Legendary Encounters: Firefly - pytania o zasady

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Legendary Encounters: Firefly - pytania o zasady

Post autor: 13thcaesar »

Mam trzy pytania:

1. Co sie stanie jak wszyscy moi Main Characters (Graczy) zginą w kampanii, zwlaszcza w epizodzie A lub B? Resetuje wszystkie talie, Ship/Crew Strikes, Upgrades i gram kolejny epizod, czy przegrywam cala gre (wszystkie 3 epizody) nie zdobywam zadnych punktow I gram nastepna gre (kolejne trzy epizody)?

2. Czy moge zagrac Talent Zoe (uniknac Crew Strike'a) gdy dostane Strike'a w turze innego gracza)?

3. Czy moge zagrac Talent Simona (uleczyc Crew Strike'a , w Fazie Strike, lub turze innego gracza?
Awatar użytkownika
mamtonawinylu
Posty: 284
Rejestracja: 08 gru 2014, 11:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Legendary Encounters: Firefly

Post autor: mamtonawinylu »

13thcaesar pisze:Mam trzy pytania:

1. Co sie stanie jak wszyscy moi Main Characters (Graczy) zginą w kampanii, zwlaszcza w epizodzie A lub B? Resetuje wszystkie talie, Ship/Crew Strikes, Upgrades i gram kolejny epizod, czy przegrywam cala gre (wszystkie 3 epizody) nie zdobywam zadnych punktow I gram nastepna gre (kolejne trzy epizody)?

2. Czy moge zagrac Talent Zoe (uniknac Crew Strike'a) gdy dostane Strike'a w turze innego gracza)?

3. Czy moge zagrac Talent Simona (uleczyc Crew Strike'a , w Fazie Strike, lub turze innego gracza?
ad 1: strona 13 instrukcji mówi, że to koniec: if all players are defeated at the same time, then the game is over, and the
players have lost.


ad 2/3: You can play a Talent card the same way you play a Character card. - czyli nie. Możesz użyć tego tylko w fazie akcji. (Coordinate jest tutaj wyjątkiem)

Wiem, że późna odpowiedź, ale dorzucę po niej jeszcze swoje pytanie, może ktoś ogarnięty w innych Legendary tu pomoże.
Atherton ma na swojej karcie: 'a player can't defeat Atherton unless he's struck that player at least once'
Struck jest tu słowem kluczowym, które pada chociaż raz w instrukcji. Zagrałem, że może go pokonać tylko gracz, który dostał już od niego ranę. To o to chodziło?
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: Firefly

Post autor: 13thcaesar »

mamtonawinylu pisze:
13thcaesar pisze:Mam trzy pytania:

1. Co sie stanie jak wszyscy moi Main Characters (Graczy) zginą w kampanii, zwlaszcza w epizodzie A lub B? Resetuje wszystkie talie, Ship/Crew Strikes, Upgrades i gram kolejny epizod, czy przegrywam cala gre (wszystkie 3 epizody) nie zdobywam zadnych punktow I gram nastepna gre (kolejne trzy epizody)?

2. Czy moge zagrac Talent Zoe (uniknac Crew Strike'a) gdy dostane Strike'a w turze innego gracza)?

3. Czy moge zagrac Talent Simona (uleczyc Crew Strike'a , w Fazie Strike, lub turze innego gracza?
ad 1: strona 13 instrukcji mówi, że to koniec: if all players are defeated at the same time, then the game is over, and the
players have lost.


ad 2/3: You can play a Talent card the same way you play a Character card. - czyli nie. Możesz użyć tego tylko w fazie akcji. (Coordinate jest tutaj wyjątkiem)

Wiem, że późna odpowiedź, ale dorzucę po niej jeszcze swoje pytanie, może ktoś ogarnięty w innych Legendary tu pomoże.
Atherton ma na swojej karcie: 'a player can't defeat Atherton unless he's struck that player at least once'
Struck jest tu słowem kluczowym, które pada chociaż raz w instrukcji. Zagrałem, że może go pokonać tylko gracz, który dostał już od niego ranę. To o to chodziło?
Akurat na moje pierwsze pytanie odp. brzmi: resetuje talie gracza, Ship Strikes i Upgrades, i gram następny odcinek. A więc grając w trybie Kampanii zawsze rozegrasz 5 gier (porażka w poszczególnych epizodach wpływa jedynie na ostateczną punktację).

