Monolith Arena - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Monolith Arena - pytania i wątpliwości

Post autor: Wroobel »

W instrukcji nie znalazłem informacji co się dzieje kiedy żeton z rozwiniętego monolitu zostane wyeliminowany z gry.
Jest tylko napisane że to jest puste pole ale czy to oznacza że jak wejdzie tam wroga jednostka to monolit po zwinięciu zwinie ją też?
A może segment monolitu trzeba usunąć razem z żetonem?
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: niwgnip »

Jest dokładnie jak napisałeś. Jednostka wroga może wejść na monolit przeciwnika. W momencie złożenia - well trzeba czekać aż przeciwnik rozstawi znów monolit.
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: Wroobel »

Dzięki
A czy można wychodzić jednostkami z obszaru rozwiniętego monolitu? Wydaje mi się że tak ale mógłby to ktoś potwierdzić?
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: GrzeL »

Wroobel pisze: 20 wrz 2018, 12:16 A czy można wychodzić jednostkami z obszaru rozwiniętego monolitu? Wydaje mi się że tak ale mógłby to ktoś potwierdzić?
Instrukcja s. 19 pisze:Ponadto, żeton raz umieszczony w Monolicie, zgodnie ze standardowymi zasadami, nie może go opuścić (oczywiście jest usuwany w przypadku jego eliminacji).
Instrukcja s. 21 pisze:Żetony znajdujące się na elementach Monolitu poruszają się zawsze razem z nimi, czyli można je odpychać, poruszać itp. Pod warunkiem, że zachowana zostaje zasada nierozerwalności Monolitu.
drzewko
Posty: 292
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 46 times
Been thanked: 294 times

Monolith Arena

Post autor: drzewko »

Hej, grając w Monolith Arene nasynęły mi sie dwa pytania:

1. Po dociągnięciu ostatniego żetonu przez któregokolwiek z graczy nie można już grać bitwy, ale co w przypadku gdy grając niebieską frakcją wyciągne żeton: "szarża/bitwa"? Czy mogę użyć go i wykorzystać jako szarże?

2. Grając zieloną frakcją wystawiam Morloka przy jednostce przeciwnika która jest podłączona do runy leczenia. Czy podczas walki runa leczenia pochłania obrażenia Morloka? Wiem, że gdzieś mi się to przewinęło ale w instrukcji nie mogłem znaleźć.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Monolith Arena

Post autor: GrzeL »

drzewko pisze: 26 paź 2018, 11:20 1. Po dociągnięciu ostatniego żetonu przez któregokolwiek z graczy nie można już grać bitwy, ale co w przypadku gdy grając niebieską frakcją wyciągne żeton: "szarża/bitwa"? Czy mogę użyć go i wykorzystać jako szarże?
Opis żetonu Bitwa/Szarża pisze:Rozkaz Bitwa/Szarża można zagrać jako Szarżę nawet po dociągnięciu ostatniego żetonu.
drzewko pisze: 26 paź 2018, 11:20 2. Grając zieloną frakcją wystawiam Morloka przy jednostce przeciwnika która jest podłączona do runy leczenia. Czy podczas walki runa leczenia pochłania obrażenia Morloka?
Szczegółowy opis Morlok pisze:Runa regeneracji może w normalny sposób przejąć na siebie obrażenia ofiary Morloka.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: Błysk »

@Grzel, widzę, że instrukcję masz w 1 palcu ;).

W Neuroshimę więcej zasad zdążyłem zapomnieć niż na dobre się nauczyć, ale widzę, że Monolit niekoniecznie ma bardziej jasne zasady. Pytanie:

Kiedy zwijam/ rozwijam monolit, to cecha sztabu działa stale na żetony w Monolicie?

Przykład: Mam jednostkę krasnoludów w Monolicie sąsiadującym ze Sztabem. Sztab daje +1 wytrzymałości. Jednostka w Monolicie (sąsiaduje ze sztabem) dostaje ranę w trakcie bitwy. Po bitwie zwijam Monolit zgodnie z zasadami. Co się dzieje z jednostką, która otrzymała ranę?

a) Cecha sztabu przestaje działać w momencie zwijania Monolitu, przed zwinięciem jednostka ginie.
b) Jednostka jest zwijana do Monolitu i żyje. Jak przy rozwinięciu Monolitu postanowię ją rozstawić tak, że nie sąsiaduje ze sztabem to ginie.
c) Jednostka przy zwijaniu Monolitu żyje, ale ginie momentalnie po rozwinięciu Monolitu.
d) Przy zwinięciu Monolitu usuwam ranę z jednostki. (To mi się wydaje najmniej realne).

