Fantastyczne światy

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Fantastyczne światy

Post autor: josiu »

Jak działa karta: "Klejnot porządku"? , która daje np. +10 za 3 karty pod rząd, lub np. +150 za 7 kart pod rząd itd. Nie wiem jak ją zrozumieć.
Awatar użytkownika
antros
Posty: 27
Rejestracja: 29 wrz 2014, 09:03
Lokalizacja: Grudziądz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Fantastyczne światy

Post autor: antros »

josiu pisze: 14 mar 2019, 14:22 Jak działa karta: "Klejnot porządku"? , która daje np. +10 za 3 karty pod rząd, lub np. +150 za 7 kart pod rząd itd. Nie wiem jak ją zrozumieć.
Chodzi o karty, których wartości podstawowej siły są kolejnymi liczbami naturalnymi np. 1, 2, 3, 4, 5 (sam klejnot), 6, 7. Na stronie piątej instrukcji jest przykładowy układ właśnie z "Klejnotem porządku".
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Fantastyczne światy

Post autor: ko2a »

Czy aplikacja działa poprawnie?

Miałem dzisiaj sytuacje z fontanna oraz błaznem. Wg notesu otrzymałem komplet punktów za błazna i 27 pkt dodatkowo z jakiejś karty dla fontanny. Natomiast w aplikacja błazen podsumował mi punkty +3 za wszystkie karty poza fontanna bo wziął ją pod uwagę jako parzyste (1+27). Czy to prawidłową interpretacja?
Awatar użytkownika
Vakarian89
Posty: 90
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:26
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Fantastyczne światy

Post autor: Vakarian89 »

Hmm, przez pewien czas grywaliśmy z kumplem dość intensywnie w "Fantastyczne Światy" i nigdy tego w ten sposób nie interpretowaliśmy. Z jednej strony "Fontanna" ma to wpisane jako bonus, ale brzmi to (mniej-więcej) tak: "Dodaj podstawową siłę...". Skoro użyto słowa dodaj, to można to interpretować to właśnie w ten sposób, że dodaje się go do siły "Fontanny" - ciężko, żeby dodawać do bonusu, skoro jego podstawa wynosi 0. Sam jednak nigdy bym na to nie wpadł, a zmienia to trochę pewne taktyki, ponieważ w ten sposób "Fontanna" może się przydać przy kompletowaniu zestawu do "Klejnotu porządku".
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Fantastyczne światy

Post autor: ko2a »

Vakarian89 pisze: 14 paź 2019, 22:14 Hmm, przez pewien czas grywaliśmy z kumplem dość intensywnie w "Fantastyczne Światy" i nigdy tego w ten sposób nie interpretowaliśmy. Z jednej strony "Fontanna" ma to wpisane jako bonus, ale brzmi to (mniej-więcej) tak: "Dodaj podstawową siłę...". Skoro użyto słowa dodaj, to można to interpretować to właśnie w ten sposób, że dodaje się go do siły "Fontanny" - ciężko, żeby dodawać do bonusu, skoro jego podstawa wynosi 0. Sam jednak nigdy bym na to nie wpadł, a zmienia to trochę pewne taktyki, ponieważ w ten sposób "Fontanna" może się przydać przy kompletowaniu zestawu do "Klejnotu porządku".
Sprawa została rozwiązana. Okazało się że karta Błazna bierze pod uwagę "zblankowane" karty jako 0 liczbę parzystą. Stąd problem. Fontanna działa prawidłowo
Awatar użytkownika
Vakarian89
Posty: 90
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:26
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Fantastyczne światy

Post autor: Vakarian89 »

Zero jako liczba parzysta? To jest dopiero ciekawa interpretacja! :lol:
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Fantastyczne światy

Post autor: xilk »

Vakarian89 pisze: 15 paź 2019, 22:04 Zero jako liczba parzysta? To jest dopiero ciekawa interpretacja! :lol:
W sensie? O ile liczba zero czasem jest, a czasem nie zaliczana do liczb naturalnych, to parzystość akurat jest.
Awatar użytkownika
Vakarian89
Posty: 90
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:26
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Fantastyczne światy

Post autor: Vakarian89 »

xilk pisze: 15 paź 2019, 22:28W sensie? O ile liczba zero czasem jest, a czasem nie zaliczana do liczb naturalnych, to parzystość akurat jest.
OK, przed momentem "odświeżyłem" sobie definicję liczby parzystej i przyznaję - mój błąd. Ale dałbym głowę, że uczono mnie (kilka ładnych lat temu), że 0 nie zalicza się ani do jednych, ani do drugich. A może to po prostu moja pamięć szwankuje już bardziej, niż myślałem? :?
aigimig
Posty: 406
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Fantastyczne światy

Post autor: aigimig »

czy ktoś wie jak dokładnie działa karta Fatamorgana ("Może zduplikować nazwę i zestaw, do którego należy dowolna karta Armii, Krainy, Pogody, Powodzi albo Płomienia w grze.")? Chodzi mi o definicję sformułowania "w grze". Wg instrukcji (str 7) można wybierać tylko z kart, które pojawiły się w danej rozgrywce. Natomiast wg BGG ( https://boardgamegeek.com/thread/2095329/mirage ) i aplikacji punktującej ze wszystkich kart danych typów bez ograniczeń
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 74 times

Re: Fantastyczne światy

Post autor: Dziami »

Hej. Jak interpretujecie Mimika z Kolekcjonerem? Na zdrowy rozum wychodziło by, że Mimik nie pomoże przy Kolekcjonerze chyba, że można wybrać czy kopiujesz tylko zestaw.
Natomiast aplikacja nalicza tak jakby Mimika można było połączyć z Kolekcjonerem.
Jak gracie? Jak jest hmm właściwie?
ODPOWIEDZ