This War of Mine - zasady, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: This War of Mine

Post autor: zakwas »

Salvadore21 pisze: 23 sie 2018, 00:07 Cześć,

W jakiej kolejności budować sprzęty?
Tak mniej więcej oczywiście. I wiem, że "to zależy"
1. Łóżko
2. Obojętne. ;)
Salvadore21 pisze: 23 sie 2018, 00:07 Aha, jest jakiś sposób żeby zrobić od razu kolektor wody? Bo jak inaczej zdobyć wodę tak, żeby od razu była w schowku podczas drugiej rundy?
Bez kolektora musisz nosić z wypraw, albo jechać na wygrzebanych z gruzu. Nie ma „letko”.
Salvadore21 pisze: 23 sie 2018, 00:07 Czy znalezione komponenty, czy drewno zajmują w udźwigu postaci 1drewno - 1 miejsce?
Pytam, bo w grze komputerowej można było sporo tego zabrać z sobą :-)
Tak. Drewno, komponenty i woda to jeden udźwig każde.
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: This War of Mine

Post autor: p_olo86 »

Salvadore21 pisze: 23 sie 2018, 00:07 Cześć,

W jakiej kolejności budować sprzęty?
Tak mniej więcej oczywiście. I wiem, że "to zależy"

Aha, jest jakiś sposób żeby zrobić od razu kolektor wody? Bo jak inaczej zdobyć wodę tak, żeby od razu była w schowku podczas drugiej rundy?

Czy znalezione komponenty, czy drewno zajmują w udźwigu postaci 1drewno - 1 miejsce?
Pytam, bo w grze komputerowej można było sporo tego zabrać z sobą :-)
1 Łóżko - żeby się wyspać
2 Pułapka - żeby mieć w miarę stały dopływ żywności
3 Warsztat - żeby zrobić deski.
Salvadore21

Re: This War of Mine

Post autor: Salvadore21 »

Dzięki za podpowiedzi!
Awatar użytkownika
jajkos
Posty: 30
Rejestracja: 26 lip 2017, 20:35
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine

Post autor: jajkos »

Witam.
Na karcie "kolektor deszczu" jest wzmianka (piszę z pamięci) aby położyć na niej "żeton/znacznik czasu"

Proszę o podpowiedź jak to interpretować? Jak ten znacznik działa?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine

Post autor: RunMan »

Jest to swego rodzaju przypominajka, którą kładziesz na rozmaitych kartach, tak aby nie zapomnieć ich rozpatrzyć pod koniec dnia - przypomina o tym karta Losu, która instruuje graczy aby rozpatrzyli wszystkie karty z żetonami czasu.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine

Post autor: Pastorkris »

jajkos pisze: 29 sie 2018, 17:33 Witam.
Na karcie "kolektor deszczu" jest wzmianka (piszę z pamięci) aby położyć na niej "żeton/znacznik czasu"

Proszę o podpowiedź jak to interpretować? Jak ten znacznik działa?

Pozdrawiam.
Dokładnie tak jak powyżej. Istotne w tym jest to, że "nastawiony" kolektor nie zbiera od razu wody, tylko na koniec dnia (po żywieniu), więc trzeba uważać i planować ilość wody na dzień następny.
djlp
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2017, 01:28

Re: This War of Mine

Post autor: djlp »

Witam! Nie wiem czy dobry dział, ale mam ogromną prośbę, czy ktoś mógłby mi wysłać zdjęcie karty Rodział I (tej niebieskiej), kupiłem gre i brakuje tylko tej karty, a Galakta dopiero po 1 listopada jest w stanie mi ją wysłać, bo wszyscy są na targach... mój mail funkylp1990@gmail.com z góry dzięki
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine

Post autor: Pastorkris »

djlp pisze: 24 paź 2018, 13:17 Witam! Nie wiem czy dobry dział, ale mam ogromną prośbę, czy ktoś mógłby mi wysłać zdjęcie karty Rodział I (tej niebieskiej), kupiłem gre i brakuje tylko tej karty, a Galakta dopiero po 1 listopada jest w stanie mi ją wysłać, bo wszyscy są na targach... mój mail funkylp1990@gmail.com z góry dzięki
Nie mam skanera, ale już Ci mogę odpowiedzieć, byś mógł zacząć rozgrywkę - na tej karcie nie ma nic z mechaniki - tylko wstęp fabularny :) Coś w stylu "To miało potrwać tylko kilka dni. Tym czasem mija rok od kiedy wojska otoczyły miasto odcinając je od zapasów, prądu, oraz kontaktu ze światem zewnętrznym". Po jej pociągnięciu jeśli chcesz zacząć grę to ciągniesz pierwszą kartę wydarzeń i zaczynasz dzień. Tyle.
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: This War of Mine

