Gejsze - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Gejsze - pytania i wątpliwości

Post autor: Pisarka »

Nie znalazłam tego urywku w polskiej instrukcji, więc tłumaczę z japońskiej:

"Opcjonalny wariant: W sytuacji, gdy nie wyłoniono zwycięzcy w 3. rundzie, zwycięzcą zostaje gracz, który pozyskał sobie więcej gejsz. W przypadku takiej samej liczby gejsz, zwycięzcą zostaje gracz, który uzyskał większą wartość atrakcyjności*. Jeżeli w dalszym ciągu suma punktów jest identyczna, ogłoszony zostaje remis".


*dosłownie - "wartość uroku, czaru, powabu" - po polsku dano po prostu "wartość płytek".
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
pawelpiotrm
Posty: 27
Rejestracja: 02 lut 2016, 11:34
Has thanked: 1 time

Re: Gejsze - zasada 3. rundy

Post autor: pawelpiotrm »

Podoba się. Dzięki.
Grzegorzx
Posty: 50
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:15

Re: Gejsze - zasada 3. rundy

Post autor: Grzegorzx »

Cześć
Czy jeżeli w tej samej rundzie jeden gracz pozyska 4 gejsze a drugi ma 11 punktów przychylności to jest remis? Nie ma nigdzie tego w instrukcji.
Kicurek
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2019, 07:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 19 times
Kontakt:

Re: Gejsze - zasada 3. rundy

Post autor: Kicurek »

Grzegorzx pisze: 03 lip 2023, 17:08 Cześć
Czy jeżeli w tej samej rundzie jeden gracz pozyska 4 gejsze a drugi ma 11 punktów przychylności to jest remis? Nie ma nigdzie tego w instrukcji.
Jest w instrukcji (str.11) na samej górze.

Jeśli jeden gracz zdobył przychylność 4 gejsz, a drugi zdobył przychylność gejsz o sumie wartości płytek 11 lub więcej, zwycięzcą zostaje ten drugi gracz.
agt
Posty: 1178
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Gejsze - zasada 3. rundy

Post autor: agt »

Kicurek pisze: 03 lip 2023, 18:45
Grzegorzx pisze: 03 lip 2023, 17:08 Cześć
Czy jeżeli w tej samej rundzie jeden gracz pozyska 4 gejsze a drugi ma 11 punktów przychylności to jest remis? Nie ma nigdzie tego w instrukcji.
Jest w instrukcji (str.11) na samej górze.

Jeśli jeden gracz zdobył przychylność 4 gejsz, a drugi zdobył przychylność gejsz o sumie wartości płytek 11 lub więcej, zwycięzcą zostaje ten drugi gracz.
Owszem, jest w instrukcji, ale kiedyś nie było :)
Sama miałam ten problem i znalazłam w zagranicznej.
Chyba pierwsza wersja polskiej instrukcji była pod tym względem wybrakowana.
ODPOWIEDZ