Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: litk »

Jak to nie zalecają? Przecież to był jedyny powód czyli ciągła rozgrywką przez wszystkie scenariusze jednym badaczem, dla którego wszedłem w tę grę. Powiedz w której kampanii można leczyć traumy na stałe?
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: arian »

Pan Peabody to karta zależna od scenariusza, więc kontrolę nad nią przejmujesz tylko w określonej sytuacji i od razu trafia do twojego obszaru gry. Stąd nie ma na niej kosztu, bo nie da się jej zagrać z ręki/nie można jej dołączyć do swojej talii.

Na końcu księgi kampanii "Noc fanatyka" jest informacja o tym, że chociaż autorzy zalecają zaczynanie każdej nowej kampanii nowymi badaczami, to "doświadczeni gracze" mogą spróbować grać dalej, uwzględniając traumy, ale też lepiej rozwinięte talie. Skoro to kooperacja, to myślę że można się w ten sposób pobawić. Tak samo jak grając dodatkowe przygody w trakcie kampanii.

Badacze awansują pomiędzy scenariuszami w ramach jednej kampanii. Nowa kampania, to już nowa przygoda, więc i nowi bohaterowie. Każda dodatkowa kampania to przecież aż 8 scenariuszy, gdzie prowadzisz jedna postać.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: litk »

Tyle że ja biorę pod uwagę jedynie wariant solo. Wkurza mnie to, tzw. nie zalecanie przez twórców gry, podobnie jak ma się to z Osadnikami od Trzewiczka, nie zaleca rozgrywki z kilkoma dodatkami więc się bujaj sam z tym messem.
Darkstorm
Posty: 848
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 129 times
Been thanked: 197 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Darkstorm »

Wróg po wykonaniu ataku zostaje wyczerpany. Jaki jest sens tego wyczerpania skoro chwile później następuje faza, w której zostaje spowrotem przygotowany? To wyczerpanie w zasadzie nic nie daje. Czy jakaś zasadę pominąłem?
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Sarseth »

litk pisze: 02 maja 2019, 21:51 Tyle że ja biorę pod uwagę jedynie wariant solo. Wkurza mnie to, tzw. nie zalecanie przez twórców gry, podobnie jak ma się to z Osadnikami od Trzewiczka, nie zaleca rozgrywki z kilkoma dodatkami więc się bujaj sam z tym messem.
To ze mozesz kampanie laczyc to jest tylko wypadek przy pracy (dodatkowo mily, bo przeciez postacie i karty miksujesz). Oni balansuja gre pod nowe starty, nie wyobrazam sobie balansowania tego na wszystkie mozliwe sposoby ktore gracze wymysla. I tyle o to w tym chodzi. Ja bym nie chcial grac w tak dlugie kampanie, skladajace sie z wielu kampanii, i tak 8 scenariuszy to sporo jak na gre jedna postacia i mam wrazenie ze bardzo duzej czesci graczy to pasuje
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Munchhausen »

Darkstorm pisze: 19 maja 2019, 11:12 Wróg po wykonaniu ataku zostaje wyczerpany. Jaki jest sens tego wyczerpania skoro chwile później następuje faza, w której zostaje spowrotem przygotowany? To wyczerpanie w zasadzie nic nie daje. Czy jakaś zasadę pominąłem?
Głównie chodzi o zaznaczenie, który z przeciwników już zaatakował.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: MrAtrion »

Mam pytanie o karty z "piorunem" używane podczas testów. Przykład: Nadświadomość pozwala za cenę 1 zasobu podnieść o 1 zręczność. Jeśli podczas testu mam dwa okna badacza, to mogę w sumie podnieść o 2 (+1 za każde okno)?
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Munchhausen »

MrAtrion pisze: 24 lip 2019, 17:22 Mam pytanie o karty z "piorunem" używane podczas testów. Przykład: Nadświadomość pozwala za cenę 1 zasobu podnieść o 1 zręczność. Jeśli podczas testu mam dwa okna badacza, to mogę w sumie podnieść o 2 (+1 za każde okno)?
Możesz podnieść tyle razy, ile tylko masz zasobów. I to nawet w czasie jednego okna.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: MrAtrion »

