Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
seszena2
Posty: 103
Rejestracja: 01 lip 2015, 21:46
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: seszena2 »

rastula pisze: 05 gru 2018, 10:56
seszena2 pisze: 05 gru 2018, 10:50
seki pisze: 05 gru 2018, 10:49 Czemu miałbyś ją mijać? Oczywiście, że możesz się do niej transportować pod warunkiem, że jest połączenie między komnatą w której przebywasz.
Bo jest napisane z komnaty do komnaty,a moim zdaniem grota to nie komnata
przeczytaj instrukcję - w rozdziale opisującym "bucik" jest jasno napisane, że służy do poruszania się pomiędzy "komnatami", ergo grota jest również "komnatą" ( choć architekta może to drażnić)...
1.mam bucik, przemieszczam się z komnaty do groty i powinienem zakończyć ruch, jeżeli mam teleport to idę dalej.
2.jeżeli używam teleportu w komnacie to idę z komnaty do groty i końcże swój ruch.
Zgadza się?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: rastula »

wszystko masz dokładnie opisane na stronie 6 i 10 instrukcji ( w prawej kolumnie ) przy grocie oraz haśle teleportacja
Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 gru 2018, 11:17 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
seszena2
Posty: 103
Rejestracja: 01 lip 2015, 21:46
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: seszena2 »

rastula pisze: 05 gru 2018, 10:56
seszena2 pisze: 05 gru 2018, 10:50
seki pisze: 05 gru 2018, 10:49 Czemu miałbyś ją mijać? Oczywiście, że możesz się do niej transportować pod warunkiem, że jest połączenie między komnatą w której przebywasz.
Bo jest napisane z komnaty do komnaty,a moim zdaniem grota to nie komnata
przeczytaj instrukcję - w rozdziale opisującym "bucik" jest jasno napisane, że służy do poruszania się pomiędzy "komnatami", ergo grota jest również "komnatą" ( choć architekta może to drażnić)...
coś twoja ostatnia odpowiedz zniknęła
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: rastula »

seszena2 pisze: 05 gru 2018, 11:16
rastula pisze: 05 gru 2018, 10:56
seszena2 pisze: 05 gru 2018, 10:50
Bo jest napisane z komnaty do komnaty,a moim zdaniem grota to nie komnata
przeczytaj instrukcję - w rozdziale opisującym "bucik" jest jasno napisane, że służy do poruszania się pomiędzy "komnatami", ergo grota jest również "komnatą" ( choć architekta może to drażnić)...
coś twoja ostatnia odpowiedz zniknęła
przeredagowałem
Awatar użytkownika
frezje
Posty: 12
Rejestracja: 20 kwie 2011, 00:15

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: frezje »

W mojej instrukcji jasno stoi obok obrazka z kryształową grotą, że po wejściu do groty jesteś wyczerpany i nie możesz używać butów w tej turze. Nadal możesz przemieszczać się przez teleportację. Chyba, że jest coś nie tak z moją instrukcją. :?: :?: :?:
seszena2
Posty: 103
Rejestracja: 01 lip 2015, 21:46
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: seszena2 »

frezje pisze: 05 gru 2018, 11:18 W mojej instrukcji jasno stoi obok obrazka z kryształową grotą, że po wejściu do groty jesteś wyczerpany i nie możesz używać butów w tej turze. Nadal możesz przemieszczać się przez teleportację. Chyba, że jest coś nie tak z moją instrukcją. :?: :?: :?:
Zgadza się
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 500 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: rav126 »

