Root - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 274
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 109 times

Re: Root

Post autor: yaro_ »

tomiz123 pisze: 08 sty 2020, 13:29 1. Czy usuwając tartak, usuwa się też żetony drewna ? Jeżeli nie to czy po usunięciu Tartaku z danego pola Markiz dalej może korzystać z drewna na tym polu ( zakładam że odzyska kontrole ale nie ma tam tartaku )
Ktoś wyżej mi pisał, że broniący wybiera zawsze który żeton chce usunąć, więc nie usuwa się ich z automatu. Jak odzyska kontrolę to pewnie może go użyć, byle by miał połączenie z miejscem gdzie chce budować.
rob666 pisze: 08 sty 2020, 11:45 Dzięki za odpowiedź. AD 1. Może żle sprecyzowałem ale myślałem o samej walce - mogę zaatakować jednym wojownikiem ? Oczywiscie zadam tylko jedno obrazenie jeżeli na kosci wypadnie>=1 ?
AD 2. W tym przypadku, jezeli zostaje jeden zeton drewna to nie rzucam koscmi gdyz i tak zadam 1 obrazenie ?
Możesz atakować jednym wojownikiem.
Niebroniona polana ( czyli same żetony lub budynki) obrywają zawsze +1 mocniej niż wyrzucisz, więc przy jednym żetonie i tak zawsze będzie conajmniej 1.
Awatar użytkownika
rob666
Posty: 76
Rejestracja: 18 lip 2007, 12:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Root

Post autor: rob666 »

tomiz123 pisze: 08 sty 2020, 13:29 1. Czy usuwając tartak, usuwa się też żetony drewna ? Jeżeli nie to czy po usunięciu Tartaku z danego pola Markiz dalej może korzystać z drewna na tym polu ( zakładam że odzyska kontrole ale nie ma tam tartaku )
AD. 1 - Nie, żetony zostają na polu. Jeżeli będzie miał tam swoje kociaki to bedzie mógł korzystać z drewna, ale nie produkowac. Niestety, to co jest usuwane zależy od broniacego, więc nie powinno dojść do sytuacji że będą drewna bez tartaku :)
...siedzenie z dzieckiem i zabawa jego zabawkami to dziecinada; wolę z nim zagrać w grę planszową...
Awatar użytkownika
rob666
Posty: 76
Rejestracja: 18 lip 2007, 12:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Root

Post autor: rob666 »

yaro_ pisze: 08 sty 2020, 13:49 Jak odzyska kontrolę to pewnie może go użyć, byle by miał połączenie z miejscem gdzie chce budować.
Właśnie nie jestem pewny, czy musi miec kontrolę aby użyć drewna - kontrolę musi mieć tylko przy budowie.
...siedzenie z dzieckiem i zabawa jego zabawkami to dziecinada; wolę z nim zagrać w grę planszową...
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 274
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 109 times

Re: Root

Post autor: yaro_ »

rob666 pisze: 08 sty 2020, 13:55 Właśnie nie jestem pewny, czy musi miec kontrolę aby użyć drewna - kontrolę musi mieć tylko przy budowie.
Chyba musi, z księgi praw:
6.5.4 II Wybór Polany i opłacenie kosztu w Drewnie.
Gracz wybiera jedną z kontrolowanych przez siebie polan. Następnie usuwa żetony drewna w liczbie równej kosztowi budynku z wybranej polany lub sąsiadujących z nią polan, które kontroluje, lub z dowolnych innych polan połączonych z wybraną polaną dowolną liczbą kontrolowanych przez siebie polan.
Awatar użytkownika
rob666
Posty: 76
Rejestracja: 18 lip 2007, 12:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Root

