Robin Hood and the Merry Men

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
kurzyszpon
Posty: 154
Rejestracja: 20 mar 2015, 15:06
Lokalizacja: Luboń / czasem Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

Robin Hood and the Merry Men

Post autor: kurzyszpon »

Hej!

Pytanko miałbym odnośnie akcji oddawania pieniędzy biednym w wiosce. Czy Waszym zdaniem usuwanie strażników za każde wydane 2 pieniążki dotyczy tylko tych znajdujących się na torze strażników pod polem wioski, czy jeżeli nie ma tam żadnego pionka, to można usuwać strażników z kryjówek na planszy?
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Robin Hood and the Merry Men

Post autor: shod »

kurzyszpon pisze: 27 paź 2018, 17:55 Hej!

Pytanko miałbym odnośnie akcji oddawania pieniędzy biednym w wiosce. Czy Waszym zdaniem usuwanie strażników za każde wydane 2 pieniążki dotyczy tylko tych znajdujących się na torze strażników pod polem wioski, czy jeżeli nie ma tam żadnego pionka, to można usuwać strażników z kryjówek na planszy?
moim zdaniem usuwanie dotyczy tylko Strażników z wioski, bo tej lokacji dotyczy akcja. Do usuwania Strażników z kryjówek służą pułapki i to moim zdaniem ma logiczny i tematyczny sens. we wiosce jak bohaterowie dają kasę biednym, to z wdzięczności mieszkańcy pomagają w w walce ze Strażnikami na swoim terenie. A w kryjówkach zakłada się pułapki.

ja mam za to niejasność co do modułu "Sheriff’s Men in Robin’s Den module". Gdzie wg Was powinno się umieścić Strażnika usuniętego Kartą Szpiega?
Awatar użytkownika
trooper
Posty: 20
Rejestracja: 27 cze 2015, 12:16
Lokalizacja: Wrocaw
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Robin Hood and the Merry Men pytania o zasady

Post autor: trooper »

Witam. Jestem po pierwszej rozgrywce i mam kilka pytań / niejasności co do zasad.

1. Jak rozumiecie dolną nagrodę z karty okupu? Górna jest jasna - za dwóch żołnierzy dostajemy 7pkt. A dolna? Za strażnika odblokowujemy jedno (czwarte) miejsce w wiosce i natychmiast wrzucamy tam Wesołego Kompana z miejsca treningowego?

2. Nie do końca rozumiem, czy jak obrabuję wóz to dokładamy na drodze od razu kolejny, a jak nie to kiedy on wchodzi? Podczas aktywacji drogi w Fazie Bohaterów? W instrukcji stoi, że jak wóz WJEDZIE do zamku to dokładamy nowy na początku drogi od razu z wora, ale o rabunku (czyli NIE wjeżdża) i respawnie w tym miejscu nic nie znalazłem.

3. Kolejna rzecz - taki przykład: u drwala w kryjówkach na pierwszych dwóch miejscach stoją dwaj Weseli Kompani (miejsce 3 i 4 są zajęte przez żołnierzy, ale to bez znaczenia). Robię akcję i buduję pułapkę. Stawiam ją na miejscu nr 1. z moim meplem. Teraz jest tura bohaterów. Wyciągamy kartę i wchodzi do drwala Szeryf. Rozstawia swoich ludzi w pierwszych dwóch od góry miejscach. I teraz co się dzieje. Pierwszy jest mój ludek z pułapką. Zatem rozumiem, że pierwszy żołdak wpada w pułapkę (nie łapie mnie), i dopiero drugi mnie chwyta, a Wesoły Kompan przeciwnika, który był na miejscu nr 2 jest bezpieczny? Tak graliśmy bo to ma to większy sens. Jakby nas obaj złapali, zapłacilibyśmy okup, jeden strażnik znika i nie ma od kogo uwalniać kompana. Czy coś źle kombinuję? Alternatywą jest to, że wchodzą obaj na raz (miejsca 1 i 2) i ten pierwszy wpada w pułapkę, a Wesoły Kompan na drugim polu zostaje złapany).
Ostatnio zmieniony 01 sty 2019, 10:49 przez trooper, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
trooper
Posty: 20
Rejestracja: 27 cze 2015, 12:16
Lokalizacja: Wrocaw
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Robin Hood and the Merry Men

Post autor: trooper »

shod pisze: 02 lis 2018, 07:51 ja mam za to niejasność co do modułu "Sheriff’s Men in Robin’s Den module". Gdzie wg Was powinno się umieścić Strażnika usuniętego Kartą Szpiega?
Usuwasz do zasobów ogólnych. Przecież nie do wioski :D
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Robin Hood and the Merry Men

Post autor: jnowaczy »

Karta mi się nie wyświetla wiec nie pomogę.
Pytanie 2
to po napadzie na powóz i obrabowaniu go nie umieszczasz nowego. Nowy pojazd jest umieszczany dopiero w chwili aktywacji danej drogi przez kartę na samej górze za pierwsza barykadą(tą narysowaną na planszy).
Pytanie 3
Wjazd strażników do wioski odbywa się w tej samej chwili, więc
pierwszy wpada do kryjówki i wpada do pułapki, drugi strażnik wchodzi z buta do drugiej kryjówki i aresztuje mepla
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
ODPOWIEDZ