Co do twojego pytania, to dobrze grałeś, tylko gracze którzy dostali od niego ranę mogą go atakować.
Awatar użytkownika
mamtonawinylu
Posty: 284
Rejestracja: 08 gru 2014, 11:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Legendary Encounters: Firefly

Post autor: mamtonawinylu »

A faktycznie, w kampaniach po prostu dostaje się zero w wyniku i leci dalej.
A co zostawiasz w takim przypadku - przy przejściu dalej? Zdejmujesz uszkodzenia, a zostawiasz ulepszenia?
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: Firefly

Post autor: 13thcaesar »

mamtonawinylu pisze:A faktycznie, w kampaniach po prostu dostaje się zero w wyniku i leci dalej.
A co zostawiasz w takim przypadku - przy przejściu dalej? Zdejmujesz uszkodzenia, a zostawiasz ulepszenia?
Gdy zginą wszyscy twoi Main Characters, to resetujesz wszystko - swój deck, Ulepszenia, Ship Strike, tak jakbyś grał nową grę (pierwszy epizod), od początku. Tyle tylko że rozgrywasz następny w kolejności Epizod.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Legendary Encounters: Firefly

Post autor: Muad'Dib »

Mam pytanie odnośnie kart "cordinate" w grze solo. Przy normalnej grze jest napisane, że po jej pociągnięciu od razu odkładamy obok (do wypożyczanej postaci) i dociągamy następną. Przy wariancie solo jest info, że ją discardujemy i ciągniemy następną. Pytam bo w pierwszej chwili zrozumiałem to tak, że ją odkładamy, dociągamy a potem jeszcze możemy ją odrzucić i pociągnąć następną. Wydaje mi się to przegięciem ale wolę się upewnić ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: Firefly

Post autor: Breżniew »

Wczoraj podczas rozgrywki trafiłem na Side Job "Keep Jayne in Line". Karta została odkryta w Combat Zone podczas tury... Jayne'a :) Pytanie nasuwa się samo - czy Jayne może pokonać samego siebie, aby wykonać Side Job?
Miałem spore wątpliwości, ale ostatecznie uznałem, że jest to nielogiczne i nieklimatyczne. Zagrałem tak, że ten konkretny Side Job może wykonać gracz kontrolujący postać inną niż Jayne. Oczywiście oznaczało to niewykonanie zadania i otrzymanie dwóch Flaws do talii. Zabolało :)
Ktoś interpretuje tą kartę inaczej?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Legendary Encounters: Firefly - pytania o zasady

Post autor: Curiosity »

Pytanie o zdolność "RANGE". Instrukcja opisuje ją tak:
Range
The Range ability lets an enemy strike even if it’s
still in the ‘Verse and hasn’t entered the Combat
Zone yet. During the Strike Phase, each enemy in
the Combat Zone strikes. After that, going from
left to right, each face-up enemy in the ‘Verse that
has Range strikes. (Note: Range does nothing in
the Combat Zone.)
Wszystko byłoby jasne, ale nurtuje mnie ostatni zapis: "Range does nothing in the Combat Zone". Czy to oznacza, że karta z Range nie atakuje w Combat Zone, czy też raczej, że nie robi nic dodatkowo (czyli atakuje normalnie jak każda inna)?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: Firefly - pytania o zasady

Post autor: Breżniew »

Curiosity pisze: 31 paź 2021, 17:06 Wszystko byłoby jasne, ale nurtuje mnie ostatni zapis: "Range does nothing in the Combat Zone". Czy to oznacza, że karta z Range nie atakuje w Combat Zone, czy też raczej, że nie robi nic dodatkowo (czyli atakuje normalnie jak każda inna)?
Myślę, że ten zapis został wprowadzony, żeby zaznaczyć, że skill Range działa tylko jeśli Enemy jest w Verse a nie w CZ. Zapis z instrukcji wyraźnie wskazuje, że najpierw rozpatrujemy ataki wrogów w CZ, a następnie ataki wrogów ze skillem Range.
Krótko mówiac jeśli wróg ze skillem Range jest już w CZ, to normalnie atakuje jak każdy wróg, natomiast już nie jest rozpatrywany jako wróg ze skillem Range (czyli nie zadaje z tytułu posiadania skilla Range żadnych dodatkowych obrażeń).
ODPOWIEDZ