KeyForge - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
bodzan
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2019, 17:32

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: bodzan »

Znalazłem coś na stronce https://keyforge-compendium.com/cards/332-regrowth
Masz rację!!!
Can I choose to not return a creature from the discard pile to my hand?
No. You always resolve as much of an ability as possible. If you play Regrowth, you must return a creature to your hand, if possible. If there are no creatures in your discard pile, the “Play:” effect does not resolve and you still receive the Æmber bonus for playing the card.

Pogrubiony tekst świadczy o tym że wybierasz spośród sworzeń w stosie odrzuconych
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Bartoszeg02 »

Cześć!
Dopiero zaczynam ogrywać KF i mam do Was kilka pytań odnośnie tego jak powinienem rozumieć część kart.
1) Jeżeli mam kartę która daje z automatu kamień + zadaje 2 stworom rany (takie pioruny w logosie) to czy jeżeli na stole nie ma stworów albo jest tylko jeden to czy mogę zagrać tą kartę?
2) Karta 'Remote Access' - daje kamień i pozwala użyć wrogiego artefaktu. Czy jeżeli przeciwnik nie ma artefaktu to mogę ją zagrać? A jeżeli przeciwnik ma artefakt ale nie chcę go używać to czy mogę zagrać taką kartę żeby po prostu otrzymać 1 kamień?
3) Jest karta stwora u Brobnarów która w chwili śmierci niszczy 2 kamienie przeciwnikowi. Co w sytuacji jeżeli gracz nie ma żadnych kamieni ale ten stworek przejął kamień gracza? Czy najpierw kamienie wracają a potem odpala się zdolność przy zniszczeniu stwora, czy najpierw odpalamy zdolność a potem kamienie wracają ?
4) Mam małpy które otrzymują znaczniki siły jak na stole jest ich matka. jeżeli otrzymam małpą tyle ran ile ma siły na karcie a potem matka zniknie to czy ona mi ginie ?
5) Jeżeli stworek ma zdolnośc FIGHT to jak rozumiem odpalamy ją w chwili kiedy ja atakuję. Mindworm ma zdolnośc BEFORE FIGHT. Czy ona też odpala się tylko kiedy ten stworek zaatakuje czy również wtedy kiedy on jest atakowany?
6) Mam stwora który podczas ataku kradnie kamień ale przeciwnik ma zdolność nieuchwytny przez co pierwszy atak jest pomijany (?) czy atakując swoim stworem takiego nieuchwytnego przeciwnika mogę ukraść kamień czy nie?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: donmakaron »

Bartoszeg02 pisze: 09 sie 2019, 12:18 1) Jeżeli mam kartę która daje z automatu kamień + zadaje 2 stworom rany (takie pioruny w logosie) to czy jeżeli na stole nie ma stworów albo jest tylko jeden to czy mogę zagrać tą kartę?
Możesz zagrać tę kartę w myśl zasady (cytuję instrukcję):
„ZRÓB TYLE, ILE SIĘ DA”
Gdy gracz korzysta z umiejętności karty, musi ją rozpatrzyć w takim stopniu, w jakim to tylko możliwe. Jeżeli tekst karty zaprzecza zasadom ogólnym, tekst karty jest ważniejszy.
Przykład. Artur zagrywa kartę Gniew (Zew Archontów 001). Treść karty
to „Zagranie: Przygotuj przyjazne stworzenie i walcz nim”. Aby rozpatrzyć umiejętność, wybiera swojego Niuchogatora. Niuchogator jest już jednak przygotowany. Artur ignoruje więc fragment mówiący o przygotowaniu stworzenia i po prostu używa Niuchogatora do walki.