Odnośnie wylosowania tego zakapturzonego ludzika podczas losowania żetonu w teście walki:
Spoiler:
Odnośnie przygotowania 3 scenariusza do CS:
Spoiler:
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: alpha »

A to jak coś się losuje, to nic w ręce nie zostaje? :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: MrAtrion »

Łatwiej wylosować 1 z 4 kart, niż całe zestawy kart :P
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: c08mk »

MrAtrion pisze: 24 lip 2019, 18:53 Odnośnie przygotowania 3 scenariusza do CS:
Spoiler:
Daj komuś żeby ułożył je na stole koło siebie, ponumeruj od 1-4 i rzuć kostką (np. k4 albo k8/2).
Miszon
Posty: 2509
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1010 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Miszon »

albo pogrupuj na 4 kupki, stroną niewidoczną do góry. Rzuć kostką albo wrzuć do woreczka 4 żetony chaosu o wartości od -1 do -4 i wylosuj jeden z nich. Następnie całą kupkę wtasuj to talii, nie patrząc jaki ma symbol.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: arian »

Ja mam karty w tych czterech zestawach spięte opaskami. Tasuję całe zestawy, wyciągam jeden z nich nie patrząc na awers i dorzucam do reszty kart. Resztę okdładam na bok do czasu porządkowanie po grze.
Awatar użytkownika
Szamano
Posty: 126
Rejestracja: 07 lis 2011, 16:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Szamano »

1) limit raz na rundę - dotyczy konkretnej karty czy mogę zagrać inna kartę z takim efektem ? Np po zabiciu potwora Roland odkrywa 1 żeton wskazówki czy mogę zagrać kartę Dowód! (Odkryj 1 żeton wskazówki w twojej lokalizacji) Aby zdobyć 2 wskazówkę ?

2) Jeśli zasłona lokalizacji wynosi 1 to po użyciu latarki (twoja lokalizacja dostaje -2 zasłony) zasłona lokalizacji wynosi -1 czy max można zejść do 0 ?
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Munchhausen »

Szamano pisze: 31 lip 2019, 21:23 1) limit raz na rundę - dotyczy konkretnej karty czy mogę zagrać inna kartę z takim efektem ? Np po zabiciu potwora Roland odkrywa 1 żeton wskazówki czy mogę zagrać kartę Dowód! (Odkryj 1 żeton wskazówki w twojej lokalizacji) Aby zdobyć 2 wskazówkę ?
Tylko raz na rundę dotyczy działania konkretnej karty. Jak najbardziej możesz zagrać Dowód po pokonaniu przeciwnika, żeby Roland odkrył dwie wskazówki. Rzecz jasna lokalizacja musi posiadać te wskazówki :)
Szamano pisze: 31 lip 2019, 21:23 2) Jeśli zasłona lokalizacji wynosi 1 to po użyciu latarki (twoja lokalizacja dostaje -2 zasłony) zasłona lokalizacji wynosi -1 czy max można zejść do 0 ?
Do zera.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: arian »

Munchhausen pisze: 31 lip 2019, 21:34
Szamano pisze: 31 lip 2019, 21:23 2) Jeśli zasłona lokalizacji wynosi 1 to po użyciu latarki (twoja lokalizacja dostaje -2 zasłony) zasłona lokalizacji wynosi -1 czy max można zejść do 0 ?
Do zera.
Przy czym warto pamiętać, że worek chaosu też nie jest w stanie obniżyć wyniku testu poniżej zera, więc w takiej sytuacji, poza żetonem automatycznej porażki, test będzie zwykle zdany.
Awatar użytkownika
Szamano
Posty: 126
Rejestracja: 07 lis 2011, 16:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Szamano »

Dzięki,

1) Po odkryciu karty "Zamknięte drzwi" - mam dołożyć do lokalizacji z największą liczbą wskazówek, gdy nie mam żadnych wskazówek na lokalizacjach to karta jest odrzucana?

