Via Nebula - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1281
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Via Nebula - pytania i wątpliwości

Post autor: ShapooBah »

Cześć.

Wczoraj rozegraliśmy pierwszą rozgrywkę w Via Nebulę kupioną przy okazji Black Fridayowych promocji. Pierwszym zgrzytem jaki pojawił się podczas gry- Instrukcja na ten temat milczy:
Co w momencie w którym jeden z dwóch placów budowy znajdujących sie na jednym heksie zostanie zamieniony na budynek? Czy drugi plac budowy zostaje i np. w nastepnej turze może zostać rozbudowany czy też wraca na "rękę" gracza który źle rozplanował towary?

Mieliśmy pewien zgrzyt i corner case w efekcie czego musieliśmy wymyślić zasadę na bieżąco.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Via Nebula

Post autor: rastula »

ShapooBah pisze: 10 gru 2018, 09:58 Cześć.

Wczoraj rozegraliśmy pierwszą rozgrywkę w Via Nebulę kupioną przy okazji Black Fridayowych promocji. Pierwszym zgrzytem jaki pojawił się podczas gry- Instrukcja na ten temat milczy:
Co w momencie w którym jeden z dwóch placów budowy znajdujących sie na jednym heksie zostanie zamieniony na budynek? Czy drugi plac budowy zostaje i np. w następnej turze może zostać rozbudowany czy też wraca na "rękę" gracza który źle rozplanował towary?

Mieliśmy pewien zgrzyt i corner case w efekcie czego musieliśmy wymyślić zasadę na bieżąco.
Zostaje - w instrukcji nie ma nic O USUWANIU drugiego placu budowy, więc oo po prostu zostaje i może być zamieniony w budynek. Naturalnie przy 3-4 graczach, przy dwóch na polu może znajdować się tylko jeden plac budowy- ergo - jeden budynek.

Zgrzytu nie było - dopowiedzieliście sobie zasadę, tam gdzie jej nie ma ;).
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1281
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Via Nebula

Post autor: ShapooBah »

rastula pisze: 10 gru 2018, 10:06 Zostaje - w instrukcji nie ma nic O USUWANIU drugiego placu budowy, więc oo po prostu zostaje i może być zamieniony w budynek. Naturalnie przy 3-4 graczach, przy dwóch na polu może znajdować się tylko jeden plac budowy- ergo - jeden budynek.
To się kumpel wku...rzy jak się dowie, że niepotrzebnie stracił place budowy i surowce.
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Via Nebula

Post autor: Arcziwald »

Swoją drogą ciekawiej chyba grać wbrew instrukcji i ściągać budowę gracza, który nie ukończył budynku ;)
MadejZO
Posty: 76
Rejestracja: 22 wrz 2018, 10:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Via Nebula

Post autor: MadejZO »

Witam.
Czy surowce z magazynu mogę transportować na plac budowy?
Wczoraj podczas gry ścigaliśmy się o kontrakt. Jedna osoba wygrała , druga musiała zrobić inny kontrakt, ale został jej jeden surowiec, który trafił do magazynu po skończeniu placu budowy. Czy ten surowiec można użyć? Czy musi być w magazynie do końca gry?
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 991 times
Been thanked: 433 times

Re: Via Nebula

Post autor: KurikDeVolay »

Zostaje w magazynie jako ujemny punkt.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Via Nebula

Post autor: bobule »

rastula pisze: 10 gru 2018, 10:06
Zostaje - w instrukcji nie ma nic O USUWANIU drugiego placu budowy, więc oo po prostu zostaje i może być zamieniony w budynek. Naturalnie przy 3-4 graczach, przy dwóch na polu może znajdować się tylko jeden plac budowy- ergo - jeden budynek.

Zgrzytu nie było - dopowiedzieliście sobie zasadę, tam gdzie jej nie ma ;).
o.O a ja myślałem, że należy zdjąć plac budowy przeciwnika.

druga sprawa, rozumiem, że przez już wybudowane budynki nie można transportować surowców?
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Via Nebula

Post autor: Golfang »

bobule pisze: 25 lis 2020, 06:24
rastula pisze: 10 gru 2018, 10:06
Zostaje - w instrukcji nie ma nic O USUWANIU drugiego placu budowy, więc oo po prostu zostaje i może być zamieniony w budynek. Naturalnie przy 3-4 graczach, przy dwóch na polu może znajdować się tylko jeden plac budowy- ergo - jeden budynek.

Zgrzytu nie było - dopowiedzieliście sobie zasadę, tam gdzie jej nie ma ;).
o.O a ja myślałem, że należy zdjąć plac budowy przeciwnika.

druga sprawa, rozumiem, że przez już wybudowane budynki nie można transportować surowców?
Ja zawsze grałem że przez budynki można transportować surowce. Budynek nie zaburza nie przerwanej drogi do transportu - nawet jeśli na tym samym polu stoją dwa budynki: Twój oraz przeciwnika.

@edit
ale chyba źle grałem :) - cytat ze strony 7 instrukcji
"Uwaga!
Nie możesz transportować surowca przez pole, które nie jest puste.[/color]
Nie możesz transportować surowca na plac budowy należący do innego gracza.
Możesz dostarczyć surowiec na swój plac budowy od dowolnej strony pola zajmowanego przez ten plac (plac budowy nie ma sprecyzowanego położenia w granicach pola). Surowiec leżący na placu budowy nie może być dalej transportowany."
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