Bartoszeg02 pisze: 09 sie 2019, 12:18 2) Karta 'Remote Access' - daje kamień i pozwala użyć wrogiego artefaktu. Czy jeżeli przeciwnik nie ma artefaktu to mogę ją zagrać? A jeżeli przeciwnik ma artefakt ale nie chcę go używać to czy mogę zagrać taką kartę żeby po prostu otrzymać 1 kamień?
Jak wyżej. Pamiętaj że każdą kartę możesz zagrać nawet dla samego Aemberu, który się za jej zagranie dostaje, pomimo że jej efekt nie może zostać rozpatrzony.
Bartoszeg02 pisze: 09 sie 2019, 12:18 3) Jest karta stwora u Brobnarów która w chwili śmierci niszczy 2 kamienie przeciwnikowi. Co w sytuacji jeżeli gracz nie ma żadnych kamieni ale ten stworek przejął kamień gracza? Czy najpierw kamienie wracają a potem odpala się zdolność przy zniszczeniu stwora, czy najpierw odpalamy zdolność a potem kamienie wracają ?
Podaj dokładnie nazwę karty bo dużo zależy od wordingu. W teorii efekty "Zniszczenie:..." działają automatycznie tuż przed zniszczeniem postaci, a dopiero później defacto opuszcza ona grę.
Bartoszeg02 pisze: 09 sie 2019, 12:18 4) Mam małpy które otrzymują znaczniki siły jak na stole jest ich matka. jeżeli otrzymam małpą tyle ran ile ma siły na karcie a potem matka zniknie to czy ona mi ginie ?
Tak. Jeśli w dowolnym momencie ilość ran jest równa jej sile (a po opuszczeniu matki w twoim przykładzie tak właśnie jest) postać ginie.
Bartoszeg02 pisze: 09 sie 2019, 12:18 5) Jeżeli stworek ma zdolnośc FIGHT to jak rozumiem odpalamy ją w chwili kiedy ja atakuję. Mindworm ma zdolnośc BEFORE FIGHT. Czy ona też odpala się tylko kiedy ten stworek zaatakuje czy również wtedy kiedy on jest atakowany?
Umiejętności "Walka:..." Odpalają się po rozpatrzeniu walki, jeśli postać przeżyje. Rozpatruje się tylko umiejętności "Walka:..." postaci atakującej. Instrukcja:
Jeśli atakujący nie zostanie zniszczony, wchodzą w życie wszystkie umiejętności „Walka:” atakującego stworzenia.
Bartoszeg02 pisze: 09 sie 2019, 12:18 6) Mam stwora który podczas ataku kradnie kamień ale przeciwnik ma zdolność nieuchwytny przez co pierwszy atak jest pomijany (?) czy atakując swoim stworem takiego nieuchwytnego przeciwnika mogę ukraść kamień czy nie?
Nieuchwytność nie pomija ataku, a jedynie anuluje obrażenia. Reszta efektów się odpala, więc również capture. Instrukcja:
NIEUCHWYTNOŚĆ Gdy stworzenie ze słowem kluczowym nieuchwytność zostaje zaatakowane po raz pierwszy w danej turze, nie otrzymuje ani nie zadaje żadnych obrażeń.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 324 times
Been thanked: 152 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: ArnhemHorror »

donmakaron pisze: 09 sie 2019, 13:17
Bartoszeg02 pisze: 09 sie 2019, 12:18 1) Jeżeli mam kartę która daje z automatu kamień + zadaje 2 stworom rany (takie pioruny w logosie) to czy jeżeli na stole nie ma stworów albo jest tylko jeden to czy mogę zagrać tą kartę?
Możesz zagrać tę kartę w myśl zasady (cytuję instrukcję):
„ZRÓB TYLE, ILE SIĘ DA”
Gdy gracz korzysta z umiejętności karty, musi ją rozpatrzyć w takim stopniu, w jakim to tylko możliwe. Jeżeli tekst karty zaprzecza zasadom ogólnym, tekst karty jest ważniejszy.
Przykład. Artur zagrywa kartę Gniew (Zew Archontów 001). Treść karty
to „Zagranie: Przygotuj przyjazne stworzenie i walcz nim”. Aby rozpatrzyć umiejętność, wybiera swojego Niuchogatora. Niuchogator jest już jednak przygotowany. Artur ignoruje więc fragment mówiący o przygotowaniu stworzenia i po prostu używa Niuchogatora do walki.
[/quote]

