Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Arius
Posty: 1411
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 296 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Arius »

Jeśli nie ma informacji o możliwości wzięcia go pod swoje skrzydła na jego karcie, czy na talii aktów/tajemnic, to zostaje w lokacji.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Trolliszcze »

Jw., ale pamiętaj, że jeśli jesteś w lokacji, gdzie leży taka karta, wciąż możesz korzystać z jej zdolności.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: litk »

Pytanie: kiedy można przejść do kolejnego aktu? Jasnym jest że posiadając wymaganą ilość żetonów wskazówek, ale w którym momencie gry, bo w instrukcji wyczytałem że w fazie badaczy (Czyli co najpierw wykonałem turę mitu i gdy potem jest faza badaczy to mogę odkryć kolejny akt na początku fazy badaczy, czy po wykonaniu 3 dozwolonych akcji w tej fazie, czy w ogóle odkrycie aktu zalicza się na poczet jednej z akcji czy nie?). No i co potem, bo jeśli wydałem te żetony wskazówek i odkryłem kolejny akt to zaczynam od fazy mitu, czy dalej kontynuuję fazę badaczy i dalej fazę wrogów i utrzymania z poprzedniego aktu?
Arius
Posty: 1411
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 296 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Arius »

Jeśli na karcie aktu nie ma sprecyzowanych warunków (np. gracze jako grupa będący w barze mogą wydać wskazówki na koniec tury), to możesz to zrobić w dowolnym momencie. Przewracasz kartę na drugą stronę, rozpatrujesz odpowiednie warunki. A potem kontynujesz grę dalej. Nie robisz przeskoków do fazy mitów.
Jeśli na początku fazy graczy popchneliscie przygodę, to faza badaczy nadal trwa.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: litk »

No ale po obróceniu karty aktu na drugą stronę jest napisane, że wszystko należy zwinąć czyli potwory, pomieszczenia i należy rozłożyć zupełnie nowe pomieszczenia, no to w której fazie potem kontynuuje rozgrywkę, skoro wszystko jest jakby od nowa.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Sarseth »

litk pisze: 29 gru 2018, 09:03 No ale po obróceniu karty aktu na drugą stronę jest napisane, że wszystko należy zwinąć czyli potwory, pomieszczenia i należy rozłożyć zupełnie nowe pomieszczenia, no to w której fazie potem kontynuuje rozgrywkę, skoro wszystko jest jakby od nowa.
W tej samej której skończyłeś, zwijasz wszystko, ale nie ma napisane przecież 'zwijasz fazy'. Chyba że jest napisane. Jak zrobiłeś jednym badaczem jedną akcję (zdobyłeś np ostatniego cluesa potrzebnego), to kontynuujesz od drugiej akcji tego badacza i tyle. Nic ponad to co jest napisane nie dzieje się, czyli nie ma magicznie przeskakiwania faz.
Napisz proszę w spoilerze może o który scenariusz chodzi (chyba że mówisz o ostatnich 3 z forgotten age, to ostrzeż proszę ^^).
Rebel 6% (trójmiasto)
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: litk »

Mówię o pierwszym scenariuszu z core.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Sarseth »

litk pisze: 29 gru 2018, 09:50 Mówię o pierwszym scenariuszu z core.
Aaa xD No tak, tak tam było. Robisz to co w instrukcji ale faza gry się nie zmienia, czyli jak zostały Ci akcje to dalej z nich korzystasz (pozostałych tylko). Jak nie to płynnie przechodzisz do końca tury już w nowych pomieszczeniach.
Rebel 6% (trójmiasto)
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: litk »

No dobra to teraz kolejna rzecz dla mnie nie do pojęcia: wylosowałem czaszkę w ramach testu umiejętności w walce z ghoulem. Na karcie pomocy scenariusza przy czaszce mam: "-X. X to liczba wrogów z cechą Ghoul w twojej lokalizacji". No i o co tu biega? Czy dobrze rozumiem, że gdy w lokalizacji w której jestem jak jest 5 ghouli to do testu umiejętności mam dodać -5?

