Star Wars : Destiny - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
M.K.
Posty: 25
Rejestracja: 03 gru 2015, 14:30

Star Wars : Destiny - pytania i wątpliwości

Post autor: M.K. »

Po pierwszych rozgrywkach mam 2 pytania :

1. Czy móżna zagrać kartę Szaty Jedi (#40 niebieska) na kartę Finn (#45 żółta) ?

2. Czy podczas zajęcia pola bitwy Zmarznięte Pustkowia (#168) "Usuń kość dowolnej postaci" - usuwam kość tylko z aktywnej puli ?
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 12 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: adikom5777 »

1. Jeśli na karcie nie ma ograniczenia, że tylko na jakiś kolor, to można.

2. Zawsze jak usuwasz kość, to tylko z aktywnej puli i przesuwasz ją na odpowiednią kartę. Nie usuwasz jej z gry
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Star Wars : Destiny

Post autor: raiden25 »

adikom5777 pisze: 2. Zawsze jak usuwasz kość, to tylko z aktywnej puli i przesuwasz ją na odpowiednią kartę. Nie usuwasz jej z gry
Na evencie jak graliśmy to usuwaliśmy ja z gry do końca rundy (kładliśmy "poza obszarem gry/polem bitwy). Zmienia to tyle ze nie da się jej w żaden sposób przywrócić jakimiś kartami do ponownego użytku w tej rundzie. Nie wiem jak jest prawidłowo bo chłopaki sami nie ogarniali dobrze zasad pomimo że je tłumaczyli...

Ja mam kolejne swoje pytania:
1. Jeśli karta dodatku/ulepszenia przechodzi na inna postać to co się dzieje z kością która jest aktywna na polu walki ale nie została wykorzystana? Czy jest nadal do wykorzystania?

2. Karta "zakłócenie mocy" mówiąca: "Przerzuć wszystkie kości" - rozumiem ze tyczy się wszystkich kości aktywnych nie wykorzystanych, od wszysykich graczy? Nie ma opcji aby chodziło tylko o moje kości bo to mogę zrobić odrzucając jedna kartę i nawet mam wtedy wybór co chce przerzucić, a tutaj płacąc 1 zasób chyba robie to tak jak napisałem?

3. Kiedy można przejmować tereny a kiedy nie?
A) Jeśli gracz który "posiada" teren spasuje, to wtedy nadal mogę mu go zabrać?
B) jeśli zabiorę go graczowi to ten już nie może mi go zabrać ponownie?

4. Jak ma się kolorystyka i oznaczenie jeśli gramy Finnem (chyba tak się nazywa). Może on używać broni ignorując ich przynależność oraz to samo tyczy sie kolorów. Jednak to oznacza ze takie bronię tylko on może posiadać czy inni w jego zespole tez z tego korzystają?


Tapnięte z komóry
Ostatnio zmieniony 04 gru 2016, 21:14 przez raiden25, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 12 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: adikom5777 »

1. Kość wraca na kartę i nie można już jej użyć w tej rundzie
2. Wszystkie kości aktywne: twoje i przeciwnika
3. Pierwsza osoba przejmująca teren w rundzie pasuje do konca rundy i druga osoba rozgrywa ile chce tur, po czym robi zwykłego pasa i runda się kończy.
4. Tylko dla siebie znosi ograniczenia
Jolly_Roger
Posty: 102
Rejestracja: 26 lip 2012, 20:59

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: Jolly_Roger »

raiden25 pisze:
adikom5777 pisze:

2. Karta "zakłócenie mocy" mówiąca: "Przeżuć wszystkie kości" - rozumiem ze tyczy się wszystkich kości aktywnych nie wykorzystanych, od wszysykich graczy? Nie ma opcji aby chodziło tylko o moje


Tapnięte z komóry
No niestety, jak jest napisane "przeżuć kości" no to musisz zmieścić je wszystkie w ustach (twoje i przeciwnika), chyba że było by napisane "przerzuć" - to wtedy po prostu rzucasz z ręki.
Sorki nie mogłem się powstrzymać :) Jak mawiał prof. Bralczyk w jęz. polskim kiedy piszesz "zrobić komuś laskę" to jest to co innego niż "zrobić łaskę" :)
Pozdr.
Jolly_Roger
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 12 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: adikom5777 »

:) szkoda tylko, że w Twoim poście to ja jestem autorem tego byka, a tak nie jest :)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: raiden25 »

Jolly_Roger pisze:
raiden25 pisze:
adikom5777 pisze:

2. Karta "zakłócenie mocy" mówiąca: "Przeżuć wszystkie kości" - rozumiem ze tyczy się wszystkich kości aktywnych nie wykorzystanych, od wszysykich graczy? Nie ma opcji aby chodziło tylko o moje


Tapnięte z komóry
No niestety, jak jest napisane "przeżuć kości" no to musisz zmieścić je wszystkie w ustach (twoje i przeciwnika), chyba że było by napisane "przerzuć" - to wtedy po prostu rzucasz z ręki.
Sorki nie mogłem się powstrzymać :) Jak mawiał prof. Bralczyk w jęz. polskim kiedy piszesz "zrobić komuś laskę" to jest to co innego niż "zrobić łaskę" :)
Świetnie, ubaw po pachy, coś jeszcze mądrego?