Chciałbym tylko dodać, że jeśli zagrywasz tę kartę, a na stole nie ma kreatur przeciwnika, musisz zadać obrażenia swoim, o ile takie są. Jeśli nie ma żadnych kreatur, to dostajesz Aembera i nic poza tym się nie dzieje.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Bartoszeg02 »

Dzięki za odpowiedzi!
ad3) Chodziło o kartęGrenade Snib

1) W takim razie mam jeszcze jedno pytanie. W Cieniach jest artefakt który mówi o tym iż przeciwnik żeby zagrać artefakt musi zapłacić Ci 1 kamień. Czy w takim razie jeżeli nie mam kamieni to nie mogę zagrać swojego artefaktu?

Po wczorajszym graniu doszło jeszcze kilka pytanek:

2) Mam sowe archimedesa która daje archiwizację sąsiadom w chwili śmierci. Jeżeli umiera jednocześnie (od czaru lub obrażeń obszarowych) sowa i jej sąsiad to czy mogę użyuć archiwizacji?

3) Mózgowy robal atakuje Kłobre. Mózgowy ma zdolnośc PRZED WALK z kolei Kłobra Zagrożenie... obie zdolności wchodza jednocześnie czy może któraś z nich ma pierwszeństwo?

4) Wonszkradziej po zagraniu kradnie artefakt Disu który po użyuć zwiększa cenę klucza w następnej turze wroga o 3. Czy zaraz po kradzieży mogę od razu go użyc?

5) Przeciwnik zagrywa karte logosu pozwalającą użyć artefaktu przeciwnika. Używa Biczas utraconych Nadziei (+3 do ceny kluczy). Następnie używa morderczej machiny która niszczy mój bicz. Czy w takim układzie efekt bicza dalej obowiązuje (został już użyty) czy nie (bo artefakt już nie istnieje)?

6) Marsjanie posiadają kartę pozwalającą przejąć stwora przeciwnika. Następnie zagrywa kartę która pozwala mu tego stwora zarchiwizować/umieścić na górze swojej talii/wziąć do ręki. Ew. ja zagrywam kartę cofającą na rękę przeciwnika dowolnego stwora. Co się wtedy dzieje z takim przejętym stworkiem, możliwe jest żeby w talii wroga pojawiła się postać z innej talii :P ?
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1340
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 543 times
Been thanked: 280 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Atamán »