A ja mam pytanie dotyczące trybu solo w aplikacji. Po turze gracza aplikacja każe usunąć karty z rynku. I teraz pytanie o kolejność: ja grałem tak, że kończyłem swoją turę, nie uzupełniałem jeszcze rynku, klikałem w next turn i wtedy usuwałem wskazane przez aplikację karty, jeżeli akurat te karty kupiłem to nie musiałem ich usuwać. I właśnie nie wiem czy robiłem dobrze, czy nie powinienem uzupełnić toru, potem usunąć to co aplikacja każe, i jeszcze raz uzupełnić. Tylko, że to mi nie pasuje bo wtedy mogłyby nastąpić 2 ataki smoka, jeden po drugim - po tym jak weszła karta w następstwie mojego kupna, i drugi raz po tym jak uzupełniłem po aplikacji. Czy ktoś wie jak jest prawidłowo?
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: RaYell »

Moim zdaniem robiłeś dobrze i ja również w ten sposób gram. To usuwanie kart z rynku symuluje kupienie ich przez innego gracza, co nastąpić by mogło gdyby ten inny gracz istniał.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 500 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: rav126 »

hmm, no to właśnie chyba źle, bo normalnie jest tak, że kiedy gracz kupi karty, to je uzupełnia, a jeżeli wyjdzie smok to atakuje. W następnej turze kolejny gracz też kupuje karty, i jeżeli uzupełnia to też może wyjść smok, i ponownie zaatakować. Więc, skoro ma to symulować kolejnego gracza, to chyba faktycznie smok powinien móc 2 razy zaatakować, ale wtedy z drugiej strony zrobiłoby się bardzo trudno, bo aplikacja czasami każe dodawać brzdęk bez powodu, tylko dlatego że jest następna tura. Grałem na razie raz solo, ustukałem 156 punktów, gdybym po dwa razy dociągał karty to smok na pewno by mnie ubił.
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: RaYell »

Usuwanie karty sluzy do tego zeby wywolac ataki smoka. Teoretycznie gdybys gral tylko podstawowa talia to moglbys caly labirynt przejsc, zebrac wszystko i wrocic bez zadnego ataku smoka bo nigdy bys nic nie dociagal do rynku. Natomiast w przypadku, ktory opisujesz wydaje mi sie ze atak smoka nastapic co najwyzej raz po kazdej twojej turze.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: rastula »

rav126 pisze: 17 gru 2018, 11:43 kiedy gracz kupi karty, to je uzupełnia, a jeżeli wyjdzie smok to atakuje.

Ale pamiętasz, że rynek kart uzupełnia się nie po zakupie, ale po zakończeniu tury danego gracza. Smok atakuje "pomiędzy" turami nie w ramach tury gracza. Może to nie ma znaczenia w grze solo, ale warto pamiętać, bo to trochę inaczej jest niż w większości DB gdzie karty trafiają na stół zaraz po kupieniu.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 500 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: rav126 »

Dokładnie tak, tor kart uzupełnia się po turze każdego gracza. I wtedy ew. atakuje smok. I stąd właśnie mój dylemat. No nic poszukam na BGG, jak znajdę rozwiązanie to dam znać.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: inzkulozik »

rav126 pisze: 17 gru 2018, 11:43 aplikacja czasami każe dodawać brzdęk bez powodu, tylko dlatego że jest następna tura
Może ma to z kolei symulować zagranie przez innego gracza karty typu "inni gracze +1 Brzdęk" ?
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: yrq »

Włączyłem aplikację, tryb solo, opis kiedy się naciska:
Quest Completed - Tap this when you achieve the displayed quest.
Next Turn - After your turn, tap this before refilling the Dungeon row.

To odpowiada na pytanie, wystarczy czytać.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 500 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: rav126 »

Mea culpa.
Thank you from the mountain 😊
zaradek
Posty: 86
Rejestracja: 13 sty 2018, 17:25

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: zaradek »

Ja mam pytanko odnośnie zasad: czy pierwsza osoba, która wyjdzie na powierzchnię już nie gra? (Nie licząc przesuwania pionka na torze odliczania)
Czy jednak może zagrywać karty co rundę odliczania?
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: inzkulozik »

zaradek pisze: 19 gru 2018, 08:21 Ja mam pytanko odnośnie zasad: czy pierwsza osoba, która wyjdzie na powierzchnię już nie gra? (Nie licząc przesuwania pionka na torze odliczania)
Czy jednak może zagrywać karty co rundę odliczania?
Nie może zagrywać kart, podobnie wygląda to z pierwszą ogłuszoną osobą.

