Valhalla (Łukasz Woźniak)

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
castelano
Posty: 164
Rejestracja: 25 kwie 2017, 11:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 6 times

Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: castelano »

Witajcie, nie wiem czy się ustosunkuje do tego Łukasz, czy może ktoś z Was da mi odpowiedź.
Sprawa tyczy się rzutów kośćmi. Czy gdy wykonujemy rzut, wybieramy te kości które nam pasują to dokładamy je przymusowo na konkretną kartę i uzbrajamy naszego wojownika, czy możemy je odłożyć na bok i przerzucać resztę kości po odłożeniu jednej. Stąd wątpliwość bo fazie Atakującego w pkt 4 dopiero uzbrajamy wojowników, a we wczesnych instrukcjach video i gamplayach od razu przydzielano kości do wojowników.
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 848
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: Qrzy »

To nie wątek ani dział dla pytań o zasady, ale może moderacja wydzieli odpowiedni.

Co do samego pytania - w wideoinstrukcjach i gameplayach zwyczajnie ułatwiano sobie zadanie tymczasowo kładąc kości na kartach. Zauważ, że czasem je zdejmowano i przypisywano innym kartom, w zależności od tego, jak jest najbardziej optymalnie. ;) Także do zakończenia rzutów wszystkie kości są wolne.
castelano
Posty: 164
Rejestracja: 25 kwie 2017, 11:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 6 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: castelano »

Wiem że nie dział i nie wątek, ale to życie wokół valhalli kwitnie.
Dzięki za odpowiedź ale dodam jeszcze, że jestem świadomy że kości do końca są wolne i można je przydzielać innym wojownikom, ale chodzi mi o sprawę, że w ostatnim rzucie biorę jednak wszystkie kości które są dla mnie szczęśliwe i przerzucam je. Może mieć to sens, kiedy w ostatnim rzucie jednak chce uzbroić innego wypasionego wojownika i stawiam wszystko na ostatni rzut.
Bo ja bym powiedział, że skoro już wybrałem "włócznie", "tarczę" bądź "miecz" to do końca kolejki już takimi pozostają...
alodoko
Posty: 30
Rejestracja: 15 lip 2018, 14:57
Has thanked: 5 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: alodoko »

castelano pisze: 24 paź 2018, 12:20 Wiem że nie dział i nie wątek, ale to życie wokół valhalli kwitnie.
Dzięki za odpowiedź ale dodam jeszcze, że jestem świadomy że kości do końca są wolne i można je przydzielać innym wojownikom, ale chodzi mi o sprawę, że w ostatnim rzucie biorę jednak wszystkie kości które są dla mnie szczęśliwe i przerzucam je. Może mieć to sens, kiedy w ostatnim rzucie jednak chce uzbroić innego wypasionego wojownika i stawiam wszystko na ostatni rzut.
Bo ja bym powiedział, że skoro już wybrałem "włócznie", "tarczę" bądź "miecz" to do końca kolejki już takimi pozostają...
.

Tak, możesz je przerzucić. Zdjąć z karty i przerzucić.
castelano
Posty: 164
Rejestracja: 25 kwie 2017, 11:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 6 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: castelano »

Czy mona podjąć obronę nie uzbrajajac żadnego wojowniknika? Np. kartami taktyki?
Jarl Brynjarr. Dobiera w fazie B 3 karty i zachowuje 2 czy dobiera i zachowuje o 1 wiecej czyli 4 i 2 odrzuca?
alodoko
Posty: 30
Rejestracja: 15 lip 2018, 14:57
Has thanked: 5 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: alodoko »

castelano pisze: 13 lis 2018, 13:24 Czy mona podjąć obronę nie uzbrajajac żadnego wojowniknika? Np. kartami taktyki?
Nie, bez aktywowanego wojownika samymi kartami nie można wygrać dotyczy to zarówno obrony jak i ataku. Jeżeli chcesz coś więcej się dowiedzieć na ten temat to na FB jest FAQ.
castelano pisze: 13 lis 2018, 13:24 Jarl Brynjarr. Dobiera w fazie B 3 karty i zachowuje 2 czy dobiera i zachowuje o 1 wiecej czyli 4 i 2 odrzuca?
Nie oczekuj że ktoś pamięta działanie wszystkich jarlów. Najlepiej wklej zdjęcie karty.
kamilpr
Posty: 372
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: kamilpr »