Bartoszeg02 pisze: 09 sie 2019, 14:38 1) W takim razie mam jeszcze jedno pytanie. W Cieniach jest artefakt który mówi o tym iż przeciwnik żeby zagrać artefakt musi zapłacić Ci 1 kamień. Czy w takim razie jeżeli nie mam kamieni to nie mogę zagrać swojego artefaktu?
Dokładnie tak.
Bartoszeg02 pisze: 09 sie 2019, 14:38 2) Mam sowe archimedesa która daje archiwizację sąsiadom w chwili śmierci. Jeżeli umiera jednocześnie (od czaru lub obrażeń obszarowych) sowa i jej sąsiad to czy mogę użyuć archiwizacji?
Tak, bo umiejętności "Destroyed" (w PL "Zniszczenie") uruchamiają się tuż przed zniszczeniem stworzenia.
Bartoszeg02 pisze: 09 sie 2019, 14:38 3) Mózgowy robal atakuje Kłobre. Mózgowy ma zdolnośc PRZED WALK z kolei Kłobra Zagrożenie... obie zdolności wchodza jednocześnie czy może któraś z nich ma pierwszeństwo?
Te umiejętności mają ten sam czas aktywacji, a to oznacza, że aktywny gracz decyduje o kolejności. Aktywny to jest ten, który zaatakował, czyli może najpierw uruchomić zdolność Mózgowego rolaba, a dopiero po nim Kołbry.
Bartoszeg02 pisze: 09 sie 2019, 14:38 4) Wonszkradziej po zagraniu kradnie artefakt Disu który po użyuć zwiększa cenę klucza w następnej turze wroga o 3. Czy zaraz po kradzieży mogę od razu go użyc?
A jaki masz aktywny dom w tej turze? Czy może Wonszkradziej zmienia przynależność domu tego artefaktu? Nie znam karty Wonszkradziej.
Bartoszeg02 pisze: 09 sie 2019, 14:38 5) Przeciwnik zagrywa karte logosu pozwalającą użyć artefaktu przeciwnika. Używa Biczas utraconych Nadziei (+3 do ceny kluczy). Następnie używa morderczej machiny która niszczy mój bicz. Czy w takim układzie efekt bicza dalej obowiązuje (został już użyty) czy nie (bo artefakt już nie istnieje)?
Efekt nadal obowiązuje.
Bartoszeg02 pisze: 09 sie 2019, 14:38 6) Marsjanie posiadają kartę pozwalającą przejąć stwora przeciwnika. Następnie zagrywa kartę która pozwala mu tego stwora zarchiwizować/umieścić na górze swojej talii/wziąć do ręki. Ew. ja zagrywam kartę cofającą na rękę przeciwnika dowolnego stwora. Co się wtedy dzieje z takim przejętym stworkiem, możliwe jest żeby w talii wroga pojawiła się postać z innej talii :P ?
W takiej sytuacji karta powędruje do właściciela, do odpowiedniej strefy (talia, ręka, archiwum, stos kart odrzuconych), bo taka jest generalna zasada. Oczywiście są wyjątkowe karty, które pozwalają, by karta poszła do archiwum innego gracza, ale to musi być wprost napisane coś w stylu "umieść wrogie stworzenie w swoim archiwum". Jeśli nie ma tak dokładnego zapisu, to nic z tego, karta pójdzie do właściciela.

Z poprzednich pytań:
donmakaron pisze: 09 sie 2019, 13:17
Bartoszeg02 pisze: 09 sie 2019, 12:18 2) Karta 'Remote Access' - daje kamień i pozwala użyć wrogiego artefaktu. Czy jeżeli przeciwnik nie ma artefaktu to mogę ją zagrać? A jeżeli przeciwnik ma artefakt ale nie chcę go używać to czy mogę zagrać taką kartę żeby po prostu otrzymać 1 kamień?
Jak wyżej. Pamiętaj że każdą kartę możesz zagrać nawet dla samego Aemberu, który się za jej zagranie dostaje, pomimo że jej efekt nie może zostać rozpatrzony.
Tutaj dopowiem: jeśli przeciwnik nie ma artefaktu, to faktycznie możesz zagrać i dostać 1 Aember. Natomiast jeśli przeciwnik ma artefakt, to jak zagrasz kartę i weźmiesz 1 Aember z niej, to musisz go użyć.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Bartoszeg02 »

@Ataman
Dzięki za odpowiedzi. Co do Wężakradzieja to artefakt zmienia przynależność na dom cienia. Pozostaje pytanie czy kradziony artefakt zmienia właściciela i pozostaje przygotowany czy taką sytuację traktujemy jak zagranie artefaktu
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1340
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 543 times
Been thanked: 280 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Atamán »

Ok, chyba wiem, o której karcie mówisz. To będzie to: https://keyforge-compendium.com/cards/313-sneklifter ?

Jeśli artefakt był przygotowany, to po przejęciu kontroli nadal jest przygotowany. Jeśli przynależność do domu też została zmieniona, to jak najbardziej możesz z niego skorzystać.

