Hero Realms - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
bendoza
Posty: 65
Rejestracja: 23 maja 2017, 11:13
Has thanked: 1 time

Re: Hero Realms

Post autor: bendoza »

super dzięki za szybką odpowiedź ... sprecyzuję pytani 4 jeśli aktywowałem czempiona w mojej turze i okręcam go to nadal jest on strażnikiem ? i przeciwnik musi najpierw go ogłuszyć żeby atakować innych czempionów niebędących strażnikami ?
Osobiście uważam że ciekawsze byłoby gdyby odwrócony czempion nie bronił wtedy przeciwnik z rozwagą musiałby korzystać z umiejętności czempionów :))
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1800
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Hero Realms

Post autor: hipcio_stg »

Można używać ich zdolności, a przeciwnik i tak musi najpierw wbić obrażenia w strażników. Pozostałych czempionów może pominąć i wbić w punkty życia.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 545 times
Been thanked: 281 times

Re: Hero Realms

Post autor: Atamán »

Pamiętaj, że na końcu tury przygotowujesz wszystkich swoich czempionów. Więc w turze przeciwnika zawsze wszyscy są przygotowani - niezależnie, czy skorzystałeś z ich zdolności, czy nie. Z tego powodu czempion-strażnik zawsze działa.
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Hero Realms

Post autor: Rykas »

Witam, dziś podczas rozgrywki miała miejsce dziwna sytuacja, w której nie jestem pewien jak poprawnie powinien wyglądać dobór kart. Mianowicie większość mojej tali składało się z czempionów, wszystkie podstawowe karty były na złomowisku. Doszło do tego, że wystawiłem wszystkich czempionów, zakończyłem ruch i miałem tylko 3 karty w talii. W następnym ruchu mój przeciwnik zniszczył mi jednego czempiona i teraz moje pytanie, jak powinnien wyglądać prawidłowy dobór kart:

1. Czy po wystawieniu wszystkich czempionów izakonczeniu ruchu dobieram 3 ostatnie karty z mojej talii i tyle (czempiona, który jest później niszczony zostaje w stosie odrzuconych)

2. Czy dobieram karty dopiero po ruchu mojego przeciwnika i zniszczeniu mojego jednego czempiona a więc dobieram 3 z talii a następnie czempiona z odrzuconych czyli łącznie 4 i tyle.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Hero Realms

Post autor: Olgierdd »

Zawsze dobierasz karty na koniec swojego ruchu, a nie przeciwnika, więc odpowiedź nr 1
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Hero Realms

Post autor: Rykas »

Jesteś pewien? Dziś próbowałem odtworzyć sytuację w aplikacji star Realms z AI i dobrało mi 4 karty odrazu po moim ruchu ale gdy baza została zniszczona dobrał mi kolejna kartę przed rozpoczęciem mojego ruchu ale po ruchu przeciwnika.
fahrad
Posty: 226
Rejestracja: 24 cze 2015, 10:46
Has thanked: 8 times

Re: Hero Realms

Post autor: fahrad »

Olgierdd ma w 100% rację. W przypadku opisanej przez Ciebie sytuacji dotyczącej gry w aplikacji SR, to stawiałbym, że na początku swojej tury miałeś po prostu bazę dającą dociąg karty.
panmajster
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2018, 16:38

Re: Hero Realms

Post autor: panmajster »

To i ja mam pytanie, ponieważ nie jestem pewien, czy rozumiem dobrze wszystkie karty.

Dajmy na to karta Dotyk Śmierci

2 pkt ataku - "Możesz poświęcić kartę z ręki lub ze stosu kart odrzuconych"
Czy tą opcję mogę wykorzystać tylko jeśli mam jakieś karty ze znaczkiem "śmietnika" i efekt który daje poświęcenie takiej karty dotyczy efektu podanego na poświęcanej karcie?
Czy może każda jakakolwiek poświęcona karta da mi dodatkowe 2 punkty ataku jak na podanej Dotyk śmierci?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Hero Realms

Post autor: Olgierdd »

Atak zawsze dostajesz, nawet jak nie skorzystasz z poświęcenia. A poświęcić możesz dowolną kartę w ręce lub w stosie kart odrzuconych.
panmajster
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2018, 16:38

Re: Hero Realms

Post autor: panmajster »

Olgierdd pisze: 18 sie 2018, 16:50 Atak zawsze dostajesz, nawet jak nie skorzystasz z poświęcenia. A poświęcić możesz dowolną kartę w ręce lub w stosie kart odrzuconych.
Hej!
Dzięki za odpowiedź. Tak, tyle wiem, ale czy wykorzystując tą zdolność i poświęcając dodatkową kartę (bądź nawet kilka kart, z tego co pamiętam jeden czempion daje możliwość poświęcenia do dwóch kart z ręki i ze stosu odrzuconych) dostaję jakieś plusy do ataku? Czy po prostu sobie poświęcam i fajnie?
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Hero Realms

Post autor: Wrotek »

Poświęcenie kart jest po to, żeby zmniejszyć sobie deck, a co za tym idzie - zwiększyć prawdopodobieństwo dobrania lepszych kart.
panmajster
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2018, 16:38

Re: Hero Realms

Post autor: panmajster »

Wrotek pisze: 18 sie 2018, 17:55 Poświęcenie kart jest po to, żeby zmniejszyć sobie deck, a co za tym idzie - zwiększyć prawdopodobieństwo dobrania lepszych kart.
Aaa ok, już teraz rozumiem, bardzo dziękuję!

