Bolidy - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
dragon77
Posty: 219
Rejestracja: 08 wrz 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Bolidy - pytania i wątpliwości

Post autor: dragon77 »

Obstawiamy zwycięzcę w sekrecie. Ale czy po obstawieniu ujawniamy swoje typy czy do końca gry są one niejawne ?

W grze podstawowej - jak rozdamy po 2 bolidy graczom (gra 3-osobowa) to każdy dostaje specjalne karty "8" na rękę (czyli po 2 w sumie) oraz po 3 karty, co w przyszłości spowoduje posiadanie 5 kart na ręce ?
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2813
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Bolidy

Post autor: Ink »

Wygląda na to, że instrukcja, ani polska, ani angielska, wprost tego nie precyzuje. Z drugiej strony stwierdza, że typy zapisujemy w tajemnicy i nie stwierdza, że je ujawniamy, zatem należy wnioskować, że ujawnia się je dopiero na końcu. Tak w każdym razie grają wszystkie znane mi osoby.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Bolidy

Post autor: mordajeza »

Na trasie Aloha Sands (chyba tak się nazywa, ta z rampami z dodatku) może zdarzyć się sytuacja, że bolid zatrzyma się tuż przy tej podwójnej rampie, nie ma pola na "rozpędzenie się" i nie może przeskoczyć, a innej drogi nie ma. Czy w takiej sytuacji taki bolid po prostu nie kończy wyścigu? Czy może np. się cofnąć albo coś?
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: Bolidy - pytania i wątpliwości

Post autor: gregoff »

Ja grałem w ten sposób ze traci ten bolid 1 kolejke ruchu i skacze w kolejnej. Chociaż moim zdaniem zgodnie z duchem zasad kończy grę przed tą rampą.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Bolidy - pytania i wątpliwości

Post autor: mordajeza »

Hm, strata kolejki jakoś mnie nie przekonuje... To już chyba lepiej (ciekawiej, klimatyczniej) grać, że bolid próbował wjechać na rampę, ale się nie mógł rozpędzić i spadł do rzeki.

Zostawić go na resztę gry przed rampą też bez sensu bo jeśli trafią się takie dwa bolidy (co nie jest takie niemożliwe), to zablokują całą trasę i nikt jadący za nimi nie dojedzie do mety ;)

No jest ta zasada trochę niedopracowana. Dziwne, że nie wyłapali tego w testach.
ODPOWIEDZ