Post autor: Matti_C »

djlp pisze: 24 paź 2018, 13:17 czy ktoś mógłby mi wysłać zdjęcie karty Rodział I (tej niebieskiej), kupiłem gre i brakuje tylko tej karty
Pastorkris pisze: 24 paź 2018, 14:27 na tej karcie nie ma nic z mechaniki - tylko wstęp fabularny
Na tej karcie jest jeszcze przygotowanie celów gry:
Spoiler:
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: This War of Mine

Post autor: maciejo »

Miałem w rękach dodatek,kickstarterowcy chyba nie będą zadowoleni :o
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: This War of Mine

Post autor: Lothrain »

maciejo pisze: 29 paź 2018, 16:33 Miałem w rękach dodatek,kickstarterowcy chyba nie będą zadowoleni :o
Szczegóły pliz.
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: This War of Mine

Post autor: siekan »

Mam pytanie. W watku ogolnym bylo poruszanych kilka tematow w stylu "latwiej sie bronic przed łotrami, kiedy zostawia sie kogos w nocy na warcie".
Tymczasem w instrukcji mignela mi informacja, ze przynajmniej jedna osoba MUSI zostac w nocy na warcie. Mam zwidy i mozna tam nie zostawic nikogo, czy jednak trzeba?
A jezeli trzeba, to czy majac tylko jedna postac mozna w takim razie chodzic na wyprawy?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: This War of Mine

Post autor: seki »

siekan pisze: 24 lis 2018, 23:30 Mam pytanie. W watku ogolnym bylo poruszanych kilka tematow w stylu "latwiej sie bronic przed łotrami, kiedy zostawia sie kogos w nocy na warcie".
Tymczasem w instrukcji mignela mi informacja, ze przynajmniej jedna osoba MUSI zostac w nocy na warcie. Mam zwidy i mozna tam nie zostawic nikogo, czy jednak trzeba?
A jezeli trzeba, to czy majac tylko jedna postac mozna w takim razie chodzic na wyprawy?

Siekan spróbuj nie zostawiać kogoś na warcie i zobacz co się stanie. Ja, być może błędnie, ale nie kojarzę w instrukcji obowiązku zostawiania kogoś na warcie. Myślę, że nie może być takiego obowiązku ponieważ karty bądź dziennik przewidują sytuację gdy nikogo na warcie nie postawiliśmy.
Druga część pytania jest dla mnie irracjonalna ale skoro nie jest to dla Ciebie oczywiste to odpowiem. Jeśli mamy tylko jedną osobę i postawiliśmy ją na warcie to oczywiście nie możemy pójść nią jednocześnie na wyprawę.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: This War of Mine

Post autor: KQuest »

Kwestia warty jest rozwiązana bodajże we fragmencie Dziennika dotyczącym właśnie warty (w momencie kiedy decydujesz kto co robi w nocy). Jest to sformułowane jakoś tak, że na warcie musi zostać przynajmniej jedną postać, a jeśli tego nie zrobisz to musisz przeczytać wskazany w dzienniku skrypt z Księgi.

Jeśli masz jedną postać i zostawisz ją na warcie to naturalnie nie masz kogo wysłać na wyprawę, ale jedną z pierwszych rzeczy jakie powinieneś zrobić jest zdobycie nowej osoby (lub osób) do grupy. Nowe postaci można przyjąć w ciągu dnia wykonując akcję związaną z "otwarciem drzwi", najpierw sprawdzając czy nie zostało się postrzelonym przez snajpera - jest ona opisana na planszy, tuż przed drzwiami schronienia (jeśli spośród Przybyszów wyciągniesz którąś z kart Nieznajomego - jest tam opisana opcja przyjęcia takiej osoby do grupy). Co więcej jeśli Twoja grupa składa się z jednej lub dwóch osób to wykonanie tej akcji wyjrzenia na zewnątrz automatycznie daje Ci nieznajomego (po sprawdzeniu strzału snajpera). To również jest opisane na planszy przed drzwiami.
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: This War of Mine

