Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Munchhausen »

sqb1978 pisze: 11 cze 2018, 23:42 Mam zagwozdkę. Jestem w zwarciu z wrogiem i mam atut "Zakazana wiedza":
[darmowa akcja]: wyczerp Zakazaną Wiedzę i otrzymaj 1 punkt przerażenia: porusz do twojej puli zasobów 1 sekret z Zakazanej wiedzy jako żeton zasobu.

Nie znalazłem info o tym jak wykonuje się ataki towarzyszące w odniesieniu do zdolności darmowych.
W FAQ jest info: "zdolności darmowe z pogrubionym wyróżnikiem akcji nie wywołują ataków towarzyszących", ale nie wiem co to jest wyróżnik akcji, przeglądałem sporo kart z darmową zdolnością i nigdzie nie widzę żeby cokolwiek było pogrubione w obrębie tekstu tej zdolności.
Wyróżnik akcji to ten fikuśny symbol graficzny. Darmowe akcje nie wywołują ataków towarzyszących :)
yadyam
Posty: 81
Rejestracja: 09 mar 2017, 09:50
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: yadyam »

Jeśli w zwarciu z masywnym wrogiem znajduje się dwóch badaczy i jednemu z nich powiedzie się test zwinności, to co się dzieje z tym wrogiem? Nadal jest w zwarciu z drugim badaczem, czy zostaje wyczerpany?
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: sqb1978 »

instrukcja pisze:Przygotowany wróg ze słowem kluczowym Masywny jest uznawany za będącego w zwarciu ze wszystkimi badaczami znajdującymi się w tej samej lokalizacji co on.
= Wyczerpany wróg ze słowem kluczowym Masywny nie jest uznawany za będącego w zwarciu z jakimkolwiek badaczem.
yadyam
Posty: 81
Rejestracja: 09 mar 2017, 09:50
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: yadyam »

W scenariuszu Bezwymiarowe i niewidzialne Zoey Samaras podczas ataku na pomiot Yog-Sototha przy pomocy Tajemniczej Formuły losuje z worka żeton Znaku Starszych Bogów. I co? Pierwszeństwo ma tekst na karcie postaci, czy na karcie wroga? Czy może jedno drugiemu nie przeszkadza?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Trolliszcze »

Podobne pytanie już się kiedyś pojawiło, oficjalna odpowiedź Matta Newmana (autora gry):
Nope. Brood of Yog-Sothoth "cannot be damaged or attacked except using the ability on Esoteric Formula." This includes abilities that add additional damage to the attack, such as Vicious Blow, Zoey's Elder Sign, etc.
Czyli zdolność Zoey nie działa.
yadyam
Posty: 81
Rejestracja: 09 mar 2017, 09:50
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: yadyam »

Dzięki, ale to by się kłóciło trochę z zasadami... Na karcie Zoey nie ma słowa o ataku "wręcz", a ona przecież atakuje Tajemniczą Formułą. No ale nie mnie spierać się z autorem gry
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Trolliszcze »

Moim zdaniem się nie kłóci. Gdyby zdolność Brooda mówiła: "cannot be attacked except using the ability on Esoteric Formula", miałbyś rację - atak można by wykonać tylko Formułą, ale dodatkowe obrażenia mogłyby pochodzić z innych źródeł.
Zdolność mówi jednak: "cannot be damaged or attacked except using the ability on Esoteric Formula", co oznacza, że same obrażenia także mogą pochodzić wyłącznie z karty Formuły. Zdolność Zoey nie stanowi części tej karty, więc dodatkowe obrażenie nie ma zastosowania.
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Arius »

Moim zdaniem też się nie kłóci. Zdolność Zoye nie działa na pomioty
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: RasTafari »

Dokładnie tak. Grając Zoye i mając gliniarza za kumpla też nie używałem jego zdolności do zadawania obrażeń Yog-Sotothowi. Na karcie jest że obr tylko z formuły. koniec kropka. W karciankach tego typu (zwłaszcza ffg :wink: ) przy rozpatrywaniu efektów najlepiej iść po linii najmniejszego oporu a nie na siłę kombinować z zasadami.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
yadyam
Posty: 81
Rejestracja: 09 mar 2017, 09:50
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: yadyam »