Post autor: rob666 »

yaro_ pisze: 08 sty 2020, 14:06
rob666 pisze: 08 sty 2020, 13:55 Właśnie nie jestem pewny, czy musi miec kontrolę aby użyć drewna - kontrolę musi mieć tylko przy budowie.
Chyba musi, z księgi praw:
6.5.4 II Wybór Polany i opłacenie kosztu w Drewnie.
Gracz wybiera jedną z kontrolowanych przez siebie polan. Następnie usuwa żetony drewna w liczbie równej kosztowi budynku z wybranej polany lub sąsiadujących z nią polan, które kontroluje, lub z dowolnych innych polan połączonych z wybraną polaną dowolną liczbą kontrolowanych przez siebie polan.
Dzięki. To wyjaśnia sprawę :)
...siedzenie z dzieckiem i zabawa jego zabawkami to dziecinada; wolę z nim zagrać w grę planszową...
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 486
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 934 times
Been thanked: 204 times

Re: Root

Post autor: ZygfrydDeLowe »

rob666 pisze: 08 sty 2020, 14:15
yaro_ pisze: 08 sty 2020, 14:06
rob666 pisze: 08 sty 2020, 13:55 Właśnie nie jestem pewny, czy musi miec kontrolę aby użyć drewna - kontrolę musi mieć tylko przy budowie.
Chyba musi, z księgi praw:
6.5.4 II Wybór Polany i opłacenie kosztu w Drewnie.
Gracz wybiera jedną z kontrolowanych przez siebie polan. Następnie usuwa żetony drewna w liczbie równej kosztowi budynku z wybranej polany lub sąsiadujących z nią polan, które kontroluje, lub z dowolnych innych polan połączonych z wybraną polaną dowolną liczbą kontrolowanych przez siebie polan.
Dzięki. To wyjaśnia sprawę :)
yaro_ dobrze prawi. Markiza musi kontrolować polanę na której chce budować, jak również kontrolować wszystkie polany z których bierze drewno do budowy, oraz wszystkie polany, które łączą docelową polanę budowy z polanami z drewnem (w praktyce praktycznie zawsze ten warunek jest spełniony).

Rozszerzając odpowiedź a propos atakowania samych żetonów warto pamiętać, że jeśli atakujemy więcej niż 1 żeton to warto jednak rzucić kością.
Trzeba też pamiętać, że obrońca może zagrać kartę zasadzki nawet jeśli w bitwie nie uczestniczą jego wojownicy, a tylko żetony.
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Root

Post autor: Czochrun »

Help.
Czy SSL może wybierać dowolny żeton sympatyków?
W jednej sekcji są pola z kilkoma punktami. Moge wybrać dowolny czy z lewej do prawej.
Dlaczego w przykładowej rozgrywce SSL dostaje +1 punkt za pierwszego Sympatyka skoro pierwsze pole z lewej nie ma punktów?
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 274
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 109 times

Re: Root

Post autor: yaro_ »

Czochrun pisze: 08 sty 2020, 21:28 Help.
Czy SSL może wybierać dowolny żeton sympatyków?
W jednej sekcji są pola z kilkoma punktami. Moge wybrać dowolny czy z lewej do prawej.
Dlaczego w przykładowej rozgrywce SSL dostaje +1 punkt za pierwszego Sympatyka skoro pierwsze pole z lewej nie ma punktów?
Zawsze od lewej:
2.5.3 Żetony. Jeżeli gracz ma rozmieścić żeton, musi użyć żetonu z pierwszego od lewej zajętego pola z odpowiedniego toru (o ile to możliwe) lub ze swojej puli. Jeżeli żeton tego gracza zostaje usunięty, ten gracz go z powrotem na swojej planszy Frakcji na od prawej wolnym polu odpowiedniego toru ile to możliwe) lub odkłada go do swojej puli.