Ostatnia kwestia, o której zapomniałem napisać wcześniej:

"Wybrany przeciwnik odrzuca kartę."

Jeżeli dobrze rozumiem, przeciwnik odrzuca ją z właśnie posiadanych na ręku pięciu kart.
Tylko teraz czy:
1) Może wybrać odrzucaną kartę, czy musi to być losowe
2) Czy odrzuca na swój stos kart odrzuconych czy na cmentarzysko?
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Hero Realms

Post autor: zioombel »

Ad 1. Wybiera
Ad 2. Na stos kart odrzuconych. Żeby poszło na cmentarzysko byłoby napisane, że poświęca kartę.
panmajster
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2018, 16:38

Re: Hero Realms

Post autor: panmajster »

Super! Teraz już chyba wszystko jasne :-)
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Re: Hero Realms

Post autor: Maniake »

Pytanie mam o kartę Krythos, mistrz wampirów, która mowi: "możesz poświęcic kartę z ręki lub ze stosu kart odrzuconych. Jeśli to zrobisz, otrzymujesz dodatkowe 3 (ataku)".

Ostatnio mielismy o to klutnie (w sumie to wyszła ona podczas grania w grę o tron :D), kilka osób twierdzilo ze te obrażenia otrzymuje posiadacz karty a nie przeciwnik.
Wg mnie było by to trochę głupie, bo nie dość że odrzucam kartę to jeszcze zadawał bym sobie 3 rany.
Pomóżcie
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Hero Realms

Post autor: Tomzaq »

Przeciwnik otrzymuje rany.
Who is John Galt?
Posiadam
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Re: Hero Realms

Post autor: Maniake »

Dzięki za szybka odpowiedz.
podlygracz
Posty: 8
Rejestracja: 12 sty 2015, 12:32
Has thanked: 3 times

Re: Hero Realms

Post autor: podlygracz »

Czy waszym zdaniem muszę zagrać wszystkie pięć kart które mam na ręku ? Czy mogę np. trzy i następnie dobieram do pięciu ?
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Hero Realms

Post autor: Xfenix »

Możesz zagrać albo odrzucić karty z ręki. Nic nie zostaje na koleiną rundę. Zawsze dobierasz nową rękę (5 kart).
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Hero Realms

Post autor: Wrotek »

Mam pytanie co do zdolności Przygotowania Czempiona. Czy zdolność sojuszu w takim wypadku też może być użyta drugi raz? Czy tylko zdolność główna?
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Hero Realms

Post autor: inzkulozik »

Tylko zdolność główna
Awatar użytkownika
SkyShadow
Posty: 25
Rejestracja: 14 wrz 2018, 15:16
Has thanked: 10 times

Re: Hero Realms

Post autor: SkyShadow »

Witam. Pytania:

Używając zdolności czempiona : "Możesz dobrać kartę, gdy to zrobisz, odrzuć kartę z ręki"
- Czy w tej sytuacji, mogę odrzucić kartę, którą właśnie dociągnąłem bo uznałem że jest mi jednak zbędna? Czy w pierwszej kolejności powinienem wywalić kartę z ręki i na jej miejsce "w ciemno" dociągnąć nową ?

Ogniste Klejnoty
- Czy po użyciu ognistego klejnotu jako 2x złota, mogę go jeszcze w tej samej turze odrzucić na cmentarz i zaatakować za 2x ataku ?

Karta posiada trzy opcje. Zdolność główna: atak x | Zdolność sojuszu: regeneracja punktów życia x | Poświęcenie: atak x
- Czy zagrywając taką kartę, mogę skorzystać z jej wszystkich trzech opcji ? Oczywiście posiadając inną zagraną kartę, która aktywuje zdolność sojuszu.
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Hero Realms

Post autor: Wrotek »

1. Tak, możesz dobrać i odrzucić.
2. Tak, zagranie karty powoduje odpalenie umiejętności głównej. Potem można ją poświęcić na cmentarz powodując obrażenia.
3. Tak.
matricks
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2019, 11:48
Been thanked: 1 time

Re: Hero Realms

Post autor: matricks »

Witam mam parę pytań odnośnie gry:
1. czy jeśli w jednej turze wystawiam 2ch czempionów powiedzmy czerwonych gdzie każdy ma zdolność sojuszu to wykorzystuję obie ich zdolnosci czy musi byc wystawiona jeszcze jakas inna karta np. akcji czerwona?
2. jesli nie to czy w kazdej mojej kolejnej turze moge wykorzystywac zdolnosci w.w czempionow? Czy uzywam ich tylko przy wystawieniu tych kart jednorazowo?
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Hero Realms

Post autor: Wrotek »

Możesz użyć zdolności sojuszu w momencie wystawienia drugiego czerwonego czempiona. Oczywiście obu. Zdolności można używać dopóki stoją.
ODPOWIEDZ