Właściciela nie zmienia. Nie ma kart, które powodują zmianę właściciela. Po grze musisz oddać wszystkie takie karty, nad którymi przejąłeś kontrolę :D
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Bartoszeg02 »

Dokładnie ta :)
Dzięki serdeczne, teraz wszystko jest jasne. Mogę siadać do kolejnej rozgrywki :)
bodzan
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2019, 17:32

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: bodzan »

Witam
Mam stworzenie które ma stałą umiejętność "Tantadlin zadaje tylko 2 obrażenia gdy walczy", to się tyczy jak atakuję a jak jestem atakowany też?
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 324 times
Been thanked: 152 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: ArnhemHorror »

Moim zdaniem tak, dotyczy to obu przypadków, bo podczas walki dwie kreatury walczą ze sobą i zadają obrażenia, ale jedna jest atakującym, a druga atakowanym stworzeniem. Dlatego też np. taki Lollop the Titanic ze zdolnością "Lollop the Titanic deals no damage when attacked." nie zadaje obrażeń tylko kiedy jest atakowany. Tantadlin zadaje 2 zarówno kiedy atakuje, jak kiedy jest atakowany.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
bodzan
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2019, 17:32

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: bodzan »

Umiejętność walka jest odpalana tylko na tego co atakuje i przeżył, dlatego się zastanawiałem czy w tym przypadku nie będzie walczy jako atakuje.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: donmakaron »

bodzan pisze: 29 sie 2019, 15:20 Witam
Mam stworzenie które ma stałą umiejętność "Tantadlin zadaje tylko 2 obrażenia gdy walczy", to się tyczy jak atakuję a jak jestem atakowany też?
Instrukcja, strona 13:
WALKA
Kiedy gracz używa stworzenia do walki, wyczerpuje to stworzenie i wybiera stworzenie przeciwnika. Każde ze stworzeń zadaje drugiemu obrażenia równe swojej sile, oba stworzenia uważa się za „walczące” przy rozpatrywaniu efektów kart.
bodzan
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2019, 17:32

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: bodzan »

Ok dzięki, już rozwiane są moje wątpliwości :)
PawelWAW
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: PawelWAW »

Mam dwa pytania
1) czy mogę leczyć stworzenie przeciwnika?
karta "wigor"
ZAGRANIE: Wylecz do 3 obrażeń ze stworzenia. Jeśli wyłączone zostały 3 obrażenia otrzymujesz 1 æmber.

2) czy mogę wybrać kartę ze stosu kart odrzuconych czy biorę pierwszą od góry?
karta "wiedźma oka"
ZBIERANIE: Cofnij kartę ze swojego stosu odrzuconych do swojej ręki.
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 15 times
Been thanked: 32 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: szutek »

PawelWAW pisze: 06 wrz 2019, 20:57 Mam dwa pytania
1) czy mogę leczyć stworzenie przeciwnika?
karta "wigor"
ZAGRANIE: Wylecz do 3 obrażeń ze stworzenia. Jeśli wyłączone zostały 3 obrażenia otrzymujesz 1 æmber.

2) czy mogę wybrać kartę ze stosu kart odrzuconych czy biorę pierwszą od góry?
karta "wiedźma oka"
ZBIERANIE: Cofnij kartę ze swojego stosu odrzuconych do swojej ręki.
1) Możesz (nie jest napisane czy przyjazne czy wrogie stworzenie, a więc każde)
2) Możesz (nie jest napisane że górna karta więc każda)
charakternik
Posty: 2
Rejestracja: 02 paź 2019, 23:37

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: charakternik »

Witajcie!
Dziś kupiłem zestaw startowy gry i już podczas pierwszej rozgrywki naszło mnie fundamentalne pytanie:
Na przykładzie karty Polująca wiedźma- za każdym razem, gdy zagrasz inne stworzenie, otrzymujesz 1 aember.
Jest to, jak rozumiem umiejętność stała. Czy działa ona nawet wtedy gdy w danej turze wybrałem dom inny niż Nieokiełznani?
Tak samo- Matka: Podczas swojego kroku dobierania kart uzupelniasz swoją rękę o 1 kartę więcej.
To samo- czy nawet jak w jakiejś turze wybiorę dom inny niż Logos, umiejętność stała działa?
Z góry dziękuję!
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: cezarr »

charakternik pisze: 02 paź 2019, 23:47
Jest to, jak rozumiem umiejętność stała. Czy działa ona nawet wtedy gdy w danej turze wybrałem dom inny niż Nieokiełznani?
Tak, działa zawsze. Matka też.
charakternik
Posty: 2
Rejestracja: 02 paź 2019, 23:37

