Gizmos

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Gizmos

Post autor: rastula »

Grałem z moim 5,5 latkie i działało , więc gra nie jest trudna ale mam wątpliwości co do tego, jak bardzo odpalają się te łańcuchy...

Obrazek

1)
biorę z lini kulkę czerwoną

czy dobieram 2 losowe kulki? (mam w końcu 2 maszyny reagujące na dobór czerwonej kulki)

2) biorę z lini kulkę niebieską

dobieram losowo 1 kulkę (mam 1 maszynę aktywowaną niebieską kulką)...

czy jeśli dobrana losowo kulka jest czerwona to dobieram kolejną losową kulkę - mam jeszcze jedną maszynę nie aktywowaną w tym ruchu uruchamianą czerwoną kulką (inaczej, czy losowo dobierane kulki też odpalają maszyny?)?


__________________

Czy możliwe są takie mega combosy np.

Obrazek

a) mam żółtą kulkę, która zamieniam na czarną
b) czarną kulkę pomnażam na dwie czarne kulki
c) transformuję dwie czarne kulki na kulki czerwoną i niebieską
d) zmieniam kulkę czerwoną na dwie czerwone a niebieską na dwie niebieskie

czyli z jednej żółtej robie cztery (2cz+2n)...

OK w podstawce wszystkie karty (?) kupowane za jednolite zestawy kul...ale czy takie ciągi są dozwolone np. w ten sposób zmienić 1ż na 3cz...
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: GIZMOS

Post autor: kaszkiet »

1 - tak, bierzesz dwie.
2 - nie, nie dobierasz bo bonus jest za akcję wyboru kulki (ta dłoń biorąca kulkę palcami), a wzięcie w ciemno to co innego.
3 - ciekawy kombos, wydaje mi się, że poprawny!
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: GIZMOS

Post autor: kmd7 »

O ile pamiętam, to:
ad. 1 - tak.
ad. 2 - część pierwsza (dobieram 1 kulkę) - tak, część druga (jeśli losowa kulka jest czerwona) - nie, dlatego, że bonusowe dobranie kulki dotyczy akcji pobrania kulki z widocznego rzędu kulek, a nie dobranej losowo z pojemnika.
ad. 3 - jeśli dobrze prześledziłem Twój tok myślenia i się nie pomyliłem :), to tak, wszystko ok.
W podstawce są też karty, które można nabyć przez kulki różnych kolorów, trzeba tylko mieć ich (łącznie) odpowiednią ilość.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: GIZMOS

Post autor: rastula »

kaszkiet pisze: 07 sty 2019, 11:51 1 - tak, bierzesz dwie. tak myślałe
2 - nie, nie dobierasz bo bonus jest za akcję wyboru kulki (ta dłoń biorąca kulkę palcami), a wzięcie w ciemno to co innego. też tak myślałem, inna ikonka, więc nie odpala
3 - ciekawy kombos, wydaje mi się, że poprawny! dobrze by było, to pozwala mocno kombinować w tej z pozoru prostej grze.


Jeszcze jedno / dwa .

Początkowy limit archiwizacji wynosi 1 (ikona z folderem). Jak rozumiem, ten limit jest wyczerpany kartą startową(edit: nie jest). Aby zarchiwizować kolejną, trzeba wybudować odpowiednią maszynę "ulepszeń" ? ( w pierwszej grze nie trafiła się nam żadna, która zwiększa ten limit). Samoedit: okazuje się, że nie - karta startowa nie liczy się do limitu archiwizacji - pula zarchiwizowanych maszyn znajduje się "z boku" laboratorium i na starcie jest pusta - zostawiam edit dla potomności

Nie można odrzucać zbudowanych maszyn ( podobnie jak nie można odrzucić kulki z magazynu) ? Np nie wolno zarchiwizować maszyny odrzucając jakąś znajdująca się w archiwum?
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: GIZMOS

Post autor: kmd7 »

rastula pisze: 07 sty 2019, 11:59 Nie można odrzucać zbudowanych maszyn ( podobnie jak nie można odrzucić kulki z magazynu) ? Np nie wolno zarchiwizować maszyny odrzucając jakąś znajdująca się w archiwum?
Nie można odrzucać.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: GIZMOS

Post autor: rastula »

dziękuję wszystkim za pomoc, myślę, że teraz już wszystko wiem ;)...
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 92 times
Been thanked: 318 times

Re: Gizmos

Post autor: autopaga »

Mam dylemat z wypraską, gdzie umieszczacie składane 4 boki podajnika? Oczywiśćie tak aby pudełko elegancko się domykało? Jedyne miejsce jakie mi pasuje to pod wypraską, ale mam nadzieję że jest lepsze rozwiązanie niż wyciąganie wypraski za każdym razem.
ODPOWIEDZ