Jest osobny dział do zasad.
zaradek
Posty: 86
Rejestracja: 13 sty 2018, 17:25

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: zaradek »

Dziękuję i przepraszam za nie ten dział
Kitshu
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 16:58
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: Kitshu »

Hej dla rozwiania wątpliwości itemy zbieram nawet przechodząc przez pola ? nie muszę na nich kończyć ruchu żeby je zebrać ? Np zebrać artefakt i pytajnik w 1 turze ?
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 500 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: rav126 »

Kitshu pisze: 20 gru 2018, 19:18 Hej dla rozwiania wątpliwości itemy zbieram nawet przechodząc przez pola ? nie muszę na nich kończyć ruchu żeby je zebrać ? Np zebrać artefakt i pytajnik w 1 turze ?
Dokładnie tak.
blo
Posty: 6
Rejestracja: 27 gru 2008, 14:29

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: blo »

1. Co robić z wylosowanymi kosteczkami graczy którzy po zebraniu artefaktu wyszli na na powierzchnię i już nie wykonują normalnych ruchów? Czy na ich miejsce losuje się kolejne, aż wypadną czarne lub graczy którzy są w podziemiach?
2. Czy jeśli gracz przez kolejne swoje tury stoi w jednej komnacie to może brać kolejne skarby z tej komnaty/kupować na straganie/leczyć się?
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: yrq »

blo pisze: 27 gru 2018, 00:35 1. Co robić z wylosowanymi kosteczkami graczy którzy po zebraniu artefaktu wyszli na na powierzchnię i już nie wykonują normalnych ruchów? Czy na ich miejsce losuje się kolejne, aż wypadną czarne lub graczy którzy są w podziemiach?
2. Czy jeśli gracz przez kolejne swoje tury stoi w jednej komnacie to może brać kolejne skarby z tej komnaty/kupować na straganie/leczyć się?
1. Liczą się jako neutralne, nie ciągnie się następnych.
2. Żetony podnosi się tylko wchodząc, więc nie. Kupować można. Z leczeniem nie pamiętam zasady ale wydaje mi się, że jest to efekt przy wchodzeniu tylko.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: mat_eyo »

yrq pisze: 27 gru 2018, 07:27 2. Żetony podnosi się tylko wchodząc, więc nie. Kupować można. Z leczeniem nie pamiętam zasady ale wydaje mi się, że jest to efekt przy wchodzeniu tylko.
W drugim dodatku jest zasada, która pozwala artefakty podnosić w dowolnym momencie, nie tylko po wejściu do komnaty. Warto grać z tą poprawką. Sekrety można podnosić tylko wchodząc na dane pole, tak samo z umiejętnością komnaty. Kupować można zawsze.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: rastula »

O ile dobrze pamiętam to te nowe zasady pozwalają brać kupować zarowno posczas wchodzenua jak i wychodzenua, ale aby np wziąć, kupić coś 2 z tego samego pola należy je jednak opuścić i poniwniw na nie wrócić (wykonać ruch).
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka

Post autor: yrq »

Nie ma zasady o zabieraniu czegokolwiek przy wychodzeniu z pomieszczenia.
Jest tak jak pisze mat_eyo:

W Mummy's Curse doszła zasada działająca wstecz na podstawkę, że artefakty można podnosić nie wykonując ruchu. Jest nawet przykład, że gdy mamy już jeden artefakt, a stoimy na polu marketu, gdzie leży inny artefakt to możemy bez wykonywania ruchu kupić plecak i podnieść drugi artefakt.

Do podniesienia sekretu nadal trzeba wyjść i wejść ponownie.
ODPOWIEDZ