Co się faktycznie dzieje?
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 358 times
Been thanked: 213 times

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: ShapooBah »

Tak długo jak jednostka będzie stykała się z monolitem, przy jego ponownym rozstawieniu, będzie żyła.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: GrzeL »

Błysk pisze: 25 lis 2018, 02:04 Kiedy zwijam/ rozwijam monolit, to cecha sztabu działa stale na żetony w Monolicie?

Przykład: Mam jednostkę krasnoludów w Monolicie sąsiadującym ze Sztabem. Sztab daje +1 wytrzymałości. Jednostka w Monolicie (sąsiaduje ze sztabem) dostaje ranę w trakcie bitwy. Po bitwie zwijam Monolit zgodnie z zasadami. Co się dzieje z jednostką, która otrzymała ranę?
Odpowiedź na to pytanie jest w FAQ.

Jakie „jednostki” i „sztaby”, w tej grze nie ma nic takiego, trzymajmy się właściwej nomenklatury.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: Largo »

Czy Morlok przed walką zadaje obrażenie innemu żetonowi? Chodzi o sytuację, gdy Morlok oddzialowywuje na żeton z wytrzymałością. Definitywnie eliminuje go z gry, czy może zadaje ranę?
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: GrzeL »

Largo pisze: 02 gru 2018, 20:51 Czy Morlok przed walką zadaje obrażenie innemu żetonowi? Chodzi o sytuację, gdy Morlok oddzialowywuje na żeton z wytrzymałością. Definitywnie eliminuje go z gry, czy może zadaje ranę?
Opis żetonu Morlok pisze:Na początku Bitwy (jeszcze przed segmentami Inicjatywy), Morlok atakuje sąsiadujący żeton przeciwnika, wskazany przez ikonę błyskawicy, eliminując go. W tym samym momencie zostaje również wyeliminowany sam Morlok. (obydwa żetony zostają zdjęte z planszy). Morlok nie wyrządza żadnej szkody Sztandarom - jest po prostu usuwany z planszy.
buhaj
Posty: 1043
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 510 times

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: buhaj »

Jedno szybkie pytanie :) :
Czy żeton zatrucia po bitwie spada z jednostki?
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 358 times
Been thanked: 213 times

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: ShapooBah »

Nie, żeton jest na jednostce do momentu jej śmierci.
buhaj
Posty: 1043
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 510 times

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: buhaj »

Dzięki
kubajakub
Posty: 64
Rejestracja: 13 cze 2010, 09:59
Has thanked: 65 times
Been thanked: 1 time

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: kubajakub »

1) Nie rozumiem jak działa trucizną.
Jeśli kładę Kolca na planszy mieczykiem w stronę Pupila, to Pupil (odwrócony w kierunku kogoś innego)w tym samym momencie zostaje zatruty i gdy dojdzie do bitwy to natychmiast ginie. Czy czekam dopiero do inicjatywy Kolca 1 i wtedy ginie? Czy gdy zagrywam Pupila od razu go ściągam bo jego wytrzymałość = 1?

2) Na Portal Games ukazały się Monolitgłówki. Próbowałem je rozwiązać, ale czegoś nie rozumiem. Pod każdą Monolitgłówką są wskaźniki, chyba punktów wytrzymałości sztandarów np. pod Monolitgłówką nr 1 jest Władcy Otchłani- 4, Smocze Imperium -5, ale pod rozwiązaniami do nich są takie same wskaźniki. Dlatego nie rozumiem czy to jest wartość końcowa, czy początkową sztandarów???
https://www.facebook.com/115104459685/p ... 801894686/
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: GrzeL »

