Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
Szamano
Posty: 126
Rejestracja: 07 lis 2011, 16:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 1 time

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: Szamano »

Przyjmujesz 2 karty obrażeń i 1 kartę przerażenia (test na zwinność zapobiega)

Jak takie coś rozwiązywać ?
- Wybieram które karty otrzymam jeśli test mam niższy niż 3
- Czy zawsze otrzymuje 2 karty obrażeń a na przerażenie rzucam test ?
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: KQuest »

Pierwsza opcja jest poprawna
balik150
Posty: 19
Rejestracja: 03 sty 2016, 20:49

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: balik150 »

Czyli jeżeli podczas walki wykorzystam kartę "gaśnicy" to czy mogę użyć jej jeszcze raz w 2 akcji czy dopiero w następnej turze?
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: Golfang »

Drugi raz dopiero dziś grałem i mam pytanie:
Podczas testu przerażenia względem 1 przeciwnika, każda postać odczuwa inne przerażenie (dla każdej postaci wybieram osobne przerażenie)? Czy może wszystkie postacie spotyka to samo i każdy musi tylko osobno zdać test?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: grzeslaw90 »

Golfang pisze: 12 maja 2019, 19:44 Drugi raz dopiero dziś grałem i mam pytanie:
Podczas testu przerażenia względem 1 przeciwnika, każda postać odczuwa inne przerażenie (dla każdej postaci wybieram osobne przerażenie)? Czy może wszystkie postacie spotyka to samo i każdy musi tylko osobno zdać test?
Jeśli względem tego samego stwora to jeden test ale każdy rzuca osobno :) Na początku każdemu losowałem osobny przez co rozgrywka obrywała czasowo potężnie...
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: 13thcaesar »

Karta Przerażenia - Klaustrofobia: Ilekroć zakończysz swoją turę i w twoim zasiegu są tylko 2 pola lub mniej, przyjmujesz 1 zakrytą kartę Przerażenia.

Rozumiem że jeśli zakończę turę na którymkolwiek z "małych" kafelków mapy (posiadają zazwyczaj max 2 lub 1 obszar) to przyjmuję 1 zakrytą kartę Przerażenia, bo podczas określania zasięgu nie wlicza się obszary oddzielone drzwiami? Czyli muszę kończyć każdą turę na dużym kafelku mapy z trzema obszarami nie oddzielonymi drzwiami aby uniknąć tego negatywnego efektu?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: sirafin »

Albo w korytarzach, albo na kafelkach zewnętrznych. Ogólnie musisz znajdować się w miejscu, gdzie są minimum trzy pola połączone ze sobą i nieoddzielone drzwiami (nie muszą być na jednym kafelku).
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 245
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 57 times
Been thanked: 119 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: upadly_bankowiec »

Wczoraj jeden z graczy zwariował i wylosował kartę obłędu (nie pamiętam nazwy) która mówi że nie może się odzywać i że warunki zwycięstwa i przegranej pozostają bez zmian.

Wygraliśmy ten scenariusz, lecz szalony gracz jest trochę zakręcony, zapomniał że ma być cicho i normalnie rozmawiał z resztą. Co w takiej sytuacji? Czy ten gracz powinien przegrać? Karta mówi że dotyczą go standardowe warunki zwycięstwa i przegranej.
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 264 times
Been thanked: 593 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: arian »

Ja się zastanawiam, czy tej karty nie ignorować zupełnie. Jeśli to byłoby LCG, ze scenariuszem na 1,5 godziny, to zabawa z czymś takim może być ciekawa. Ale przy długim scenariuszu wyciągnięcie tej karty w połowie, gdy jest tylko jedna taka i wiadomo będzie za chwilę co to za karta, może popsuć cały wieczór. No chyba, że ktoś chce oszukiwać i udawać, że ją wyciągnął, a tak naprawdę będzie chciał coś podpalić. Mnie trafiła się dwukrotnie (dwukrotnie!, bo przetasowałem i pociągnąłem drugą stwierdzając, że tak grać nie będziemy) jak tłumaczyłem szczegółowe zasady nowym graczom. Musiałem zignorować, bo cały wieczór nie miałby sesnu. Do tego i tak przegraliśmy.
Awatar użytkownika
Naro
Posty: 196
Rejestracja: 22 paź 2012, 15:42
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: Naro »

