Hero Realms - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
bazyliszek10000
Posty: 38
Rejestracja: 27 lut 2019, 12:06
Has thanked: 58 times
Been thanked: 2 times

Re: Hero Realms

Post autor: bazyliszek10000 »

Tu jeszcze skrót z instrukcji:
Ogłuszenie: Ogłuszony czempion wraca na stos kart odrzuconych właściciela (i zostanie przetasowany).
Poświęcone: karty trafiają na cmentarzysko i zostaną usunięte z gry.

Z instrukcji ang: expend = wyczerpać
"To use an expend ability, turn the card sideways to gain the effect listed after the ; you may do this at any point during the Main Phase..."

Z tego co sprawdziłem z linku to są karty, które pozwalają na:
"Players’ champions enter play expended.", albo "You may expend one of your champions to clear this hazard."
Ale żadna z nich nie pozwala "wyczerpać czempiona przeciwnika".

Ufffff - to poprosiłbym jeszcze raz o ostateczny werdykt.
Po mojemu to wychodziłoby na to, że: Czempion strażnik zawsze broni „gracza” i innych bohaterów, bo pod koniec "faza odrzucania kart" przestaje być „wyczerpany” i staje się "przygotowany".
Natomiast instrukcja jest po prostu zawiła.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Hero Realms

Post autor: raiden25 »

bazyliszek10000 pisze: 16 gru 2019, 13:26
Ufffff - to poprosiłbym jeszcze raz o ostateczny werdykt.
Po mojemu to wychodziłoby na to, że: Czempion strażnik zawsze broni „gracza” i innych bohaterów, bo pod koniec "faza odrzucania kart" przestaje być „wyczerpany” i staje się "przygotowany".
Natomiast instrukcja jest po prostu zawiła.
Ja się tylko zastanawiam jaki masz dylemat :) Skoro nie ma takich kart, lub ich nie znalazłeś to grasz dalej :) Skoro zawsze jest przygotowany (bo przygotowujesz go na koniec swojej tury) to zawsze jest gotowy do obrony Ciebie. Zatem jeszcze raz, z czym masz problem? :)
bazyliszek10000
Posty: 38
Rejestracja: 27 lut 2019, 12:06
Has thanked: 58 times
Been thanked: 2 times

Re: Hero Realms

Post autor: bazyliszek10000 »

Tak, wydaje się to dziwne po tej głębokiej analizie, ale jak pisałem tego Posta to nie byłam pewny, czy w końcu gram dobrze, a wychodzi na to, że od trzech tygodni gram, źle :P. Pisząc jeszcze raz analizowałem instrukcje, uwagi na forum, itd.. i dzięki waszej pomocy udało się rozwiać moje wątpliwości. Dzięki.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Hero Realms

Post autor: Losiek »

Są karty pozwalające na przygotowanie championa. Tak na szybko na wspomnianej wyżej stronie znalazłem Rally the Troops - nie pamiętam jak na polski to przetłumaczono. Pozwala na ponowne użycie właściwości championa.
bazyliszek10000
Posty: 38
Rejestracja: 27 lut 2019, 12:06
Has thanked: 58 times
Been thanked: 2 times

Re: Hero Realms

Post autor: bazyliszek10000 »

Losiek pisze: 16 gru 2019, 15:00 Są karty pozwalające na przygotowanie championa. Tak na szybko na wspomnianej wyżej stronie znalazłem Rally the Troops - nie pamiętam jak na polski to przetłumaczono. Pozwala na ponowne użycie właściwości championa.
Instrukcja:
"W grze występują karty, których zdolność pozwala „przygotować" inne karty w bieżącej turze. Używając ich w odpowiednim momencie, możesz ponownie skorzystać ze zdolności dopiero co użytych Czempionów!"
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Hero Realms

Post autor: Losiek »

Oczywiście, chodziło mi o podanie przykładu takiej karty.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1137
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 499 times
Been thanked: 327 times

Re: Hero Realms

Post autor: Propi »

Hej, szybkie pytania:

1. Czy jest limit liczby czempionów, których można aktywnie mieć na ręce? I czy mogą być z różnych frakcji?
2. Czy różnica między czempionem a strażnikiem jest taka, że strażnika TRZEBA bić przed biciem gracza, a czempiona MOŻNA? Czy pobici/ogłuszeni wracają od razu do talii, via stos odrzucony?
3. Czy korzystając z umiejętności należy wybrać podstawową LUB frakcyjną, czy można używać obu umiejętności na karcie podczas jednej tury?
Ostatnio zmieniony 02 sty 2020, 22:00 przez Propi, łącznie zmieniany 1 raz.
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Hero Realms

Post autor: Arius »

Propi pisze: 02 sty 2020, 21:51 Hej, szybkie pytania:

1. Czy jest limit liczby czempionów, których można aktywnie mieć na ręce? I czy mogą być z różnych frakcji?
2. Czy różnica między czempionem a strażnikiem jest taka, że strażnika TRZEBA bić przed biciem gracza, a czempiona MOŻNA? Czy pobici/ogłuszeni wracają od razu do talii, via stos odrzucony?
3. Czy korzystając z umiejętności należy wybrać podstawową LUB frakcyjną, czy można używać wszystkich podczas jednej tury?
1. Nie ma limitu czempionów na ręce i mogą być z dowolnych frakcji.
2. Tak, obrażenia w strażnika muszą pójść, a w czempiona mogą. Pobici/ogłuszeni spadają do stosu kart odrzuconych.
3. Możesz używać wszystkich, które jesteś w stanie odpalić.
MajkelEryk
Posty: 151
Rejestracja: 01 sty 2019, 19:54
Has thanked: 40 times
Been thanked: 16 times

Re: Hero Realms

Post autor: MajkelEryk »

The Ruins of Thandar.

Mam kilka pytań i wątpliwości. Może jest tu ktoś kto grał i pomoże. Pytania zostawiam po angielsku skoro nie ma wersji polskiej póki co, ale odpowiedzi mogą być po polsku ;)

1. Does hero start every encounter with full healt?
2. Do I take master healt from adventure book or from master cards? (There is difrence with starting healt)
3. Encounter 3. After stuning Vexing Imp/Ruinos Zealot, is it going to master discard pile or out of the game?
4. Archpriestess - if there is no card in specific color in market row, she does not add card to ritual?
5. Slaughterclaw - if i deal damage to defeat master but spikes deal damage to defeat me what happen next? Do I lose?
6. Clinging Imp - if there are two imps, do I have to have 2 Necros to stun both of them?
7. Hero Ability - Does ability (with sacrifice symbol) renew in each new encounter?
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Hero Realms

Post autor: alpha »

Nie tylko w języku angielskim jest ten dodatek, bo jest też w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim.
Nie krępujcie się i wrzucajcie odpowiedzi w którymś z tych 3 języków.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
MajkelEryk
Posty: 151
Rejestracja: 01 sty 2019, 19:54
Has thanked: 40 times
Been thanked: 16 times

Re: Hero Realms

Post autor: MajkelEryk »

alpha pisze: 14 sty 2020, 10:48 Nie tylko w języku angielskim jest ten dodatek, bo jest też w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim.
Nie krępujcie się i wrzucajcie odpowiedzi w którymś z tych 3 języków.
Umiesz wymienić jeszcze jakieś inne języki? Nie krępuj się. Jeżeli nie znasz odpowiedzi to po co ten post?

Na bgg już mi odpowiedzieli, bez złośliwości, bez zbędnych komentarzy czy udawania bycia zabawnym.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Hero Realms

Post autor: alpha »

BGG podaje tylko te 4 języki, nie ma innych.

