Lords of Hellas - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
buhaj
Posty: 1036
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 837 times
Been thanked: 498 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: buhaj »

Fenrisek83 pisze: 15 sie 2018, 11:39 Ja rozumiem to tak, że akcję ruchu hoplitów wymienisz na zdolność z błogosławieństwa. I jest to wymiana 1 do 1. Czyli ruch na przemieszczenie na dowolny region albo rekrutację dwóch hoplitów. Jak wykorzystasz ruch na "teleportacje" to nie masz drugiej akcji ruchu na werbunek bo już ją wykorzystałeś.
Też tak myślę
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Ravn »

mat_eyo pisze: 25 cze 2018, 16:23
buhaj pisze: 25 cze 2018, 16:16 Król nad królami:
- karta aktywacji monumentu: "za każdym razem, gdy (gracz który zbudował ostatni poziom monumentu) używa akcji specjalnej, zabiera żeton z karty aktywacji monumentu." Czy jak posiadam kartę zdarzenia "oczyść stajnie Augiasza" która daje mi możliwość wykonania dwóch akcji specjalnych pod rząd to zabieram dwa żetony z karty aktywacji monumentu? Czytając dosłownie i zgodnie z logiką to TAK, ale o jedną turę skraca to wymagany okres kontroli rejonu z monumentem. Co o tym sądzicie?
Ciekawe pytanie. W FAQ nie ma o tym słowa, ale znajdziemy tak taki zapis (bold mój):
"First player to take control of this Region after the 3-turn countdown wins."
Więc skłaniałbym się jednak do tego, że muszą minąć 3 tury, nie 3 akcje specjalne danego gracza.
No i znalazl ktos odpowiedz na to pytanie z drugiej strony watku? Jakas wypowiedz autora czy cos?
Wczoraj pierwsza gra i od razu ten problem (plus kilka innych). W FAQ niczego nie znalazlem, a instrukcja wrecz przeczy sama sobie, bo raz podaje ze maja minac 3 tury, a innym razem ze 3 specjalne akcje gracza ktory zbudowal pomnik (co nie jest rownoznaczne biorac pod uwage dzialanie niektorych blogoslawienstw). Czy ktos w ogole testuje te gry?
Na logike obstawiam ze maja byc pelne 3 tury i nawet zrobienie kilku akcji specjalnych nie przyspiesza konca gry, ale kto ich tam wie.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Curiosity »

Jestem po pierwszej rozgrywce. Graliśmy w 4 osoby, wygrał gracz, który zajął 5 terenów ze świątyniami. Prawdę mówiąc, nie zwracaliśmy za bardzo uwagi na ten warunek zwycięstwa, bo jeden z graczy był blisko ubicia 3 potworów (ubite 2 + szykował się na 3). No i gracz, który wygrał, w jednej turze zdobył 2 brakujące mu pola ze świątyniami. Jak to zrobił?
Jedno normalnie, militarnie.

A drugie - udał się tam swoim bohaterem, a ponieważ było puste (należało do innego gracza, ale nie było w nim wojsk), zrobił akcję Przygotowanie, dostawił do herosa jednego Hoplitę i cyk, zamienił żeton. Czy mógł tak zrobić? Tak graliśmy przez całą grę, ale wiadomo, że warto wiedzieć, czy to był ruch legalny.

Inne pytania:
Czy jeśli wycofuję się z walki i wejdę na teren neutralny, czy mogę go od razu zająć, jeśli mam odpowiednią siłę? (graliśmy, że NIE).

Jak rozpatrujemy walki? Czy najpierw przesuwamy wszystkich Hoplitów i jak skończy się ruch to dopiero wtedy rozstrzygamy walkę, czy może po każdym wejściu na pole przeciwnika? (graliśmy, że dopiero po wykonaniu wszystkich ruchów rozpoczynamy bitwy).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: feniks_ciapek »

1. Legalny
2. Można
3. Po wszystkich ruchach hoplitow.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Fenrisek83 »

Walki mogą odbyć się 3 razy w turze gracza. Jedna podczas modlitwy u Hermesa na poziomie 2+ (dodatkowy marsz), po ruchu hoplitów z akcji zwykłej i po akcji specjalnej bohatera marsz.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Curiosity »

To jeszcze jedno pytanie, bo ostatnia odpowiedź sugeruje, że może graliśmy źle:

Jak wykonuję ruch Hoplitami, to czy mogę każdego przesunąć do innego regionu, czy wszystkich muszę do tego samego?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Fenrisek83 »

Jak z ruchu hoplitów to do różnych a jak z akcji marszu to hoplitów ilu chcesz z jednego do tego samego regionu.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Curiosity »

