Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Parpie
Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2019, 22:54

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Parpie »

Wielkie dzięki :) Wątpliwości rozwiane.
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: lesar »

1. Czy nadmiarowa sprawność przepada? Mam 6 punktów do wydania na 2 kartach (2x3). Czy mogę kupić 3 karty o koszcie zakupu 2 każda?
2. Walcząc z potworem muszę mieć minimum tyle mieczy ile jest wymagane do pokonania? Nie mogę przyjąć brakujących jako obrażenia?
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2816
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Gromb »

Ad1. Tak przepada. Tak możesz kupić.
Ad2. Tak musisz. Nie, nie możesz.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: lesar »

Gromb pisze: 16 cze 2019, 17:40 Ad1. Tak przepada. Tak możesz kupić.
Ad2. Tak musisz. Nie, nie możesz.
Podsumowując; kupuję tyle kart ile mogę za łączną sumę posiadanych sprawności na kartach z ręki?
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1480
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Tringa »

Podczas dzisiejszej rozgrywki naszło mnie pytanie:

Karty rozpatruję w dowolnej kolejności. Czy mając na ręce kartę Drakarys (ta, co można wywołać nią smoczy atak) oraz kartę potknięcia to czy mogę najpierw wywołać smoczy atak, a dopiero po nim dołożyć moją kostkę Brzdęku do puli na planszy?
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
BerQu
Posty: 18
Rejestracja: 05 lut 2019, 08:08
Has thanked: 9 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: BerQu »

Tringa pisze: 16 cze 2019, 18:46 Podczas dzisiejszej rozgrywki naszło mnie pytanie:

Karty rozpatruję w dowolnej kolejności. Czy mając na ręce kartę Drakarys (ta, co można wywołać nią smoczy atak) oraz kartę potknięcia to czy mogę najpierw wywołać smoczy atak, a dopiero po nim dołożyć moją kostkę Brzdęku do puli na planszy?
Tak możesz.
Casiliasplp
Posty: 581
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Casiliasplp »

Nie ważne...
Ostatnio zmieniony 18 cze 2019, 00:23 przez Casiliasplp, łącznie zmieniany 1 raz.
Hala Madrid
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 405 times
Been thanked: 500 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: rav126 »

W instrukcji jest jak byk że wejście do jaskini kończy ruch butami.
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 57 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: miszcz »

Na niektórych kartach jest polecenie: "Dobierz kartę". Czy dobieram kartę i od razu muszę ją zagrać, jeszcze w tej turze? Czy dobieram i zachowuję do wykorzystania w turze przyszłej?
BerQu
Posty: 18
Rejestracja: 05 lut 2019, 08:08
Has thanked: 9 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: BerQu »

miszcz pisze: 22 cze 2019, 11:48 Na niektórych kartach jest polecenie: "Dobierz kartę". Czy dobieram kartę i od razu muszę ją zagrać, jeszcze w tej turze? Czy dobieram i zachowuję do wykorzystania w turze przyszłej?
Dobierasz i zagrywasz ją w tej turze.
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: pawianlsm »

Dobra bo ja już zgłupiałem... Jak smok atakuje to wszyscy gracze losują kostki z worka czy tylko gracz z bieżącej tury? 😉
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: grzeslaw90 »

Jedna dowolna osoba w liczbie poziomu wkurzenia smoka plus wszystkie modyfikatory z kart lochów z puli zakupowej.
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 241
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Kondzio167 »

Mnie nurtuje inna kwestia.

Sytuacja:
-Gra 3 graczy
-Poziom irytacji smoka na maksa (5 kostek)
-Z kart na "rynku" jedna posiada umiejętność dodawania +1 kostki przy ataku smoka
-Jeden gracz już wyszedł i stoi na polu odliczajacym koniec gry pokazujacym +1
-Kończy swoją rundę gracz będący w kolejności przed graczem który już wyszedł.
-Zakupił on kartę z "rynku" więc dokładamy nową. Wypadł Atak smoka.
Pytanie 1. Ile kostek ciagniemy? 5+1+1? Czy to plus jeden na którym stoi gracz który już się wydostal nie wliczamy bo to jest tylko przy ataku który on wywołuje? Czyli wtedy 6?