Dobra, niech Wam będzie :). A teraz jeszcze dwie wątpliwości: Czy zdolność Rexa o dodatkowej wskazówce jest obligatoryjna? Czy mogę z niej nie skorzystać? I drugie: Jeśli zmieniam lokalizację w wyniku karty spotkania (tunel czasoprzestrzenny) to będący w zwarciu ze mną wrogowie również ze mną fruną?
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Arius »

Zdolność Rexa jest reakcją. Możesz ją zagrać, ale nie musisz. Fajnie z włamaniem się kombi. Robisz badanie włamaniem. Pobierasz 3 zasoby, a dodatkowo odpalasz jego zdolność i jedną wskazówkę (przy dobrym teście).
Co do drugiej akcji: wykonujesz ruch. I jeśli nie ma mowy na karcie, że robisz to bez wrogów, to niestety Ci w zwarciu lecą za tobą.
yadyam
Posty: 81
Rejestracja: 09 mar 2017, 09:50
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: yadyam »

W scenariuszu Krew na Ołtarzu
Silas Bishop wchodzi w zwarcie, ale nie wykonuje ataków towarzyszących. Czy jeśli jestem w zawarciu z nim i opuszczam komnatę to on idzie ze mną, czy zostaje?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Trolliszcze »

Masywny wróg nigdy nie idzie za badaczem.
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Tomson »

Wykonuję akcję badania w lokalizacji z 1 wskazówką. Test zakończył się porażką o 2 więc zagrywam wydarzenie "Patrz, co znalazłem!". Czy odkrywam tylko tę 1 wskazówkę czy 2 pomimo tego, iż na lokalizacji jest 1 wskazówka?
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Sarseth »

Tomson pisze: 01 lip 2018, 16:29 Wykonuję akcję badania w lokalizacji z 1 wskazówką. Test zakończył się porażką o 2 więc zagrywam wydarzenie "Patrz, co znalazłem!". Czy odkrywam tylko tę 1 wskazówkę czy 2 pomimo tego, iż na lokalizacji jest 1 wskazówka?
Jedną. Jest jedna wskazówka to tylko jedną zdobywasz.
Rebel 6% (trójmiasto)
Meechauek
Posty: 114
Rejestracja: 20 kwie 2010, 14:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Meechauek »

Witam koleżanki i kolegów.

Jestem po pierwszej fantastycznej rozgrywce w ah lcg. Pojawiło mi się jednak kilka wątpliwości i proszę o pomoc:

1. Kolega miał jako atut różaniec o parametrach 0 życia i 2 poczytalnosci. Czy oznacza to że mogę przenieść 2 straty poczytalnosci na ten atut?

2. Miałem sojusznika 3 życia 3 poczytalnosci. Moja postać musiała być zaatakowana z racji najwyższej siły. Czy ciosy mogę przyjąć na sojusznika? Wg mnie tak

3. Robiłem test zręczności i za każdy brakujący punkt trafiłem 1 życia (faza mitów). Miałem zręczność 3 i wylosowalem żeton - 4. Czy tracę 3 życia czy 4 życia? Wg mnie 4.

4. Kolega pozyskał wskazówkę i w swojej turze dołożył przez co przeszliśmy bez wykonywania akcji do kolejnego aktu. Ponieważ nie rozpocząłem swojej tury, czy mogę zrobić 3 swoje akcje będąc już w nowym akcie?
Wg mnie tak

5. Zdobyliśmy 5PZ i 6PZ. Ja wydałem wszystkie. Dorzuciłem niebieska kartę strażnika i w zamian dobralem czerwona neutralna - bez symbolu w prawym górnym rogu. Czy mogłem tak zrobić? Oczywiście zapłaciłem 4 PZ . Wg mnie tak


6. To już offtop, ale jakie dodatki są "must have" do ah lcg? :))) chciałbym na razie kupić 1 lub 2. Cena nie ma znaczenia, chodzi o miodnosc.