Tapnięte z komóry
Jolly_Roger
Posty: 102
Rejestracja: 26 lip 2012, 20:59

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: Jolly_Roger »

Zależy co masz na myśli ;) Tylko mały żart, nie masz się co obrażać.
Pozdr.
Jolly_Roger
Piter1991
Posty: 36
Rejestracja: 05 lip 2011, 15:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: Piter1991 »

Czy za pomocą zdolności Jabba the Hutt (20) mogę przerzucić jego własną kość, zaraz po aktywacji ?
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Star Wars : Destiny

Post autor: raiden25 »

adikom5777 pisze: 3. Pierwsza osoba przejmująca teren w rundzie pasuje do konca rundy i druga osoba rozgrywa ile chce tur, po czym robi zwykłego pasa i runda się kończy.
Czyli w zasadzie to wędruje co rundę do nowego właściciela?
Nie ma sytuacji w której nie można przejąć terenu?

"Usunięcie kosci przedstawiającej np. Atak dystansowy" - rozumiem ze z kosci aktywnych czyli takich na których widnieje wyrzucony atak a nie na wszysykich kosci na których ten atak może wystąpić?


Tapnięte z komóry
Ostatnio zmieniony 07 gru 2016, 18:26 przez raiden25, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 12 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: adikom5777 »

wędruje do osoby, która w rundzie zajmie pierwsza teren. Może się to zmieniać, ale nie musi
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: raiden25 »

adikom5777 pisze:wędruje do osoby, która w rundzie zajmie pierwsza teren. Może się to zmieniać, ale nie musi
Czyli jak gracz kontroluje teren i spasuje to drugi i tak może mu go odebrać? Dziwne trochę...


Tapnięte z komóry
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: raiden25 »

Postać po zabiciu usuwana jest z gry a jej przedmioty trafiają na stos kart odrzuconych czy usuwana jest z nią ?


Tapnięte z komóry
Awatar użytkownika
guslarz
Posty: 43
Rejestracja: 07 paź 2014, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: guslarz »

raiden25 pisze:Czyli jak gracz kontroluje teren i spasuje to drugi i tak może mu go odebrać? Dziwne trochę...
Jeżeli przejął teren to następuje automatyczny pas i przeciwnik nie zajmie mu już tego terenu. Jeżeli spasował (zrezygnował z akcji w swojej turze) przeciwnik może zająć mu pole bitwy.
raiden25 pisze:Postać po zabiciu usuwana jest z gry a jej przedmioty trafiają na stos kart odrzuconych czy usuwana jest z nią ?
Odrzucasz na stos kart odrzuconych, chyba że na karcie pisze inaczej.
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: Adar »

Może ktoś wytłumaczyć działanie karty "Zakłócanie" ?

"Wyznacz żółtą postać, aby przerzucić wszystkie kości dowolnego przeciwnika".
Awatar użytkownika
guslarz
Posty: 43
Rejestracja: 07 paź 2014, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: guslarz »

Zerknij do instrukcji, pierwsza strona, brązowy bloczek na dole "WAŻNE! Kolory i wyznaczanie" ;):
"Aby użyć niektórych kart, gracz musi wyznaczyć postać określonego koloru. Oznacza to, że dany gracz musi mieć w grze co najmniej jedną postać danego koloru."
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: Adar »

guslarz pisze:Zerknij do instrukcji, pierwsza strona, brązowy bloczek na dole "WAŻNE! Kolory i wyznaczanie" ;):
"Aby użyć niektórych kart, gracz musi wyznaczyć postać określonego koloru. Oznacza to, że dany gracz musi mieć w grze co najmniej jedną postać danego koloru."
Czyli po prostu chodzi o to, że moja żółta postać nie może być pokonana, żeby zagrać tę kartę. Teraz wszystko jasne :) Dzięki!
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: Kisun »

1. Skoro napisano "wyznacz" to czy trzeba ją "wyczerpać"? Trochę dziwnie są napisane niektóre zdania. Jeżeli tylko posiadać to w tym wypadku wystarczyło by napisać "Posiadaj w grze żółtą postać by..."

