Pulsar 2849

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 74 times

Re: Pulsar 2849

Post autor: Dziami »

Po dwóch rozgrywkach nasunęło się kolejne pytanie.
W instrukcji napisane jest, że remis rozstrzygany jest na korzyść gracza, ktory jest najbardziej na prawo na torze inicjatywy. Jak samo w sobie jest to zrozumiałe, tak wg. mnie mało logiczne. Ktoś, kto walczył o pierwszeństwo biorąc niższe kostki, powinien imho być zwycięzcą.
Żeby nie było... W takim wypadku bym przegrał ;)
Jak Wy gracie??

Świetna gra!
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Pulsar 2849

Post autor: Cin »

W mojej instrukcji jest: "Break ties in favor of the player farthest ahead on the initiative track".
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 74 times

Re: Pulsar 2849

Post autor: Dziami »

Cin pisze: 16 sty 2019, 11:02 W mojej instrukcji jest: "Break ties in favor of the player farthest ahead on the initiative track".
Nie pomyślałem o angielskiej instrukcji.
No to wychodziło by, że w polskiej jest błąd.
Dzieki za odpowiedzi Cin i BartP.
mozart
Posty: 14
Rejestracja: 09 sty 2019, 23:19

Pulsar 2849

Post autor: mozart »

Witam mam pytanie dotyczące transmiterów Ile można ich kupić w swojej rundzie? Graliśmy we czterech pierwszy gracz kupował 2 za 2 kości i trzeciego za czerwoną kość dla reszty nic nie pozostało Wydaje mi się że tylko jednego w danej rundzie ale proszę o potwierdzenie
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Pulsar 2849

Post autor: kaszkiet »

Kupujesz ile chcesz. Po prostu wydajesz swoje kości na dowolne akcje.
Nie patrzyłem, ale strzelam, że wątek z zasadami Pulsara już jest.
mozart
Posty: 14
Rejestracja: 09 sty 2019, 23:19

Re: Pulsar 2849

Post autor: mozart »

Witam jeśli masz rację to lipa Trzech graczy nie ma szans na transmitery bo pierwszy zgarnia wszystko Przykre Dzięki i Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Pulsar 2849

Post autor: Cin »

Pierwszy gracz w tej grze nie jest losowany, przeskocz go i zrób to samo. Poza tym transmitery to nie jest jakaś wygrywająca strategia.
probbi
Posty: 947
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 87 times

Re: Pulsar 2849

Post autor: probbi »

Kupił 3 transmitery i... nic więcej nie zrobił. Ty w tym czasie kup technologię, która do końca gry Ci posłuży albo odwiedź z 3-4 planety. Pulsar ma tak wiele opcji, że płakanie, że mi zabrał nie ma sensu
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Pulsar 2849

Post autor: kaszkiet »

Potwierdzam powyższe i dodam od siebie, że przy jakkolwiek doswiadczonych graczach pójście nawet mocne tylko w jedną specjalizację (transmitery, żyrostacje, czy odwiedzanie planet) to za mało.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Pulsar 2849

Post autor: asiok »

mozart pisze: 09 lip 2019, 20:54 Witam jeśli masz rację to lipa Trzech graczy nie ma szans na transmitery bo pierwszy zgarnia wszystko Przykre Dzięki i Pozdrawiam
Ech - jak ja lubię takie "wszystkowiedzące" posty po (prawdopodobnie) jednej partii :)

Zagraj kilka razy. To naprawdę dobra i zbalansowana gra. Jeżeli wydaje Ci się, że zużywając wszystkie akcje na kupno transmiterów wygrasz Pulsara to masz rację - wydaje Ci się :)

PS Nie atakuję Cię - po prostu nie masz racji. Istnieje dużo dróg do zwycięstwa ale poświęcanie wszystkich akcji (szczgólnie na początku) na zakup transmitera nie jest jedną z nich.
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 768
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 23 times

Re: Pulsar 2849

Post autor: sowacz »

Czy lecąc rakietą wykorzystując projekt przelot przez bramy, mogę w dalszym ciągu eksplorować systemy planetarne i rezerwować pulsary? Nie znalazłem w instrukcji potwierdzenia tego i trochę zasady sugerują, że lot statkiem badawczym i przelot przez bramy to dwie osobne akcje.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Pulsar 2849

Post autor: Lothrain »

Spokojnie możesz.
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Pulsar 2849

Post autor: chemik22 »