Post autor: siekan »

KQuest pisze: 25 lis 2018, 07:29 Kwestia warty jest rozwiązana bodajże we fragmencie Dziennika dotyczącym właśnie warty (w momencie kiedy decydujesz kto co robi w nocy). Jest to sformułowane jakoś tak, że na warcie musi zostać przynajmniej jedną postać, a jeśli tego nie zrobisz to musisz przeczytać wskazany w dzienniku skrypt z Księgi.
Nie doczytalem tej informacji odnosnie skryptu. Dzieki za pomoc!
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: This War of Mine

Post autor: seki »

Chciałem zagrać wg scenariusza Ostatni dzień. W przygotwaniu napisane jest, że oprócz wielu wymienionych żetonów mogę wziąć " dowolne inne żetony o wartości 5 lub mniej". Chodzi o żetony o łącznej wartości 5, prawda?
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: This War of Mine

Post autor: Edwardo »

seki pisze: 10 gru 2018, 22:01 Chciałem zagrać wg scenariusza Ostatni dzień. W przygotwaniu napisane jest, że oprócz wielu wymienionych żetonów mogę wziąć " dowolne inne żetony o wartości 5 lub mniej". Chodzi o żetony o łącznej wartości 5, prawda?
Tak, oczywiście, o łącznej wartości 5 lub mniej
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: This War of Mine

Post autor: Edwardo »

Pytanie do scenariusza "Krew na śniegu" z rozszerzenia "Opowieści z..." Czemu służy wiązanie sznurem podejrzanego? Nie znalazłem na karcie scenariusza żadnego wyjaśnienia. Ktoś pomoże?
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
Mulczas
Posty: 89
Rejestracja: 18 lut 2018, 22:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: This War of Mine

Post autor: Mulczas »

Witam.
Czy ktoś ma z Was pomysł jak zmodyfikować rozgrywkę żeby częściej korzystać ze skryptòw ?
Pozdrawiam
djlp
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2017, 01:28

Re: This War of Mine

Post autor: djlp »

Edwardo pisze: 05 sty 2019, 13:13 Pytanie do scenariusza "Krew na śniegu" z rozszerzenia "Opowieści z..." Czemu służy wiązanie sznurem podejrzanego? Nie znalazłem na karcie scenariusza żadnego wyjaśnienia. Ktoś pomoże?
Służy to temu, że jak już którakolwiek z postaci będzie lub nie będzie związana i osiągnie poziom 4 to czytasz inny skrypt w książce od dodatku (na końcu są skrypty do scenariuszy)
Awatar użytkownika
niepooczach
Posty: 169
Rejestracja: 26 lip 2008, 09:17
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 22 times

Re: This War of Mine

Post autor: niepooczach »

Czy znajdę gdzieś jakieś zasady albo wariant tworzenia własnych postaci w grze?
Awatar użytkownika
Mulczas
Posty: 89
Rejestracja: 18 lut 2018, 22:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: This War of Mine

Post autor: Mulczas »

niepooczach pisze: 12 sty 2019, 16:11 Czy znajdę gdzieś jakieś zasady albo wariant tworzenia własnych postaci w grze?
Witam
https://boardgamegeek.com/filepage/1559 ... -photoshop
pod tym adresem jest plik PSD czyli photoshop do zrobienia własnej postaci cała reszta zależy od twojej wyobraźni
Obrazek
Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
niepooczach
Posty: 169
Rejestracja: 26 lip 2008, 09:17
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 22 times

Re: This War of Mine

Post autor: niepooczach »

Mulczas pisze: 15 sty 2019, 10:46 ...
Super, dzięki!
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: This War of Mine

Post autor: Jan_1980 »

Jak można pozyskać "deski" do ochrony przed mrozem/intruzami? Nigdzie nie mogę tego znaleźć.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: This War of Mine

Post autor: seki »

Jan_1980 pisze: 16 sty 2019, 12:22 Jak można pozyskać "deski" do ochrony przed mrozem/intruzami? Nigdzie nie mogę tego znaleźć.
Warsztat. Przejrzyj karty podstawowych sprzętów.
ODPOWIEDZ