Co do przykładowej rozgrywki to faktycznie tak napisali, błąd jak nic ;)
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Root

Post autor: Nidav »

Przykładowa rozgrywka jest oparta na wcześniejszej wersji zasad, w których m.in. tor Sympatyków miał nieco inny, mocniejszy rozkład punktów. Tak samo w przykładowej rozgrywce nie ma opcji Szpitala Polowego dla Markizy, bo to również zostało wprowadzone później ;)
Nycte
Posty: 425
Rejestracja: 28 kwie 2012, 08:07
Lokalizacja: Słupsk/ Gdańsk
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Root

Post autor: Nycte »

mam pytanie odnośnie kontroli Jaszczurów. W instrukcji jest napisane, że kultyści kontrolują polanę, jeżeli znajduje się na niej przynajmniej jeden ogród. Czyli:
- jeśli jest jeden ogród, a pozostałe żetony i jednostki są innych frakcji to nieważne ile by ich było i tak kontrolę mają Jaszczurki?
- nieważne jak dużo wojowników jaszczurzych jest i tak nie kontrolują oni polany jeśli nie ma tam ogrodu?
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Root

Post autor: Nidav »

Co do pierwszego pytania to tak, nieważne ile rzeczy jest innych frakcji - jeden ogród daje kontrolę nad polaną.

Co do drugiego pytania to nie - normalne zasady względem kontroli przez większą liczbę wojowników i budynków jaszczurki również obowiązuje. Po prostu mają możliwość łatwiejszego zdobywania kontroli dzięki ogrodom.
Nycte
Posty: 425
Rejestracja: 28 kwie 2012, 08:07
Lokalizacja: Słupsk/ Gdańsk
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Root

Post autor: Nycte »

Nidav pisze: 11 sty 2020, 13:49 Co do pierwszego pytania to tak, nieważne ile rzeczy jest innych frakcji - jeden ogród daje kontrolę nad polaną.

Co do drugiego pytania to nie - normalne zasady względem kontroli przez większą liczbę wojowników i budynków jaszczurki również obowiązuje. Po prostu mają możliwość łatwiejszego zdobywania kontroli dzięki ogrodom.
dziękuję za błyskawiczną odpowiedź :)
Fearevil
Posty: 43
Rejestracja: 26 paź 2015, 18:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Root

Post autor: Fearevil »

Zauważyliście może, że w instrukcji oraz w księdze praw podczas fazy świtu w akcji przygotowania dla Włóczęgi czynnosci są inaczej opisane niż na planszy gracza?

Z instrukcji :
Na początku Świtu, odkryj (przygotuj) dwa przedmioty za każdą *T na
odpowiadającym jej torze, a następnie, odkryj kolejne trzy przedmioty
*T- herbata

Na planszy natomiast jest odwrotnie, czyli najpierw przygotowujemy 3, a potem 2 za każdą herbatę.

Ja gram zgodnie z tym co jest na planszy gracza, ale patrząc na te dwie opcje to różnice mogą być spore:

Według instrukcji gdy mamy jedna herbatę i jest ona zużyta (leży w plecaku) to nie możemy z niej skorzystać na początku, żeby przygotować 2 przedmioty, bo jest zużyta, żeby następnie odkryć 3 przedmioty, w których znajduje się herbata powracająca na tor (nie możemy jej jednak teraz wykorzystać).

Jeżeli zagramy według planszy to najpierw przygotujemy 3 dowolne przedmioty, w tym herbatę. Następnie z racji tego, że herbata wróciła na tor przygotowuję 2 przedmioty jeśli takowe są w plecaku (zużyte).

Mam nadzieję, że tekst jest zrozumiały.
Co Wy na to?
Sinsiew
Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2020, 12:02
Been thanked: 5 times

Re: Root

Post autor: Sinsiew »

Frakcja Jaszczurzych kultystów:

czy na jednej polanie mogą być dwa ogrody? Ogrodów jest w sumie więcej niż polan, więc wydaje mi się, że tak, ale jak sądzicie?
Nycte
Posty: 425
Rejestracja: 28 kwie 2012, 08:07
Lokalizacja: Słupsk/ Gdańsk
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Root

Post autor: Nycte »