Drobne pytanie, Czy mógłby ktoś zmierzyć mniej więcej jaki jest rozmiar planszy z dodatkami wszystkimi po rozłożeniu na stole ? Pytam bo obawiam się że mi się nie zmieści.. Standardowo gramy na stole 80 cm x 80 cm.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Pulsar 2849

Post autor: Nidav »

Niestety nie mam możliwości teraz zmierzyć gry, ale osobiście grałem w Pulsara w trzy osoby na dwóch stolikach z Ikei, tych najpopularniejszych, o wymiarach 55x55 cm. Czyli takie złożone dawały nam powierzchnię 6050 cm kwadratowych (110x55 cm) - 80x80 cm to 6400 cm, czyli odrobinkę więcej ;) Mi to leżało na tych dwóch stolikach wzdłuż i zajmowało niemalże całe 110 cm, przy czym myślę, że dałoby się to w miarę rozłożyć sensownie naokoło planszy, skoro macie trochę więcej miejsca po bokach. Zatem myślę, że przy dobrym rozłożeniu da radę, ale będzie wypełniony stół w całości. No i zależy na ile osób gracie, bo transmitery przed graczami też trzeba dać, tak samo planszetki w wariancie zaawansowanym.
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Pulsar 2849

Post autor: chemik22 »

Dziś kupiłem bo dobra ostatnio na to cena. Wygląda że się zmieści.. Jutro rozgrywka.. albo raczej rozgrywka szkoleniowa ;)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4470
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1645 times
Been thanked: 2039 times

Re: Pulsar 2849

Post autor: PytonZCatanu »

Nie istnieje we wszechświecie gra zaawansowana, która ma lepszy wskaźnik CENA/ILOŚĆ GRY W GRZE niż Pulsar. Udanej rozgrywki! :) Pomożemy z zasadami jakby co.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Pulsar 2849

Post autor: donmakaron »

Myśmy się zmieścili na stole 170x70 ale przydałby się, jeśli nie ogólnie większy, to na pewno szerszy.
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Pulsar 2849

Post autor: chemik22 »

No na stół 80 cm x 80 cm ledwo weszła, trochę wystawało co nieco po bokach ale damy radę.. będziemy w to grać w dwie osoby, po pierwszym rozpoznawczym pytanku zaczynamy rozumieć powoli co i jak.. dziś 1.5h z czytaniem instrukcji, ale zejdziemy pewnie do połowy tego czasu.. za miesiąc będziemy śmigać ;)
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Pulsar 2849

Post autor: chemik22 »

Jedno dopytanie co do zasad. Na jednym z portali czy też w filmie na YouTube z przykładową rozgrywką zauważyłem że gdy posiada się kafelek premiowy który dodaje Ci na końcu rozgrywki jedną dodatkową planetę podczas podliczania punktów a następnie później tak się zdarzy że podczas ciągnięcia kolejnego kafelka premii eksploracyjnej trafi się nam taki sam kafelek (tj. plus jedna zasiedlona planeta) to na filmiku oni ten kafelek odrzucają na bok bo nie można posiadać dwóch takich premii.. Tak na serio jest ? W instrukcji nie było o tym mowy a już dwa razy nam się zdarzyła taka sytuacja że jedna osoba wylosował taki kafelek "+ jedna planeta na koniec" i trochę to średnie że ciągniesz kafelek premiowy i może się okazać że da Ci on dokładnie zero punktów bo masz go odrzucić na bok..


Drugie pytanie. Tu mam mniejszą wątpliwość ale.. Rozumiem że jak w jakimś układzie mam zasiedloną tylko jałową planetę a ktoś później odwiedza ten sam układ i kładzie swojego pionka na niebieskiej planecie to normalnie pobiera premie eksploracyjną.. Mam rację ?
IksuKB
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2019, 11:54
Been thanked: 2 times