No i tak graliśmy, ale z wcześniejszej Twojej wypowiedzi może wynikać, że ruszając Hoplitów z akcji podstawowej, można walczyć tylko raz na turę - stąd moje pytanie. Juz wszystko jasne. Dzięki.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Fenrisek83 »

Skrót myślowy z tym zwykłym ruchem. Jak masz przywództwo na poziomie 5 i wyślesz po jednym hoplicie do 5 regionów z wrogimi hoplitami to masz 5 potyczek po wykonaniu wszystkich tych ruchów a kolejność walk wybierasz sam.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: wirusman »

Jak bohaterem mogę ruszać sie o kilka pul, to mogę wejść na region z zadaniem i odrazu wejść na pole z wydarzeniem?
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: feniks_ciapek »

Nie wiem, czy dobrze rozumiem pytanie, ale spróbuję odpowiedzieć :)

Możesz po wejściu na pole z zadaniem od razu (w tej samej fazie ruchu) zacząć je wykonywać i wejść na pierwsze pole, na jakie pozwalają Ci cechy, liczba kapłanów itp. Natomiast aby kontynuować wykonywanie zadania, musisz poświęcić jedną fazę ruchu za każde pole, na które chcesz przejść, niezależnie od szybkości bohatera. Np. wchodzisz w turze 1 na pole 1, w turze drugiej przechodzisz na pole 2, w trzeciej na 3 i kończysz zadanie. Jeśli wszedłbyś od razu na pole 3 (spełniasz warunki) to od razu wykonujesz zadanie.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: wirusman »

Oto mi chodziło czy jak wejdę na region z zadaniem. To czy mogę odrazu je wykonywać. Dzięki:)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Curiosity »

Kolejne trzy pytania po wczorajszej rozgrywce.

1. Jak to jest z tą zdolnością Heleny, że przeciwnik nie może wprowadzić swoich Hoplitów na pole, na którym ona stoi?
Rozumiem, że nie można zrobić Ruchu ani Marszu. A np. Mobilizację można?

2. Wymagania na kartach zadań.
O ile wymogi typu 3 Siły/4 Szybkości są jasne, to inne już nie:

1/2/3 Kapłanów - trzeba ich mieć, ale gdzie? W świątyniach, czy na karcie bohatera?
1/2 Rany - trzeba je mieć, czy należy je sobie zadać?

3. Zdolności pasywne Potworów. Jak długo działają? Czy aż do wybudowania następnej części monumentu? A jeśli Potwór posiada pasywną zdolność na dany region, a w jakiś sposób przesunie się na inny (zanim zostanie zbudowany monument), to czy jego zdolność "przenosi się" z nim, czy zostaje na poprzednim regionie?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
schen
Posty: 147
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 54 times
Been thanked: 19 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: schen »

1. Nie mam pewności, ale z tego co pamiętam, to można, tak samo jak ona wejdzie na region z hoplitami to nie wymusza ich wycofania.
2. Kapłanów trzeba mieć na karcie bohatera. Rany trzeba sobie zadać
3. Zdolność pasywna działa dopóki potwór jest w grze. Zawsze tylko na regionie, w którym znajduje się potwór.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: wirusman »

Do 3. Czyli jak potwór wejdzie na początku gry na plansze to ta zdolność cały czas działa?
schen
Posty: 147
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 54 times
Been thanked: 19 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: schen »

Tak, np. Meduza nie pozwala hoplitom opuścić regionu już od samego początku. Jeśli zaczniesz bohaterem z 2 hoplitami grę w jej regionie, to nie poruszysz się hoplitami dopóki ona tego obszaru nie opuści, w ten, czy inny sposób.
ta.skunk.manitou
Posty: 372
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: ta.skunk.manitou »

Mam pytanie czy hoplici mogą się wycofać (na skutek przegranej bitwy) z terytorium na którym stoi też meduza.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Szaweł »

ta.skunk.manitou pisze: 23 wrz 2018, 12:08 Mam pytanie czy hoplici mogą się wycofać (na skutek przegranej bitwy) z terytorium na którym stoi też meduza.
Tak mogą, wycofanie nie jest rozumiane jako ruch. Wprawdzie pierwszą rozgrywkę mam jeszcze przed sobą, ale wyczytałem to przed chwilą na wcześniejszej stronie.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Grzegorzx
Posty: 50
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:15

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Grzegorzx »

