The Lost Expedition

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

The Lost Expedition

Post autor: lesar »

W wariancie head-to-head po zagraniu przez każdego z graczy 3 kart, do dwóch ścieżek i wyborze np. przez lidera jednej ze ścieżek od razu je rozpatruje w fazie poranka? Jeżeli tak to po rozpatrzeniu usuwam karty, czy one zostają? A moze dopiero rozpatruje ścieżki jak już wszystkie 6 kart każdy z graczy wyłoży tylko w fazie wieczornej?
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: The Lost Expedition

Post autor: Acownik »

Do czego używa się pionków/meepli? Mam w pudełku 2 żółte i 2 zielone. Gdy gramy solo - używamy jednego, prawda? Gdy gramy co-op - też. W wariancie head-to-head każdy z graczy ma pewnie po jednym. To w jakim celu są dwa pozostałe?
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: The Lost Expedition

Post autor: stary gracz »

Powinny być dwa: jeden żółty, jeden zielony.
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: The Lost Expedition

Post autor: Acownik »

Widocznie wydawca się pomylił i dam mi dwa nadmiarowe w takim razie.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: The Lost Expedition

Post autor: maciejo »

Mam pytanie w kwestii zasad dodatku Góra.
Czy jeśli w trakcie rozpatrywania Szlaku ( jednej rundy np: poranek) uda mi się przejść (odsłonić) kilka fragmentów Drogi to czy muszę się zastosować do wszystkich poleceń na tychże odkrytych kartach ?
Czy tylko stosuję się do znaczka na karcie Drogi na którym zakończyłem aktualną rundę przed rozpoczęciem kolejnej ?

Z góry dziękuję za pomoc.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
dannte
Posty: 725
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 420 times

Re: The Lost Expedition

Post autor: dannte »

Wszystkie niepisemne efekty rozpatrujesz tylko na początku tury, przed rozpatrzeniem pierwszej karty ekspedycji. Symbole na kartach, przez które przechodzisz są ignorowane.
Dlatego musisz odpowiednio "manewrować" postępem, żeby jak najczęściej omijać w jednej kolejce te słabe karty i nie schodzić z tych dobrych.
ODPOWIEDZ