kubajakub pisze: 29 gru 2018, 05:30 1) Nie rozumiem jak działa trucizną.
Jeśli kładę Kolca na planszy mieczykiem w stronę Pupila, to Pupil (odwrócony w kierunku kogoś innego)w tym samym momencie zostaje zatruty i gdy dojdzie do bitwy to natychmiast ginie. Czy czekam dopiero do inicjatywy Kolca 1 i wtedy ginie? Czy gdy zagrywam Pupila od razu go ściągam bo jego wytrzymałość = 1?
Instrukcja: opis Władców Odchłani pisze:Skuteczny atak żetonu z cechą Jad zatruwa swój cel, czyli gracz umieszcza na nim znacznik Zatrucia (zawsze 1 znacznik, niezależnie od siły ataku). Jeśli atak z cechą Jad nie zadał żadnych Ran (np. atak dystansowy powstrzymany przez Pancerz lub na skutek działania Runy regeneracji), nie umieszczasz na celu znacznika Zatrucia. Na początku każdej bitwy, przed rozpatrzeniem Inicjatywy żeton, na którym leży min. 1 znacznik Zatrucia otrzymuje 1 Ranę za każdy położony znacznik. Jeśli jest on połączony z Runem regeneracji, Run przejmuje wszystkie obrażenia z Jadu i jest usuwany z gry.
kubajakub pisze: 29 gru 2018, 05:30 2) Na Portal Games ukazały się Monolitgłówki. Próbowałem je rozwiązać, ale czegoś nie rozumiem. Pod każdą Monolitgłówką są wskaźniki, chyba punktów wytrzymałości sztandarów np. pod Monolitgłówką nr 1 jest Władcy Otchłani- 4, Smocze Imperium -5, ale pod rozwiązaniami do nich są takie same wskaźniki. Dlatego nie rozumiem czy to jest wartość końcowa, czy początkową sztandarów???
Wartości te określają liczbę punktów wytrzymałości posiadaną przez dany Sztandar. Na rozwiązaniach są przeważnie te same wartości co na zadaniach, bo rozwiązania przedstawiają sytuację po zagraniu żetonów, ale przed Bitwą, aby było widać co zostało zrobione.

Uprzedzając pytania odnośnie Monolitogłówek:
Część z nich da się rozwiązać inaczej czasami lepiej (używając mniej żetonów, zadając więcej obrażeń), lub prościej.
Jedno rozwiązanie trochę nagina literalne zasady Monolitogłówek, ale jest zgodne z zasadami gry.
Jedno z zaproponowanych rozwiązań jest błędne.
Na kilku rozwiązaniach zamieniono wartości wytrzymałości Sztandarów (w jednym przypadku dodatkowo zgubiono 0), w zagadkach są poprawne.
Pozostałe błędy jak użycie słów Hexogłówka i Sztab zamiast Monolitogłówka i Sztandar, użycie angielskiej nazwy frakcji albo krzywo przekręcony żeton nie wpływają na rozwiązania.
kubajakub
Posty: 64
Rejestracja: 13 cze 2010, 09:59
Has thanked: 65 times
Been thanked: 1 time

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: kubajakub »

Dziękuję za poprzednią odpowiedź, mam kolejne pytanie. Wśród nakładek na żetony Planszy znajdują się małe znaczniki od 0 do 5+, które zmieniają inicjatywę. Po co jest żeton z 0. Co obniża inicjatywę żetonów Planszy do 0?
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: GrzeL »

kubajakub pisze: 30 gru 2018, 17:46 Wśród nakładek na żetony Planszy znajdują się małe znaczniki od 0 do 5+, które zmieniają inicjatywę. Po co jest żeton z 0. Co obniża inicjatywę żetonów Planszy do 0?
Aby oznaczyć Inicjatywę 0 żetonowi, który nie posiada takiej bazowo.
Obecnie potrzebne są do oznaczenia dodatkowej Inicjatywy po użyciu Runy Podwójnego ataku (jeśli Inicjatywa wynosiła 1), a w przyszłości może (co jest prawdopodobne) pojawią się w dodatkach żetony obniżające Inicjatywę.
kubajakub
Posty: 64
Rejestracja: 13 cze 2010, 09:59
Has thanked: 65 times
Been thanked: 1 time

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: kubajakub »

Mam pytanie odnośnie Smoczego Imperium.
Jest tam reguła SZARŻA.
Dotyczy ona RUNY -SZARŻY, ROZKAZU-SZARŻA/BITWA, albo CZEMPIONA-Rycerz i Smoczy Jeździec.

1)Czy jeśli losuję płytki i wśród nich jest Czempion Rycerz i postanawiam położyć go na planszy, to od razu po położeniu robi on szarżę i uderza w przeciwnika(poza bitwą). Czy jeśli go postawię, to żeby wykonać szarżę musi zaczekać na rozkaz - SZARŻA/BITWA i dopiero wtedy jeśli wybiorę SZARŻĘ może zaatakować poza bitwą? Nie wiem czy jasno to wytłumaczyłem?!

