 22 times
Been thanked: 16 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: imrowai »

Witam, męczę się z tą pozornie prostą grą - soluje ją rozwiewając wątpliwości, wątek ogarnąłem mniej więcej i brakuje mi 1 odpowiedzi.
Jak przesuwacie kostkę na torze produkcji dochodu (megakredytów)?\Załóżmy że mamy wskaźnik na poziomie -2, dobieram karte by podnieść dochód o 4 pkt. i teraz:
a) przesuwam o 4 do góry na -1,0,1,2
b) przesuwam o 4 do góry ma -1,1,2,3
pierdoła ale żyć mi ne daje....

Czy solo gra jest z punktu widzenia ogranego gracza łatwa czy trudna? - po pierwszej rozgrywce z korzystaniem z korporacji początkowych (tak wiem że to nie za bardzo zgodne z instrukcją :P ) w 14 pokoleniu zostałem z za niską temperaturą i 4 oceanami do ułożenia - kurde myślałem ,że będę bliżej sukcesu :/. Teraz odpaliłem już wariant korporacyjny solo (korporacja ecoline) i z kredytami w 5 pokoleniu kruchutko... ciekawe jak to się skończy ale coś czarno widzę ;P
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: kastration »

imrowai pisze: 28 kwie 2019, 20:35 Witam, męczę się z tą pozornie prostą grą - soluje ją rozwiewając wątpliwości, wątek ogarnąłem mniej więcej i brakuje mi 1 odpowiedzi.
Jak przesuwacie kostkę na torze produkcji dochodu (megakredytów)?\Załóżmy że mamy wskaźnik na poziomie -2, dobieram karte by podnieść dochód o 4 pkt. i teraz:
a) przesuwam o 4 do góry na -1,0,1,2
b) przesuwam o 4 do góry ma -1,1,2,3
pierdoła ale żyć mi ne daje....

Czy solo gra jest z punktu widzenia ogranego gracza łatwa czy trudna? - po pierwszej rozgrywce z korzystaniem z korporacji początkowych (tak wiem że to nie za bardzo zgodne z instrukcją :P ) w 14 pokoleniu zostałem z za niską temperaturą i 4 oceanami do ułożenia - kurde myślałem ,że będę bliżej sukcesu :/. Teraz odpaliłem już wariant korporacyjny solo (korporacja ecoline) i z kredytami w 5 pokoleniu kruchutko... ciekawe jak to się skończy ale coś czarno widzę ;P
Opcja a, idziesz pojedynczo, jak w matematyce. Czyli -1, 0, 1,2, ponieważ -2+4=2.

Dla mnie solo jest stosunkowo proste, zwłaszcza jak się nie rozwodni talii. Są raczej nieoficjalne warianty utrudniające grę niż ją ułatwiające. Jak jest zbyt trudno, możesz na przykład zamiast 4 kart co pokolenie losować 6 i wybierać 4 normalnie (lub 3), więcej kart wtedy przemielisz i łatwiej sprawdzisz poszczególne warianty. Na starcie solo może być ciekawą opcją przygotowania się pod poważniejsze wyzwania. Powodzenia!
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
ODPOWIEDZ