Kowale losu

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Kowale losu

Post autor: Czochrun »

Witam!
Jak to jest z tym Nieustępliwym Dzikiem? Wyjaśnienie ścianki jest proste i klarowne. Właściciel karty daje do wykucia ściankę Nieustępliwego Dzika innemu graczowi i jak ten inny gracz wyrzuci tę ściankę właściciel karty otrzymuje zasoby.
Mam przyjemność ostatnio często grać na BGA w tę planszówkę i tam uparcie twierdzą, że zasoby otrzymuje zarówno właściciel karty jak i właściciel ścianki (tzw. powiernik ścianki). Zgłoszony błąd został odrzucony.
Czy Wy grając w realu w "Kowale Losu" mieliście kiedykolwiek jakieś wątpliwości co do użycia tej karty?
lucek1980
Posty: 39
Rejestracja: 30 paź 2016, 21:35
Has thanked: 2 times

Re: Kowale losu

Post autor: lucek1980 »

W instrukcji jest tak:
Każda ścianka „Nieustępliwego dzika” jest powiązana z 1 kartą i zapewnia efekty 2 graczom – powiernikowi ścianki i właścicielowi karty.
Więc my gramy, że obaj gracze otrzymują zasoby.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Kowale losu

Post autor: donmakaron »

Dzik w instrukcji opisany jest tak: za każdym razem gdy "powiernik ścianki" wyrzuci sobie ściankę z efektem +1?+1 (dla niego), ty (właściciel karty dzika) dostajesz stały efekt z karty dzika: +1?+1?+3.

Czyli stały efekt karty odpala się, gdy przeciwnik wyrzuci ściankę dzika. Nigdzie nie jest napisane, że efekt ścianki dzikowej jest na korzyść posiadającego kartę, zamiast na korzyść rzucającego kością. Czyli nie jest ;)
Awatar użytkownika
dertaz
Posty: 97
Rejestracja: 16 cze 2019, 23:43
Has thanked: 127 times
Been thanked: 7 times

Re: Kowale losu

Post autor: dertaz »

Mam pytanie dotyczące gry Kowale losu w wersji elektronicznej dostępnej na platformie BGA.

Czy jest możliwość podejrzenia(sprawdzenia) kart które już zakupiłem? Karty układają się w stosie i widać tylko ostatnią zakupioną, w instrukcji zaś napisane jest że gracz w dowolnym momencie rozgrywki może przeglądać swoje karty.
ODPOWIEDZ