Re: Pulsar 2849

Post autor: IksuKB »

chemik22 pisze: 07 lut 2020, 13:33 Jedno dopytanie co do zasad. Na jednym z portali czy też w filmie na YouTube z przykładową rozgrywką zauważyłem że gdy posiada się kafelek premiowy który dodaje Ci na końcu rozgrywki jedną dodatkową planetę podczas podliczania punktów a następnie później tak się zdarzy że podczas ciągnięcia kolejnego kafelka premii eksploracyjnej trafi się nam taki sam kafelek (tj. plus jedna zasiedlona planeta) to na filmiku oni ten kafelek odrzucają na bok bo nie można posiadać dwóch takich premii.. Tak na serio jest ? W instrukcji nie było o tym mowy a już dwa razy nam się zdarzyła taka sytuacja że jedna osoba wylosował taki kafelek "+ jedna planeta na koniec" i trochę to średnie że ciągniesz kafelek premiowy i może się okazać że da Ci on dokładnie zero punktów bo masz go odrzucić na bok..
Przejrzałem polską i angielską instrukcję, sprawdziłem też forum BGG. Nic na temat dubli nie ma.
chemik22 pisze: 07 lut 2020, 13:33 Drugie pytanie. Tu mam mniejszą wątpliwość ale.. Rozumiem że jak w jakimś układzie mam zasiedloną tylko jałową planetę a ktoś później odwiedza ten sam układ i kładzie swojego pionka na niebieskiej planecie to normalnie pobiera premie eksploracyjną.. Mam rację ?
Jeśli skończy w tym systemie ruch to zasiedla niebieską planetę i bierze premię.
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Pulsar 2849

Post autor: chemik22 »

Dzięki.. Też mi się tak wydawało że można jak się ma farta zgarnąć dwa kafelki typu: + jeden do zasiedlonych planet.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4470
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1645 times
Been thanked: 2039 times

Re: Pulsar 2849

Post autor: PytonZCatanu »

IksuKB pisze: 07 lut 2020, 14:05
chemik22 pisze: 07 lut 2020, 13:33 Jedno dopytanie co do zasad. Na jednym z portali czy też w filmie na YouTube z przykładową rozgrywką zauważyłem że gdy posiada się kafelek premiowy który dodaje Ci na końcu rozgrywki jedną dodatkową planetę podczas podliczania punktów a następnie później tak się zdarzy że podczas ciągnięcia kolejnego kafelka premii eksploracyjnej trafi się nam taki sam kafelek (tj. plus jedna zasiedlona planeta) to na filmiku oni ten kafelek odrzucają na bok bo nie można posiadać dwóch takich premii.. Tak na serio jest ? W instrukcji nie było o tym mowy a już dwa razy nam się zdarzyła taka sytuacja że jedna osoba wylosował taki kafelek "+ jedna planeta na koniec" i trochę to średnie że ciągniesz kafelek premiowy i może się okazać że da Ci on dokładnie zero punktów bo masz go odrzucić na bok..
Przejrzałem polską i angielską instrukcję, sprawdziłem też forum BGG. Nic na temat dubli nie ma.
chemik22 pisze: 07 lut 2020, 13:33 Drugie pytanie. Tu mam mniejszą wątpliwość ale.. Rozumiem że jak w jakimś układzie mam zasiedloną tylko jałową planetę a ktoś później odwiedza ten sam układ i kładzie swojego pionka na niebieskiej planecie to normalnie pobiera premie eksploracyjną.. Mam rację ?
Jeśli skończy w tym systemie ruch to zasiedla niebieską planetę i bierze premię.
Potwierdzam oba.
Arek B
Posty: 68
Rejestracja: 12 kwie 2016, 13:56
Been thanked: 1 time

Re: Pulsar 2849

Post autor: Arek B »

Witam, pytanie odnoście czerwonej kości. Nie mam instrukcji przed sobą bo w pracy jestem, ale jest napisane, że czerwoną kość można użyć tylko raz w turze. Teraz pytanie czy odnosi się to tylko do kości pozyskanej za kostki inżynierów czy ogólnie, jeśli ogólnie to trochę słabo bo nie można użyć czerwonej kości np na zakup technologi która daje taka kość, latanie też ryzykowne bo jak skończymy na planecie która daje w busie ta kość to stracimy bonus, również nie opłaca się wtedy z takiej kości bonusowej kończyć transmiterów które by dały kość, więc użycie wtedy tej kości jest mocno ograniczone.
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Pulsar 2849

Post autor: Cin »

Raz to raz. Tak trzeba kombinować, żeby się nie skumulowało w jednej turze.
Arek B
Posty: 68
Rejestracja: 12 kwie 2016, 13:56
Been thanked: 1 time

Re: Pulsar 2849

Post autor: Arek B »

No takiej odpowiedzi się niestety spodziewałem. Zastanawiam się czym jest to podyktowane, gdyby nie to można by nieraz naprawdę fajne kombo odpalić a tak jesteśmy mocno ograniczeni
ODPOWIEDZ