Fallout: The Board Game - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Fallout: The Board Game

Post autor: Golfang »

Właśnie zakończyłem pierwszą partię w fallouta planszowego.
Podoba mi się ta gra - ma fajny klimat, przeciwnicy szybko zalewają planszę :)
Czy fakt że jest taki "mały ruch" w tym wątku świadczy że gra ludziom nie spasowała? czy po prostu jest tak banalnie prosta że nikt o nic nie pyta?

No ja jednak mam pytania:
1. Co w momencie gdy wykonuję zadanie - zostałem zmuszony do wykonania. Zadanie to powoduje zwiększenie reputacji INSTYTUTU o 2 (jedna z frakcji w scenariuszu początkowym). Okazuje się, że właśnie Instytut dotarł na końcowe pole. Jednak z drugiej strony dzięki temu, ja niby uzyskałem 13 punktów (kciuków) (4 karty + 1 pkt za 6 znaczników SPECIAL + 8 punktów za przewagę między Instytutem a Trasą). Wygrałem czy przegrałem?
2. Akcje Spotkań i Zadań można wykonać tylko 1 raz w rundzie? Czy mogę w 1 miejscu wykonać dwie identyczne akcje?
3. W czasie gdy aktywuję przeciwnika (czyli odwracam go - ujawniam kim jest) on się jeszcze nie rusza?
4. Czy jeśli odkryłem kryptę 84 i mam towarzysza, który podczas odpoczynku jeśli jest talia krypty 84 lub 109 odchodzi. Ja jednak nie odpoczywam. To on zostaje czy odchodzi?
5. Nie zdarzyło się w mojej grze - ale jeśli odkryłbym najpierw kryptę 84 i wyczerpał jej karty, a później ten towarzysz by do mnie dołączył to czy podczas odpoczynku on zostaje czy odchodzi?
----------------
10% flamberg.com.pl
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Fallout: The Board Game

Post autor: c08mk »

1. Jeżeli oba warunki zachodzą jednocześnie to wygrałeś.
2. Jeżeli dobrze pamietam to takiego samego spotkania i takiego samego zadania można podjąć się tylko raz w rundzie. Resztę akcji można wykonać dowolną ilość razy.
3. Nie rusza się już.
4. Jego tekst aktywuje się w momencie akcji odpoczynku.
wiolik
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2017, 15:31

Re: Fallout: The Board Game

Post autor: wiolik »

Witam! Proszę o pomoc!!! Co mam zrobić jak na karcie spotkań z obszaru osada mam znacznik: symbol osady z " minusem" 1 PD? Tracę PD? Ile? Co dokładnie mam zrobić?

Witam! Mam problem z interpretacją karty spotkania z obszaru osada na którym jest oznaczenie osada z minusem PD.. Co to dokładnie oznacza?
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Fallout: The Board Game

Post autor: ArnhemHorror »

Czy chodzi o rozpatrzenie karty zdarzenia i poziom miejsca tegoż? Samouczek, strona 9 - encounter level (nie wiem, jak to się dokładnie nazywa w wersji polskiej)... Jeśli tak, to chodzi o to, że dany efekt zależny jest od poziomu pola, w którym rozpatrywana jest dana karta. Patrzysz na wartość na kafelku, odejmujesz lub dodajesz podany modyfikator i otrzymujesz ostateczną wartość danego efektu. A więc, w tym przypadku, liczbę PD o jeden mniejszą od poziomu osady.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
kapka72lis
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:34

Fallout - Gra planszowa

Post autor: kapka72lis »

Witam! Zaczynam przygodę z grami i na pierwszy ogień poszedł Fallout.
Proszę o pomoc w interpretacji przy scenariuszu WSPÓLNOTA bo w ustawieniach początkowych umieszcza się żeton "tarczy" na Diamond City