A może złośliwością było z twojej strony wrzucenie tu serii pytań w języku innym niż posługują się użytkownicy tego forum i w tym kraju?
Zapewne to będzie odpowiedzią na to dlaczego tam już dostałeś odpowiedź, ale może się mylę...
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Wrotek
Posty: 189
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Hero Realms

Post autor: Wrotek »

Poza tym czy ktoś jest złośliwy czy nie, mógłbyś wrzucić odpowiedzi na te pytania? Przyda się na przyszłość jakby wydali Ruiny po polsku
MajkelEryk
Posty: 151
Rejestracja: 01 sty 2019, 19:54
Has thanked: 40 times
Been thanked: 16 times

Re: Hero Realms

Post autor: MajkelEryk »

Spoiler:
1. Does hero start every encounter with full healt?

Yes.

2. Do I take master healt from adventure book or from master cards? (There is difrence with starting healt)

Cards. (Some of the health totals in the rulebook are incorrect.)

3. Encounter 3. After stuning Vexing Imp/Ruinos Zealot, is it going to master discard pile or out of the game?

Master discard pile.

4. Archpriestess - if there is no card in specific color in market row, she does not add card to ritual?

That is correct.

5. Slaughterclaw - if i deal damage to defeat master but spikes deal damage to defeat me what happen next? Do I lose?

You win. (If you're the only player left in the game, you still win, but it was super close!)

6. Clinging Imp - if there are two imps, do I have to have 2 Necros to stun both of them?

One Necros card will stun both of them.

7. Hero Ability - Does ability (with sacrifice symbol) renew in each new encounter?

Yes.
Rafał80
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2019, 20:34
Been thanked: 1 time

Re: HERO REALMS talie dodatkowe i ręka startowa

Post autor: Rafał80 »

Witam.

Mam pytanko jeżeli chodzi o partię Lisz vs Bohaterowie.

1) czy punkty obrażeń bohaterów się sumuje? czy każdego punkty obrażeń rozpatrywane sa osobno?

2) Sługus np Horda szkieletów - "Otrzymujesz (i tu jest znacznik obrażeń bez cyfry) równe początkowej liczebności drużyny - ale że Lisz sam sobie zadaje obrażenia? trochę to bez sensu

3) Lisz ma strażnika w śród sługusów i strażnika w śród zwykłych kart. Mogę siekać w dowolnej kolejności? ale zasada że każdego muszę ubić - żeby uderzać w Lisza pozostaje bez zmian?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: HERO REALMS talie dodatkowe i ręka startowa

Post autor: japanczyk »

Rafał80 pisze: 18 mar 2020, 10:01 Witam.

Mam pytanko jeżeli chodzi o partię Lisz vs Bohaterowie.

1) czy punkty obrażeń bohaterów się sumuje? czy każdego punkty obrażeń rozpatrywane sa osobno?

2) Sługus np Horda szkieletów - "Otrzymujesz (i tu jest znacznik obrażeń bez cyfry) równe początkowej liczebności drużyny - ale że Lisz sam sobie zadaje obrażenia? trochę to bez sensu

3) Lisz ma strażnika w śród sługusów i strażnika w śród zwykłych kart. Mogę siekać w dowolnej kolejności? ale zasada że każdego muszę ubić - żeby uderzać w Lisza pozostaje bez zmian?
1) punkty obrazen bohaterow rozpatruje sie osobno (ale to jeszcze musze sprawdzic)
2) To nie są obrażenia, to sa punkty walki do wykorzystania przeez lisza
3) mozesz wybrac którego chcesz, i tak normalne zasady zostają bez zmian
Rafał80
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2019, 20:34
Been thanked: 1 time

Re: HERO REALMS talie dodatkowe i ręka startowa

Post autor: Rafał80 »

Wielkie dzieki.

Dodatkowe pytania.

Jesli wysuwam na przód bohatera, który ma zebrać wszystkie ataki. A Lisz ma kartę każdy bohater otrzymuje po 2 obrażenia - to wysunięty bohater nie chroni ich wtedy przed atakami?
Rafał80
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2019, 20:34
Been thanked: 1 time

Re: HERO REALMS talie dodatkowe i ręka startowa

Post autor: Rafał80 »

I jeszcze jedno. Gram właśnie z symen Lisz kontra 2-ch bohaterów.

