Gwiezdny kupiec: Tabela okazji i wydarzeń

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Franc
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2019, 16:34

Gwiezdny kupiec: Tabela okazji i wydarzeń

Post autor: Franc »

W końcu zdecydowałem się i wydrukowałem znalezioną w sieci grę Gwiezdny Kupiec, by przypomnieć sobie stare dobre czasy i pożytecznie spędzić czas z Gówniakami. Wszystko dobrze, plansza na papierze plakatowym 180g/m2 się wydrukowała fantastycznie, żetony na wizytówkowym 320g/m2 również, wszystko wycięte, te co trzeba sklejone, można zaczynać. Ale tu przyszedł mały Znok, bo nigdzie ani na planszy ani w instrukcji nie ma tabeli 6.5 przyporządkowującej numerom na żetonach Wydarzenie, Okazja odpowiednie wydarzenia i okazje. Z internetu wiem, że w nowoczesnej wersji nie ma takich żetonów, są tylko karty z pełnym opisem, ale do tej "oryginalnej" od Encore (bo kopię tej wersji wydrukowałem) potrzebna jest tabelka. Sprawdzałem nawet planszę oryginału "star trader" - tam też nie ma tej tabelki na planszy, nie widziałem instrukcji. Znalazłem też inaczej formatowany skan instrukcji od Gwiezdnego Kupca - też nie ma tej tabelki ani na innych wersjach planszy (samoróbki innych graczy).
Czy ktoś, coś wie jakie wydarzenia i okazje są przyporządkowane poszczególnym numerom na żetonach?
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 264
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Gwiezdny kupiec: Tabela okazji i wydarzeń

Post autor: miszczu666 »

Akurat trafiłem na ten temat, i mimo, że to już 4 miesiące od posta, więc prawdopodobnie już nieaktualne, to i tak to tutaj zostawię.
Może ktoś będzie potrzebował.
Pełen skan instrukcji bez pominięcia żadnej z tabel.

http://kursy.zs3.sanok.pl/file.php/136/Instrukcja.pdf

A w kwestii które numery okazji i wydarzeń co mają po drugiej stronie, to obrazek z linka.
https://4.allegroimg.com/original/0cd6b ... d3a1402da4
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Gwiezdny kupiec: Tabela okazji i wydarzeń

Post autor: Andy »

Aż się wzruszyłem na ten widok! :D
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
ODPOWIEDZ