Czy po zaatakowaniu wroga i zadaniu mu obrażeń ten staje się wyczerpany i nie może już mnie zaatakować w Fazie wroga? Czy tak samo staje się wyczerpany jeśli test umiejętności się nie powiódł a mimo to otrzymał obrażenia np. w wyniku strzału bronią która daje i tak 1 obrażeń?
Arius
Posty: 1411
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 296 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Arius »

Tak. Jeśli byłoby 5 ghuli w lokacji, to byłoby -5 do testu.
Wróg po zaatakowaniu go przez gracza nie wyczerpuje się. Robimy to akcja wymykanie. Jeśli chcesz by wróg nie zaatakował, to albo zabij na śmierć, albo wymknij się i wyczerp.
Endrju87
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2018, 17:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Endrju87 »

Witam,

Aby wypełnić cel III aktu scenariusza Po opadnięciu kurtyny (Szlak do carcosy) muszę pokonać drugi raz Mężczyznę w bladej masce, a następnie wykonać akcję rezygnacji na karcie akt IIIa?
_leigam_
Posty: 943
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: _leigam_ »

O co chodzi z Litą Chantler. Pojawia się w lokalizacji jest sojusznikiem, ale jak ją kontrolować. Jak się ją znajdzie automatycznie staje po naszej stronie?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: ArnhemHorror »

Litę można zdobyć wykonując test Parley w tej samej lokacji, w której ona się pojawia. Cała procedura jest opisana na karcie lokacji, trzeba tylko się tam dostać, żeby odsłonić tę informację.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
_leigam_
Posty: 943
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: _leigam_ »

wilecki pisze: 01 sty 2019, 13:40 Litę można zdobyć wykonując test Parley w tej samej lokacji, w której ona się pojawia. Cała procedura jest opisana na karcie lokacji, trzeba tylko się tam dostać, żeby odsłonić tę informację.
Masakra, tak to jest jak się czyta instrukcje i gra pierwszy raz pod wpływem. Można nawet nie otworzyć karty lokalizacji i nie wiedzieć co zrobić :D Poprzednie otwarłem oczywiście ale tu było już grubo. Dzięki.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Endrju87
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2018, 17:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Endrju87 »

Endrju87 pisze: 01 sty 2019, 12:53 Witam,

Aby wypełnić cel III aktu scenariusza Po opadnięciu kurtyny (Szlak do carcosy) muszę pokonać drugi raz Mężczyznę w bladej masce, a następnie wykonać akcję rezygnacji na karcie akt IIIa?
Ponawiam pytanie, ktoś chętny skomentować?
Arius
Posty: 1411
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 296 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Arius »

Tak. Dokładnie. Drugi raz pokonać (badaniem lub walką) i zrezygnować.
_leigam_
Posty: 943
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: _leigam_ »

Parę pytań:
1. Pierwszy scenariusz podstawka
Spoiler:
2. Jak jestem w zwarciu z kilkoma wrogami to muszę wymknąć się każdemu z osobna?
3. Jak wymknę się Łowcy to jest wyczerpany i jeśli zmienię lokalizację to w fazie wrogów nie pójdzie za mną?
4. Czy grając w 2kę jeden z graczy musi wykonać wszystkie akcje i dopiero może je wykonać drugi, a może da się jakieś miksy robić?
5.2 graczy są w jednej lokalizacji, jeden jest w zwarciu, czy drugi gracz może wziąć potwora na klatę? czy wymaga to zużycia akcji?
6. Jeśli nie mam żadnych dodatkowych atutów dających + do ataku to zadaje zawsze tylko 1 obrażenie nie zależnie od siły?
7. Jakoś da się niwelować przerażenie?

Instrukcja do tej gry jest masakryczna, jakoś przyjemniej i z większym zrozumieniem czyta mi się dziennik ustaw.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: arian »

1. Wskazówki wydaje się w tym przypadku na koniec rundy, więc następna jest faza mitów, później faza badaczy i dopiero wrogów.

2. Tak, każdemu z osobna.

3. Karty przygotowuje się dopiero po fazie wrogów, więc w tej rundzie nigdzie się nie ruszy.

4. Dopiero po zakończeniu tury jednego gracza swoją turę rozgrywa kolejny. Wyjątkiem są okna graczy, gdzie można zagrywać zdolności nie wymagające zużywania akcji.

5. Wejście w zwarcie w takim przypadku wymaga zużycia akcji. Dodatkowo jeśli jesteś już w zwarciu z innym przeciwnikiem aktywuje się atak towarzyszący.