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: charakternik »

Mam kolejne pytanie, tym razem odnośnie zasady: "zrób tyle ile się da".
Na podstawie artefaktu Rękawica Dowodzenia z domu Brobnar: Akcja- przygotuj przyjazne stworzenie i walcz nim (stworzenie może należeć do dowolnego domu).
Czy można dzięki tej karcie, przygotować stworzenie (wszystko jedno czy z wybranego w tej turze domu czy z innego) i jeżeli przeciwnik nie ma stworzeń na stole- zbierać nim aember lub użyć jego umiejętności "akcja"?
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1340
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 543 times
Been thanked: 280 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Atamán »

charakternik pisze: 08 paź 2019, 11:21 Mam kolejne pytanie, tym razem odnośnie zasady: "zrób tyle ile się da".
Na podstawie artefaktu Rękawica Dowodzenia z domu Brobnar: Akcja- przygotuj przyjazne stworzenie i walcz nim (stworzenie może należeć do dowolnego domu).
Czy można dzięki tej karcie, przygotować stworzenie (wszystko jedno czy z wybranego w tej turze domu czy z innego) i jeżeli przeciwnik nie ma stworzeń na stole- zbierać nim aember lub użyć jego umiejętności "akcja"?
Jeśli przeciwnik nie ma stworzeń na stole, to Rękawica Dowodzenia tylko przygotuje stworzenie i na tym jej działanie się skończy.

A to, czy możesz tego stworzenia użyć w innym celu (zbieranie, akcja) to już zależy od tego, czy to stworzenie jest z aktywnego domu albo np. czy masz jakieś efekty, które pozwalają użyć stworzeń z nieaktywnego domu.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: gafik »

Obrazek
Czy jeżeli stworzenie nie ma obrażeń nadal mogę je "wyleczyć" i położyć na nim znacznik Ward?
Czy muszę zdjąć jakieś obrażenia by móc położyć znacznik Ward?
MsbS
Posty: 881
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 72 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: MsbS »

Moim zdaniem tak, w przeciwnym razie tekst byłby inaczej sformułowany - jak karta Vigor z Untamed: "Heal up to 3 damage from a creature. If you healed 3 damage, gain 1AE"
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Tony23 »

1) Czy zdolność stała karty (nie aktywowana w czasie akcji) jest aktywna zawsze?
Wydaje mi się że tak, bo wtedy te zdolności działające na przeciwnika (jak np karta nr 1) by nie działały nigdy.
Karta nr 3 co turę daje +1 sąsiadom nie zależnie który dom aktywowałem?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

2) które to nieokiełznane kreatury?
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 324 times
Been thanked: 152 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: ArnhemHorror »

1) Tak, te zdolności nie wymagają akcji, a więc aktywacji domu danej kreatury i działają zgodnie z tekstem na kartach.
2) Z tego co wiem, to Nieokiełznani to Untamed w polskiej wersji gry. Ten tekst sugerowałby zatem stworzenia należące do tego domu, a więc np. stworzenie nr 3 z poprzedniego punktu. Natomiast ja jestem zdziwiony, że przetłumaczono to jako "nieokiełznane kreatury" (czy aby na pewno kreatury, mimo że na kartach widnieje napis Stworzenie?!), sugerując tym samym jakiś stan w którym te stworzenia się znajdują. "Stworzenia Nieokiełznanych" wydają się bardziej tu pasować.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Tony23 »

Tak stworzenia, nie kreatury. Pisałem z pamięci w pracy ;)
Ale są to wszystkie karty stworzeń z danego domu? Bo nie sądzę.
Karta (z pamięci) mówi: wtasuj do talii ze stosu kart odrzuconych dowolną liczbę nieokiełznanych stworzeń.

Więc musi być jakaś różnica między stworzeniem a nieokiełznanym stworzeniem
ODPOWIEDZ