Star Wars : Destiny - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Jolly_Roger
Posty: 102
Rejestracja: 26 lip 2012, 20:59

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: Jolly_Roger »

raiden25 pisze:
guslarz pisze:Kupić? :D Wymienić? :D Ukraść (nie polecam)? :( Może są jeszcze jakieś opcje, ale nie pamiętam :D
Dali jak znajdę w paczce ta kartę z kością (o ile można z zestawu podstawowego) to kartę wyrzucam a kością dołączam? Słaby pomysł trochę... i tak z każda karta która ma opcje dwóch kości a w paczkę znajdę jedna? Hmm...


Tapnięte z komóry
Tak to jest. Ja otwieram pierwszy w życiu booster dzisiaj - a tam Luke! No, ale, żeby grać na dwóch kościach musisz trafić (albo kupić za 70 pln) drugiego. Genialne ;)
Awatar użytkownika
guslarz
Posty: 43
Rejestracja: 07 paź 2014, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: guslarz »

raiden25 pisze:
guslarz pisze:Kupić? :D Wymienić? :D Ukraść (nie polecam)? :( Może są jeszcze jakieś opcje, ale nie pamiętam :D
Dali jak znajdę w paczce ta kartę z kością (o ile można z zestawu podstawowego) to kartę wyrzucam a kością dołączam? Słaby pomysł trochę... i tak z każda karta która ma opcje dwóch kości a w paczkę znajdę jedna? Hmm...
Rozumiem o co Ci chodzi ;) ale jak chcesz grać "rozbudowanymi kartami" lub nowymi to nie masz wielkiego wyjścia. Uważam że system z losowymi dodatkami jest strasznie archaiczny. Mój ostatni busterek otwierałem za ery Doom Troopera. SW: Przeznaczenie kupiłem dla dzieciaków ... niezłe miałem zaskoczenie gdy okazało się, że gra mi się podoba ;)
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: Dabi »

Akurat z Finnem to jest jedyna wada podstawki z Rey która jest w pozostałych aspektach bardzo ciekawa.
Brak drugiej kości przeszkadza ale z drugiej strony nie wiem jednak czy sam będę chciał go wystawiać w wersji 2 kostkowej szybko. Nie uważam go za mocny ani ciekawy wybór. Fajny na początku aby mieć dostęp do żółtych kart a i aby coś tam strzelało ale sam szybko go odłożyłem do pudełka. Na pewno Finn będzie grany w taliach mono zółtych ale jego koszt jest dla mnie zagadką.
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: lesar »

Czy Przepisanie działa tylko raz czy za każdym razem? Czy jak kolejna postać zginie do której przepisałem broń wcześniej to mogę następnej postaci przekazać czyli trzeciej?
Czy jak przepisuje np. broń na inną postać a mam w walce kość tej broni to ta kość po przesunięciu na inną nie wyczerpaną postać rozumiem że trafia na nią i może być później ponownie użyta w kolejnej turze? Czy tak samo jest ja ta kość byłaby już użyta? W instrukcji tylko wzmianka że przesuwam kość na inną postać.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
guslarz
Posty: 43
Rejestracja: 07 paź 2014, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: guslarz »

"Przepisujesz" dopóki masz na kogo. Jeżeli "przepisana" kość trafi na przygotowaną postać wtedy podczas aktywacji rzucasz nią także.
Jeżeli instrukcja/karta czegoś nie zabrania (i mieści się w ogólnych zasadach) to możesz to zrobić ... chyba że jest tam jakiś błąd ;)
bellatrix850
Posty: 35
Rejestracja: 26 kwie 2014, 12:31
Has thanked: 1 time

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: bellatrix850 »

Czy jeżeli gram talią np. niebiesko-żółtą, a niebieska postać zostanie pokonana to dalej mogę zagrywać niebieskie karty np. wsparcia, czy mogę już tylko żółte i szare?
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: lesar »

Możesz chyba że sama karta stawia inny wymóg.

1. Pytanko o zadawanie obrażeń z kości. Z jednej strony w instrukcji zapis: wszystkie obrażenia muszą zostać zadane jedynej postaci i dalej info, że każda kość w ramach tej samej akcji może zadać obrażenia innej postaci.

To jak ostatecznie?

2. A co się dzieje z ulepszeniem pokonanej postaci? Usuwane jest z gry czy idzie na stos kart odrzuconych?

3. Karta nr 37 Qui Gon Jinn. Przed tym jak ta postać zyska 1 lub więcej żetonów osłon, możesz usunąć z niej 1 z jej żetonów osłon, aby zadać jedno obrażenie.
Czy jak ta postać ma już 3 żetony osłon to powyższy warunek działa? Jeżeli tak to by oznaczało że tylko w sytuacji jak nie ma żadnych osłon skutek warunku nie nastąpi.
Ja rozumem to tak że ten zysk w sytuacji jak ma 3 osłony nie nastąpi bo ma już max osłon. Czyli to "przed tym" nie może zaistnieć bo w danym momencie warunków zysku jest niemożliwy. Jak wy gracie?