6. Zawsze tylko podstawowe 1 obrażenie. Ale w jednej turze można zaatakować nawet trzy razy.

7. Zdolnością karty, zdolnością lokacji, albo kolejne punkty przerażenia można przerzucić na towarzysza albo inny atut (np. naszyjnik z zestawu podstawowego).

Polecam przeczytanie Suplementów z Kompletnej Księgi Zasad. Szczególnie ten wyjaśniający krok po kroku przebieg rozgrywki jest o wiele lepszy niż zasady wprowadzające, a moim zdaniem to lektura obowiązkowa i świetne przypomnienie i uzupełnienie wszystkiego, co w zasadach wprowadzających zostało pominięte.
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Golfang »

Endrju87 pisze: 01 sty 2019, 20:26
Endrju87 pisze: 01 sty 2019, 12:53 Witam,

Aby wypełnić cel III aktu scenariusza Po opadnięciu kurtyny (Szlak do carcosy) muszę pokonać drugi raz Mężczyznę w bladej masce, a następnie wykonać akcję rezygnacji na karcie akt IIIa?
Ponawiam pytanie, ktoś chętny skomentować?
Ja tak zagrałem - pokonałem dziada raz - uciekł... potem musiałem do niego dojść i znowu go pokonać. Jak tylko znikł - zgodnie z opisem na akt.3 możliwe jest wykonanie akcji REZYGNACJA
----------------
10% flamberg.com.pl
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Golfang »

1wszy scenariusz Carcossy - Po opadnięciu kurtyny. Pod koniec scenariusza podane jest aby dodać 2 żetony chaosu z "głową elfa" do worka chaosu. Czy te żetony zostają w worku chaosu na kolejne scenariusze?
----------------
10% flamberg.com.pl
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Sarseth »

Golfang pisze: 02 sty 2019, 08:53 1wszy scenariusz Carcossy - Po opadnięciu kurtyny. Pod koniec scenariusza podane jest aby dodać 2 żetony chaosu z "głową elfa" do worka chaosu. Czy te żetony zostają w worku chaosu na kolejne scenariusze?
Masz na myśli kultystę? xD bo leśnych elfów nie widziałem w tym uniwersum jeszcze ;p
A ten żeton nie mackowy i nie skull, to nie kromka chleba tylko tablet ^^
Ale tak, zostają.
Rebel 6% (trójmiasto)
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Golfang »

Sarseth pisze: 02 sty 2019, 09:01
Golfang pisze: 02 sty 2019, 08:53 1wszy scenariusz Carcossy - Po opadnięciu kurtyny. Pod koniec scenariusza podane jest aby dodać 2 żetony chaosu z "głową elfa" do worka chaosu. Czy te żetony zostają w worku chaosu na kolejne scenariusze?
Masz na myśli kultystę? xD bo leśnych elfów nie widziałem w tym uniwersum jeszcze ;p
A ten żeton nie mackowy i nie skull, to nie kromka chleba tylko tablet ^^
Ale tak, zostają.
Taaaa - bo to "Leśny kultysta" :)
Dzięki za info...
----------------
10% flamberg.com.pl
_leigam_
Posty: 943
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: _leigam_ »

arian pisze: 02 sty 2019, 02:56 Polecam przeczytanie Suplementów z Kompletnej Księgi Zasad. Szczególnie ten wyjaśniający krok po kroku przebieg rozgrywki jest o wiele lepszy niż zasady wprowadzające, a moim zdaniem to lektura obowiązkowa i świetne przypomnienie i uzupełnienie wszystkiego, co w zasadach wprowadzających zostało pominięte.
Trochę to porządkuję "wiedzę" zobaczymy jak pójdzie następny raz. dzięks
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Arius
Posty: 1411
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 296 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Arius »

Co do żetonów leśnych elfów, to zostają tak długo, aż w kolejny efekt nie powie by je usunąć z worka ( może np. w kolejnym scenariuszu będzie takie info, a może nie być wcale i do końca kampanii wtedy je masz).
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1013 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Miszon »

Czy posiadając kartę Zacieranie Śladów mogę wykonać akcję przeszukiwania w lokacji w której nie ma już wskazówek do znalezienia, po to aby w ten sposób pozbyć się znacznika z tej karty?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
ODPOWIEDZ