Pytanie:
1. Czy na koniec rundy przy aktywacji wrogów, jeżeli tak wskazuje karta osiągnięcia również aktywuje się "tarcza"?
2. Jeżeli tak, podlega tym samym zasadom ruchu, waliki? - to czy po walce i pokonaniu ( zgodnie z parametrami toru władzy ) wraca na Diamond City?
3. Jeżeli nie - to ma jakieś inne zadanie niż leżeć na mapie i po co widnieje na karcie osiągnięć przy wrogach?
4. Czy z żeton "tarczy" walczy się tyko jak pojawia się na podstawie opisu karty zadań?
5 . Karta zadań 016 1. Umieść na mapie żeton "tarczy" - czy to wyjdzie z kart?
2. * sąsiadująca z żeton "tarczy" - czy aby zrealizować to zadanie należy stanąć na polu sąsiadującym z tarczą?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Niko
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2016, 06:43
Been thanked: 1 time

Re: Fallout: The Board Game

Post autor: Niko »

Witam,
Jak zdobyć modyfikację w dodatku "Atomowe Związki"? Co znaczy zwrot: Kiedy ocalały odwiedza sklep, może użyć jednej lub więcej akcji handlu...?
Ostatnio zmieniony 22 sty 2024, 20:36 przez Niko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Fallout: The Board Game

Post autor: Breżniew »

Niko pisze: 27 wrz 2020, 11:32 Witam,
Jak zdobyć modyfikację w dodatku "Atomowe Spotkania"? Co znaczy zwrot: Kiedy ocalały odwiedza sklep, może użyć jednej lub więcej akcji handlu...?
Żeby odwiedzić sklep, musisz "otrzymać" w efekcie np. spotkania polecenie "Handel X", gdzie X oznacza ilość transakcji które możesz wykonać (np. Handel 2 pozwala Ci kupić 2 karty ze sklepu/sprzedać 2 karty/kupić 1 kartę i sprzedać 1 kartę). Zatem ulepszenie możesz nabyć wykorzystując jedną lub więcej ze swoich potencjalnych transakcji. Np. Masz Handel 4 i z tych 4 wykorzystujesz 2 handle do wzięcia dwóch kart ulepszeń i wybrania jednej z nich a odrzucenia drugiej. Gdybyś wykorzystał 1 handel, to mógłbyś wziąć tylko jedną kartę.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Fallout: The Board Game

Post autor: uyco »

pytanie dotyczące kart dążenia z dodatku. w instrukcji jest zapis: „dodatkowo jeśli dążenie zostaje zrealizowane, a liczba wymaganych dążeń została już osiągnięta, należy cofnąć żeton władzy przeciwnej organizacji o dwa pola”. czy jak gramy na dwie osoby zrealizowanie drugiego dążenia już powoduje cofnięcie, czy dopiero realizacja trzeciego dążenia spowoduje cofnięcie żetony? Zapis sugeruje, że najpierw spełniamy dążenie, a dopiero potem sprawdzamy – zatem realizacja drugiego dążenia powinna już uruchomić ten zapis.
spojrzałem na angielska instrukcje, ale tam sformułowanie jest podobne i zostawia wątpliwości.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Fallout: The Board Game

Post autor: Breżniew »

uyco pisze: 10 sty 2021, 17:56 pytanie dotyczące kart dążenia z dodatku. w instrukcji jest zapis: „dodatkowo jeśli dążenie zostaje zrealizowane, a liczba wymaganych dążeń została już osiągnięta, należy cofnąć żeton władzy przeciwnej organizacji o dwa pola”. czy jak gramy na dwie osoby zrealizowanie drugiego dążenia już powoduje cofnięcie, czy dopiero realizacja trzeciego dążenia spowoduje cofnięcie żetony? Zapis sugeruje, że najpierw spełniamy dążenie, a dopiero potem sprawdzamy – zatem realizacja drugiego dążenia powinna już uruchomić ten zapis.
spojrzałem na angielska instrukcje, ale tam sformułowanie jest podobne i zostawia wątpliwości.
Wg mnie realizacja drugiego dążenia na dwóch graczy powinno "odpalić" cofnięcie. To w sumie byłoby logiczne , żeby po zrealizowaniu tylu dążeń ilu jest graczy odpalał się ten efekt. Sformułowanie jest wg mnie lekko mylące, ale rozumiem je tak, że realizujesz dążenie X, a następnie sprawdzasz czy PO TEJ realizacji dążenia jest zrealizowana ilość dążeń równą ilości graczy. Jeśli tak, odpalasz cofnięcie.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Fallout: The Board Game