2. Pytanie odnośnie Kompendium zasad - Kolejka:
"Jeśli dwie lub więcej zdolności mają ten sam warunek
aktywacji, gracz kontrolujący pole bitwy decyduje, w jakiej
kolejności wchodzą one do kolejki.
ZDOLNOŚCI RÓWNOCZESNE
Kiedy warunek aktywacji dwóch lub więcej zdolności
aktywowanych zostanie spełniony w tym samym momencie,
gracz, który rozpatruje te zdolności, decyduje, w jakiej
kolejności zostaną one rozpatrzone (w odniesieniu do
zdolności „przed tym”) bądź w jakiej kolejności wejdą do
kolejki (w odniesieniu do zdolności „po tym”)."

Oba zdania mają ten sam sens ale inna osoba może decydować o kolejce. Skoro kilka zdolności ma ten sam warunek aktywacji (zdanie pierwsze) czyli będą one spełnione jednocześnie (zdanie drugie). Według pierwszego zdania kolejkę ustala gracz kontrolujący pole bitwy - tylko czemu akurat on skoro zdolności dotyczyć mogą jego przeciwnika? Potem w Zdolnościach równoczesnych już jest napisane że gracz który rozpatruje zdolności ustala kolejkę - i to akurat jest sensowne. Według tekstu raz ustala ją jeden gracz a drugim razem może to być inny gracz. Trochę to zakręcone. Umie to ktoś wyjaśnić prościej? Może zdanie: "Jeśli dwie lub więcej zdolności mają ten sam warunek aktywacji" powinno dotyczyć gracza który je rozpatruje, a w treści jest błąd? Może czegoś nie dostrzegam?

3. Dalej jest mowa o wypadku gdy warunki dotyczą kilku graczy i wtedy decyduje o kolejce gracz kontrolujący pole bitwy:
"Jeśli w tym samym momencie zostaną spełnione warunki aktywacji
zdolności należących do więcej niż jednego gracza,
o kolejności ich rozpatrzenia decyduje gracz kontrolujący
pole bitwy
." - w tym wypadku to że wybiera gracz kontrolujący pole bitwy ma ma jakiś sens.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
guslarz
Posty: 43
Rejestracja: 07 paź 2014, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: guslarz »

Odp. 1."Wyznacz" działa jak cytowałem wcześniej. Jeżeli jest jakiś problem z tłumaczeniem pisz do Galakty ;).
Odp. 2. i 3. Zerknąłem do kompendium, żeby zobaczyć co tam pisze i według mnie chodzi o to (pokrótce), że jak zdolności są Twoje to ty wybierasz kolejność zaś jeżeli są różnych graczy to robi to kontrolujący pole bitwy.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: Kisun »

Ad1. Tak tylko sobie marudzę, dzięki :)
Ad2. Też to tak rozumiem jednak treść pierwszego zacytowanego zdania mówi o graczu kontrolującym pole bitwy i nie wspomina o różnych graczach. Dopiero później.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
guslarz
Posty: 43
Rejestracja: 07 paź 2014, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: guslarz »

To kolejkowanie to chodzi chyba tylko o zdolności "Pod tym". Jeżeli jakieś zdolności "Po tym" są równocześnie aktywowane to decyduje kontrolujący gracz. Jak będę grał to szczególnie przyjrzę się jak często zdolności "Po tym" mogą być wywoływane równocześnie. Tematy "Kolejkowanie" i "Zdolności równoczesne" tyczą się innych rodzajów zdolności ... tak teraz do mnie doszło ;).
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: raiden25 »

Ja mam pytanie o Finna. Jest on z opcja na dwie kości, jednak w zestawie jest jedna, jak zdobyć druga? :)


Tapnięte z komóry
Awatar użytkownika
guslarz
Posty: 43
Rejestracja: 07 paź 2014, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: guslarz »

Kupić? :D Wymienić? :D Ukraść (nie polecam)? :( Może są jeszcze jakieś opcje, ale nie pamiętam :D
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: Kisun »

Rzucać dwa razy jedną kością i pierwszy rzut zaznaczać czymś na karcie albo używać zwykłej k6 :) No chyba że na oficjalnych zawodach to j.w.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Star Wars : Destiny

Post autor: raiden25 »

guslarz pisze:Kupić? :D Wymienić? :D Ukraść (nie polecam)? :( Może są jeszcze jakieś opcje, ale nie pamiętam :D
Dali jak znajdę w paczce ta kartę z kością (o ile można z zestawu podstawowego) to kartę wyrzucam a kością dołączam? Słaby pomysł trochę... i tak z każda karta która ma opcje dwóch kości a w paczkę znajdę jedna? Hmm...


Tapnięte z komóry
ODPOWIEDZ