4. Czy można wykonać akcję z karty ulepszenia-zdolność jeżeli postać do której to ulepszenie jest przypisane, jest już wyczerpana?

5. Co się dzieje ze zużytym wsparciem bez kości. Mam na myśli kartę nr 98 wsparcie awaryjne, na której kładę trzy żetony obrażeń i mogę wykonać akcję przesunięcia 1 obrażenia na postać przeciwnika. Co robię jak już zużyje obrażenia, karta zostaje, odrzucam z gry czy na stos?

6. Karta zmylenie mocą nr 116. Wybierz symbol przedstawiony na jednej z twoich niebieskich kości. Dotyczy to tylko kości w akcji czy też kości jeszcze nie użytych lub użytych ale będących na postaci?
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Jolly_Roger
Posty: 102
Rejestracja: 26 lip 2012, 20:59

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: Jolly_Roger »

Ad. 2 W instrukcji jest "wszystkie ulepszenia odrzucić, a kartę postaci usunąć z gry". Czyli ja to zrozumiałem, że ulepszenia idą na stos odrzuconych. W tej sytuacji można je przywracać i tak grałem.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Star Wars : Destiny

Post autor: raiden25 »

lesar

Ad. 1
Z jednej kości walisz do jednego wroga, jeśli masz jedna kość i modyfikator to także do jednej, jeśli masz dwie kości z atakiem możesz zaatakować 2 postacie, 3 kości to 3 postacie itd.

Ad. 4
Według mnie zawsze można.

Ad. 6
Polecenia do kości tyczą się tylko do kości aktywnych. Czyli te na kartach są pomijane.


Tapnięte z komóry
Awatar użytkownika
guslarz
Posty: 43
Rejestracja: 07 paź 2014, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: guslarz »

1) Gdzie coś takiego pisze. Znalazłem tylko: "Obrażenia pochodzące z jednej kości lub jednej kości rozpatrywanej z modyfikatorem muszą zostać zadane jednej postaci."

3) Też tak bym grał. "Kompendium zasad" str. 16, ZDOLNOŚCI „PRZED TYM”.

4) Jakiś przykład? Jeżeli na karcie pisze że możesz to możesz.

5) Cytuje "Kompendium zasad" str. 7: "Karty wsparcia posiadają powtarzalne lub trwałe efekty i pozostają w grze, dopóki jakiś efekt lub zdolność ich nie odrzuci."

6) Cytuję "Kompendium zasad" str. 19: "ŚCIANKA WIDOCZNA/PRZEDSTAWIAJĄCA Widoczna ścianka kości to ścianka widoczna od góry po tym, jak kość została rzucona do puli kości."
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: Dabi »

1. Pytanko o zadawanie obrażeń z kości. Z jednej strony w instrukcji zapis: wszystkie obrażenia muszą zostać zadane jedynej postaci i dalej info, że każda kość w ramach tej samej akcji może zadać obrażenia innej postaci.
Wszystkie obrażenia z jednej kości są dawane jednej postaci ale w ramach jednej akcji można sciągać wiele kości a tu już można sobie dzielić obrażenia. A to zresztą już ktoś odpisał.
2. A co się dzieje z ulepszeniem pokonanej postaci? Usuwane jest z gry czy idzie na stos kart odrzuconych?
Odrzucona chyba, że działa Przekazanie itp.
3. Karta nr 37 Qui Gon Jinn. Przed tym jak ta postać zyska 1 lub więcej żetonów osłon, możesz usunąć z niej 1 z jej żetonów osłon, aby zadać jedno obrażenie.
Czy jak ta postać ma już 3 żetony osłon to powyższy warunek działa? Jeżeli tak to by oznaczało że tylko w sytuacji jak nie ma żadnych osłon skutek warunku nie nastąpi.
Ja rozumem to tak że ten zysk w sytuacji jak ma 3 osłony nie nastąpi bo ma już max osłon. Czyli to "przed tym" nie może zaistnieć bo w danym momencie warunków zysku jest niemożliwy. Jak wy gracie?
Można. Przed przyznaniem osłony ściągasz osłonę zadając obrażenia a potem ją dokładasz. Qui Gon Jinn póki ma osłony to jest groźny.
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: lesar »

Ile jest żetonów osłon w zestawie startowym? Czy jest limit tych żetonów jak zabraknie?
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: Kisun »

Nie mam przy sobie by sprawdzić ile ich jest jednak ich ilość nie ma znaczenia, a jak ich zabraknie można je czymś zastąpić. Tak jest w kompendium zasad.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: lesar »

Ok. Pytam bo mam w podstawce 5 i nie wiem czy syn nie pogubił przy zabawie.

