Pathfinder Adventure Card Game: Skull & Shackles - Swashbuckling i Finesse

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
veross
Posty: 92
Rejestracja: 02 sty 2010, 10:11

Pathfinder Adventure Card Game: Skull & Shackles - Swashbuckling i Finesse

Post autor: veross »

Witam;

Mam problem z zasadami w grze Pathfinder Adventure Card Game: Skull & Shackles - może ktoś pomoże..
Chodzi o 2 umiejętności: Swashbuckling i Finesse dla postaci JIRELLE.

Tutaj zdjęcie:
Obrazek
kliknij by powiększyć

Pytanie następujące:
Jeżli dochodzi do Combat i używam Cutlassa - czy automatycznie w walce posiadam trait Swashbuckling i Finesse ? A więc mogę użyć umiejętności postaci Dexterity do Melee oraz przerzut 1 kości?
I teraz co jest dziwne:
1) Jeżeli TAK, Cutlass dodaje do walki traity Swashbuckling i Finesse - to po cholerę przedmiot Eye Patch ma zapisane że jego użycie dodaje Swashbuckling ? Przeciez to byłoby oczywiste skoto ma zapisany taki trait? Wydaje się bez sensu.
2) Jeżeli NIE, Cutlass nie dodaje do walki traitów Swashbuckling i Finesse - to umiejętność Jirelle o przerzucie (Finesse) - jest bez sensu gdyż NIE MA w pudełku żadnej karty dającej mojej postaci Finesse - nie ma karty "a'la Eye Patch" gdzie jest napisane "dodaj Finesse"..

Jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Skull & Shackles - Swashbuckling i Finesse

Post autor: Olgierdd »

Tak, po zagraniu Cutlassa otrzymujesz wszystkie traity z tej karty, więc umiejętności Jirelle zadziałają.

Na pytanie o Eye patch precyzyjnie Ci nie odpowiem, ale nie przejmowałbym się tym. Każda zagrana karta daje Ci wszystkie związane z nią traity, więc faktycznie trochę się dubluje z efektem, ale z drugiej strony masz przypomnienie.
wait666
Posty: 18
Rejestracja: 12 paź 2020, 09:48
Has thanked: 17 times

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Skull & Shackles - Swashbuckling i Finesse

Post autor: wait666 »

Cześć,
Mam pytanie dotyczące tego zdania na monsterze:

Obrazek

O które "adventure deck number" chodzi? Gram scenariusz Rum Punch z karty obok.
Awatar użytkownika
Koslaz
Posty: 105
Rejestracja: 03 paź 2022, 19:22
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Skull & Shackles - Swashbuckling i Finesse

Post autor: Koslaz »

Z instrukcji:
Each card is marked with a pair of set indicators: The top of each card features the logo of its Adventure Path, and a letter or number in the upper right corner identifies the specific product that the card came from. This might be a letter, such as B (indicating the card is part of the base set), or C (indicating that it’s from the Character Add-On Deck); adventure deck numbers from 1 to 6 indicate that the card is part of one of the six Rise of the Runelords adventure decks.
Zatem skoro nie ma tam cyfry - nic nie dodajesz.
ODPOWIEDZ