Serdecznie proszę o wskazówki :))


PS przepraszam za częściowy brak polskich znaków
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Sarseth »

Meechauek pisze: 22 sie 2018, 22:27 1. Kolega miał jako atut różaniec o parametrach 0 życia i 2 poczytalnosci. Czy oznacza to że mogę przenieść 2 straty poczytalnosci na ten atut?
2. Miałem sojusznika 3 życia 3 poczytalnosci. Moja postać musiała być zaatakowana z racji najwyższej siły. Czy ciosy mogę przyjąć na sojusznika? Wg mnie tak
3. Robiłem test zręczności i za każdy brakujący punkt trafiłem 1 życia (faza mitów). Miałem zręczność 3 i wylosowalem żeton - 4. Czy tracę 3 życia czy 4 życia? Wg mnie 4.
4. Kolega pozyskał wskazówkę i w swojej turze dołożył przez co przeszliśmy bez wykonywania akcji do kolejnego aktu. Ponieważ nie rozpocząłem swojej tury, czy mogę zrobić 3 swoje akcje będąc już w nowym akcie?
5. Zdobyliśmy 5PZ i 6PZ. Ja wydałem wszystkie. Dorzuciłem niebieska kartę strażnika i w zamian dobralem czerwona neutralna - bez symbolu w prawym górnym rogu. Czy mogłem tak zrobić? Oczywiście zapłaciłem 4 PZ . Wg mnie tak
6. To już offtop, ale jakie dodatki są "must have" do ah lcg? :))) chciałbym na razie kupić 1 lub 2. Cena nie ma znaczenia, chodzi o miodnosc.
AD1. Może przyjąć stratę na różaniec jeśli nie jest "direct" bezpośrednie. Ale nie można przenosić już po decyzji gdzie to pójdzie - czyli jeśli położyłeś na badaczu, a różaniec przyjdzie potem lub zmienisz zdanie że chcesz jednak na różaniec - nope, token => stół.
AD2. Tak samo, chociaż nie wiem co to ta najwyższa siła. Jeśli to zadaje bezpośrednie obrażenia to nie, z eng "direct". Jeśli poprostu obrażenia to jak najbardziej. Oczywiście nie możesz zadać więcej niż ma tego życia czy poczytalności, reszta musi pójśc wtedy gdzie indziej. Do tego możesz rozkładać obrażenia w kombinacji jakiej chcesz, część tu, część tam.
AD3. 3 obrażenia. Nie można zejśc poniżej 0 w testach. Tak samo jak masz lokację np o trudności 2, latarką zjedziesz do 0. Test masz -8, ale minimum to 0, 0 = 0, przechodzi ;) Nie możesz mieć ujemnych liczb chyba że by jasno gra o tym mówiął że możesz.
AD4. Oczywiście. Dopoki nie jest napisane że awansujecie na koniec rundy to awansujecie w momencie kiedy ten efekt został wykonany, może to być w trakcie tury nawet.
AD5. Co to jest czerwona neutralna? Albo czerwona, albo neutralna. Nie wiem kim grałes, masz napisane na postaci jakie karty może mieć. Tutaj podaj nazwę badacza i kartę którą chciałeś dobrać, pytanie niezrozumiałe dla mnie ;P
AD6. Duży deluxe, np Carcossa lub Dunwich. A potem kolejno według mythosów.
Rebel 6% (trójmiasto)
Meechauek
Posty: 114
Rejestracja: 20 kwie 2010, 14:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Meechauek »