Sinsiew pisze: 11 sty 2020, 17:07 Frakcja Jaszczurzych kultystów:

czy na jednej polanie mogą być dwa ogrody? Ogrodów jest w sumie więcej niż polan, więc wydaje mi się, że tak, ale jak sądzicie?
gdzieś w instrukcji jest napisane, że na polanie może być więcej niż jeden ogród
szymonus
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2016, 22:45

Re: Root

Post autor: szymonus »

Witam,

czy sojusz leśnych stworzeń może przeprowadzić rewoltę na polanie na której nie znajdują się żadne inne komponenty przeciwnika? Chodzi o to, że dzięki rewolcie na tej pustej polanie umieści bazę.
Niby instrukcja tego nie zabrania, ale jakoś dziwnie przeprowadzić rewoltę na pustej polanie gdzie wróg niczego nie ma?
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Root

Post autor: Nidav »

Można, nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Fabularnie można ująć to tak, że na danej polanie mieszkańcy buntują się przeciwko ustalonemu porządkowi i zakładają bazę, żeby walczyć z tyranią kotów, ptaków i innych jaszczurek ;)
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 486
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 934 times
Been thanked: 204 times

Re: Root

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Fearevil pisze: 11 sty 2020, 16:53 Zauważyliście może, że w instrukcji oraz w księdze praw podczas fazy świtu w akcji przygotowania dla Włóczęgi czynnosci są inaczej opisane niż na planszy gracza?

Z instrukcji :
Na początku Świtu, odkryj (przygotuj) dwa przedmioty za każdą *T na
odpowiadającym jej torze, a następnie, odkryj kolejne trzy przedmioty
*T- herbata

Na planszy natomiast jest odwrotnie, czyli najpierw przygotowujemy 3, a potem 2 za każdą herbatę.

Ja gram zgodnie z tym co jest na planszy gracza, ale patrząc na te dwie opcje to różnice mogą być spore:

Według instrukcji gdy mamy jedna herbatę i jest ona zużyta (leży w plecaku) to nie możemy z niej skorzystać na początku, żeby przygotować 2 przedmioty, bo jest zużyta, żeby następnie odkryć 3 przedmioty, w których znajduje się herbata powracająca na tor (nie możemy jej jednak teraz wykorzystać).

Jeżeli zagramy według planszy to najpierw przygotujemy 3 dowolne przedmioty, w tym herbatę. Następnie z racji tego, że herbata wróciła na tor przygotowuję 2 przedmioty jeśli takowe są w plecaku (zużyte).

Mam nadzieję, że tekst jest zrozumiały.
Co Wy na to?
Ja zawsze używałem zasad z Law of Root/Księgi Praw w naszych grach. Inaczej używanie Herbaty do Questów jest praktycznie bezkosztowe. A przy takiej interpretacji jak w Księdze Praw wiąże się z tym jakaś niedogodność (poza zwiększeniem liczby przedmiotów w sakwie).
Fearevil
Posty: 43
Rejestracja: 26 paź 2015, 18:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Root

Post autor: Fearevil »

ZygfrydDeLowe pisze: 13 sty 2020, 23:34
Fearevil pisze: 11 sty 2020, 16:53 Zauważyliście może, że w instrukcji oraz w księdze praw podczas fazy świtu w akcji przygotowania dla Włóczęgi czynnosci są inaczej opisane niż na planszy gracza?

Z instrukcji :
Na początku Świtu, odkryj (przygotuj) dwa przedmioty za każdą *T na
odpowiadającym jej torze, a następnie, odkryj kolejne trzy przedmioty
*T- herbata

Na planszy natomiast jest odwrotnie, czyli najpierw przygotowujemy 3, a potem 2 za każdą herbatę.

