Heaven & Ale

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Heaven & Ale

Post autor: Arachion »

Trzy pytania, jeżeli są niezrozumiałe napiszę ja od nowa...

1. jeżeli aktywuje punktowanie mnicha A i leży on obok mnicha B to według instrukcji mnicha B również aktywuje ale czy ten mnich B aktywuje kolejnego B który leży obok niego - to znaczy czy robią się takie łańcuchy. Jeżeli tak to znaczy, że opłacalną strategią było by starać się kłaść mnichów obok siebie.
2. czy w przykładnie na stronie 6 instrukcji po prawej stronie bliżej dołu. Piotr kładzie szope która pozwala aktywować dwa kafelki po przeciwległych stronach - nie wyszedłby lepiej jak by aktywował żołty kafelek po lewej oraz mnicha który by również aktywował biały i dodatkowo tym razem zielony?
3. w grze dwu i trzyosobowej przed ostatnią rundą dokładamy dyski punktujące - w grze dwuosobowej dokładamy w polach B i C po jednym wiecej, a w grze trzyosobowej na pierwszym polu punktacji A/b/c - czy w grze trzyosobowej dokładamy tylko na tym polu czy na polach z gry dwu osobowej i dodatkowo w polu pierwszy a/b/c?
Sucharzysta
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Heaven & Ale

Post autor: Palmer »

1) Mnich aktywowany mnichem daje jedynie 1punkt na torze piwowara, nie powoduje kaskady aktywacji.
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Heaven & Ale

Post autor: Arachion »

dzięki...słowo wyzwalany i aktywowany mi się pomyliło ze strony 5 białego tła - stąd pytania bo wydawało mi się to nielogiczne.
Już poprawiłem w instrukcji.
Palmer pisze: 17 mar 2019, 22:47 1) Mnich aktywowany mnichem daje jedynie 1punkt na torze piwowara, nie powoduje kaskady aktywacji.
Palmerku Jeżeli masz chwile to możesz w wolnej chwili sprawdzić instrukcje zanim wrzucę na bgg i dam do druku.
https://drive.google.com/open?id=1J5iC7 ... O9qOiwiwks
Sucharzysta
ODPOWIEDZ