Sarseth pisze: 22 sie 2018, 23:12
Meechauek pisze: 22 sie 2018, 22:27 1. Kolega miał jako atut różaniec o parametrach 0 życia i 2 poczytalnosci. Czy oznacza to że mogę przenieść 2 straty poczytalnosci na ten atut?
2. Miałem sojusznika 3 życia 3 poczytalnosci. Moja postać musiała być zaatakowana z racji najwyższej siły. Czy ciosy mogę przyjąć na sojusznika? Wg mnie tak
3. Robiłem test zręczności i za każdy brakujący punkt trafiłem 1 życia (faza mitów). Miałem zręczność 3 i wylosowalem żeton - 4. Czy tracę 3 życia czy 4 życia? Wg mnie 4.
4. Kolega pozyskał wskazówkę i w swojej turze dołożył przez co przeszliśmy bez wykonywania akcji do kolejnego aktu. Ponieważ nie rozpocząłem swojej tury, czy mogę zrobić 3 swoje akcje będąc już w nowym akcie?
5. Zdobyliśmy 5PZ i 6PZ. Ja wydałem wszystkie. Dorzuciłem niebieska kartę strażnika i w zamian dobralem czerwona neutralna - bez symbolu w prawym górnym rogu. Czy mogłem tak zrobić? Oczywiście zapłaciłem 4 PZ . Wg mnie tak
6. To już offtop, ale jakie dodatki są "must have" do ah lcg? :))) chciałbym na razie kupić 1 lub 2. Cena nie ma znaczenia, chodzi o miodnosc.
AD1. Może przyjąć stratę na różaniec jeśli nie jest "direct" bezpośrednie. Ale nie można przenosić już po decyzji gdzie to pójdzie - czyli jeśli położyłeś na badaczu, a różaniec przyjdzie potem lub zmienisz zdanie że chcesz jednak na różaniec - nope, token => stół.
AD2. Tak samo, chociaż nie wiem co to ta najwyższa siła. Jeśli to zadaje bezpośrednie obrażenia to nie, z eng "direct". Jeśli poprostu obrażenia to jak najbardziej. Oczywiście nie możesz zadać więcej niż ma tego życia czy poczytalności, reszta musi pójśc wtedy gdzie indziej. Do tego możesz rozkładać obrażenia w kombinacji jakiej chcesz, część tu, część tam.
AD3. 3 obrażenia. Nie można zejśc poniżej 0 w testach. Tak samo jak masz lokację np o trudności 2, latarką zjedziesz do 0. Test masz -8, ale minimum to 0, 0 = 0, przechodzi ;) Nie możesz mieć ujemnych liczb chyba że by jasno gra o tym mówiął że możesz.
AD4. Oczywiście. Dopoki nie jest napisane że awansujecie na koniec rundy to awansujecie w momencie kiedy ten efekt został wykonany, może to być w trakcie tury nawet.
AD5. Co to jest czerwona neutralna? Albo czerwona, albo neutralna. Nie wiem kim grałes, masz napisane na postaci jakie karty może mieć. Tutaj podaj nazwę badacza i kartę którą chciałeś dobrać, pytanie niezrozumiałe dla mnie ;P
AD6. Duży deluxe, np Carcossa lub Dunwich. A potem kolejno według mythosów.
ad ad 1 -> ok, dzięki. Ale jeśli różaniec ma 0 życia i 2 poczytalności, to w momencie kiedy położę na nim 2 poczytalności, wtedy eliminuję różaniec z gry i wyrzucam ze swoich atutów?

ad ad 2 -> "bezpośrednie rozumiem"; pytanie co z tą najwyższą siłą...? Jasne jest że stosuje się to do badacza z najwyższą siłą (lub innym wskazanym parametrem na karcie potwora), ale czy wtedy sojusznik danego badacza (tego konkretnego, z najwyższą siłą) może przyjąć te obrażenia "na klatę"?

ad ad 3 -> w takim razie rozumiem że jeśli mam zasłonę "2", wartość mojej wiedzy "2" oraz latarkę, poziom trudności wynosi testu wynosi "0", co oznacza że obojętnie co wylosuję oprócz czerwonego żetonu który daje automatyczną porażkę, wtedy i tak test zakończy się sukcesem ? Mimo wylosowania np. -8??

ad ad 4 -> ok, tak myślałem, dzięki

ad ad 5 -> grałem Rolandem; wymieniłem niebieską kartę Rolanda z talii strażnika na czerwoną kartę wydarzenia "bait and switch", która nie miała wskazanego przypasowania w prawym górnym rogu. Numer karty to 34

ad ad 6 -> ok, dzięki
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: ArnhemHorror »

Meechauek pisze: 23 sie 2018, 09:16
Sarseth pisze: 22 sie 2018, 23:12
Meechauek pisze: 22 sie 2018, 22:27 5. Zdobyliśmy 5PZ i 6PZ. Ja wydałem wszystkie. Dorzuciłem niebieska kartę strażnika i w zamian dobralem czerwona neutralna - bez symbolu w prawym górnym rogu. Czy mogłem tak zrobić? Oczywiście zapłaciłem 4 PZ . Wg mnie tak
AD5. Co to jest czerwona neutralna? Albo czerwona, albo neutralna. Nie wiem kim grałes, masz napisane na postaci jakie karty może mieć. Tutaj podaj nazwę badacza i kartę którą chciałeś dobrać, pytanie niezrozumiałe dla mnie ;P
ad ad 5 -> grałem Rolandem; wymieniłem niebieską kartę Rolanda z talii strażnika na czerwoną kartę wydarzenia "bait and switch", która nie miała wskazanego przypasowania w prawym górnym rogu. Numer karty to 34
Czołem,