Wysłane z mojego CHEETAH przy użyciu Tapatalka
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: Kisun »

Sprawdziłem, jest 5szt
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: Dr_Kecaj »

Jeśli dobrze interpretuje tekst karty "Rebeliancka sala narad" mówiący:
"Rozpatrz jedną z Twoich kości. Jeśli posiada ona koszt w zasobach, nie musisz go płacić."

Oznacza to, że nawet po Zajęciu mogę użyć kość? ( jeśli miałem jakąś w puli)
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 547 times
Been thanked: 281 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: Atamán »

Nom. Na tym właśnie polega zdolność tej karty: w momencie zajęcia możesz ropatrzeć jedną ze swoich kostek w puli.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: Kisun »

Jakieś błędy już się znalazły na kartach w wersji pl?
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 547 times
Been thanked: 281 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: Atamán »

Tak, są dwa błędy w werji PL, oba wymienione w sekcji Errata w Kompedium zasad na stronie Galakty.

W tym jeden jest istotny: na karcie pola bitwy Świątynia Jedi w wersji PL jest tekst, że jako Zajęcie/Claim podglądasz rękę przeciwnika i odrzucasz 2 wybrane karty, a powinno być odrzucasz 2 wybrane karty wydarzeń (a to robi ogromną różnicę).

Drugi błąd mniej ważny: na karcie Detonatora termicznego jest informacja, by po użyciu zdolności specjalnej usunąć go z gry, a powinno być odrzuć go z gry.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: Kisun »

Dzięki, czyli trzeba sprawdzać kompendium ;) częściej.
"Errare humanum est"
bellatrix850
Posty: 35
Rejestracja: 26 kwie 2014, 12:31
Has thanked: 1 time

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: bellatrix850 »

Cześć, mam pytanie o specjalną zdolność Poe.
Otóż wykorzystuję specjalną ściankę, odrzucam kartę z ręki i mówię wybieram ściankę z trzema obrażeniami z dystansu? Tak do działa?
I jeśli wybieram do odrzucenia np. Sokoła Millenium to mogę go teraz zagrać ze stosu kart odrzuconych i mogę go aktywować jeszcze w tej rundzie i jeśli się uda wbić obrażenia jeszcze raz (tym razem, jeśli wypadną na kości)?

Drugie pytanie dotyczy zestawu dla dwóch graczy-czy karty z niego można łączyć z innymi dodatkami czy lepiej tego nie miksować?

I ostatnia sprawa dotyczy ostatniego podpunktu w KKZ na stronie 10, mówiącego, że gracz nie może posiadać karty znajdującej się na ręce przeciwnika. Zdanie to znajduje się przy Ręce i przy Talii. Co to w zasadzie oznacza? Dodam, że nie ma tego podpunktu w angielskiej wersji instrukcji.
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: Casiliasplp »

Pytanko :

Jak otworzyłem Talię Rey był tam karabin czerwony on nie powinien być w tali złoczyńców ?
Czy mogę używać tej karty normalnie w talii bohaterów do Rey i Fina ?
Hala Madrid
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: Kisun »

Przeczytaj dokładnie kartę Fina :) On może korzystać z czerwonych broni i pojazdów złoczyńców.
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: Casiliasplp »

Kisun pisze: 07 cze 2018, 17:45 Przeczytaj dokładnie kartę Fina :) On może korzystać z czerwonych broni i pojazdów złoczyńców.
Oj,kurcze no tak powinienem się domyśleć przecież on uciekł od imperium czy tam Najwyższego porządku :D
sorka za takie głupie pytanie takie miałem wrażenie jak otworzyłem talię :D
Hala Madrid
PawelGd
Posty: 47
Rejestracja: 10 gru 2018, 10:01
Has thanked: 38 times
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: PawelGd »

Cześć, jak działa karta Potęga Ciemnej Strony? Akcja - wyczerp to wsparcie aby przerzucić jedną z twoich kości. Jeśli wpadnie pusta ścianka zadaj 2 obrażenia. Rzucam kośćmi które leżą na kartach czy tymi w puli? Mam np. K.Rena, aktywowałem go i wpadły np. 2 x specjalne, to w następnej turze mam aktywować Potęgę, rzucić kością Rena żeby sprawdzić czy będzie pusta i przestawić kość z powrotem na specjalne?
ODPOWIEDZ