Pytanie 2. Rozpatrujemy ten Atak i zaraz po nim jest tura gracza który już wyszedł więc przesuwamy jego pionek na +2 i następuje kolejny atak? Jest to sytuacja gdzie wystepuja 2 ataki? Ten oczywiście z siłą 5 + 1 + 2

Dzięki za pomoc. Pisze z telefonu więc sorry za błędy :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5596
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 778 times
Been thanked: 1212 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: mat_eyo »

Ciągniemy 6 kostek.

Rozpatrujemy drugi atak.
probbi
Posty: 948
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: probbi »

Tak jak mateyo napisał. Dodatkową kostka na polu na którym stoi gracz który odpadl/wyszedł liczy się tylko do jego kolejki
My grając wczoraj zrobiliśmy jeszcze lepsze kombo. Ja w swojej turze zagrałem Drakarysa i sprowokowalem atak. Byłem bezpieczny bo wiedziałem że mam mało kostek i dodatkowo wychodziłem w tej samej turze. Po mojej turze wyszła karta ataku smoka i byłA to ta dodając jedna kostkę do ataku smoka. Następnie tura gracza który zginął wcześniej czyli prowokowanie kolejnego ataku z dodatkowymi kostkami.

Piękna rzeźnia. Tylko ja wyszedłem na powierzchnię niestety inni zdołali wyjść na powierzchnię.
Mgiełka
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2019, 19:22

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Mgiełka »

Witam wszystkich,

Mam taką wątpliwość co do zakończenia gry:
1) czy pierwszy gracz który wyjdzie z lochów i trafia na tor odliczania automatycznie dostaje +20 pkt za odznakę złodziejskiego mistrzostwa?
2) czy kolejni gracze którzy opuszczają lochy z artefaktem muszą dotrzeć do miejsca startu na samej górze by zdobyć tą odznakę i +20pkt czy wystarczy jak wyjdą z lochów za linię trawy? Pytam bo z instrukcji wynika, że powinni dotrzeć na miejsce startu natomiast aplikacja do zliczania punktów ma tylko trzy opcje na końcu: śmierć, utrata przytomności i opuszczenie lochów z artefaktem automatycznie przyznając 20 pkt...

Z góry dziękuję i pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3201 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: japanczyk »

Mgiełka pisze: 11 sie 2019, 19:30 Witam wszystkich,

Mam taką wątpliwość co do zakończenia gry:
1) czy pierwszy gracz który wyjdzie z lochów i trafia na tor odliczania automatycznie dostaje +20 pkt za odznakę złodziejskiego mistrzostwa?
2) czy kolejni gracze którzy opuszczają lochy z artefaktem muszą dotrzeć do miejsca startu na samej górze by zdobyć tą odznakę i +20pkt czy wystarczy jak wyjdą z lochów za linię trawy? Pytam bo z instrukcji wynika, że powinni dotrzeć na miejsce startu natomiast aplikacja do zliczania punktów ma tylko trzy opcje na końcu: śmierć, utrata przytomności i opuszczenie lochów z artefaktem automatycznie przyznając 20 pkt...

Z góry dziękuję i pozdrawiam :-)
Chodzi o całkowite wyjście z lochów, każdy gracz który z nich wyjdzie (Na pole startu) dostaje odznakę za 20 pkt
Przytomność tracisz jak wyjdziesz z podziemi, ale nie uciekniesz z lochów
Carbo
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Carbo »

Pytanie odnośnie wydarzenia z aplikacji podstawowej gry Brzdęk: Wydarzenie "Stony Glance", każdy gracz- oprócz aktywnego- musi odrzucić jedną kartę.
Moje pytanie brzmi, skąd gracz ma odrzucić kartę? Ze swojej następnej ręki? Czy z kolumny lochów?
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: RaYell »