2) Limit raz na grę / turę dotyczy wszystkich badaczy czy osobno na każdego ?

https://ibb.co/C1CSV3g - błąd na karcie ? Tuner / Warner nie widzę tej karty w poprawionych od galakty
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: ArnhemHorror »

Szamano pisze: 04 sie 2019, 10:50 1) Po odkryciu karty "Zamknięte drzwi" - mam dołożyć do lokalizacji z największą liczbą wskazówek, gdy nie mam żadnych wskazówek na lokalizacjach to karta jest odrzucana?
Moim zdanim 0 to w tym momencie największa liczba wskazówek i wybierasz spośród takich lokacji... Możliwe, że również tych jeszcze nieodkrytych, bo te również nie posiadają wskazówek.
Szamano pisze: 04 sie 2019, 10:50 2) Limit raz na grę / turę dotyczy wszystkich badaczy czy osobno na każdego ?
Limit raz na grę/turę dotyczy każdego badacza.

Edit: poprawka błędnej interpretacji w punkcie 2
Ostatnio zmieniony 04 sie 2019, 19:54 przez ArnhemHorror, łącznie zmieniany 1 raz.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Szamano
Posty: 126
Rejestracja: 07 lis 2011, 16:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Szamano »

Wilecki
To jaka jest różnica "Limit raz na grę" a "Limit grupowy raz na grę"?
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Munchhausen »

Szamano pisze: 04 sie 2019, 10:50 1) Po odkryciu karty "Zamknięte drzwi" - mam dołożyć do lokalizacji z największą liczbą wskazówek, gdy nie mam żadnych wskazówek na lokalizacjach to karta jest odrzucana?
Największa liczba wskazówek to zero, więc główny gracz wybiera spośród lokalizacji z zerową liczbą wskazówek.
Szamano pisze: 04 sie 2019, 10:50 To jaka jest różnica "Limit raz na grę" a "Limit grupowy raz na grę"?
Generalnie limity są w moim odczuciu mało przejrzyste i mogliby to sformułować dużo jaśniej w zasadach. Generalnie limit raz na grę dotyczy konkretnego badacza (każdy z badaczy może to zrobić tylko raz), a limit grupowy, zgodnie z nazwą, całej grupy (tylko jeden z badaczy może to zrobić). Ale głowy nie dam sobie uciąć.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: ArnhemHorror »

Szamano pisze: 04 sie 2019, 14:37 Wilecki
To jaka jest różnica "Limit raz na grę" a "Limit grupowy raz na grę"?
Słuszna uwaga. Tak zasugerowałem się tą kartą Minh, która jest bardzo specyficzna, że zapomniałem, ze istnieje coś takiego jak limit grupowy. Poprawiłem już wpis wyżej. Sorki za zamieszanie.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Szamano
Posty: 126
Rejestracja: 07 lis 2011, 16:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Szamano »

1) Jeśli karta - asset jest wyczerpana to daje korzyści z pasywnego bonusu ?
np. https://arkhamdb.com/bundles/cards/01028.jpg
2) Dla pewności do wcześniejszego pytania :) jeśli mam umiejętność na poziomie 4 i mam test do zdania (2)
wylosuje żeton co obniża o -5 to w tym momencie mam umiejętność na poziomie 0 ? jeśli zagram szybką kartę co daje + 2 to test zdam
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: ArnhemHorror »

Szamano pisze: 08 sie 2019, 12:24 1) Jeśli karta - asset jest wyczerpana to daje korzyści z pasywnego bonusu ?
np. https://arkhamdb.com/bundles/cards/01028.jpg
Bonus pasywny jest zawsze aktywny :)
Szamano pisze: 08 sie 2019, 12:24 2) Dla pewności do wcześniejszego pytania :) jeśli mam umiejętność na poziomie 4 i mam test do zdania (2)
wylosuje żeton co obniża o -5 to w tym momencie mam umiejętność na poziomie 0 ? jeśli zagram szybką kartę co daje + 2 to test zdam
Tak, jeśli tą szybką kartą jest Lucky!.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Munchhausen »

Szamano pisze: 08 sie 2019, 12:24 2) Dla pewności do wcześniejszego pytania :) jeśli mam umiejętność na poziomie 4 i mam test do zdania (2)
wylosuje żeton co obniża o -5 to w tym momencie mam umiejętność na poziomie 0 ? jeśli zagram szybką kartę co daje + 2 to test zdam
Kolega Wilecki ma rację z Lucky! - to wyjątek, bo karty z reguły można zagrywać jedynie w czasie okienka gracza, a to odbywa się przed wylosowaniem żetonu.
ODPOWIEDZ