Ja gram zgodnie z tym co jest na planszy gracza, ale patrząc na te dwie opcje to różnice mogą być spore:

Według instrukcji gdy mamy jedna herbatę i jest ona zużyta (leży w plecaku) to nie możemy z niej skorzystać na początku, żeby przygotować 2 przedmioty, bo jest zużyta, żeby następnie odkryć 3 przedmioty, w których znajduje się herbata powracająca na tor (nie możemy jej jednak teraz wykorzystać).

Jeżeli zagramy według planszy to najpierw przygotujemy 3 dowolne przedmioty, w tym herbatę. Następnie z racji tego, że herbata wróciła na tor przygotowuję 2 przedmioty jeśli takowe są w plecaku (zużyte).

Mam nadzieję, że tekst jest zrozumiały.
Co Wy na to?
Ja zawsze używałem zasad z Law of Root/Księgi Praw w naszych grach. Inaczej używanie Herbaty do Questów jest praktycznie bezkosztowe. A przy takiej interpretacji jak w Księdze Praw wiąże się z tym jakaś niedogodność (poza zwiększeniem liczby przedmiotów w sakwie).

Rozumiem, jednak kompletnie nie potrafię pojąć jak wydawnictwo mogło pozwolić na takie błędy, żeby na planszetce, która jest cały czas przed oczami gracza były źle opisane czynności. Dla mnie to rażący błąd, bo nawet znając dobrze każdy szczegół zasad można się w końcu zakręcić patrząc co grę na planszetkę z opisówką akcji.
Z resztą nie tylko Włóczęgi się to tyczy, bo Jaszczurki w akcji Punktowania też mają coś namieszane.
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 486
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 934 times
Been thanked: 204 times

Re: Root

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Fearevil pisze: 14 sty 2020, 14:16
Rozumiem, jednak kompletnie nie potrafię pojąć jak wydawnictwo mogło pozwolić na takie błędy, żeby na planszetce, która jest cały czas przed oczami gracza były źle opisane czynności. Dla mnie to rażący błąd, bo nawet znając dobrze każdy szczegół zasad można się w końcu zakręcić patrząc co grę na planszetkę z opisówką akcji.
Z resztą nie tylko Włóczęgi się to tyczy, bo Jaszczurki w akcji Punktowania też mają coś namieszane.
W angielskiej wersji jest podobnie. Właściwa sekwencja jest wyjaśniona zarówno w instrukcji, jak i księdze praw.
Inna sprawa, że można było to poprawić.
mement0
Posty: 94
Rejestracja: 18 paź 2017, 19:53
Been thanked: 3 times

Re: Root

Post autor: mement0 »

Hejo mam pytanie o frakcje kotów.
ZA DNIA
Następnie, może przeprowadzić do trzech akcji w dowolnej kolejności i konfiguracji.
Rozumiem ze konfiguracja to powtórzenie danej akcji ?
Normalnie tych akcji mogę wykonać 3x chyba ze mam karte ptaka to więcej.
No i teraz pytanie: w księdze zasad jest:
6.5.2 Marsz. Gracz przeprowadza dwa ruchy.
Co oznacza 2 ruchy?
A- ruch o dwa pola frakcjami – czyli zbieram frakcje mogę czesc zostawić na 1 polu po czym ide dalej na drugie pole ? cos podobnie jak w cykladach
B- wykonuje ruch z jednego terenu jedna frakcja a następnie wykonuje drugi ruch inna odległa frakcja na innym terenie ?

rozumiem także ze akcje marszu o dwa ruchy mogę powtórzyć 3x ? oczywisice jeśli mam karte ptaka to więcej razy
czyli rozumiem ze koty mogą poruszyć się az 6 razy ?

mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi ;)
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 274
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 109 times

Re: Root

Post autor: yaro_ »

Bodajże każdą akcję oprócz werbunku możesz powtórzyć. Więc tak, możesz 3x zrobić akcję MARSZ, która daje 2x RUCH :)

W zasadzie i A i B są poprawnymi ruchami. Możesz dwa razy poruszyć się z polany na inną polanę. Czy zrobisz ruch jedną grupką o dwie polany, czy dwoma różnymi grupkami o jedno pole to już Twoja decyzja.
mement0
Posty: 94
Rejestracja: 18 paź 2017, 19:53
Been thanked: 3 times

Re: Root

Post autor: mement0 »

W sumie frakcja kotów strasznie mocna z tymi ruchami w szczególności kiedy mają kartę dominacji .