Jestem na polu z potworem i szczeliną. Co mogę zrobić aby było zgodne z zasadami?
Moim zdaniem:
1. Unik przed potworem (ale czy w tym czasie nie zostanę wciągnięty do szczeliny?) a następnie próba zamknięcia szczeliny. Oczywiście jeśli unik się nie powiedzie to 1 z 2 możliwych akcji w plecy.
„Po tym, jak badacz znajdujący się na polu ze Szczeliną wykona akcję inną niż ruch, otrzymuje Stan Zagubiony w czasie i przestrzeni”
Pozdrawiam
NoWyGra - Klub Gier Planszowych
Sprzedam
"Golda i złota"
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: sirafin »

Unik nie jest akcją. Unik to dodatkowy test, który musisz wykonać, gdy na polu z potworem chcesz zrobić akcję inną niż atak. A więc po kolei:

Chcesz wykonać akcję zamknięcia szczeliny na polu z potworem.
To akcja inna niż atak, więc musisz wykonać unik.
Jeśli w skutek uniku zmarnujesz akcję, otrzymasz stan Zagubiony w czasie i przestrzeni.
Jeśli nie zmarnowałeś akcji (bez względu na to, czy unik zakończył się sukcesem, czy porażką), wykonujesz planowaną akcję zamknięcia szczeliny.
Jeśli nie zamkniesz szczeliny, otrzymasz stan Zagubiony w czasie i przestrzeni.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Lukers
Posty: 64
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: Lukers »

Pytanie. Jeżeli aplikacja każe mi dobrać np. 2 karty obrażeń, ale np. zwinność + 1 zapobiega. Czy dobrze rozumiem, że w takiej sytuacji każde dwa zwycięstwa w teście pozwalają mi nie brać jednej karty?
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 264 times
Been thanked: 593 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: arian »

Lukers pisze: 20 paź 2019, 09:52 (...) np. zwinność + 1 zapobiega.
Oznacza to, że na potrzeby tego testu rzucasz jedną kością więcej, a każdy pojedynczy sukces zapobiega przyjęciu jednej karty obrażeń/przerażenia. Np. badacz mający zwinność 3 rzuca czterema kośćmi. Wyrzuca dwa sukcesy, więc nie przyjmuje żadnych kart obrażeń.

Analogicznie "zwinność -1" oznacza, że na potrzeby danego testu rzucasz jedną kością mniej, czyli w powyższym przykładzie dwiema kośćmi.
Lukers
Posty: 64
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: Lukers »

czy miał ktoś problemy z aplikacją do gry? Mianowicie po raz kolejny zdarza mi się tak, że jak mam rozwiązać jakąś łamigłówkę to dwie łamigłówki nakładają się na siebie. W pierwszym przypadku mogłem po prostu wyłączyć tę łamigłówkę, która nie dotyczyła aktualnego zadania. W drugim przypadku przy próbie wyłączenia "złej" łamigłówki, automatycznie zamykało mi drugą (dobrą) łamigłówkę i nie mogłem jej rozwiązać. Po zresetowaniu aplikacji nie mogłem już w ogóle wykonać żadnej akcji :/
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: Goldberg »

Gramy na lapku, nigdy nie było żadnych problemów z apka u mnie
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
dragonkce
Posty: 108
Rejestracja: 02 lis 2015, 18:05
Been thanked: 1 time

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: dragonkce »

Witam
Po skompletowaniu całości Horror w Arkham przyszła kolej na Posiadłość Szaleństwa. Będę miał kilka pytań, ale może na początek to, czy dwa płatne DLC w aplikacji są PL?
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 299 times
Been thanked: 63 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: Aadaan »

dragonkce pisze: 28 gru 2019, 12:35 Witam
Po skompletowaniu całości Horror w Arkham przyszła kolej na Posiadłość Szaleństwa. Będę miał kilka pytań, ale może na początek to, czy dwa płatne DLC w aplikacji są PL?
Tak.
dragonkce
Posty: 108
Rejestracja: 02 lis 2015, 18:05
Been thanked: 1 time

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: dragonkce »

Witam, kolejne pytanie. Niektóre zasady biorę z Horroru w Arkham, ale nie wiem, czy dobrze:
1. Jeśli potwór ma się przesunąć o 2 pola do np. najbliższego badacza o najmniejszej sile, a obaj maja taką samą wartość siły, to do którego się przesunie?
2. Potwór ma się przesunąć o 3 pola w kierunku najbliższego badacza, ale w zasięgu 3 pól nie ma żadnego, to czy potwór przesuwa się o te 3 pola?
3. Jeśli w fazie mitów, badacz ma przyjąć kartę obrażenia i kartę przerażenia (siła zapobiega), w teście wyrzucę 1 sukces, to jaką kartę mam przyjąć?
4. Jeśli eksploruję jakiś obszar, i aplikacja pozwala mi się przesunąć o 1 pole na nowy obszar, ale mój badacz stoi na polu z potworem, to rozumiem, że nie mogę się nigdzie przesunąć
5. Czy można wykonać 2 te same akcje (akcja ruchu, ataku, łamigłówek)?
6. Jeśłi atakuję potwora i to jest moja druga akcja i go nie pokonałem rozumiem, że walka się kończy i mam ją kontynuować lub unikać potwora w następnej turze?
7. Mam odrzucić 1 kartę przerażenia to mam odrzucić zakrytą czy odkrytą (aplikacja nie mówi, jaka)?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: grzeslaw90 »