Ze swojej reki
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 950
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 358 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: yrq »

Carbo pisze: 11 sie 2019, 21:51 Pytanie odnośnie wydarzenia z aplikacji podstawowej gry Brzdęk: Wydarzenie "Stony Glance", każdy gracz- oprócz aktywnego- musi odrzucić jedną kartę.
Moje pytanie brzmi, skąd gracz ma odrzucić kartę? Ze swojej następnej ręki? Czy z kolumny lochów?
Przy okazji tu wychodzi konieczność zagrywania kart po kolei. Bez aplikacji nie ma tak bardzo znaczenia - wszystko na stół i ile czego. Tu mini boss może odpalić akcję w połowie tury i jest np. taka: "każdy dostaje obrażenie, chyba że odrzuci 2 karty" albo "odrzuć kartę żeby się uleczyć". Aktywny gracz musi na to uważać.
Tak na przyszłość.
Carbo
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Carbo »

yrq pisze: 12 sie 2019, 00:16
Przy okazji tu wychodzi konieczność zagrywania kart po kolei. Bez aplikacji nie ma tak bardzo znaczenia - wszystko na stół i ile czego.
Już bez aplikacji, jak pojawiał się po drodze mały sekret który pozwolił wyrzucić kartę trochę pomagał przy planowaniu na przyszłość, ale faktycznie podczas gry z apką trzeba teraz bardziej uważać :D To była nasza pierwsza rozgrywka z apką.
nakago
Posty: 257
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 38 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: nakago »

1. Czy jeśli dojdzie do puli kart (efekt innej karty) lochów karta ze smokiem w wyniku podmiany karty, to rozpatrujemy smoczy atak czy nie?
2. Gracz wykonał ruch normalny z kart z obszaru gry i zabrał żeton bonusu, potem pokonuje jakiegoś potwora, który daje mu 1 jeszcze 1 ruch, czy może poruszyć się ponownie i zabrać z planszy kolejny żeton bonusu (w trakcie tej samej tury to nastąpiło) ?
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 94 times
Been thanked: 42 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Damon22 »

nakago pisze: 01 wrz 2019, 19:20 1. Czy jeśli dojdzie do puli kart (efekt innej karty) lochów karta ze smokiem w wyniku podmiany karty, to rozpatrujemy smoczy atak czy nie?
2. Gracz wykonał ruch normalny z kart z obszaru gry i zabrał żeton bonusu, potem pokonuje jakiegoś potwora, który daje mu 1 jeszcze 1 ruch, czy może poruszyć się ponownie i zabrać z planszy kolejny żeton bonusu (w trakcie tej samej tury to nastąpiło) ?
1. Zależy, raczej tak. Jeśli nie to karta o tym mówi.
2. Tak.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 950
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 358 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: yrq »

nakago pisze: 01 wrz 2019, 19:20 1. Czy jeśli dojdzie do puli kart (efekt innej karty) lochów karta ze smokiem w wyniku podmiany karty, to rozpatrujemy smoczy atak czy nie?
2. Gracz wykonał ruch normalny z kart z obszaru gry i zabrał żeton bonusu, potem pokonuje jakiegoś potwora, który daje mu 1 jeszcze 1 ruch, czy może poruszyć się ponownie i zabrać z planszy kolejny żeton bonusu (w trakcie tej samej tury to nastąpiło) ?
1. Atak smoka rozpatrujemy tylko przy uzupełnianiu puli na końcu tury, chyba że karta mówi inaczej (ale nie kojarzę takiej karty). Jest taka karta Companiona (towarzysza?), która pozwala wymienić kartę w puli, i nawet ma chyba napisane, żeby zignorować smoka.
2. Tak.
nakago
Posty: 257
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 38 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: nakago »

karta Król Podgórza - "jeśli posiadasz Koronę +miecz +but " - karta z koroną ma razem +2 miecze i + 2 buty ?? czy po jednym nominale ?
ODPOWIEDZ