Cześć
Po dzisiejszej rozgrywce pojawiło się kilka pytań
1. Zdolność Achillesa pozwala dodawać siłe nawet to przejmowania kontroli nad terytorium neutralnym?
2. Czy hydra zabija też hoplitów w prowincjach graniczących morzem?
3. Czy przy dobieraniu błogosławieństw to gracz wybiera, z której puli bedą dobierane ( siła, przywództwo , szybkość) czy są jakieś wytyczne?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Curiosity »

Grzegorzx pisze: 04 lis 2018, 18:40 Cześć
Po dzisiejszej rozgrywce pojawiło się kilka pytań
1. Zdolność Achillesa pozwala dodawać siłe nawet to przejmowania kontroli nad terytorium neutralnym?
2. Czy hydra zabija też hoplitów w prowincjach graniczących morzem?
3. Czy przy dobieraniu błogosławieństw to gracz wybiera, z której puli bedą dobierane ( siła, przywództwo , szybkość) czy są jakieś wytyczne?
1. Jestem przekonany, że TAK
2. TAK
3. Wytyczne są takie, że stasowujesz wszystkie błogosławieństwa w jedną talię i ciągniesz o jedną więcej niż jest graczy. Tak że może się trafić wiele kombinacji.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2018, 10:42 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Grzegorzx
Posty: 50
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:15

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Grzegorzx »

Dziękuję
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1290
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Nidhogg »

Curiosity pisze: 04 lis 2018, 19:26
Grzegorzx pisze: 04 lis 2018, 18:40 Cześć
Po dzisiejszej rozgrywce pojawiło się kilka pytań
1. Zdolność Achillesa pozwala dodawać siłe nawet to przejmowania kontroli nad terytorium neutralnym?
1. Jestem przekonany, że TAK
Według mnie nie jest to takie proste. Według instrukcji:
Instrukcja str 7 pisze: A REGION
Region to najmniejszy nazwany obszar mapy. Widnieje na nim siła populacji, oznaczająca liczbę hoplitów, których potrzebuje gracz, aby przejąć kontrolę nad danym regionem.
A Achilles dodaje swoją siłę lub szybkość do siły armii. Ci tyczy się walki. Według instrukcji:
instrukcja str 13 pisze: 2 PORÓWNYWANIE SIŁY ARMII
Gracze porównują siłę swoich armii. Każdy hoplita jest warty 1 punkt. Dodaj do tego wartość zagranych kart walki oraz ewentualne premie wynikające z ufortyfikowania obrońcy, błogosławieństw, artefaktów lub specjalnych umiejętności bohaterów.
Dlatego uważam że Achilles nie pomaga przejmować kontroli nad regionem bo tam potrzebna jest liczebność hoplitów a nie ich siła.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: RasTafari »

Umiejka Achillesa nie wpływa na podbijanie regionów. Jest jak Nidhogg pisze, żeby podbić region musisz mieć określoną liczbę hoplitów a nie siłę. Zdolność A działa tylko podczas bitwy z przeciwnikiem.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Fenrisek83 »

Bohater który wplaywa na ilość hoplitów potrzebnych do zajęcia prowincji to Odyseusz. Jego zdolnośc działa "globalnie" (nie musi być w zajmowanej prowincji) i obniża o 1 ilość hoplitów potrzebnych do zajęcia prowincji ale tylko tych z miastem lub Spartą.
schen
Posty: 147
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 54 times
Been thanked: 19 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: schen »

Jak to w sumie jest z korzystaniem z błogosławieństw? Wiem, że niektóre mają sprecyzowane kiedy można ich użyć, a co gdy nie ma takowych informacji? Mogę korzystać z nich w dowolnym momencie, w turze dowolnego gracza? Czy może jak z artefaktami, jedynie w swojej turze, przed wykonaniem akcji specjalnej? Chodzi mi tu np. o błogosławieństwa, w których opłacamy koszt, by dostać jakiś bonus, typu zadać ranę potworowi, czy graczowi, zabić jakiś hoplitów etc. Jeśli możemy korzystać z tych rzeczy poza swoją turą, czy jest wyznaczony jakiś konkretny moment na skorzystanie z tego, czy odpalamy je kiedy chcemy?
Poza tym z tego co kojarzę, jednego błogosławieństwa można użyć raz na turę gracza, znaczy to, że np. nie mogę odrzucić 2 łuków na raz, by zadać 2 rany potworowi, ale jeśli błogosławieństw mogę również używać w turze przeciwnika, to czy mogę w turze jednego gracza, zadać jedną, następnie w turze drugiego drugą etc.? Nie chodzi mi też konkretnie o to jedno błogosławieństwo, ale także o inne, z efektami typu zabijanie hoplitów przeciwnika.
ODPOWIEDZ