dragonkce pisze: 29 gru 2019, 12:12 Witam, kolejne pytanie. Niektóre zasady biorę z Horroru w Arkham, ale nie wiem, czy dobrze:
1. Jeśli potwór ma się przesunąć o 2 pola do np. najbliższego badacza o najmniejszej sile, a obaj maja taką samą wartość siły, to do którego się przesunie?
2. Potwór ma się przesunąć o 3 pola w kierunku najbliższego badacza, ale w zasięgu 3 pól nie ma żadnego, to czy potwór przesuwa się o te 3 pola?
3. Jeśli w fazie mitów, badacz ma przyjąć kartę obrażenia i kartę przerażenia (siła zapobiega), w teście wyrzucę 1 sukces, to jaką kartę mam przyjąć?
4. Jeśli eksploruję jakiś obszar, i aplikacja pozwala mi się przesunąć o 1 pole na nowy obszar, ale mój badacz stoi na polu z potworem, to rozumiem, że nie mogę się nigdzie przesunąć
5. Czy można wykonać 2 te same akcje (akcja ruchu, ataku, łamigłówek)?
6. Jeśłi atakuję potwora i to jest moja druga akcja i go nie pokonałem rozumiem, że walka się kończy i mam ją kontynuować lub unikać potwora w następnej turze?
7. Mam odrzucić 1 kartę przerażenia to mam odrzucić zakrytą czy odkrytą (aplikacja nie mówi, jaka)?
1. Wybieracie sami. Jeśli nie da rady to losujecie :)
2. W kierunku a nie w zasięgu, czyli normalnie idzie w jego stronę. Są przypadki mówiące 'w zasięgu', wtedy jest wyjaśnienie w komunikacie co potwór robi, jeśli w zasięgu badacza nie ma
3. Wybierasz
4. 'Możesz' to słowo klucz, które mówi o dobrowolności wykonania danej czynności, takiej jak ruch. Jeśli czynność jest dobrowolna na obszarze z potworem to możesz się ruszyć ale najpierw rozpatrujesz test uniku. Oczywiście wykonując akcję eksploracji na obszarze z potworem też taki test musisz wykonać.
5. Tak, to podstawowa mechanika w grze bez której jest strasznie ciężko :P
6. Tak
7. Jeśli masz odkryte karty przerażenia/obrażeń to wybierasz sam, jeśli same zakryte to losową
dragonkce
Posty: 108
Rejestracja: 02 lis 2015, 18:05
Been thanked: 1 time

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: dragonkce »

Dzieki za poprzednią odpowiedz. Mam wątpliwości co do tego kapelka, jak mam wejść na pole składziku?

Obrazek
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: grzeslaw90 »

dragonkce pisze: 01 sty 2020, 13:53 Dzieki za poprzednią odpowiedz. Mam wątpliwości co do tego kapelka, jak mam wejść na pole składziku?
Musisz traktować składzik jak osobne pole, więc od żółtego kółka są to dwa kroki.
Zauważ, że składzik ma drzwi i nawet własną nazwę :)

Obrazek
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: sirafin »

Ale dlaczego przez ścianę? :|
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: grzeslaw90 »

sirafin pisze: 01 sty 2020, 21:30 Ale dlaczego przez ścianę? :|
Jaką ścianę? Przypatrz się - i tam i tam są drzwi :)
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: grzeslaw90 »

Chociaż sam się przypatrzyłem i rzeczywiście w ścianie nie ma przerwy na drzwi xD
dragonkce
Posty: 108
Rejestracja: 02 lis 2015, 18:05
Been thanked: 1 time

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: dragonkce »

Więc jak tam można wejść? Mam jeszcze pytanko, jeśli w fazie mitów badacz znajdujący się w zasięgu potwora ma wykonać test przerażenia, a w zasięgu jest 2 badaczy to czy obaj wykonują ten test?
ODPOWIEDZ