Jest karta która mówi, że można odrzucic jednego wojownika w walce przeciwnikowi. Zagrana w obronie jest OP ponieważ cofnięcie jednego już uzbrojonego wojownika robi katastrofalne straty punktowe. Jak ona dokładnie działa ?
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: Largo »

Jeżeli zagram kartę taktyki, która mówi, że jeżeli odrzucę kość z łukiem to mam +4 do siły to mogę to zrobić przy użyciu kilku kości? Czy kości odrzucone celem dokonania przerzutu też się liczą?
schen
Posty: 147
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 54 times
Been thanked: 19 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: schen »

kamilpr pisze: 23 lis 2018, 11:50 Jest karta która mówi, że można odrzucic jednego wojownika w walce przeciwnikowi. Zagrana w obronie jest OP ponieważ cofnięcie jednego już uzbrojonego wojownika robi katastrofalne straty punktowe. Jak ona dokładnie działa ?
Chodzi zapewne o kartę:
Zagraj w obronie
Atakujący wybiera jednego wojownika, jego siła nie liczy się do ataku.
Niezależnie od wyniku wysyła go do Valhalli po walce.
Aż taka OP, to nie jest. Jeśli ktoś atakuje jednym wojownikiem, to atak zapewne się nie uda, aczkolwiek tak czy siak odeśle go do Valhalli, więc punkty zdobędzie.
Largo pisze: 26 lis 2018, 21:47 Jeżeli zagram kartę taktyki, która mówi, że jeżeli odrzucę kość z łukiem to mam +4 do siły to mogę to zrobić przy użyciu kilku kości? Czy kości odrzucone celem dokonania przerzutu też się liczą?
Jedna karta, jedna kość. Kości odrzucone się nie liczą, nie ma ich już w grze.
Casiliasplp
Posty: 581
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: Casiliasplp »

Może ktoś dać link do faq ?

Pytanko jak atakujący jak i obrońcy nie udało się odpalić choć 1 wojownika co się dzieje ? xD wygrywa atakujący ?
Hala Madrid
Rahumene
Posty: 26
Rejestracja: 17 sty 2015, 00:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: Rahumene »

Jeśli Atakujacy nie odpalił wojownika to nie dochodzi do walki- Obrońca nie odpowiada.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 954
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 227 times
Been thanked: 232 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

W grze solo zdolność przeciwnika oznaczona jako "przed walką" (odrzucenie jednej kości) odpala się tylko, jeżeli przeciwnik rozpoczyna atak, a ja jestem obrońcą, czy też zawsze, jak tylko rozpoczyna się walka?
opulentus
Posty: 510
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: opulentus »

Witajcie,
Mam pytanie do aktywacji Lodowych Gigantów.
Chodzi o sytuację opisaną w instrukcji pod nr 1. Mamy dwa sloty i opis - "wymaga dwóch dowolnych broni , np. włóczni i miecza"
I teraz nie wiem czy one muszą być rózne tak jak w przykłądzie czy mogę być te same np dwie włócznie.
Wydaje mi się że słowo "dowolne" oznacza że mogą być zarówno dwie takie same ale i też dwie rózne.
mordajeza
Posty: 353
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 170 times
Been thanked: 240 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: mordajeza »

opulentus pisze: 03 paź 2021, 12:33
Chodzi o sytuację opisaną w instrukcji pod nr 1. Mamy dwa sloty i opis - "wymaga dwóch dowolnych broni , np. włóczni i miecza"
Dowolne bronie, czyli wszystko poza "x" ;)
opulentus
Posty: 510
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: opulentus »

Ok, a 4 - "wymaga dwóch par takich samych broni (np. dwóch toporów i dwóch łuków)"
Co w przypadku dwóch toporów i dwóch toporów? - to też są dwie pary takich samych broni.
mordajeza
Posty: 353
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 170 times
Been thanked: 240 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: mordajeza »

opulentus pisze: 03 paź 2021, 21:26 Ok, a 4 - "wymaga dwóch par takich samych broni (np. dwóch toporów i dwóch łuków)"
Co w przypadku dwóch toporów i dwóch toporów? - to też są dwie pary takich samych broni.
Tak
ODPOWIEDZ