1.Kolejne pytanie o frakcje Stworzen leśnych
8.6 wieczor
I ruch – gracz przeprowadza pojedynczy ruch.
Co oznacza pojedynczy ruch 😉 ?
a- Mogę się ruszyc dowolna ilościom armi z jednego pola ?
b- Mogę się ruszyć tylko 1 wojownikiem z jednego pola?

2. Pytanie o włóczęgę – koalicje czy jeśli włóczęga aktywuje karte dominacji poprzez stworzenie koalicji 9.2.8 to czy ja mogę mu odmówić tej koalicji 😉?

4. rozumiem ze włóczega może mieć kilku sojuszników – w sumie to 3 jednocześnie ?
5. no i teraz pytanie o poprawe relacji – załóżmy ze pzrechodze z poziomu 2 na 3 to wyczerpuje 3 przedmioty i gracz dostaje ode mnie 3 takie same karty na którym polu stoimy np. 3 lisie karty. Dobrze to rozumiem 😉 ?
6 a co jeśli już jestem sojusznikiem i mu pomagam – nadal wyczerpuje przedmioty tzn wyczerpuje 3 przedmioty on dostaje 3 karty a ja 2 punkty zwycięstwa ?
7. rozumiem ze jak włoczega wszedł w koalicje z kimś to pozniej inna frakcja moze aktywowac karte dominacji ? no i potem razem dzialaja aby spelnic ta dominację ;)
8. jesli jestem w sojuszu z włoczegą to mogę wykorzystywac jego miecze do walki z innym przeciwnikiem ?
gyds
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2019, 19:43
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Root

Post autor: gyds »

1. Odpowiedź "a"- jest prawidłowa
2. Raczej nie, przynajmniej w Księdze Praw nie pisze nic o takiej możliwości, no i byłoby to trochę niesprawiedliwe względem włóczęgi.
4. Nie ma żadnych ograniczeń co do ilości sojuszników, w praktyce nie przytrafiła mi się gra w której włóczęga miałby ich więcej niż dwóch.
5. Działa to dokładnie tak jak napisałeś.
6. Kiedy już jesteś sojusznikiem i przeprowadzasz akcję pomocy to za każdą taką akcje otrzymujesz dwa punkty zwycięstwa. Co oznacza, że pomagając sojusznikowi 3 razy, otrzymujesz 6 pkt. zwycięstwa, ale musisz wyczerpać 3 przedmioty i oddać 3 karty.
7. Dla Włóczęgi nie ma znaczenia w jaki sposób wygra frakcja z którą wszedł w koalicję.
8. Nie możesz, ponieważ te miecze nie należą do Ciebie. Wykonując akcje jako Włóczęga wyczerpujesz przedmioty, które masz w plecaku, i mniej więcej na tym polega gra Włóczęgą, by jak najlepiej wykorzystać przedmioty, które ma się do dyspozycji.
mement0
Posty: 94
Rejestracja: 18 paź 2017, 19:53
Been thanked: 3 times

Re: Root

Post autor: mement0 »

dzieki za odp

chce sie jeszcze upewnic co do walki - jesli atakuje same zetony przeciwnika np 2 drewna to rozumiem ze nadal rzucamy 2 kostkami ? wtedy wybieram kosc o najwyzszym numerze usuwam z gry znaczniki w ilości ile wypadło na kostce + 1 oczywiscie patrzac ile moich wojownikow atakowalo - no i przeciwnik nie zadaje mi obrazen bo nie ma na tej polanie wojowników. ?
ODPOWIEDZ