Paperback (Tim Fowers)

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Chizu
Posty: 106
Rejestracja: 28 kwie 2007, 18:44
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 40 times
Been thanked: 24 times

Paperback (Tim Fowers)

Post autor: Chizu »

Rozumiem, że zgodnie z zasadami przy ułożeniu niepoprawnego słowa, bez żadnych konsekwencji możemy znowu podjąć próbę zagrania innego słowa? Ponieważ odmiana wyrazów (jak słyszałam) jest dopuszczalna, to czasami zdarzają się dość nietypowe słowa i warto wtedy zajrzeć do słownika i zweryfikować ich istnienie. Gracie z jakimiś dodatkowymi zasadami karzącymi za ułożenie złego słowa? Może -1c przy każdej kolejnej próbie?
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Paperback

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Nie.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Paperback

Post autor: baldar »

Chizu pisze: 06 gru 2018, 12:55 Rozumiem, że zgodnie z zasadami przy ułożeniu niepoprawnego słowa, bez żadnych konsekwencji możemy znowu podjąć próbę zagrania innego słowa? Ponieważ odmiana wyrazów (jak słyszałam) jest dopuszczalna, to czasami zdarzają się dość nietypowe słowa i warto wtedy zajrzeć do słownika i zweryfikować ich istnienie. Gracie z jakimiś dodatkowymi zasadami karzącymi za ułożenie złego słowa? Może -1c przy każdej kolejnej próbie?
Jeżeli słowo nie jest poprawne, to układasz kolejne. Jeżeli są wątpliwości to wiadomo - sprawdzamy w źródłach:)
A zasada karania chyba niepotrzebnie spowolniłaby rozgrywkę. No,i tej strach, czy "rz", czy "ż":)
Awatar użytkownika
Chizu
Posty: 106
Rejestracja: 28 kwie 2007, 18:44
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 40 times
Been thanked: 24 times

Re: Paperback

Post autor: Chizu »

Wydaje mi się, że wszystko zależy od współgraczy. Na razie nie mamy problemu ze sprawdzaniem w słowniku, ale zamierzam przedstawić Paperbacka wyjadaczom Scrabbli i podejrzewam, że w ich przypadku to może być dość ważny element ;) Dzięki za odpowiedź!
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Paperback (Tim Fowers)

Post autor: ko2a »

Literka B pomaga cofnąć karte z wyłożonego słowa na góre decku. Czy mogę cofnąć ta literke "B"
Awatar użytkownika
predki
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Paperback (Tim Fowers)

Post autor: predki »

ko2a pisze: 11 sty 2019, 23:25 Literka B pomaga cofnąć karte z wyłożonego słowa na góre decku. Czy mogę cofnąć ta literke "B"
Biorąc pod uwagę, jak się zachowuje analogiczna karta w aplikacji, to tak.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Paperback (Tim Fowers)

Post autor: ko2a »

Nowe pytanie. Jak przeczytałem w poprzednich postach karty z opisem +1$ za jokera w słowie - odnoszą się do każdego jokera co za tym idzie dosyć przegięta umiejętność. Dosc nie intuicyjne, wystarczyłby dopisek za każdego jokera i sytuacji by nie było.

Mam natomiast pytanie czy to samo dzieje się z umiejętnością "jeśli masz na ręce jokera, +1 karta na ręce" czy jeśli na ręce pozostawię 3 jokery po stworzonym słowie to mam +3 karty? Tutaj także brakuje ewentualnego słowa.
Proszę o informację
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Paperback (Tim Fowers)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Tak.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Paperback (Tim Fowers)

Post autor: ko2a »

Dr. Nikczemniuk pisze: 08 lut 2019, 13:49 Tak.
Czy są jeszcze jakieś karty które bezpośrednio trudno zrozumieć jak te?
ODPOWIEDZ