Pozwolę się wtrącić w sprawie punktu 5. Kilka rzeczy:
- Karta ta to event i symbol klasy Survivor znajduje się nie w prawym górnym rogu, ale na środku karty, pod obrazkiem. To sprawia, że nie można jej legalnie dodać do talii Rolanda. Czerwony kolor karty również to sugeruje.
- Nawet jeśli można byłoby zrobić taki upgrade, to nie powinno to kosztować 4PZ, ale 1PZ. Z tego co się orientuję, to nie istnieje wersja Bait and Switch inna niż poziomu 0.
- Nie jestem przekonany, czy karty bazujące na Evade to dobry pomysł dla Rolanda... Po pierwsze jego specjalne zdolności bazują na pokonywaniu wrogów, a po drugie niski poziom Agility utrudnia akcję Evade.

Pozdrawiam!
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Sarseth »

Meechauek pisze: 23 sie 2018, 09:16 ad ad 1 -> ok, dzięki. Ale jeśli różaniec ma 0 życia i 2 poczytalności, to w momencie kiedy położę na nim 2 poczytalności, wtedy eliminuję różaniec z gry i wyrzucam ze swoich atutów?

ad ad 2 -> "bezpośrednie rozumiem"; pytanie co z tą najwyższą siłą...? Jasne jest że stosuje się to do badacza z najwyższą siłą (lub innym wskazanym parametrem na karcie potwora), ale czy wtedy sojusznik danego badacza (tego konkretnego, z najwyższą siłą) może przyjąć te obrażenia "na klatę"?

ad ad 3 -> w takim razie rozumiem że jeśli mam zasłonę "2", wartość mojej wiedzy "2" oraz latarkę, poziom trudności wynosi testu wynosi "0", co oznacza że obojętnie co wylosuję oprócz czerwonego żetonu który daje automatyczną porażkę, wtedy i tak test zakończy się sukcesem ? Mimo wylosowania np. -8??

ad ad 4 -> ok, tak myślałem, dzięki

ad ad 5 -> grałem Rolandem; wymieniłem niebieską kartę Rolanda z talii strażnika na czerwoną kartę wydarzenia "bait and switch", która nie miała wskazanego przypasowania w prawym górnym rogu. Numer karty to 34

ad ad 6 -> ok, dzięki
ad ad ad 1, tak. Wytrzymałość medalionu padła, więc medalion został zniszczony ;)
ad ad ad 2, tak, może. Tutaj tylko decydujesz którego badacza to dotyczy. A ten badacz już decyduje czy on przyjmuje obrażenia czy jego sojusznik którego wystawił sobie.
ad ad ad 3. dokładnie tak, dlatego -2 do trudności testów niż +2 jest lepsze podczas badania jest lepsze ;)
ad ad ad 5. Kolega wyżej już odpowiedział. Roland nie może mieć kart czerwonej klasy przy budowaniu decka.
Spoiler:
Assety mają symbol po prawej na górze, Skille po lewej na górze, eventy w centrum karty. Ale to nie ma znaczenia raczej, ja patrzę na kolor, nawet nie zauważyłem że te symbole są rozjechane dopóki nie spytałeś ;P Pewno gorzej jak ktoś ma problem z kolorami, ale są to 3 standardowe miejsca - co FFG ma chyba w swoim zwyczaju zawsze inaczej te rzeczy rzucać, chociaż i tak to postęp niż pionowe pisanie nazw jak w LotRze eventach.
Rebel 6% (trójmiasto)
Meechauek
Posty: 114
Rejestracja: 20 kwie 2010, 14:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Meechauek »

wilecki pisze: 23 sie 2018, 09:49
Meechauek pisze: 23 sie 2018, 09:16
Sarseth pisze: 22 sie 2018, 23:12
AD5. Co to jest czerwona neutralna? Albo czerwona, albo neutralna. Nie wiem kim grałes, masz napisane na postaci jakie karty może mieć. Tutaj podaj nazwę badacza i kartę którą chciałeś dobrać, pytanie niezrozumiałe dla mnie ;P
ad ad 5 -> grałem Rolandem; wymieniłem niebieską kartę Rolanda z talii strażnika na czerwoną kartę wydarzenia "bait and switch", która nie miała wskazanego przypasowania w prawym górnym rogu. Numer karty to 34
Czołem,