Ze sługłusów ma strażnika 8 i 6, do tego karta filakterium która daje 7 punktów walki co rundę.
Ja na początku gry mogę pomarzyć żeby zlikwidować mu tych 2-ch strażników - i czy na pewno - skoro bohaterzy walczą razem - to czy ich punktów walki się nie sumuje? Bo tak to jest lipa straszna żeby wygrać bohaterami. Ja nie zabaje mu żadnyc obrażej a on mnie huka co rundę :) Młodemu pasuje - ale mnie juz nie :)
Robkax
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2020, 19:25

Re: Hero Realms

Post autor: Robkax »

Cześć,

Pytanko: czy można odrodzić sobie HP powyżej stanu początkowego?

Dzięki
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 231
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 214 times
Been thanked: 56 times

Re: Hero Realms

Post autor: brutusss »

Robkax pisze: 23 mar 2020, 15:20 Cześć,

Pytanko: czy można odrodzić sobie HP powyżej stanu początkowego?

Dzięki
Tak, można :)
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Hero Realms

Post autor: kelvar »

Głupie pytanie odnośnie LISZa:
* mamy w instrukcji info, że trzeba w Lisza wykorzystać wszystkie obrażenia/umiejętności itp. ("Zło musi zostać jakn jaszybciej pokonane...").

...to teraz pytanie - jak to się ma w praktyce?
Rozumiem, że umiejętności opcjonalne wykorzystuje jak chcę (np. jak mam wybór obrażenia lub złoto - to wybieram normalnie). Czempionów Lisza też mogę bić normalnie? Więc co zmienia ta cecha w praktyce?
MajkelEryk
Posty: 151
Rejestracja: 01 sty 2019, 19:54
Has thanked: 40 times
Been thanked: 16 times

Re: Hero Realms

Post autor: MajkelEryk »

Z angielskiej instrukcji bo nie mam polskiej pod ręką; They may not end their turn with combat unspent or cards and ally abilities unplayed simply because they don’t want to destroy the current Soul Jar.

Też aię nad tym zastanaeiałem ale chyba chodzi o filakteria, nie możemy zostawić filakteria bo ma "nie taką groźną umiejętność" no i klimatycznie chcemy Lisza ubić jak najszybciej ;)
michal2237
Posty: 24
Rejestracja: 19 lut 2020, 08:31
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Hero Realms

Post autor: michal2237 »

Cześć,

W wyniku działania kart przeciwnika, w swojej turze muszę odrzucić kartę. Równocześnie z decku dostaję kartę "dobierz kartę". Czy najpierw odrzucam kartę z 5 dobranych kart, a następnie dobieram jedną, czy najpierw dopieram kartę tak aby mieć 6, a następnie odrzucam 1 ?
MajkelEryk
Posty: 151
Rejestracja: 01 sty 2019, 19:54
Has thanked: 40 times
Been thanked: 16 times

Re: Hero Realms

Post autor: MajkelEryk »

michal2237 pisze: 15 kwie 2020, 19:27 Cześć,

W wyniku działania kart przeciwnika, w swojej turze muszę odrzucić kartę. Równocześnie z decku dostaję kartę "dobierz kartę". Czy najpierw odrzucam kartę z 5 dobranych kart, a następnie dobieram jedną, czy najpierw dopieram kartę tak aby mieć 6, a następnie odrzucam 1 ?
Na koniec swojej tury zawsze dobierasz 5 kart i jak przeciwnik zagrywa kartę "odrzuć kartę" to najlepiej odrzuć ją w turze przeciwnika albo ewentualnie na początku swojej przed zagraniem jakiejkolwiek karty.
Grzegorzx
Posty: 50
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:15

Re: Hero Realms

Post autor: Grzegorzx »

Cześć.
Jeżeli karta mówi „ możesz poświęcić kartę z ręki...” to czy mogę skorzystać najpierw z efektu karty poświęcanej, czy de facto w tej rundzie gram jedną kartą mniej.
ODPOWIEDZ