Necromunda

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
myszkoofill
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2018, 20:36
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Necromunda

Post autor: myszkoofill »

Zitajta!

Rozegrałem, chociaż to chyba za dużo powiedziane, dwie kontrolne partie z moim "bąblem". Mam kilka pytań:

1. Jeśli mój ganger trzyma topór i jakąś pukawkę (shotgun). Jego A wynosi 2. I teraz, wykonuje dwa ataki toporem, czy jeden atak toporem i bronią improwizowaną (kolba shotguna). Bo broń improwizowana jest w zasadzie cały czas dostępna, nawet jeśli nie mamy przy sobie żadnej broni z cechą melee. Czy musimy ją koniecznie rozpatrywać, co za tym idzie, koniecznie rozdzielać ataki. Przykład: ganger ze zwykłą pałką, A 3. Dwa ataki pałką (bo tak chce) i jeden w broń improwizowaną (bo tak muszę).

2. Cecha unwieldy. Gdy strzelamy koniecznie musimy zużyć dwie akcję naraz. A w przypadku walki wręcz? Moim zdaniem zużywa się jedna akcja, ale nie możemy wtedy użyć drugiej broni. Dobrze myślę?

3. Dobrze rozgrywam sekwencję ataku?
Rzut na trafienie + kostka ogniowa/amunicyjna -> trafiam -> cel przygwożdżony -> rzut na wytrzymałość (rzuca atakujący) -> udał się -> rzut na pancerz (rzuca trafiony/obrońca) -> test niezdany -> dostaję obrażenia -> ma zero -> rzut kostką ran (trafiony/obrońca).

4. Weszły dwa ataki, oba zadają po dwa obrażenia. Cel ma tylko jedno życie. Iloma rzuca kostkami ran? Czterema? Pierwsze obrażenie już go sprowadza do zera, co za tym idzie musi już rzucić, dalej to samo.

5. Cel spanikowany ucieka za każdym razem kiedy jest w polu widzenia wroga. Ale... tylko wtedy kiedy jest jego tura/kolej (jest aktywny), czy ucieka za każdym razem kiedy ktoś (wróg) go widzi. Być może i kilka razy w ciągu jednej tury.

Gra nie wydaję się może aż tak bardzo skomplikowana, ale sporo jest w niej turlania. I koniecznie trzeba nauczyć się wszystkich cech broni. Pewnie znajdą się jeszcze inne pytania, tymczasem na szybko do głowy przyszły mi te.

Z góry podziankował!
ODPOWIEDZ