Post autor: uyco »

thx, tak właśnie zrobiliśmy. Gdyby miało być inaczej, w grze 4 osobowej cofnięcie nigdy nie doszłoby do skutku.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Fallout: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: maciej.kr »

Pytanie :jeden z graczy stoi na polu krypta 84. Czy może zrobić eksplorację? Jeśli tak to jaka kartę wyciąga? Co jeszcze można zrobić na polu krypta?
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Fallout: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: jediwolf »

EDYTA: Znalazłem odp na bg, zostawię może komuś się przydadzą.
Gram w Atomowe Związki i mam parę wątpliwości. Może ktoś jeszcze gra w tę grę :D

1. Jak jest arkusz scenariuszy i jest w AKTYWACJA (3+): Przesuńcie Tarcza/Gwiazda, to co to znaczy? Chodzi o przesunięcie wrogów danej organizacji na planszy o jedno pole czy chodzi o przesunięcie w dół znacznika żetonu władzy danej frakcji?

Obrazek

Edyta: Przesuwamy żeton władzy danej frakcji.

2. Da się jakoś przesuwać w górę znacznik żetonu władzy przeciwnej organizacji? Czy nie ma takiej możliwości i tylko przesuwa się go w dół?

Edyta: Nie da się.

3. Jak się zwiększa poziom trudności jak się gra w 2-4 osoby. Odnoszę wrażenie, że im więcej nas gra tym jest łatwiej. Zwiększa się tylko ilość "dążeń" które trzeba zrealizować?

Edyta: Liczba dążeń się zwiększa, czy np. szybsze eksplorowanie mapy, które wiąże się z większą ilością wrogów na mapie.

4. Jak mam kartę z zadaniem gdzie w nagrodzie widzę symbol organizacji wobec której nie jestem lojalny to mogę to zadanie wykonać czy muszę wybrać opcję organizacji wobec której jestem lojalny? Np. pomagam organizacji reprezentowanej przez GWIAZDKĘ. Mogę w karcie poniżej wykonać opcje z nagrodą dla Tarczy? Jeśli tak to jak rozpatruję te plusy?


Obrazek

Edyta: Nie, nie można aktywować opcji dla Tarczy, tylko wybieramy opcję frakcji wobec której jesteśmy lojalni.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Fallout: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: akahoshi »

Dwa pytania na początek. Podstawka + dodatek Atomowe związki.
1. Czy dobrze rozumiem, że aby wykorzystać przerzut podczas walki muszę mieć broń z symbolem posiadanego żetonu SPECJAŁ? Czyli np. na początku gry mając broń z S, a na planszy gracza C oraz L nie mogę wykonatć żadnego przerzutu?
2. Jak interpretować ruch wroga o jedno pole, jeśli jest on otoczony nieodkrytymi kaflami? Czy w takim przypadku cały kafel to jedno pole? Jeśli tak, to na którym polu kłaść wroga w momencie odkrycia kafla?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Bobrowy
Posty: 13
Rejestracja: 04 lis 2011, 11:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 6 times

Re: Fallout: The Board Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Bobrowy »

akahoshi pisze: 07 maja 2023, 16:13 Dwa pytania na początek. Podstawka + dodatek Atomowe związki.
1. Czy dobrze rozumiem, że aby wykorzystać przerzut podczas walki muszę mieć broń z symbolem posiadanego żetonu SPECJAŁ? Czyli np. na początku gry mając broń z S, a na planszy gracza C oraz L nie mogę wykonatć żadnego przerzutu?
2. Jak interpretować ruch wroga o jedno pole, jeśli jest on otoczony nieodkrytymi kaflami? Czy w takim przypadku cały kafel to jedno pole? Jeśli tak, to na którym polu kłaść wroga w momencie odkrycia kafla?
1. Tak
2. Wróg traktuje nieodkryty kafel jako jedno pole. Gdy odkryjesz ten kafelek, umieszczasz żeton wroga dowolnie na jednym z jego odkrytych pól.
"Wszystko przemija nawet najdłuższa żmija"
ODPOWIEDZ