2) Inny przykład, pewnie związany z odpowiedzią na 1 pytanie. Wylosuję trzy żetony. Jeden z nich odrzucę, a pozostałymi będą RYCERZ i ROZKAZ SZARŻA/Bitwa. To mogę najpierw zagrać RYCERZA na planszę, a później wykonać nim szarżę wynikającą z żetonu ROZKAZU-SZARŻA/Bitwa?

3) Czy jeśli stoję dotykając RYCERZEM z boku Sztandaru, heksy dotykają się ściankami. Obok sztandaru wszystkie pozostałe boki są wolne. Mogę korzystając z Rozkazu Szarży przesunąć się np. w prawo po obrzeżu Sztandaru nadal go dotykając (okrążając). Obrócić się mieczami Rycerzem w stronę Sztandaru i zadać dwa trafienia. Czy atak koniecznie muszę wykonać z pola nie dotykającego atakowanego przeciwnika?
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: GrzeL »

kubajakub pisze: 13 sty 2019, 19:15 1)Czy jeśli losuję płytki i wśród nich jest Czempion Rycerz i postanawiam położyć go na planszy, to od razu po położeniu robi on szarżę i uderza w przeciwnika(poza bitwą). Czy jeśli go postawię, to żeby wykonać szarżę musi zaczekać na rozkaz - SZARŻA/BITWA i dopiero wtedy jeśli wybiorę SZARŻĘ może zaatakować poza bitwą? Nie wiem czy jasno to wytłumaczyłem?!
W Erracie jest poprawiony opis Konnicy (uwzględniający Runę Szarży) i nieco doprecyzowujący jej działanie.
kubajakub pisze: 13 sty 2019, 19:15 2) Inny przykład, pewnie związany z odpowiedzią na 1 pytanie. Wylosuję trzy żetony. Jeden z nich odrzucę, a pozostałymi będą RYCERZ i ROZKAZ SZARŻA/Bitwa. To mogę najpierw zagrać RYCERZA na planszę, a później wykonać nim szarżę wynikającą z żetonu ROZKAZU-SZARŻA/Bitwa?
Instrukcja s. 6 - Korzystanie z cech żetonów pisze:Niektóre z żetonów Planszy posiadają Cechy, których gracz może użyć raz na turę (dokładny opis Cech żetonów znajduje się na str. 13). Gracz może korzystać z Cech swoich żetonów w dowolnym momencie swojej tury, nawet po zagraniu obu żetonów Planszy (ale nigdy podczas tury przeciwnika). Może korzystać tylko z Cech swoich żetonów obecnych już na planszy (zarówno wyłożonych w jego aktualnej turze, jak i tych wyłożonych w poprzednich turach). W swojej turze można użyć Cech dowolnej liczby żetonów, ale każdej tylko raz na turę.
kubajakub pisze: 13 sty 2019, 19:15 3) Czy jeśli stoję dotykając RYCERZEM z boku Sztandaru, heksy dotykają się ściankami. Obok sztandaru wszystkie pozostałe boki są wolne. Mogę korzystając z Rozkazu Szarży przesunąć się np. w prawo po obrzeżu Sztandaru nadal go dotykając (okrążając). Obrócić się mieczami Rycerzem w stronę Sztandaru i zadać dwa trafienia. Czy atak koniecznie muszę wykonać z pola nie dotykającego atakowanego przeciwnika?
Odpowiedź na to pytanie jest w FAQ.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: GrzeL »

