Zamek Smoków (Dragon Castle)

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
gath
Posty: 203
Rejestracja: 08 cze 2006, 21:47
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Zamek Smoków (Dragon Castle)

Post autor: gath »

1. Karta Duch Wiary - "Gdy scalisz zestaw kamieni, zbuduj 1 dodatkową świątynię (nadal musisz przestrzegać zasad budowy świątyń)."
Jak rozumiem ta dodatkowa świątynia musi pochodzić z moich zasobów, a nie z puli ogólnej?

2. Przychylność duców - instrukcja str. 8 - "W dowolnym momencie swojej tury możesz zwrócić się o pomoc do duchów — czyli aktywować kartę ducha, aby skorzystać z jej mocy."
Czy mogę interpretować to dosłownie, czy też aktywuję kartę między danymi akcjami w turze?
Przykład: Mam na swojej planszy 3 połączone niebieskie kamienie. W swojej turze dobieram 2 jednakowe niebieskie kamienie i:
A) kładę jeden z nich na mojej planszy np. po skosie, odrzucam go aktywując kartę (Duch Wiary - opis działania wyżej pkt.1), dokładam drugi kamień do posiadanych trzech i scalam oraz kładę na nich 3 świątynie;
B) dokładam obydwa kamienie do posiadanych trzech, scalam i kładę 2 świątynie ponieważ nie mam innych kamieni/świątyń do aktywacji karty ducha;
wc
Posty: 625
Rejestracja: 07 mar 2005, 12:42
Lokalizacja: dolny śląsk
Been thanked: 1 time

Re: Zamek Smoków (Dragon Castle)

Post autor: wc »

1. Budowana świątynia musi pochodzić z Twoich zasobów (to jedna z zasad budowy świątyń).

2. Tutaj raczej opcja B
Scalanie jest automatyczną akcją po stworzeniu grupy, ale dopiero po dołożeniu wszystkich kamieni z ręki. Czyli nawet gdybyś położył ten pierwszy sąsiadująco do swojej trójki, to i tak jeszcze tego nie scalasz. Ale po dołożeniu drugiego - musisz scalić całą grupę.
A dopiero po scaleniu możesz położyć dachy. Więc możesz zapłacić za tego ducha jakimś innym kamieniem (albo dachem), bo niebieskie masz już odwrócone.
są ludzie którzy nie chcą połknąć bakcyla planszówek
takim trzeba wpychać go do gardła
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Zamek Smoków (Dragon Castle)

Post autor: cezaras »

wc pisze: 19 cze 2018, 18:29
2. Tutaj raczej opcja B
Scalanie jest automatyczną akcją po stworzeniu grupy, ale dopiero po dołożeniu wszystkich kamieni z ręki. Czyli nawet gdybyś położył ten pierwszy sąsiadująco do swojej trójki, to i tak jeszcze tego nie scalasz. Ale po dołożeniu drugiego - musisz scalić całą grupę.
A dopiero po scaleniu możesz położyć dachy. Więc możesz zapłacić za tego ducha jakimś innym kamieniem (albo dachem), bo niebieskie masz już odwrócone.
Ale przecież nie musisz jednego z tych dwóch kamieni położyć w grupie. Możesz go sobie położyć gdzieś zupełnie w innymi miejscu swojej planszetki. Wówczas choćbyś chciał, to nie możesz takiego kamienia obrócić, bo nie tworzy zestawu.
Czyli możesz go wykorzystać do zapłacenia za akcję ducha
wc
Posty: 625
Rejestracja: 07 mar 2005, 12:42
Lokalizacja: dolny śląsk
Been thanked: 1 time

Re: Zamek Smoków (Dragon Castle)

Post autor: wc »

To oczywiste.
Jeśli jeden z tych dokładanych kamieni nie będzie należał do grupy - to nie ma żadnego problemu żeby nim zapłacić

Ja bardziej pisałem o kolejności działań - nie możesz zapłacić kamieniem który by należał do scalanej grupy dobrowolnie ją pomniejszając.
Zmylił mnie pewnie ten tekst, że pierwszy kładziesz sąsiadująco po skosie - bo to nie ma znaczenia jak kładziesz pierwszy jeśli drugim go dopinasz do grupy :-)
są ludzie którzy nie chcą połknąć bakcyla planszówek
takim trzeba wpychać go do gardła
Awatar użytkownika
gath
Posty: 203
Rejestracja: 08 cze 2006, 21:47
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Zamek Smoków (Dragon Castle)

Post autor: gath »

Starałem się jak najbardziej przejrzyście opisać przykład, ale jak widać nie dopisałem jednego wyrazu lub cyferki i mi nie wyszło :P. Dzięki za odpowiedzi. Pewnie będę miał jeszcze inne pytania jak zagram.
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 421
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 166 times

Re: Zamek Smoków (Dragon Castle)

Post autor: Asia - On Table »

treść przeniosłam do innego tematu :)
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Zamek Smoków (Dragon Castle)

Post autor: HUBertPL »

Czy dopuszczalne jest branie dwóch identycznych, dostępnych kamieni z GÓRNEGO poziomu ?
Instrukcja zdaje się dopuszczać to rozwiązanie, ale wydaje mi się to sporym ułatwieniem - grałem wiele razy biorąc jeden górnego, i jeden z poziomów niższych.
KozaK69
Posty: 129
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:16
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Zamek Smoków (Dragon Castle)

Post autor: KozaK69 »

Jest to jak najbardziej dopuszczalne, pierwszy musi być z górnego, a drugi z dowolnego.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2018, 22:12 przez KozaK69, łącznie zmieniany 1 raz.
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Zamek Smoków (Dragon Castle)

Post autor: HUBertPL »

Czyli graliśmy z utrudnieniem :)
ODPOWIEDZ