Shadespire

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Shadespire

Post autor: Rocy7 »

Czy w ostatniej rundzie można zdobywać VP za kartę celu dobranego w tej samej rundzie?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire

Post autor: Jacek_PL »

Rocy7 pisze:Czy w ostatniej rundzie można zdobywać VP za kartę celu dobranego w tej samej rundzie?
Nie. W fazie końcowej najpierw zdobywa się punkty za objectivy, a karty dociąga się na sam koniec tej fazy.

I moje pytanie: Model może być Driven Back przy ataku z dowolnego dystansu ? Nigdzie nie znalazłem że musi być to atak przeprowadzony z sąsiedniego hexa ale może coś przeoczyłem.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Shadespire

Post autor: Rocy7 »

Jacek_PL pisze: Nie. W fazie końcowej najpierw zdobywa się punkty za objectivy, a karty dociąga się na sam koniec tej fazy.
chodzilo mi o sytuacje, gdy ktos akcja w ostatniej rundzie wymienil objective i trafił takie jakie miał juz zrobione w tej rundzie? Czy w tym przypadku dostaje za to VP?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire

Post autor: Jacek_PL »

Rocy7 pisze:
Jacek_PL pisze: Nie. W fazie końcowej najpierw zdobywa się punkty za objectivy, a karty dociąga się na sam koniec tej fazy.
chodzilo mi o sytuacje, gdy ktos akcja w ostatniej rundzie wymienil objective i trafił takie jakie miał juz zrobione w tej rundzie? Czy w tym przypadku dostaje za to VP?
Widzisz to zupełnie zmienia sens pytania, oczywiście że tak, chyba że objectiv posiada zapis "Score this immediately" (chociaż pewności nie mam, może ten zapis sugeruje że scoruje się je w fazie akcji, a nie w fazie końcowej).
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Shadespire

Post autor: Rocy7 »

Jacek_PL pisze: Widzisz to zupełnie zmienia sens pytania, oczywiście że tak, chyba że objectiv posiada zapis "Score this immediately".
pytanie uzupełniające:
1) Zakladam iz jeśli byłby to już zrobiony objective zapisem score this immediately to w ten sposób nie można punktowac? (Trzeba warunek spełnić po wyciągnięciu karty?)

Trochę mnie wkurza ta zasada, bo jeśli dobrze znasz swój ręcke objectives to możesz dostać parę VP tylko dzięki szczęściu w drafcie kart i znajomości swojej talii celów. Ale pewnie takie było założenie tej mechaniki.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire

Post autor: Jacek_PL »

Przyznam się że nie do końca wiem jak to jest z takimi kartami. W instrukcji stoi, że można je zagrać po wykonaniu akcji jeśli spełnia się jej wymagania. Z tego by wynikało, że tak. Na przykład mam kartę że jak moich trzech wojowników wykona szarże w tej fazie akcji to dostaje punkt chwały. Pierwsze trzy akcje szarżuje, czwarta akcja wymieniam objectiva z ręki i dostaje właśnie tę kartę, w tym momencie wydaje mi się że można ją zagrać, ale na pewno kolejnej podobnej karty którą dociągniemy w wyniku zagrania tej karty nie można.
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 215
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Re: Shadespire

Post autor: tencogoniema »

kilka pytan
a)atak bronia dystansowa, to robie szarze staje 2-3 hexy przed celem i to jest szarża? strasznie mało to klimatyczne
b) mam karte ploy co pozwala zrobic szarże moge wybrać model który sie poruszył/szarzował i wykonać tą akcję?
c) czy jak mam wszystkie poruszone/szarżowały postacie i zagram karte (w 3etapie/rundzie nie wiem jak sie to nazywa ) timetrap to moge poruszyc znowu postacia?
grałem duzo w bitewniaki i strasznie dziwnie sie gra Szadka, czy karty są ponad standardowymi regułami gry?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire

Post autor: Jacek_PL »

tencogoniema pisze: 30 maja 2018, 13:13 a)atak bronia dystansowa, to robie szarze staje 2-3 hexy przed celem i to jest szarża? strasznie mało to klimatyczne
b) mam karte ploy co pozwala zrobic szarże moge wybrać model który sie poruszył/szarzował i wykonać tą akcję?
c) czy jak mam wszystkie poruszone/szarżowały postacie i zagram karte (w 3etapie/rundzie nie wiem jak sie to nazywa ) timetrap to moge poruszyc znowu postacia?
grałem duzo w bitewniaki i strasznie dziwnie sie gra Szadka, czy karty są ponad standardowymi regułami gry?
a) Pytanie jest o to czy tak to działa czy o klimat bo się pogubiłem :D Tak atak z dystansu może być wykonany po ruchu w trakcie szarży i nie wiem czemu rzucenie toporem w szarży nie jest klimatyczne.
b) Jeśli na karcie i/lub w FAQ nie ma takiego obostrzenia to tak, ale to musiałbyś podać chociaż tytuł konkretnej karty o którą pytasz
c) Niezupełnie, postacie które się poruszyły mogą być ponownie aktywowane ale nie mogą się już poruszyć, postacie które szarżowały nie mogą być celem Time Trap.
I odpowiedź na ostatnie pytanie tak, karty są ponad zasadami, tak jak często jakieś szczególne zdolności modeli w grach bitewnych.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5596
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 778 times
Been thanked: 1212 times
Kontakt:

Re: Shadespire

Post autor: mat_eyo »

Czytałem najnowsze FAQ, czytałem bgg i nadal mam pytanie odnośnie setupu i układania mapy. Rozumiem, że przegrany rzutu wybiera sobie planszę, nazwijmy ją A. Później przeciwnik wybiera sobie planszę, nazwijmy ją B i w dowolny sposób dokłada do A. Pytanie brzmi, czy drugi gracz może dostawić planszę B i powiedzieć, że jest to plansza startowa pierwszego gracza, a sam zacząć na A? Czy jednak pierwszy gracz wybierając planszę A ma pewność, że na niej zacznie grę, choć nie wie, jak będzie ona zorientowana względem planszy B?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire

Post autor: Jacek_PL »

mat_eyo pisze: 30 maja 2018, 23:11 Pytanie brzmi, czy drugi gracz może dostawić planszę B i powiedzieć, że jest to plansza startowa pierwszego gracza, a sam zacząć na A? Czy jednak pierwszy gracz wybierając planszę A ma pewność, że na niej zacznie grę, choć nie wie, jak będzie ona zorientowana względem planszy B?
Nie. Tak. :) Jeśli gracz który przegrał rzut wybierze planszę A to jest to jego plansza startowa.
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 215
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Re: Shadespire

Post autor: tencogoniema »

Knockback działa tylko jak bron ma knocka czy zawsze jak atak sie uda?
jak mam multipleatak a w instrukcji stoi ze kazdy taki atak jest osobna akcja to jak zabije pierszego wroga moze zagrac ploya, przed atakiem na kolejnego wroga tym jednym atakiem :?: :idea:
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5596
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 778 times
Been thanked: 1212 times
Kontakt:

Re: Shadespire

Post autor: mat_eyo »

tencogoniema pisze: 06 cze 2018, 12:32 Knockback działa tylko jak bron ma knocka czy zawsze jak atak sie uda?
Nie, każdy atak, który nie jest nieudany, może odrzucić przeciwnika. Dodatkowo knockback może odrzucić go dalej, ale w tym samym kierunku.
tencogoniema pisze: 06 cze 2018, 12:32 jak mam multipleatak a w instrukcji stoi ze kazdy taki atak jest osobna akcja to jak zabije pierszego wroga moze zagrac ploya, przed atakiem na kolejnego wroga tym jednym atakiem :?: :idea:
Power step następuje po aktywacji, nie po akcji. Zauważ, że często w jednej aktywacji możesz wykonać kilka akcji, choćby szarża, która jest akcją ruchu i akcją ataku.
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 31 times

Re: Shadespire

Post autor: szafaaaa »

Pytanko:

Sytuacja taka: dochodzi do walki, rzucamy kośćmi, przeciwnik w fazie Mocy rzuca kartę pozwalająca mu przesunąć postać o jedno pole. Wybiera postać którą atakowałem i przesuwa ja o jeden hex. Czyli atak się nie powiódł? Czy obrażenia zostały zadane PRZED tym jak poruszył postać? Czy kolejność była taka - > atak, kości, zadanie obrażeń, przesunięcie postacie używając karty?

To samo jeżeli chodzi o ulepszsnia. Jeżeli dodam postaci ulepszenie w Fazio Mocy zaraz po Ataku to czy to wlicza się w ten atak?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5596
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 778 times
Been thanked: 1212 times
Kontakt:

Re: Shadespire

Post autor: mat_eyo »

Okienko na zagrywanie kart jest PO każdej aktywacji.
ODPOWIEDZ