Pozwolę się wtrącić w sprawie punktu 5. Kilka rzeczy:
- Karta ta to event i symbol klasy Survivor znajduje się nie w prawym górnym rogu, ale na środku karty, pod obrazkiem. To sprawia, że nie można jej legalnie dodać do talii Rolanda. Czerwony kolor karty również to sugeruje.
- Nawet jeśli można byłoby zrobić taki upgrade, to nie powinno to kosztować 4PZ, ale 1PZ. Z tego co się orientuję, to nie istnieje wersja Bait and Switch inna niż poziomu 0.
- Nie jestem przekonany, czy karty bazujące na Evade to dobry pomysł dla Rolanda... Po pierwsze jego specjalne zdolności bazują na pokonywaniu wrogów, a po drugie niski poziom Agility utrudnia akcję Evade.

Pozdrawiam!


dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozostaje mi jednak kwestia ad ad 5, tworzenie talii.

W instrukcji, przy tworzeniu początkowych talii są sugestie, aby Początkowa talia Agnes Baker składała się z "po 1 kopii każdej kary ocalałego o poziomie 0: numery 72-81".

Te karty są czerwone, czyli dedykowane dla Wendy, ale sama instrukcja sugeruje żeby byłby w starter decku Agnes.

Dlaczego zatem nie mogłem kupić czerwonej karty dla Rolanda???
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Sarseth »

Meechauek pisze: 23 sie 2018, 11:10 Pozostaje mi jednak kwestia ad ad 5, tworzenie talii.

W instrukcji, przy tworzeniu początkowych talii są sugestie, aby Początkowa talia Agnes Baker składała się z "po 1 kopii każdej kary ocalałego o poziomie 0: numery 72-81".

Te karty są czerwone, czyli dedykowane dla Wendy, ale sama instrukcja sugeruje żeby byłby w starter decku Agnes.

Dlaczego zatem nie mogłem kupić czerwonej karty dla Rolanda???
Odwróciłeś kiedyś karty badacza? ;) Obrazek
Jest opis tam jakich kart badacz może używać. Karty niebieskie 0-5, żółte 0-2, neutralne 0-5. Na Agnes masz fiolet do 5, a czerwień też bodajże do 2 poziomu
Rebel 6% (trójmiasto)
Meechauek
Posty: 114
Rejestracja: 20 kwie 2010, 14:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Meechauek »

Sarseth pisze: 23 sie 2018, 11:21
Meechauek pisze: 23 sie 2018, 11:10 Pozostaje mi jednak kwestia ad ad 5, tworzenie talii.

W instrukcji, przy tworzeniu początkowych talii są sugestie, aby Początkowa talia Agnes Baker składała się z "po 1 kopii każdej kary ocalałego o poziomie 0: numery 72-81".

Te karty są czerwone, czyli dedykowane dla Wendy, ale sama instrukcja sugeruje żeby byłby w starter decku Agnes.

Dlaczego zatem nie mogłem kupić czerwonej karty dla Rolanda???
Odwróciłeś kiedyś karty badacza? ;) Obrazek
Jest opis tam jakich kart badacz może używać. Karty niebieskie 0-5, żółte 0-2, neutralne 0-5. Na Agnes masz fiolet do 5, a czerwień też bodajże do 2 poziomu
100% zgoda :)

tylko dlaczego w takim razie instrukcja sugeruje budowę talii z kartami niedostępnymi dla danej postaci? Czy jest to błąd
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Trolliszcze »

Meechauek pisze: 23 sie 2018, 13:31100% zgoda :)

tylko dlaczego w takim razie instrukcja sugeruje budowę talii z kartami niedostępnymi dla danej postaci? Czy jest to błąd
Ale przecież Agnes ma dostęp do czerwonych poziomu 0-2, sprawdź na rewersie jej karty.
Meechauek
Posty: 114
Rejestracja: 20 kwie 2010, 14:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Meechauek »

ok, zagadka rozwiązana... Dziękuję :D
ODPOWIEDZ