Looke83 pisze: 22 sty 2019, 09:52 Konnica - czy konnica może skorzystać najpierw z cechy manewr a później z cechy szarża (oczywiście przy wykorzystaniu runy/akcji natychmiastowej). Czyli jeżeli ma miejsce to cofa się o jedno pole, po czym wykonuje szarżę ?? Do tego, czy mogę w jednej turze wykorzystać mobilność lub inną cechę na 2 i więcej jednostkach (np. Poruszyć 4 konnice).
Szarża nie jest Cechą.
Cechy działają niezależnie, chyba że jest wprost napisane inaczej.
Konnicy nie da się poruszyć, jest to Cecha i nie da się jej przenieść na inny żeton.
Instrukcja s. 6 - Korzystanie z cech żetonów pisze:W swojej turze można użyć Cech dowolnej liczby żetonów, ale każdej tylko raz na turę.
Looke83 pisze: 22 sty 2019, 09:52 Właśnie zobaczyłem na Twist Gaming, że sztab władców otchłani zadając obrażenia kładzie jad...to chyba błąd ?? Sam sztab nie truje, tylko daje jednostkom przylegającym cechę jad ?? Ogólnie zasada jest taka, że sztaby same w sobie nie mają zdolności, tylko przekazują je na jednostki sąsiadujące ??
W tej grze nie ma Sztabów, są za to Sztandary.
Instrukcja s. 11 - Sztandar pisze:Sztandar każdej z czterech frakcji posiada inną zdolność wyjaśnioną na danej Karcie Frakcji. Zdolność Sztandaru nie działa na niego samego.
Do nauki zasad służy instrukcja, a nie filmiki, zdecydowana większość pomija jakieś zasady lub zawiera błędne.
Jeśli to jedyny błąd, jaki znalazłeś w tym filmie, to zalecam przeczytanie instrukcji ponownie.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 358 times
Been thanked: 213 times

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: ShapooBah »

GrzeL pisze: 23 sty 2019, 11:06 W tej grze nie ma Sztabów, są za to Sztandary.
A to już akruat czepialstwo, zwłaszcza że pracownicy Portalu, podczas prezentacji gier nazywali to żetony Sztabami i mówili, że przyjmują obie wersje za poprawne dla łatwości i czestego poprawiania.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: GrzeL »

ShapooBah pisze: 23 sty 2019, 11:56
GrzeL pisze: 23 sty 2019, 11:06 W tej grze nie ma Sztabów, są za to Sztandary.
A to już akruat czepialstwo, zwłaszcza że pracownicy Portalu, podczas prezentacji gier nazywali to żetony Sztabami i mówili, że przyjmują obie wersje za poprawne dla łatwości i czestego poprawiania.
Nie jest to czepialstwo, tylko nawoływanie do przestrzegania terminologi zawartej w instrukcji, w której słowo Sztab nie występuje. Wątek ten dotyczy gry Monolith Arena i ma być zrozumiały dla ludzi, którzy przeczytali do niej instrukcję i nie można od nich wymagać, by dodatkowo czytali zasady do innej gry, aby zrozumieć, co mają na myśli osoby, które zamiast stosować prawidłowe nazewnictwo, używają własnych nazw zapożyczonych z innej gry, bo jest do niej podobna i mają takie przyzwyczajenia.

Słownictwo w obu grach nie jest z sobą kompatybilne, te same słowa znaczą co innego, a różne to samo, dlatego nie powinno się go mieszać.
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: Looke83 »

Witam.
Czytałem instrukcję oczywiście, stąd moje zdziwienie filmem i pytanie o potwierdzenie wątpliwości.
Przepraszam...mój błąd - chodziło o jednostkę Rycerz, który ma narysowany zarówno but jak i konnicę - stąd moje pytanie było czy mogę wykorzystać najpierw "but" do cofnięcia jednostki, a następnie wykorzystanie runy/akcji natychmiastowej do wykonania szarży. Sam but powoduje, że mobilność tej frakcji jest ogromna, a w połączeniu z szarżą daje zabójczą kombinację. Chyba, że jeżeli decyduję się wykonać szarżę daną jednostką, to nie mogę wcześniej jej ruszyć.

Dziękuję,
Offtop wycięty – GrzeL
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: GrzeL »

Looke83 pisze: 23 sty 2019, 14:22 Przepraszam...mój błąd - chodziło o jednostkę Rycerz, który ma narysowany zarówno but jak i konnicę - stąd moje pytanie było czy mogę wykorzystać najpierw "but" do cofnięcia jednostki, a następnie wykorzystanie runy/akcji natychmiastowej do wykonania szarży. Sam but powoduje, że mobilność tej frakcji jest ogromna, a w połączeniu z szarżą daje zabójczą kombinację. Chyba, że jeżeli decyduję się wykonać szarżę daną jednostką, to nie mogę wcześniej jej ruszyć.
GrzeL pisze: 23 sty 2019, 11:06 Cechy działają niezależnie, chyba że jest wprost napisane inaczej.
ODPOWIEDZ